0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #140 -: Март 21, 2015, 18:17:20 pm »
Теди, повечето тук знаят, но пак ще го кажа - Пешек сладкиши НЕ приготвя, само яде. :D
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #141 -: Март 21, 2015, 21:10:24 pm »
Аз като по-скромна само на салата и ракия ще седна, козунака сама си го хапнах без да ви почерпя, но утре ще се поправя със снимка  :lol:
И да знайте - Не става само с Йедене  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #142 -: Март 21, 2015, 22:21:38 pm »
Добър вечер :D

Лимонче, браво за яйцето, успешно да се развие.

щом сте на банички и козунаци да продължа с яденето,  днес опитах простичка салата, може да се види навсякъде в нета, но ми хареса, че става и за основно хапване  - салата "Ница"
200гр. сотиран картоф на кръгчета. /в масло и зехтин/,  риба тон - 1 консерва /в случая 170гр./, 5 листа маруля, аншоа 3 рибки /или повече ако не ги пасираме с дресинга/, 1 домат, 1/4 глава червен лук,  1 бр. варено яйце, 50гр. зелен фасул консерва от тънкия и дълъг /в случая липсваше/, по 1 червена и зелена чушка на ивички.
Подредбата в случая  беше  - в голяма чиния /27 см./  от долу картофите,  върху тях рибата тон, накъсана маруля, домата на две и на резени върху марулята, лук, чушка, яйцето на четири в центъра на купчинката, около тях аншоа и каперси.
дресинг - 6с.л. зехтин, 2с.л. лим. сок, 2 ч.л. дижонска горчица, щипка сол и черен пипер. пасираме  или просто с виличка смесваме.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #143 -: Март 21, 2015, 22:36:15 pm »
Елфова, олукът ви се е запушил.

Зайо, аз съм голям фен на класическата музика, но Вагнер е един от малкото, които не мога да изтърпя (както и Малер, Брукнер, Шостакович). В нашата опера има фестивал на Пучини. Мисля да взема билети. Мъжът ми е голям фен на италианската опера.

Днес студ ни налегна. 5 градуса. А мъжът ми реши вече, че ще може да си ползва терасата. Блажени са вярващите.  :lol:
« Последна редакция: Март 21, 2015, 22:40:04 pm от blue_sky »

Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #144 -: Март 22, 2015, 06:49:05 am »
Добро утро  :D



Блу, италианците са прословути с оперите си  :D  Да не се окаже, че те са измислили това изкуство, няма да се учудя.
« Последна редакция: Март 22, 2015, 06:51:22 am от little_rabbit »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #145 -: Март 22, 2015, 07:22:00 am »
Добро утро, друго си е да ти поднесат кафе.За мен две даже ако може.

Ето закусчица, надявам се Рачо да е доволен



ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ !
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #146 -: Март 22, 2015, 07:26:07 am »
Добро утро! Зайоооо,много "чувствено" това кафе :lol: :lol:. няма да ви карам да ставате още,но то си е за ваша сметка- по-малко ще почивате :lol: :lol:/както е казала точно съквартирантката на Додич/.Слънцето вече нахално е навлязло в апартамента. няма да му се сърдя.че само преди дни го молихме да се покаже.. :D Май,май, пролетта дойде. Гледам,че в темата сте много пролетно-великденски- козунаци,зелени салатки,ракийки......Сериозна работа  :lol: "Умеете да живеете вие ,Границки"  :wink: подходящ цитат от "Маневри на 5-ия етаж"... :lol:
Опппссс,писали сме със Стоека заедно,та се "откланям" за да и благодаря за прекрасните сандвичи. Много навреме,защото днес ни предстои яко ходене/така жадувано/ и ще трябват сили на таткото. :lol:
« Последна редакция: Март 22, 2015, 07:28:17 am от ra40 »
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #147 -: Март 22, 2015, 08:28:20 am »
Добро утро  :P
Благодаря на Зайко и Сватята за кафенцето и закуската,
Ние днес бяхме на палачинки. Мерси на Jbrul (ако ни чете) дето ме светна да си правя сместа от вечерта  :P

Възползвайте се на макс от хубавото време и единственият почивен ден тази седмица.

Ако се сетите стискайте палци днес от 10 до 12.30 ч. на моята племенничка, която е на първия си по-сериозен изпит в живота. Този след 7-ми клас за Американския колеж. Дано да бъде спокойна, че много се беше спекла и да успее да даде всичко според способностите и знанията си, а пък и малко късмет да има с трудните въпроси и да им нацелва отговорите  :lol:

След изпита ще ходим на кино на Пепеляшка. Дани го оставям на ММ.


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #148 -: Март 22, 2015, 09:50:01 am »
Теди, повечето тук знаят, но пак ще го кажа - Пешек сладкиши НЕ приготвя, само яде. :D
Все повече те харесвам, Пеше!
И снощи те сънувах. Запознахме децата, но по-интересното е, че освен дъщеря(чаровната Ники), имаше и син.
Изглеждаше по-голям от моят 12-годишен младеж. Ха, сега де?! :)
Вече си изпих кафето, хапнах и от закуската, сервирани от нашите грижовни момичета.
Желая ви слънчев и усмихнат мартенски ден!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #149 -: Март 22, 2015, 09:55:39 am »
Зай, Стоека, Благодаря, че отново се погрижихте сутринта ми да започне наготово  :D
Рачо, радвайте се на слънцето и с една хубава разходка, оставете и то да се порадва на Тео. Аз днес съм планувала ходене по парковете, четене на книги навън, хапване по полянките...дано черна котка да не ми мине пътя  :lol:
Смайли, на моя колежка децата учат в Американския колеж (синът й е пред завършване, за щерката не знам в кой клас е). Там си е друг свят относно образование, разбирания, изисквания, уреденост. За успеваемост, няма да говоря. Само като чух какви са им таксите на година обаче, свят ми се зави  8O . Дано племенницата ти се справи с днешното предизвикателство. Ще й стискаме палчета  :) . А Дани като го оставяш на мъжо, се доразберете за храненето, да не стане като онези 7 часа сомалийски режим  :lol:

Весел ден на всички!

"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #150 -: Март 22, 2015, 10:28:19 am »
Добро утро!
Да не си помислите, че сега ставам - нееее в 7 без 5 скочих. Ама наистина скочих, защото си мислех че е работен ден и без това ми остават 5 минути докато звънне часовника и бива да ставам. Седнах в леглото, взех си чорапите и ... се сетих че е неделя. Врътнах се пак в леглото, но те и останалите даваха признаци на събуждане. „Проблемът“ ми е че слънцето напича (когато го има) точно на моята възглавница, т.е. директно в очите ми. Ходи спи в такъв случай де. Малката и мъжът ми са ясни - те са си ранобудници. Пих дълго време кафе, изпратих ги на село, измих си газовия котлон и съдовете и сега засядам на компа. Времето е прекрасно, но аз днес ще си спестя излизането, поне така си мисля.
Теди, имам племенник, на брат ми син, от когото малката обикновено се срамува и в същото време се чуди как да му се качи на главата (буквално) :lol:


Вижте сега - не взимайте пример от мен - аз съм стара и мързелива. Отивайте навън и се приберете чак когато стане студено. Като беше бебе Ники точно така правех. Няма нищо по-хубаво от разходка на слънце, след свиване в къщи цяла зима.
Лек ден!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #151 -: Март 22, 2015, 11:46:32 am »
Пеше, рано ти е да се слагаш при старите. Когато малката благоволи помисли да имаш внуци, тогава се старосвай. А мързелът е толкова полезно качество  :bighug:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #152 -: Март 22, 2015, 12:12:26 pm »
Нямате грам жал с тези закуски - аз съм на диетаааа  :lol: още 2 дни ми останаха (от общо 14) и съм минус 4кг ;)
Много сте ранобудни всички, аз в почивен ден преди 9 и 30 не ставам. Който иска да става, да прави каквото си иска, мен ме оставят да спя, защото никой не иска див звяр в къщата си  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #153 -: Март 22, 2015, 13:21:07 pm »
..................... А мързелът е толкова полезно качество .......

 :bighug:  :bighug:  :bighug: Обичам те, Зай!
Малко хора се сещат, че всички открития на неща улесняващи живота ни, са направени точно от мързеливи хора. Такива, които са искали да си спестят труд. Тия дето се трепят като луди все едно ореоли и крила ще им дадат, нищо не са изобретили. :lol: :lol: :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #154 -: Март 22, 2015, 20:45:48 pm »
Добър вечер! Открихме сезона на дългите разходки и тичане по площадките. :)

Смайли, дано племенничката ти се е справила, какви са впечатленията от изпита?
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #155 -: Март 22, 2015, 21:12:06 pm »
Благодаря на всички, които ни мислиха  :P
Математическата част от изпита е била много трудна според племенничката. Четенето с разбиране е било много лесно. Есето е било по картинка, на която има нарисувана мишена и стрели извън мишената.
Резултатите излизат на 31 март, но не таим много надежди, защото тя не е блестяща ученичка. Едва върза общ успех 5 за първия срок (това е минимумът, за да се запише за явяване на изпит).
Златето, таксата за колежа е наистина много висока, но предлагат финансиране от 10 до 90% за семейства, които не могат да си го позволят. Всеки случай се разглежда индивидуално.

Гледахме Пепеляшка. Не е лош, но очаквахме повече. Девойката е прекалено превзета.  8) И не мога да разбера, защо всички ги правят дебеловежди. И в Снежанка беше така  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #156 -: Март 22, 2015, 22:17:36 pm »
Мода, смайлс, мода.  :lol: Тъкмо няма да има нужда и ние да си скубем нашите (аз, не че много имам вежди, ама хайде).

Зайо, в Италия е измислена операта. Сега ще ти потърся и доказателства.
Et voilà:
http://bg.wikipedia.org/wiki/Опера#.D0.92.D1.8A.D0.B7.D0.BD.D0.B8.D0.BA.D0.B2.D0.B0.D0.BD.D0.B5
« Последна редакция: Март 22, 2015, 22:20:53 pm от blue_sky »

Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #157 -: Март 23, 2015, 05:42:15 am »
Добро утро  :D
Пак е понеделник и пак сме на работа. Успешна седмица!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #158 -: Март 23, 2015, 06:45:23 am »
Добро утро.
Зайче, благодаря за кафенцето. Ето и закуска

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #159 -: Март 23, 2015, 07:21:00 am »
Добро утро! Чудесно кафе и прекрасна закуска!!! От мен нещо за подслаждане.Имам сериозен повод да почерпя днес,така че з"запрятайте ръкави" :wink: :wink: По-късно ще има и парти :D
/www.mamaibebe.com][/url]