0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #260 -: Декември 13, 2008, 12:05:04 pm »
Днес изчетох писмата за конкурса КОЛЕДНО ЖЕЛАНИЕ и направо съм трогната.Не може ли тези писма да се испратят до различни медий и институций например МС,МЗ,ПРЕЗИДЕНТА и примерно до всекидневнеците,които имат огромни тиражи ако се публикува по едно писмо на ден или седмица нашите историй ще стигнат до страшно много хора и това плюс протеста би вдигнало голям шум,а и ще спечелим обществено внимание.
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #261 -: Декември 13, 2008, 12:05:37 pm »
сега по нова дават  излъчване от мястото на протеста на полицаите,не знам колко време са имали за организация ,но са се събрали много хора... Denisa12251 аз сутринта също изчетох писмата и наиситна са трогателни ,а ето това направо ме накара да изтръпна
  ИЗПИТАНИЕ     11.12.2008 г. - zvezda03
   
   
  Попитах Живота   
  -Животе ,защо ме наказваш така?   
  -Не те наказвам,само искам да те направя по силна-отговорил….   
  Попитах Съдбата   
  -Съдба моя защо ме лишаваш от най-истинското   
  -Истинското ще получиш когато си готова-отговорила…..   
  Попитах Сърцето   
  -Ех мило мое ,защо се раздираш всеки път когато ми липсва Истинското?Спри болката
моля!   
  -Ще я спра,но ще имам нужда от помощта ти-отговорило….   
  Попитах Майка   
  -Майчице мила,защо страдаш така както аз?Как да ти спестя болката?   
  -Слушай чедо мое,когато имаш това което си Ти за мен-ще ме разбереш-отговори тя   
  Попитах Господ   
  -Господи,вече 8 години имам едно и също желание-ще ми помогнеш ли То да оживее?   
  И Господ отговорил   
  -Аз помагам на всеки ,но първо трябва да си помогнеш сама.Когато Богородица те
целуне ще оживее желанието ти! 
  Предай това на всички като теб!   
  Нека вярват в Доброто   
  Нека вярват в себе си   
  Нека да вярват,че мечтите се сбъдват 
  На Коледа стават чудеса!   



Но не можеме да сме нон стоп  скрити зад редовете.едно е да прочетеш за мъката и страданието на хората,друго е да ги видиш в очите им .
« Последна редакция: Декември 13, 2008, 12:21:10 pm от bubentseto »
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #262 -: Декември 13, 2008, 12:16:46 pm »
Здравейте момичета,бъдещи и настоящи майки,
Искам да се присъединя към всички вас и ви подкрепям с две ръце.
Исках и аз да изкажа възмущението си от тези безрасъдни и "глупави" за мен и без сърца хора,хора забравили че ние сме гласували за тях и благодарение на всички нас са на този пост.И искам само да кажа,че всичко се връща,Господ вижда и ще има възмездие,жалкото е че те никога няма да усетят липсата на финансова възможност като повечето от нас.Не искам да им пожелавам най-лошото това което спохожда толкова много семейства,като нас и който не намират и ден мира и спокойствие.
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #263 -: Декември 13, 2008, 12:17:36 pm »
 :bighug: :flower: :sunshine: :balk_103:Прекрасно е, въпреки, че разбира се ме натъжи :roll:

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #264 -: Декември 13, 2008, 12:32:54 pm »
Да БУБЕНЦЕ права си аз затова написах + протест и всякакви други действия от наша страна.Твърдо заставам зад ПРОТЕСТА и ще бъда там,но смятам,че малко от нас биха показали болката и отчаянието си там на място,а и не мисля,че някой от онези ГОСПОДА и ГОСПОЖИ в МС ще ни погледне в очите,в момента ние за тях сме поредната пречка,хора които искат да им бръкнат в джоба едва ли не.За съжаление това е моето мнение.
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #265 -: Декември 13, 2008, 12:43:16 pm »
не мисля,че някой от онези ГОСПОДА и ГОСПОЖИ в МС ще ни погледне в очите,в момента ние за тях сме поредната пречка,хора които искат да им бръкнат в джоба едва ли не.За съжаление това е моето мнение.

Да за съжаление е така.Преди време отидох на преглед в една частна клиника носих си изследвне което си бях направила по мое решение ( и слава богу че го направих) та въпросната гинеколожка ,при която имах час започна да ми се кара и ми каза че щом сама съм взела решение за изследването тогава и сама да съм се лекувала.НЯмам думи да ви опиша колко бях потресена.ТА мислълта ми беше че цялата ни държава(с малки изключения ) е такава.За това хич не се  изненадвам от простащината на така наречените ни политици
« Последна редакция: Декември 13, 2008, 12:51:41 pm от bubentseto »
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #266 -: Декември 13, 2008, 12:48:58 pm »
Не зная до колко е осъществимо, но може би някоя медия ще се ангажира с пускането на клип с призив обществото и политиците ни да видят проблема.

Или поне да върви на екрана надпис в подкрепа на проектозакона за фонда.
Така може да се включат различни телевизии.
Вестниците също могат да се включат с ежедневното отпечатване на някакъв текст в подкрепа
« Последна редакция: Декември 13, 2008, 12:58:20 pm от теди. »
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #267 -: Декември 13, 2008, 13:41:04 pm »
Ние не сме болни. Ние просто искаме дечица. Толкова ли е трудно това да бъде разбрано. Та нали децата са нашето бъдеще. Трябва постоянно да апелираме пред медии за нашия проблем. Момичета, ще ни чуят, но не трябваме да спираме.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #268 -: Декември 13, 2008, 14:11:44 pm »
В случай че се организира протест по градовете - за Пловдив съм на линия!
А нереза дето иска да ни осеменява ин виво - да се извини публично!
Мизерници!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #269 -: Декември 13, 2008, 14:19:59 pm »
Гласувах с три позиции:
 - изпращане на картички с посредничество на медии   
 - изпращане на декларации с посредничество на медии   
 - съдебен иск
Омръзна ми да ме смятат единствено и само за сексуален обект. Омръзна ми от този сексуален тормоз навсякъде. И аз имам чувства и аз искам да бъда майка.
За декларациите съм ЗА, но при мен проблема е, че при първият опит ин витро не ми дадоха никакви документи, освен протокола от ЗК за отпуснатите лекарсктва. Д-ра дори разписка на ръка не ми предостави, а на всичкото отгоре задържа всички изследвания в клиниката си, дори и 2 ембриона замразени, за които не съм уведомена какво се случва...
За картичките - само кажете къде трябва да се изпратят- ще им изпратя и аз по една и моят мъж по още една... 
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #270 -: Декември 13, 2008, 14:44:32 pm »
Гласувах с три позиции:
 - изпращане на картички с посредничество на медии   
 - изпращане на декларации с посредничество на медии   
 - съдебен иск
*

    ***

Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #271 -: Декември 13, 2008, 14:57:12 pm »
Здравейте момичета,
аз също съм една от вас. Чета форума понякога, но поради липса на време не съм писала до сега и едва днес се регистрирах.
От година и половина се боря със стерилитета. Единствения ми шанс за детенце е ин витро.
Не успях да прочета всичко. Не съм сигурна, че протест пред парламента е най - доброто, на което сме способни. вярно, много сме. Но колко от нас могат да пропътуват големите разстояния до столицата и колко на брой пъти ще успеем да се съберем, колко от нас ще се престрашат да излязат от анонимност? Имаме нужда от подкрепа. Ако ще протестираме пред парламента, да се обърнем за помощ към студентите, таксиметровите шофьори, градския транспорт...въобще да ПОМОЛИМ държавата да се " събуди". Сами със или без празни колички едва ли ще впечатлим милите ни държавни управници. Най - много да отнесем поредните подигравки :(
Идеята за молебен ми допада, като че ли най - много. Да метнем по едно черно шалче, символизиращо погребаните ни надежди и да разпратим снимков материал и проблема по чуждите медии. Кой знае току- виж Господ се оказал европеец и ни прати някой от" ангелите" си за следи изразходването на нашите пари за нашите нужди, независимо дали НЗОК, Здравното министерство или някой друг ще се разпорежда с тях.
Можем също да помолим за помощ някои европейски НПО. В общи линии смятам, че ни е нужна подкрепа. И трябва да я търсим бързо!
Аз  едва сега успях да изгледам материалите от телевизиите, направо съм бясна. Малко ми е трудно да подредя мислите в главата си....дано се разбира нещо от това, което съм написала.
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #272 -: Декември 13, 2008, 15:07:22 pm »
Нещо във връзка с абсурдите в милата ни родина.
По темата и .. не съвсем.

п.п.обърнете внимание на мнението писано от 1959 в коментарите

http://dnes.dir.bg/2008/12/13/news3732660.html#sepultura
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #273 -: Декември 13, 2008, 15:08:54 pm »
Какво значи да се страхуват да излязат от анонимност ама ние да не сме заразно болни?След като се борим за нещо толкова СВЯТО нека ни видят,а ако някой го е срам да се бори за мечтата си това си е негов проблем.
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #274 -: Декември 13, 2008, 15:26:24 pm »
За съжаление в голяма част от тези семейтва, това е тема табу. Година наред е наслагвано у хората мнението, че това е нещо срамно и недостойно. Както и какво ще си кажат хората!? Убедена съм, че голяма част от проблемите на тези двойки, в това число и наща, щяха да са решени по-рано ако за това се говореше по-открито.
Моя супруг много се нервираше в началота, когато споделях с най-близки приятели, даже и роднини за този проблем, но за мет това е един от начините да си помагаме, защото не се знае от къде ще ни дойде помощ и на кого ние ще помогнем.
НЯМА НИЩО СРАМНО ДА ИСКАШ ДЕТЕ И ДА СЕ БОРИШ ЗА НЕГО!
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #275 -: Декември 13, 2008, 15:36:33 pm »
мнението писано от 1959 си е тично така-спор няма
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #276 -: Декември 13, 2008, 15:42:06 pm »
Мацки, много сме силни на идеите, виждам. Няма ли най-накрая да решим как да се пристъпи към организация? Аз се наемам да участвам с каквото мога, но признава,м еч не мога да поема  инициативата да организирам, нямам това време, наистина. Мога и искам да съм болтче, но не мога да съм двигател на този етап. По-нагоре Диана обясни как се пише писмо за организация на протест - и до там. Аз зададох няколко легитимни въпроса - не разбрах какъв е техния отговор. ВСички казваме "нека да се" това и "хайде да се" онова... и кой го прави това, която трябва "да се"?

Мели? Радина? Сигнус? Кажете какво да правим, има нужда от централизирано ръководене на тази енергия тук, няма да стане иначе.
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #277 -: Декември 13, 2008, 15:45:25 pm »
Е, май вече съм успяла да се регистрирам :lol:

Какво значи да се страхуват да излязат от анонимност ама ние да не сме заразно болни?След като се борим за нещо толкова СВЯТО нека ни видят,а ако някой го е срам да се бори за мечтата си това си е негов проблем.

Отричането на проблема не решава самия проблем. Всички знаем, че излизането от анонимност за някои семейства е много трудно. Стерилитета не е подминал семейства в малките градове и селата, но колко от тях са готови да говорят за това? Колко от тях мислите, че ще излязат на протест? Това е една от причините, поради които смятам, че протеста пред парламента не е най-вярното решение. Ще се съберем шепа хора, която избранниците ни просто ще подминат :(
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #278 -: Декември 13, 2008, 16:13:14 pm »
В този сайт има регистрирани над 15000 потребители ако 1% от тях се явят на този ПРОТЕСТ това са 150 души.От нас зависи!!!
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #279 -: Декември 13, 2008, 16:16:39 pm »
cookie, Стефито писа, че в понеделник ще внесе искането за разрешително от общината.
Според мен можем да използваме текста на писмото на трите организации , но да го посъкратим малко, да стане кратко и ясно кои сме, колко сме, какво искаме и как се отнасят с нас и обществото и управляващите.
Значи преди да се изпрати това разрешително тук всички трябва да решим кога да бъде, в колко часа и къде. Надявам се Ани, Радина, Ети и др, да се включат до края на деня. Общинската администрация така или иначе днес и утре почива - имаме тези два дни да избистрим всичко заедно и да остане само да се пусне в понеделник, а също и да се направи прес рилийз за медиите.
« Последна редакция: Декември 13, 2008, 16:24:47 pm от cygnus »