0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #260 -: Май 26, 2014, 12:24:45 pm »
Здравейте, прекрасни бъдещи мамчета  :D Може ли да ми кажете колко дни след закъснение се ходи на лекар? Според календара си съм в 5 г.с., и се чудя кога да отида. Днес ми е 6-ти ден закъснение.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #261 -: Май 26, 2014, 12:45:31 pm »
Catcat,изчакай поне още една седмица ....в 6-7 г.с. ще видят само плодно сакче,а сърдечна дейност в 8 г.с. кръвен тест направи ли? Кой ден ти е от трансфера? Радвам се за теб и стискам палци всичко да е наред този път  :)
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #262 -: Май 26, 2014, 13:07:09 pm »
Алекс, не сме правили инвитро, така си е станало. Днес ми е 36 ден от последния цикъл. Имам тромбофилия и затова се чудех дали не трябва по- бързо да отида, аз вземам аспирин, но все пак. Благодаря ти!
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #263 -: Май 26, 2014, 13:18:53 pm »
здравейте,мили дами:)
изпълнихте ме с хубаво настроение,като ви чета:)
аз звъня вече на 3 АГ за жк и ме отсвирват... Не мога да разбера какво става.периметърът ми е дружба,младост та чак до театър софия..накрая ще пратя мъжа ми да обиколи поликлиниките и да намери,който и да е аг .
Моля се до 14 седмица да не ми личи корема,че ще съобщавам след феталната в работата
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #264 -: Май 26, 2014, 13:19:42 pm »
Catcat, щом имаш тромбофлибия, съветвам те да отидеш сега. В пета седмица може да се види без пула. Но поне ще започнеш веднага терапия.

*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #265 -: Май 26, 2014, 13:39:28 pm »
Catcat, браво, много се радвам  :D!
И аз мисля, че би било добре, ако успееш да си запишеш час до края на тази седмица. Писах и в дневника ти, първият ми преглед беше около 24 дни след предполагаема овулация (4с. и 6д.)- видяно сакче, 11 дни след това- сърчице.
« Последна редакция: Май 26, 2014, 13:55:05 pm от marsi »

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #266 -: Май 26, 2014, 13:51:55 pm »
Catcat,не се тревожи за тромбофилията,след като пиеш аспирин,аз в 5 г.с. изкървях и ми спряха и аспирина и фраксипарина чак до 13г.с. и от тогава съм само на аспирин и всичко е наред,така,че няма страшно,но да отиди до края на седмицата плоден сак всякак ще се види...чудесно е,че така си е станало,браво на теб
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #267 -: Май 26, 2014, 13:54:58 pm »
Catcat, леле колко се радвам за теб - според мен отивай сега, заради тромбофилията...
Има много мнения относно т.н. “облъчване“от УЗ. Но аз не бях спокойна въобще след първия преглед и ходих много повече, отколкото “се препоръчва“ /а и досега ходя на 2 места/. Има други момичета с кървене и т.н., които ходят по-често, така че един преглед повече няма да ти навреди. Много, ама много силно те прегръщам и стискам много палци, знам през какво си преминала. Късмет, мила  :D  :D  :D
« Последна редакция: Май 26, 2014, 13:58:06 pm от bonbolini »
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #268 -: Май 26, 2014, 14:02:29 pm »
Catcat,

Според мен се обади на лекаря, който те е следил за започване на инвитро, защото макар и да си забременяла спонтанно, той е най-наясно с всички придружаващи фактори и рискове и ще ти каже ако не за преглед, то какво да правиш :) Ей, страхотен късмет  :bighug:

bonbolini,

Аз коментари за вредата от облъчването на УЗИ съм срещала само от доста съмнителни места, а досега нито един лекар не ми е казал такова нещо, даже напротив ;) . Иначе аз с моите прегледи на 7-10 дни първите 4 месеца от бременността нали се сещаш....  :lol:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #269 -: Май 26, 2014, 14:04:28 pm »
Ех, момичета,  около мен има още четири мои близки, които са бременни и те са милите с тревоги и притеснения ... Колко се радвам за тях  :D ...
Аз до сряда /тогава ми е прегледът/ едва ще издържа...
Нищо не усещам в коремчето - само леко стягане отвреме-навреме, но не си знам каква ми е плацентата -никога не сами казвали. Само се моля бебо да е наред и стискам палци на всички вас да сте добре и бебоците да се в прекрасно и цветущо здраве   :bori_015:  :bori_002:
Извинявайте за словоизлиянието ми, но явно съм в такава фаза  :wink:
Mousyt, хич и не им вярвам на тез`, дето твърдят за някаква вреда - и аз си ходя повече, но нали знаеш бабите като почнат  :lol:  8O  :lol:
« Последна редакция: Май 26, 2014, 14:19:31 pm от bonbolini »
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #270 -: Май 26, 2014, 14:16:10 pm »
Много Ви благодаря, момичета! Записах се за сряда, за да съм спокойна!
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #271 -: Май 26, 2014, 14:20:34 pm »
Catcat, супер! Ще чакаме да пишеш :)

bonbolini, ако знаеш как те разбирам  :bighug: Страшни са емоции страшно нещо и чак аз не мога да се позная на моменти  :oops:
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #272 -: Май 26, 2014, 14:39:46 pm »
Ехееее.мили коремчета изписали сте доста :D

Честито,Catcat  :balk_602:

Mousyt,и аз така честичко на прегледи и  при двама и пак броя дните  :lol: :lol: :lol:
Хемоглобина ми е 98 8O и днес ходих при ЖК да ми изпише рецепта-феро-фолгамма.
Момичета,знам ,че често се случва хемоглобина да пада,но аз съм едва в 13с. от сега така нисък :?
 
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #273 -: Май 26, 2014, 14:49:37 pm »
Михче, нали си с  две малки душички   :D  според мен е нормално - следи си по-често хемоглобина и си пий хаченцата и бъди само спокойна /отстрани лесно звучи, ама  :wink:/
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #274 -: Май 26, 2014, 14:58:43 pm »
Bonbolini,мерси миличка :bighug:

Дано го пооправя,че къде е тя още съм в началото.
Ти пиши след прегледа -винаги ми е интересно след преглед :wink: :lol:
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #275 -: Май 26, 2014, 15:06:48 pm »
mih,

Много зависи и от храненето, а ти май имаше проблеми с яденето :( Може и от това да е, плюс че както е казала bonbolini, все пак две душички храниш ;)
Моят последно преди вече близо месец беше 125 при долна граница 120 и двете докторки не казаха нищо, приемам че съм добре. Ама аз си и хапвам добре  :oops:
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #276 -: Май 26, 2014, 16:46:21 pm »
Mousyt,според мен ти е много добре хемоглобина :D не го мисли сега и него :wink:

И да месо от повече от месец не съм яла ,а и сега не мога все още(само малко вчера).Цвеклото не му е сезона май разбрах сега и няма.В буркан ми взе баща ми,но не съм яла още ,че още ме държи лошото и ..........
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #277 -: Май 26, 2014, 16:53:25 pm »
здравейте,мили дами:)
изпълнихте ме с хубаво настроение,като ви чета:)
аз звъня вече на 3 АГ за жк и ме отсвирват... Не мога да разбера какво става.периметърът ми е дружба,младост та чак до театър софия..накрая ще пратя мъжа ми да обиколи поликлиниките и да намери,който и да е аг .
Моля се до 14 седмица да не ми личи корема,че ще съобщавам след феталната в работата

Рафаила,

Мога да ти дам координатите на лекарката, която следеше моята бременност. Може да опиташ при нея. Мисля, че ще те вземе. Намира се в 17-то ДКЦ, до Малък градски театър. Ако ти е удобно там, ще ти изпратя координатите на лични съобщения.

Поздрави и успех :)
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #278 -: Май 26, 2014, 18:48:45 pm »
В черешите също има много желязо.Яжте ги ,докато ги има.Също така в кайсиите и праскпвитее,които щр се появят по-късно.Може сега сушени кайсии и стафиди
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #279 -: Май 26, 2014, 19:22:42 pm »
Черешите ги почнах ,незнаех че имат желязо :wink:
Hope-love,мерси за съветите :bighug: