0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #40 -: Юни 17, 2014, 07:49:10 am »
Добро утро.
Elle22, патенцата са много сладки.

Ето и по кафе:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #41 -: Юни 17, 2014, 08:09:51 am »
Добро утро, милички!
Много хубави патета, кучета и кафенце.
Хубав ден!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #42 -: Юни 17, 2014, 09:01:45 am »
Добър да е денят на всички  :P

Леле момичета завиждам ви къде живеете - сред природата и животните ... еххх, помечтах си и аз.
Rtfrtf, мерси за кафенцето и закуската. Надявам се кучето да не ги е изяло/изпило вече  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #43 -: Юни 17, 2014, 09:02:07 am »
elle,  чудна снимка, ако това е в България първата мисъл ще бъде как да бъде хванато и сготвено  :(     По повод вицовете, тук един познат арменец казва; -  арменец в  завод без покрив не работи  :lol:


м-и,  доктора по растителна защита  е от 9 часа на работа, по някое време ще звънна,  че се говори бааавно  :), а аз искам набързо.  Но мисля, че зелето е с кратка  вегетация и зависи от региона може да се засява по различно време и съответно бере.

Между другото по повод доматите от градината на баба и колко били натурални, преди няма и седмица звъни един познат от  Враца, отишъл си на село видял едно шише от миналата година, диктува  етикета  да сме питали какво е това, че щял да си пръска за мана. И звъни мъжа ми и се оказва, че това е  Б58, но при него с друго име,  а той решил да пръска мана с препарат за въшки при това с ударна доза  :lol:
После ще си мисли, че яде натурални продукти, а тя отровата е в дозата, не каквото имат в аптеката и по собствена преценка.

Хубав ден на всички!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #44 -: Юни 17, 2014, 09:49:53 am »
elle страхотни патета  :D
Тара не си прави такъв труд, аз няма да садя зеле или поне от семена не(с тях най не се справям или не излизат или след камара време като съм се отказала) Вземам си разсад и това е, а за Б58 нямам думи, но преди цъфтеж аз си позволявам да пръскам(то и професора от агроаптеката така ми каза де).
Благодаря за кафето и закуската, аз ще ви почерпя с едни бисквитки, снощи бяха топли и да не ви кажа колко изчезнаха безследно  :lol: :lol: :lol:

и една кифличка снимана преди време, ама хич ме няма в качването, все нещо не ми тръгва
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #45 -: Юни 17, 2014, 10:17:55 am »
Добро утро,мили градинарки. :lol: :lol: Май ще трябва да се отваря нова тема или да се преименува тази.... :o Страхотни специалисти сте,че и академично подготвени :wink:.  Репкото го помня от времето на соца. Беше голям хит :lol:.До колкото помня ,беше заместител на люцерната.
Смайли,най-добри пожелания за здраве и щастие и за двама ви. макар и на патерици  :lol:,но с настъпване на лятото по-рядко ще мога да ви следя.
Заек,супер е мястото,дано и времето е такова. Почивката въобще е супер нещо,та дано се възползвате максимално.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #46 -: Юни 17, 2014, 11:44:54 am »
Надявам се кучето да не ги е изяло/изпило вече  :lol:
не бе, Смайли, то още чете вестника  :lol:

М-и, сладките и кифличката изглеждат много апетитно  :)

elle22, много са сладки патенцата :D.
Това ме подсеща, че гледах тия дни по един от руските канали как човек спасява патица с малките и' на магистрала (даваха го по новините). Човекът спря с колата си, слезе (спряха и другите автомобили) и  съпроводи обратно патетата до безопасно място встрани от пътя. Опитах се да го намеря и не успях, но попаднах на друго подобно клипче, пак в Русия, вижте го http://www.youtube.com/watch?v=sxOZZ9tJyxk  :D :D :D

и това също http://www.youtube.com/watch?v=X1E5dhw2oyE :D :D :D
« Последна редакция: Юни 17, 2014, 11:57:45 am от marsi »

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #47 -: Юни 17, 2014, 14:14:07 pm »
Аз минавам да почерпя -почти за следобедна закуска е време - с кошнички с крем  и  маслена пита-собствено производство .
Вчера моя малък и  най-важен мъж  за мен стана на 3г !  Голяма веселба беше , торти , купон .
Заповядайте:




Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #48 -: Юни 17, 2014, 14:17:01 pm »
Нимика, да ти е жив и здрав големия 3-годишен мъж и купона и веселбата у вас да не свършват и през другото време. Сладкишите и тортата са страхотни. Добре си се постарала за празника на твоето момченце.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #49 -: Юни 17, 2014, 14:27:10 pm »
nimika, много хубава почерпка  :), пожелавам много радост за Калоянчо-Калпазанчо   :D  и здраве за теб и цялото ти семейство   :balk_5:

Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #50 -: Юни 17, 2014, 14:39:28 pm »
Нимика, да ти е жив и здрав младежа!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #51 -: Юни 17, 2014, 18:42:22 pm »
Ох, докато отговоря ще стане догодина  :lol: ама с това пиратско парти голяма организация трябва  :lol:
какви симпатични гофретки   :D, mimi26, ти ли ги правиш,
искам рецепта и от къде е този гофретник ......
Марси, гофретките аз съм ги правила, рецепта след много чудене и експерименти намерих идеална - хем лесна, хем вкусна (по 2 дози не ни стигат). Написах я в готварската тема - ето линк http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50414.60

 А гофретника е подобен на този, но на него си пише гофретник и е марка Crown:
http://www.topmarket.bg/product/74485/ured-za-sladki-elite-cm-7.html
« Последна редакция: Юни 17, 2014, 18:54:47 pm от mimi26 »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #52 -: Юни 17, 2014, 20:02:07 pm »
mimi26, много благодаря!  :D

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #53 -: Юни 17, 2014, 22:54:06 pm »
Аз ако купя гофретник, оттече работата ...
Ще почна да се търкалям. :-))))

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #54 -: Юни 18, 2014, 07:58:15 am »
Добро утро :)

  или много работите или много спите


м-и, все пак ако решиш да се пробваш с производство на зелки :), казаха така:  в тарелка от тези силиконовите, където са  като форма за шоколадови бонбони, има ги различни  размери по градинските центрове с 40-50-70-80- и т.н. дупчици. Във формата торна растителна пръст, хубаво разбъркана с вода до кал, пълнят се формите, слага се семка по семка  и се натиска леко до 3-4мм се заравят. Покрива се с нещо за да е тъмно за ден- два, като се полива по 2-3 пъти на ден, в противен случай от пресушаване семките се сварявали и не изниквали.  Продължава се с обилно поливане и след поникване, защото торната пръст в капсула от 20-30 гр. изсъхвала бързо. Като станат листата 3-4 см., третиране за растеж с полиплант 20-20-20, две с.л. на една лейка вода се поливат върху растението и  и веднага с друга лейка се изплакват листата. Подхранване  през не по-малко от 4 дни.  За 25 дни обилно поливане зелето трябва да е готово за садене на леха, а след  още  около 50 дни  готова зелка.
« Последна редакция: Юни 18, 2014, 08:47:53 am от Тара »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #55 -: Юни 18, 2014, 12:21:50 pm »
Като работите толкова, кафе не пиете ли ?
При нас постоянно е те така, няма спасение от крадци (два на брой)  :D




Тара, много благодаря за разяснението  :D

Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #56 -: Юни 18, 2014, 12:59:38 pm »
Марси, разкошни крадци си имате! Тази лапа ми е позната, моята сладурка е със същата окраска.

Таричка, ти си изненадващо добър експерт по отглеждане на зеленчуци  :D Браво!!!

Момичета и момчета, хубав и слънчев ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #57 -: Юни 18, 2014, 14:04:42 pm »
хехе, момичета, аз и цвете не мога да отгледам. Имам позната, която се занимава с научна дейност за вредителите по растенията.  Ако сте забелязали като си режете   доматите, нещо като червей прокопал си тунел чак до вътрешността.  Това е молец  :), който дойде в България преди няколко години от Гърция скрит в амбалажа и постепенно ни завладя.  Та този молец се дебнеше с часове да бъде хванат и занесен в опитната база да се наблюдава и да се види как да бъде прогонван. Тоз молец чак отиде за защита на докторска степен  :) Всяка шумка щом се види се обръща и се гледа  и веднага с какво да се третира  :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #58 -: Юни 18, 2014, 18:20:28 pm »
Здравейте,
Минавам само за секунда, да кажа, че съм жива  :D
20 дни на село, нета хич го няма, през телефона си е мъка. Но пък поне разбрах, че се оживява без нет, даже и телевизор не пускам.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #59 -: Юни 18, 2014, 21:28:11 pm »
Здравей, Ники  :D, липсваш ни!

Тази снимка е от днес, след проливния дъжд, небето беше много красиво