0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #20 -: Юни 05, 2009, 12:30:45 pm »
diajelly, добре дошла! :welcome3:
Хайде и ние да се отчетем, че откакто съм болнични нещо не се завъртам задълго вкъщи и съответно пред компа.
Та значи, на последната консултация излязоха стрептококи в микробиологията и оттогава слагам Далацин гел. В понеделник ще ми вземат кръв и хематоложката ще се произнесе относно ниския хемоглобин (105)- дали е желязодефицитен или не. Най-важното е, че успях да говоря с доктора при който ще раждам - д-р Киров от Тина Киркова и се оказа, че секциото не е задължително при мен (така си мислех заради двете коремни операции). Записахме дата - 09.07 и се разбрахме, че ако всичко върви добре ще си родя нормално, но ако нещо се оплете, тогава ще ме резнат. Явно ще го предизвика(раждането). Честно казано, като ми определи датата и малко се стегнах, но пък поне знаем плана. Дано да няма проблеми дотогава.
От няколко дни бебо е много активен - направо ми мести корема накъдето си иска.
Толкова засега от нас. Леко раждане на мамите в очакване! Хубав ден на всички!
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #21 -: Юни 05, 2009, 15:16:20 pm »
И аз се върнах от тонове-всичко е наред.Във Вторник съм за преглед на шийката.
Sweet baby благодаря за пожеланията и да ти се връщат,гледам че с нас вървиш :D

Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #22 -: Юни 05, 2009, 16:36:39 pm »
elliq , smile76 ,parsi, леко раждане ви пожелавам, както и най-прекрасната среща на света с малките съкровища.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #23 -: Юни 05, 2009, 16:50:50 pm »
Честита нова темичка!Нека се пълни с много нови мами.
Elliq,parsi,Smile76 леко раждане и една незабравима среща с малките съкровища!
На останалите бременелки по–малко притеснения и спокойна бременност до края. :bighug:
Леко раждане и на теб и незбаравима среща с малкото човече.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #24 -: Юни 05, 2009, 21:48:52 pm »
Момичета, аз не съм влизала от онзи ден във Форума защото след като се прибрах от ТК започнаха едни контракции, на коиот не обърнах чак такова внимание, но постепенно съвсем зачестиха. Слава Богу не бяха болезнени, н о си ме притесниха. Вчера още сутринта звъннах на Сигридов и ми каза да пия Изоптин и Гинипрал заедно с Магнерота. Та вчера нещата бяха по-спокойни, а днес до момента съм имала само 3 контракции, но моите са преобладаващо вечер та да не се заричам.. Дано нещата се закрепят защото ни е все още рано. За щастие от лекарствата не ми се получават много осезаемо странични ефекти та ще си ги пия и така.
На въпроса за Флостерона - аз доколкото разбрах е заради дробчетата на бебетата, но не съм съвсем наясно. На мен специално преди 2 години са ми го поставяли като широкоспектърно действащ медикамент срещу неустановена кожна алергия.. Не знам дали е рано или не е, но вече ми го поставиха. Засега това е.

*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #25 -: Юни 05, 2009, 23:57:47 pm »
Злати,дано повече нямаш такива моменти и да се успокоят нещата.Повече покой и щом си в ръцете на точния лекар-няма страшно :)

*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #26 -: Юни 06, 2009, 00:28:09 am »
Благодаря на всички за пожеланията  :P:grouphug:

Парси,Смайл,Суит бейби
,леко раждане и на вас!

Златулка,дано да нямаш повече такива притерснения!
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #27 -: Юни 06, 2009, 01:11:55 am »
Благодаряви за пожеланията момичета!
Дано всички имаме едно наистина леко раждане!
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #28 -: Юни 06, 2009, 14:29:41 pm »
Благодаря ви и аз за милите пожелания, леко и успешно раждане и на останалите и честито на новозаписалите се - желая ви от сърце лека и безпроблемна бременност с прекрасно бебче на финала! Исках да ви питам колко често ви правят запис на тоновете? На мен ми правиха само веднъж и после вече само ги слушат на жк (да не казвам, че и това се случи един единствен път), като ми обясниха, че всичко е ок и нямало смисъл да е по-често. И да питам тези, които са вече на финала - пиете ли още магнезий?
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #29 -: Юни 06, 2009, 15:04:10 pm »
Благодаря ви и аз за милите пожелания, леко и успешно раждане и на останалите и честито на новозаписалите се - желая ви от сърце лека и безпроблемна бременност с прекрасно бебче на финала! Исках да ви питам колко често ви правят запис на тоновете? На мен ми правиха само веднъж и после вече само ги слушат на жк (да не казвам, че и това се случи един единствен път), като ми обясниха, че всичко е ок и нямало смисъл да е по-често. И да питам тези, които са вече на финала - пиете ли още магнезий?
А ти последно къде избра да раждаш, ако е в Ниямед знам, че там правят запис на тоновете.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #30 -: Юни 06, 2009, 15:25:54 pm »
Смайл,магнезия го спрях като влязох в 37г.с.Запис на тоновете ми правят вече 4 път,но това доколкото разбрах по усмотрение на наблюдаващия лекар.

*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #31 -: Юни 06, 2009, 15:30:58 pm »
Да, там ще раждам и там ми правиха запис на тоновете. След това ходих освен на жк и на консултация при Христов, та и двамата със Салджийска ми казаха, че тоновете били добри (тоест Христов само ги слушаше, без да ходя да правя запис) и нямало нужда засега да се прави пак запис до 12-ти. Ама аз нали съм си паника, та да питам  :oops:
На 12 съм на жк при Салджийска, ако дотогава не родя де  :lol: и тогава тя пак ще ме праща на запис.
А за магнезия от 2 дни и аз го спрях по моя инициатива та затова реших да попитам, да не би да съм сгрешила (като забравих да питам на консултацията...  :oops: )
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #32 -: Юни 06, 2009, 17:27:54 pm »
По-важното е че все пак се следат тоновене, нищо че няма запис, за магнезия явно бързаш да раждаш :lol: той не пречи да го пиеш до последно.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #33 -: Юни 06, 2009, 18:48:28 pm »
Охо, то за някои не останало :D
Парси, Суит бейби, Смайл - леко раждане и прекрасна среща с малките съкровища ви желая!
Мириам, аз пък очаквам да стана леля на 09.07, само че и те засега са за нормално раждане, та когато каже бебо ще е :lol: Иначе хубава дата :D
Хубав ден от нас!
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #34 -: Юни 06, 2009, 19:28:59 pm »
Смайл,и на мен до сега са ми правени 4 записа.А магнезия доктора ми каза да го пия до последно.

Нуну,аз те бях питала и в предната тема,ама нали сега си по-заета  :P,сутиена,който си си взела на Канпол ли е и стегнато ли му е трикото?
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #35 -: Юни 06, 2009, 21:13:34 pm »
Елия, стегнато е трикото, малко твърдо идва, но изобщо не се е отпуснал, а го нося доста. Отначало даже като го купих, понеже си купих размер, какъвто нося по принцип и като го облякох да пробвам се оказа, че ми е голям и ми стои ужасно. Като го сложих после, обаче /като имах вече кърма/ беше съвсем друго нещо - опълвах го отвсякъде :D А имай предвид, че най-вероятно ще се налага да слагаш и подплънки. Та те хората са го измислили :wink:
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #36 -: Юни 06, 2009, 22:40:41 pm »
Елия,:D А имай предвид, че най-вероятно ще се налага да слагаш и подплънки. Та те хората са го измислили :wink:
Памперс за гърди  :lol:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #37 -: Юни 06, 2009, 23:08:40 pm »
Елия,:D А имай предвид, че най-вероятно ще се налага да слагаш и подплънки. Та те хората са го измислили :wink:
Памперс за гърди  :lol:
:lol: А моя на Дона Балона е с толкова отпуснато трико,че ще мога и два памперса да сложа,иначе е много мекичък.

Ако може и пак да върна малко темата за шишетата.Бях чела в друга тема(но не мога да я намеря),че имало някакви,от които се пиело по-трудно и били против отбиване.А една приятелка има Tommee Tippee.Приличат си направо на гърда  :),но били с по големи дупчици.някой знае ли нещо за двата вида шишета?
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #38 -: Юни 07, 2009, 03:47:23 am »
Благодаря ви и аз за милите пожелания, леко и успешно раждане и на останалите и честито на новозаписалите се - желая ви от сърце лека и безпроблемна бременност с прекрасно бебче на финала! Исках да ви питам колко често ви правят запис на тоновете? На мен ми правиха само веднъж и после вече само ги слушат на жк (да не казвам, че и това се случи един единствен път), като ми обясниха, че всичко е ок и нямало смисъл да е по-често. И да питам тези, които са вече на финала - пиете ли още магнезий?
Аз го спрях магнезия миналата седмица по заръка на моята докторка.Каза цхе вече нямало нужда.А за запис на тонове само един път за ми правили,инацхе всеки пат гледат тоновете но без да ги записват.
*
Re: Тема на бременните № 42
« Отговор #39 -: Юни 07, 2009, 13:07:54 pm »
Момичета,от 32-ра седмица ли се ходи на следене на тонове?[/color]
Мисля,че 32 седмица е рано за запис на тоновете, освен ако наблюдаващия те лекар е преценил друго .Аз ходих на запис някъде към 35-36 г.с.