0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #140 -: Август 28, 2008, 14:34:03 pm »
Аида, бързо се оправяй!  :flower:

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #141 -: Септември 02, 2008, 19:48:01 pm »
Искам да кажа че правих инвитро в Плевен при д-р Емин.Върнаха ми само 3 ембриона и забременях.Сега имам 4 месечен бандит който радва живота ни благодарение на "некомпетентния доктор"...И аз съм от Русе и мога да разкажа как тук в русенското родилно щяха да ме убият от неправилно поставени лекарства и как можеше да не видя малкото си съкровище.И как всичко се покри и нищо не се каза.Няма безгрешни лекари...няма безгрешни хора...вие не сте тези които можете да съдите някого...Успех на всички...
« Последна редакция: Септември 02, 2008, 21:19:20 pm от Neli_Dimitrova »

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #142 -: Септември 06, 2008, 21:17:45 pm »
Момичета и аз ще правя инвитро към октомври или ноеври там, но ме интересува ако след стимулация не стигна до пункция или ембриотрансвер трябва ли да заплатя цялата сума по процедурата или само докъдето съм стигнала и как става плащането предварително или в края като мине всичко, защото в София докъдето си стигнал до там плащаш.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #143 -: Септември 07, 2008, 01:05:58 am »
 А какви могат да бъдат причините , поради които може да не се стигне до пункция  или ЕТ?
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #144 -: Септември 07, 2008, 09:37:17 am »
Например за да няма пункция
- лош отговор на стимулацията/липса на фоликули/
- тежка хиперстимулация
да няма трансфер
- липса на оплаждане
- ембрионите спират развитието си
- отново тежка хипестимулация.
Все лоши неща,може  да има и други причини но в момента за това се сещам.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #145 -: Септември 07, 2008, 21:25:37 pm »
Първият път като правих инвитро ми прекратиха стимулацията , защото не се стимулирах, а вторият път стигнах до пункция, но не се оплодиха, и всеки път ми вземаха пари докъдето съм стигнала, затова ме интересува в Плевен как процедират?
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #146 -: Септември 08, 2008, 08:15:45 am »
В Плевен също плащаш до където си стигнала.След като мине всичко и мине и трансфера тогава плащаш сумата за инвитрото.Пожелвам ти всичко да мине и този път да има резултат.

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #147 -: Септември 24, 2008, 13:44:45 pm »
Здравейте, момичета!
Аз съм от Плевен.Отстранени са ми и двете тръби и нямам друг шанс освен ин-витро.Още не съм решила къде да го правя.Мненията са различни за различните клиники.Кажете ми моля ви някой знае ли дали клиниката в Плевен работи с касата и в крайна сметка тази каса ще отпуска ли пари или не? Не че ще разчитам на нея,но искам да знам. Благодаря предварително!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #148 -: Септември 24, 2008, 14:07:47 pm »
Stani81, съжалява за обстоятелствата при вас и добре дошла!
Касата оптуска (към днешна дата) един курс лечение на стойност ~ 1500 лв. във вид на лекарства за стимулация. Останалото е за сметка на пациента и съответно за клиниките е без значение от къде ще се сдобиеш с лекарствата - така или иначе си плащаме процедурите сами.
Тук сме обсъждали на дълго и на широко, но за тази година мисля че вече е късно да се подготвяш за документи.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8542.0

Пожелавам ти късмет в борбата!


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #149 -: Септември 24, 2008, 16:23:39 pm »
Stani81,клиниката в Плевен не работи с касата,това е сигурно(попитах ги ве4е).Мен,ако питаш не се надявай много на касата(освен, ако няма никаъв друг начин,де).Предвид малкото бройки,които отпускат,чакането, нервите и др.незнам струва ли си  да се надяваш на Държавата.А и процедурата и без друго е свързана с много чакане и нерви,та да си усложняваш живота и със Здравната каса.Това е мое мнение,разбира се,успех ти пожелавам каквото и да избереш:)
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #150 -: Септември 24, 2008, 16:32:51 pm »
Благодаря!
Понеже дочух,че касата щяла да поема по три опита и незнаех дали са приели нещо,затова попитах.Но не се надявам на тях разбира се.Чували ли сте някакви отзиви за инвитро матурацията? Аз съм с поликистозни яйчници и малко ме е страх от тази прословута стимулация.Чудя се дали да поизчакам още малко или да тръгвам вече по мъките.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #151 -: Септември 24, 2008, 17:01:45 pm »
В Плевен не работят със здравна каса и доколкото знам не правят инвитро матурация.Мисля ,че тази процедура я предлагат в клиниката на Щерев(ако не ме лъже паметта).Разгледай добре форума ,срещала съм тема за матурацията със сигурност.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #152 -: Септември 24, 2008, 17:09:05 pm »
Да,да аз знам че се прави само в София.Питам просто дали знаете нещо повече,имате ли някоя позната,която е пробвала вече този метод.Много ме е страх като незнам какво ме чака.Толкова неща понесох през последните три години,че незнам дали ще издържа психически.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #153 -: Септември 24, 2008, 17:45:05 pm »
Намери специалист по проблемно забременяване, НА КОГОТО ДА ВЯРВАШ и заедно започнете да се борите за Мечтата.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #154 -: Септември 24, 2008, 18:28:40 pm »
Благодаря!
Понеже дочух,че касата щяла да поема по три опита и незнаех дали са приели нещо,затова попитах.Но не се надявам на тях разбира се.Чували ли сте някакви отзиви за инвитро матурацията? Аз съм с поликистозни яйчници и малко ме е страх от тази прословута стимулация.Чудя се дали да поизчакам още малко или да тръгвам вече по мъките.

Инвитро матурация доколкото аз знам се прави само в клинаката на д-р Владимиров. Има тема за матурацията и там както и на сайта на клиниката, може да прочетеш повече за този метод. Метода е много по щадящ, но не е подходящ за всяка жена, така че доктора преценя. Успех ти желая.
*

    mishinkata

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #155 -: Септември 27, 2008, 10:24:08 am »
Със съпруга ми планираме ИКСИ в Плевен - направихме всички изследвания, във вторник ще са готови и резултатите от контролните СДИ тест и спермограма. Ако са задоволителни и получим зелена светлина, ще стартираме процедурата. Тогава (във вторник, 30.09) на мен ще ми е 16ти ден от опаковката Регулон. д-р Личев каза нещо от сорта, че щяло да е късно да започнем процедурата тогава, а доколкото аз разбирам Декапептила се започва когато ти остане 1 хапче Регулон. Греша ли някъде в сметките? Споделете, моля, как е било при вас.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #156 -: Септември 27, 2008, 11:13:59 am »
Със съпруга ми планираме ИКСИ в Плевен - направихме всички изследвания, във вторник ще са готови и резултатите от контролните СДИ тест и спермограма. Ако са задоволителни и получим зелена светлина, ще стартираме процедурата. Тогава (във вторник, 30.09) на мен ще ми е 16ти ден от опаковката Регулон. д-р Личев каза нещо от сорта, че щяло да е късно да започнем процедурата тогава, а доколкото аз разбирам Декапептила се започва когато ти остане 1 хапче Регулон. Греша ли някъде в сметките? Споделете, моля, как е било при вас.


Права си за декапептила,аз ще го започна,като ми остана едно хапче регулон(т.е.-утреи на 10 ден -на преглед), но за съжаление не мога да ти кажа нещо повече,т.к и аз съм горе -долу в същото положение.
Сега се сетих,че ако си го пила само 1 месец,ще те накарат да го пиеш още един(така беше при мен,да не кажа,4е го пих 3м,заради отпуските им), дано да не е така,защото това чакане мен лично много ме изнерви:)Успех!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #157 -: Септември 28, 2008, 17:46:15 pm »
 Каква роля играе Регулона и защо има вероятност да се пие два месеца преди старта на процедурата?
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #158 -: Септември 29, 2008, 14:59:52 pm »
Регулона подтиска функцията на яйчниците, ако има задържани фоликули да се изчистят. Два месеца или повече се налага да се пие ако има някакви проблеми.

[/url]
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #159 -: Септември 29, 2008, 19:43:18 pm »
Регулона подтиска функцията на яйчниците, ако има задържани фоликули да се изчистят. Два месеца или повече се налага да се пие ако има някакви проблеми.
А с ФСХ какво става след като се спрат противозачатъчните?