0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #60 -: Януари 22, 2010, 19:13:29 pm »
фабия, аз днес бях на преглед, 17ти ден след лукрин-а, доктора похвали форума- казах му 4е тук съм разбрала, 4е след Лукрин, ако няма цикъл- няма преглед :)
Днес ми беше 2ри ден от цикъла, дадох кръв за хормони, ама гледам на всяко моми4е, разли4ни хормони изследваха- явно зависи от деня на цикъла- казаха ми стимулация да по4вам от понеделник 4 дни по 2 гонала и на 5тия ден на преглед (зна4и явно стиму по4ва след спирането на кървенето...)
За Лукрина им се оплаках 4е собственоръ4но съм си го хакнала в корема подкожно, а не мускулно, казаха 4е няма проблем- то и подкожно можело ( то и в упътването за Лукрин така пишеше де, ама...)
фабия, по4на се ве4е и не е страшно, айде 4акам да пишеш и ти :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #61 -: Януари 22, 2010, 22:13:50 pm »
Някой замразявал ли е един ембрион?
Интересува ме каква е цената. В ценоразписа пише 350, но се надявам да не е толкова.
Предлагат ми да съберем няколко ембриона от ЕЦ и да ги върнем заедно и се чудя има ли смисъл да ги замразяваме.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #62 -: Януари 23, 2010, 08:44:16 am »
Попчо, и на мен ми предложиха абсолютно същата схема (след като стана ясно, че и със стимулация, и без стимулация - все правя по 1 фоликул). Моля сподели каква е цената като разбереш. Аз предполагам, че ще започна от след месец-два да събирам ембриони - следващата седмица ми предстои биопсия.
Успех на всички момичета в процедура! И много  :bfp:
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #63 -: Януари 23, 2010, 19:59:12 pm »
И на мен док ми предложи тази схема. Ако може момичета да споделите колко цялата процедура ,всеки път ли се плаща пункция и замразяване  и накрая да речем трансфер или и нещо друго влиза в цената.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #64 -: Януари 23, 2010, 20:08:58 pm »
И на мен док ми предложи тази схема. Ако може момичета да споделите колко цялата процедура ,всеки път ли се плаща пункция и замразяване  и накрая да речем трансфер или и нещо друго влиза в цената.

Аз попитах, пункцията и замразяването се плащат всеки път, трансфера само веднъж.
За замразяването най-вероятно ще е по-малко, но колко точно не е ясно, с д-р Персенска говорих. Затова питах ако някой е замразявал да каже.
Аз се чудя най-вече струва ли си да замразяваме или да си ги прибирам всеки път.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #65 -: Януари 23, 2010, 20:51:36 pm »
pop4o, благодаря ти! Може би има смисъл да се върнат наведнъж.Но пък ако няма други фактори, които пречат на имплантацията и ембрионът е добър, не виждам защо да не се получи и с един ембрион.
Аз имам един неуспешен опит със стимулация, при който нямаше имплантация. Не съм правила имунологични и си мисля да  направя. Колко струват имунологичните и има ли значение по кое време на цикъла се правят?
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #66 -: Януари 24, 2010, 08:27:30 am »
Моето мнение е да си ги прибирате всеки път,понеже лично от д-ра зном,че ,котато се размразяват енбрионите 50% от тях не стават.Но решението ще го вземете вие.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #67 -: Януари 24, 2010, 11:54:30 am »

                           Момичета, здравейте !
     На всички, които са в процедура или им предстои да започнат дългия път към заветната цел, им пожелавам успех.
     Другата седмица ми предстои първичен преглед в клиниката. Бихте ли ми казали какво трябва и мога да очаквам от прегледа? Ясно е , че ще нося всички изследвания , които съм правила. Въпросът ми е, дали се прави като за начало обстоен гинекологичен преглед, дали освен разговор за историята на всяка една от нас,се изгражда някаква стратегия за действие във времето. Предполагам, че ще последват нови изследвания и прегледи. Въпросът ми е дали записването на час за тези прегледи отново става на същите телефони и се чака отново така дълго. Въобще как се осъществява контакта с лекаря, поел процедурата.Споделете как беше с вас.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #68 -: Януари 24, 2010, 13:38:51 pm »
При нас, на първата среща с доктора си поговорихме за проблемите, какво се направили досега , от колко време опитваме, разгледа всичко ,което носехме като изследвания, като назначи спермограма и за мен цветна снимка и нови хормони. Направи ми преглед и каза като направим изследванията ще говорим пак. Иначе не, не се чака толкова много за преглед пак. След като веднъж си станала пациент на клиниката вече не се чака толкова. На нас когато ни станаха готови резултатите още същия ден ги погледна и ни каза какво ще направим по-натам. Но това беше през 2007 г. началото. Сега може нещата да са се променили и да се записва час за консултация.Май вече е така.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #69 -: Януари 24, 2010, 14:08:34 pm »

Силви, благодаря ти. Ако трябва следващия преглед да се направи в определен ден от цикъла да речем другия месец, означава ли това, че веднага записваш час за точно този ден без проблем?
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #70 -: Януари 24, 2010, 14:46:58 pm »

Силви, благодаря ти. Ако трябва следващия преглед да се направи в определен ден от цикъла да речем другия месец, означава ли това, че веднага записваш час за точно този ден без проблем?
Без проблеми ще ти запишат час за който ден са ти казали докторите.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #71 -: Януари 24, 2010, 15:04:34 pm »
Момичета, като че повечето от вас са започнали стимулации с лукрин. Някоя от вас започвала ли е с диферелин?
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #72 -: Януари 24, 2010, 18:56:30 pm »
Момичета, лигавица 7 мм на 11 ден от цикъла, назначена пункция за 13 ден, дали е тънка? Ако е така може ли да се мине само с Утрогестан ,без Естрофем /мамолога не ми го препоръчва/?
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #73 -: Януари 24, 2010, 20:07:01 pm »
Момичета, като че повечето от вас са започнали стимулации с лукрин. Някоя от вас започвала ли е с диферелин?
Аз. Но диферелина не е за стимулация точно.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #74 -: Януари 24, 2010, 20:43:17 pm »
pop4o,
аз съм след хистероскопия вероятно заради това трябва да започна с диферелин, (ако всичко е наред при мен на следващия преглед)  предполагам за да може да се възстанови лигавицата, а за след това предложението е стимулация с Гонал.
« Последна редакция: Януари 24, 2010, 20:55:39 pm от Lucky »
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #75 -: Януари 24, 2010, 23:26:50 pm »
Момичета, като че повечето от вас са започнали стимулации с лукрин. Някоя от вас започвала ли е с диферелин?
и двата препарата са с едно и също действие , какво те притеснява? ТЕ служат за "блокиране на хипофизата. Няма значение дали е Лукрин или Диферелин , или Декапептил...
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #76 -: Януари 24, 2010, 23:31:18 pm »
pop4o,
аз съм след хистероскопия вероятно заради това трябва да започна с диферелин, (ако всичко е наред при мен на следващия преглед)  предполагам за да може да се възстанови лигавицата, а за след това предложението е стимулация с Гонал.
не е заради хистероскопията , а заова че ще си по т.нар, дълъг протокол. Аз започнах ин витро 1 седмица след хистерото , но по къс протокол. Някои започват стимулация още на деня след хистерото..това не е от значение.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #77 -: Януари 25, 2010, 08:56:39 am »
Момичета, лигавица 7 мм на 11 ден от цикъла, назначена пункция за 13 ден, дали е тънка? Ако е така може ли да се мине само с Утрогестан ,без Естрофем /мамолога не ми го препоръчва/?
Силви, аз съм с фамилна обремененост за рак на гърдата и също повдигнах въпроса дали не може да мина без Естрофем като поддържаща терапия. Отговорът на доктор Стаменов беше, че една бременност е такъв взрив от хормони, че Естрофемът е най-малкото, от което да се притеснявам.
Поговори с доктора по темата, мисля, че така е най-добре! Желая ти успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #78 -: Януари 25, 2010, 10:09:11 am »
Привет на всички,някой знае ли д-р Стаменов кои дати няма е на конгрес ?
« Последна редакция: Януари 25, 2010, 12:04:32 pm от denide »
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #79 -: Януари 25, 2010, 10:47:27 am »
Момичета искам да ви попитам а като ви се бие блокиращата инжекция и след нея няма  цикъл до 16-ия ден, а може да е някъде към 25-26 ден от инжекцията въобще почва ли се стимулацията или всичко отива по дяволите.Извинете за езика.