0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест овулация
« Отговор #160 -: Февруари 04, 2008, 12:57:03 pm »
Вече четири дни правя тези тестове все (-), не знам дали да им вярвам.
А БТ не мога да меря защото работя на две смени и един ден ставам рано,
а на другия по-късно и не мога да го измисля по кое време да меря.
Мери в колкото ставаш за първа смяна. После ще си доспиваш, ако си втора.
Re: Тест овулация
« Отговор #161 -: Февруари 04, 2008, 16:03:58 pm »
Момичета помощ!
  9 дена след бебеправенето , започнах да усещам разни неща и ги отдадох на внушение като ниска болка в корема, леко болене на яйчниците, леко гадене от време на време, но преди малко ходих до тоалетната и видях че имам леко кръв???? какво става дайте ми съвет  :(
*
Re: Тест овулация
« Отговор #162 -: Февруари 04, 2008, 16:07:09 pm »
При имлантацията може да има капки кръв.дано да е това причината.като време съвпада. :wink:
Re: Тест овулация
« Отговор #163 -: Февруари 04, 2008, 16:08:34 pm »
Успокой се.При имплантиране на яйцеклетката в матката се получава леко зацапване.Не при всички, но не е тревожно, обаче все пак обърни внимание на количеството
Re: Тест овулация
« Отговор #164 -: Февруари 04, 2008, 16:18:55 pm »
Малко ви подведох момичета май откачам вече  :oops: днес ми е 6 ти я ден не 9 тия , но искам да кажа че миналия месец имах бъбречна криза и затова по скоро отдавам симптомите на това от колкото нещо да е станало.Но пък тези капки кръв ??? не ми се е случвало друг път , вече се чудя дали е и кръв  :oops: ама на такова ми прелича
Re: Тест овулация
« Отговор #165 -: Февруари 04, 2008, 16:30:34 pm »
ако е от бъбреците-за да имаш кръв във урината,би означавало,че е станала по-сериозна работата..би трябвало да имаш болки в областа на кръста..или парене при уриниране..или температура..понякога може дори да ти се гади,щом си имала вече бъбречна криза знаеш какво е!!!
като заначало бих те посъветвала да си премериш ТТ...
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Тест овулация
« Отговор #166 -: Февруари 04, 2008, 17:09:31 pm »
Ами не в урината си нямам кръв , видях че по гащичките си имах ,чак вече се чудя кръв ли е какво е и ми става малко страшничко :(
*
Re: Тест овулация
« Отговор #167 -: Февруари 04, 2008, 17:23:33 pm »
Ами не в урината си нямам кръв , видях че по гащичките си имах ,чак вече се чудя кръв ли е какво е и ми става малко страшничко :(

Нема страшно бе Елзи.Ще видиш че е за добро.
Re: Тест овулация
« Отговор #168 -: Февруари 04, 2008, 19:50:06 pm »
Момичета ето тук има разни тестове и доставката до България е доста поносима да не кажа че като смятам май излизат по евтини от тези тук.

http://search.ebay.co.uk/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=OVULATION+TEST

Кръстоса ми се погледа.Кво излезе то? Ние тука щото са ни много големи заплатите и затова най-скъпо пазарим от нашите си аптеки.

Момичета на мен вече не ми трябват но понеже имам регистрирана карта и ми е интересно за колко време ще дойдат искате ли да поръчам едни ?
Пък все на някоя от вас ще влезнат в употреба  :lol:

Re: Тест овулация
« Отговор #169 -: Февруари 04, 2008, 20:02:35 pm »
Ами не в урината си нямам кръв , видях че по гащичките си имах ,чак вече се чудя кръв ли е какво е и ми става малко страшничко :(
хей,няма страшно..щом не е била в урината,поне не е от бъбреците :lol:!спокойно!!може тогава да е от имплантирането..дано да е от това :crossfingers:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Тест овулация
« Отговор #170 -: Февруари 05, 2008, 17:17:15 pm »
Здравейте, момичета ! Нещо да споделя и да попитам  :ask: Днес си правих тест за овулация - Клиър Ову( на 12-тия ден - като се започне от първия ден от последният ми цикъл.) При това направих два - единия явно не го направих, както трябва не престоя листчето 20секунди в урината и се отчете само котралната черта.
 За по-сигурно направих втори,  след 3.30 часа и ми отчете котрална черта -ярка; тестова - в началота бледа постепенно на листчето стана ярка.(след  повече от 30 мин.)Не съм сигурна дали съм в овулация ?
Ще продължа да пробвам де ! А и вчере имах "лепкава"  цервикална слуз, меря си и БТ - 36.2.
Дали да разбирам,че теста е положителен и да се захващаме с приятелят ми за работа ? :bed:
На всички успех !   и Много ...:bfp:
Re: Тест овулация
« Отговор #171 -: Февруари 05, 2008, 18:29:08 pm »
Момичета аз също ползвам 2 месеца Клиър Ову и  тестовата линийка ми е все по-бледа от контролната :ask:Гледам в упътването ясно си пише че това не е +.Обаче ходих на гинеколог и ми каза че съм имала О.Също си мерих и БТ и ми отчете и двата месеца повишение.Така че и при мен тези Клиър Ову не вършат работа :balk_133:.Но пожелавам на себе си и на всички в този форум този месец да бъде месеца с най-много :bfp1: :goodluck:


*
Re: Тест овулация
« Отговор #172 -: Февруари 05, 2008, 18:43:27 pm »
здравейте ,
този път реших и аз да пробвам тестовете - Овю -взех си две кутийки ,дотук направих6 - 5 от 1та кутийка и все отрицателни , но ми направи впечатление че втората - тестовата черта става по-наситена всеки ден .Тъкмо си мислех че днес ще е още по -силна - тя е едва видима , но вече теста е от втората кутия.Дали се дължи на разлика в кутиите /макар че са от една партида / или пък наситеността не се повишава постепенно с наближаване на овулацията и просто трябва да чакам по-тъмна втора черта.Вие забелязвали ли сте нещо подобно ?
*
Re: Тест овулация
« Отговор #173 -: Февруари 05, 2008, 18:56:36 pm »
Topi - аз днес правих, но от втория път ми показа тестова - ярка, като контролната  след изчакване от повече от 30 минути. Запазах го, но действително има разлика от първи ми тест.(в който се вижда само контролна лента).
 Ох, да ти кажа чета и  се обърках съвсем - едни казват - теста е положителен, ако има излезнала -контролна лента(макар и бледа), но в теста пише друго.
Може би трябва да се тества повече, аз да е наясно човек...
Re: Тест овулация
« Отговор #174 -: Февруари 05, 2008, 20:01:49 pm »
здравейте ,
този път реших и аз да пробвам тестовете - Овю -взех си две кутийки ,дотук направих6 - 5 от 1та кутийка и все отрицателни , но ми направи впечатление че втората - тестовата черта става по-наситена всеки ден .Тъкмо си мислех че днес ще е още по -силна - тя е едва видима , но вече теста е от втората кутия.Дали се дължи на разлика в кутиите /макар че са от една партида / или пък наситеността не се повишава постепенно с наближаване на овулацията и просто трябва да чакам по-тъмна втора черта.Вие забелязвали ли сте нещо подобно ?
Здравей:)
Та значи, всеки ден тестовата става по-ярка, докато или стане по-ярка от контролната или точно толкова ярка, колкото контролната. След положителния резултат е напълно възможно да имаш още един положителен, в зависимост от това дали си хванала пика на ЛХ. Мине ли пика обаче изчезва напълно тестовата, дори и слабо не се забелязва. При мен поне е така. Колкото до различни кутии...аз започнах с тези тестове, дето ми бяха останали от миналия път. Вчера отворих новата кутия и днес вече видях положителния резултат, а са дори от различни аптеки.
И нещо друго, при всеки е индивидуално, при мен явно тестовете хващат хормона, при други изобщо не го хващат.

Тест се прави веднъж на ден, слад като не си пила вода и не си ходила до тоалетна 2-4 часа, най-добре следобяд.

Надявам се,ч е съм те успокоила:) Стискам палци и отивам да тренирам за утре, че днес ми е на мен положителен теста:)
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Тест овулация
« Отговор #175 -: Февруари 05, 2008, 20:05:21 pm »
Момичета ето тук има разни тестове и доставката до България е доста поносима да не кажа че като смятам май излизат по евтини от тези тук.

http://search.ebay.co.uk/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=OVULATION+TEST

Кръстоса ми се погледа.Кво излезе то? Ние тука щото са ни много големи заплатите и затова най-скъпо пазарим от нашите си аптеки.

Момичета на мен вече не ми трябват но понеже имам регистрирана карта и ми е интересно за колко време ще дойдат искате ли да поръчам едни ?
Пък все на някоя от вас ще влезнат в употреба  :lol:


Няма място за чудене! Поръчвай един комплект! Аз си давам заявката, а пък ако докато дойдат нямам нужда, все ще се намерят кандидатки! :lol:

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
Re: Тест овулация
« Отговор #176 -: Февруари 06, 2008, 09:16:30 am »
здравейте момичета!
изчетох всичко дотук,но не намерих отговор на питането си.дано не повтарям вече задаван въпрос.
та така на 9-ти ден ми правиха фоликуметрия,имаше доминантен фоликул на ляв яйчник с големина 17мм.лекарката ми каза че се очаква ову след 2-3 дни.
на 13-ти ден + ову тест( в началото тестовата линия беше по-бледа, на 9-10 минута се изравни с контролната).
на 14-ти ден - пак при доки,да видим дали се е спукал фоликула.
еми спукал се бил,не го видя,ама ми каза че ову е била преди 2 дни  8O
т.е. на 12-ти ден.
е всичко добре, ама как тогава ще ми отчита + резултат един ден след ову?
освен това ми каза че се вижда течност зад матката,което било характерно няколко дни след ову.
никъде не прочетох на някой теста му да е бил + след ЛХ вълната, която според нея е била два дни преди това 8O
как според вас реши че О е била два дни по-рано? заради тая течност ли (аз даже за първи път чувам за течност зад матката)? и тоя тест  ме шашардиса съвсем!  :?
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 10:43:37 am от sisilia »
Re: Тест овулация
« Отговор #177 -: Февруари 06, 2008, 10:20:04 am »
1-незнам каква е тая течност..аз знам само за течноста в дъгласовото пространство,която се излива непосредствено след пукането на фоликула!и когато се вижда е логично да е деня на О. или един ден предполагам след това,после вече се образува жълто тяло!лекарят ти не каза ли дали има жълто тяло..?
както и да е може и ти да не си разбрала нещо-НЕЗНАМ,все пак е лекар..ако му нямаш доверие,отиди при някой друг за консултация просто,да ти каже има ли жълто тяло и кога евентуално може да е била О. ...обясни му и за теста за О.?
2-разреши си графиката да бъде видима от потребители и внеси в нея всичи данни-кога си правила О. теста(всеки един ден когато си правила)
3- теста за О. как го прави от "-" до "-" ли?
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 10:23:01 am от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Тест овулация
« Отговор #178 -: Февруари 06, 2008, 10:38:23 am »
по т.1 за жълто тяло нищо не каза,ама и аз не попитах  :oops:
по т.3 тоя месец бях решила тестове да не правя,нали все пак ще има фоликуметрия,но ми беше останал един от предния път и реших да пробвам какво ще ми покаже,пууу да не го бях правила,хептен се обърках  :x
друг така и не направих  :(
то е явно че или доки греши,или има някакъв начин да се разбере преди колко точно време е била ову,а аз за това питах дали съществува такъв вариант.
майната му и без това съм решила ако не стане тоя месец,спирам с всички тестове,мерения на т и т.н,щото усещам че се побърквам от мислене вече.
Re: Тест овулация
« Отговор #179 -: Февруари 06, 2008, 11:13:01 am »
щом си направила само един тест,грешката по-вероятно е в теб...защото може и предният ден да е бил "+",може два-три дни поред да има "+" тестове за О.,тогава обикновено пика на ЛХ бил по средата...
да предположим,че си имала "+" тетс и на 12 ден(а може и на 11 ден да е бил "+"),тогава е напълно възможно фоликула да се е спукал дори на 12 ден(късно вечерта примерно,защото след пика на ЛХ 12-36h се пука фоликула)!
на мен последните два-три месеца се пукат на следващият ден след "+" тест(даже последният месец беше сутринта О...т.е. около 12 часа сле  регострирането на "+")..
незнам дали го обясних добре :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!