0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Висок пролактин...
« -: Юли 19, 2007, 11:50:33 am »
На 12-ти си излязаоха резултатите и са 626,1/29-513,04/
вчера бях при ендокринолог и днес ме прати да пускам други изследвания-ТСХ,МАТ,пролактин и скенер на главата...

Оказа се,че щитовидната ми жлеза е увеличена.

Ума не ми го побира,какво ще се окаже....защо ме прати на скенер,дали се съмнява за аденом?

п.п.От известен период на сам имам страшно главоболие всеки ден и на моменти ми причернява :(
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Висок пролактин...
« Отговор #1 -: Юли 19, 2007, 12:01:24 pm »
завишението на пролактина ти е незначително за да се съмнява за аденом. при стойности в хиляди може да има съмнение. на твое място бих повторила изследването - то си има определени правила когато се изследват щитовидни и полови хормони, а за пролактина са най-много изискванията. ти всичките ли ги спази.
според мен завишението ти идва от жлезата а не от аденом. изследвай щитовидните първо, отложи или изобщо отмени скенера. поне за сега. да не говорим че ямр е доста по прецизен за такива изследвания.
при кой ендокринолог ходиш
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Висок пролактин...
« Отговор #2 -: Юли 19, 2007, 12:44:22 pm »
Аз съм от Видин...
Сутринта направих изследванията ще видим какво ще покажат....За пролактина спазих всичко,знам 4е трябва да съм спокойна,предишната ве4ер да няма секс и да не си пипам гърдите...мисле,4е не бъркам :wink:
Re: Висок пролактин...
« Отговор #3 -: Юли 19, 2007, 16:51:42 pm »
Здравей аз също съм от Видин, ти при кой ендокринолог ходиш и къде ти правиха изследването на пролактина?
Re: Висок пролактин...
« Отговор #4 -: Юли 19, 2007, 17:32:23 pm »
Днес ги правих в Биомед

ето и резултатите
на снимката няма нищо
а пролактина днес е489.32/45.6-621/
ТСХ0-0.44/0.47-5.01/

Ходя при Елка Димитрова
Re: Висок пролактин...
« Отговор #5 -: Юли 19, 2007, 18:24:35 pm »
Днес ги правих в Биомед

ето и резултатите
на снимката няма нищо
а пролактина днес е489.32/45.6-621/
ТСХ0-0.44/0.47-5.01/

Ходя при Елка Димитрова
Re: Висок пролактин...
« Отговор #6 -: Юли 19, 2007, 19:03:58 pm »
Аз мисля че нямаш нуждаот никакви лекарства, пролактина ти е в норма, само ТСХ виждам че ти е леко понисък от нормата, но той доколкото знам е хормон на щитовидната жлеза.
Re: Висок пролактин...
« Отговор #7 -: Юли 20, 2007, 08:31:00 am »
Сега се връщам от ендокриноложката...каза,4е нямам нужда от лечение за сега и няма да ме праща на ЯМР,но иска да ме следи и след 6-месеца пак да отида...
каза също да избягвам успокойтелни,заради щитовидната жлеза...
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Висок пролактин...
« Отговор #8 -: Юли 20, 2007, 10:12:34 am »
какво още на щитовидната си изследвала
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Висок пролактин...
« Отговор #9 -: Юли 20, 2007, 11:18:02 am »
какво още на щитовидната си изследвала

jokolinka, TSH е под реф.стойност. Оптималната стойност за забременявене доколкото помня беше някъде към 1-1.5-2. Ако греша стойностите, нека някой да ме поправи.

Другите хормони на щитовиднната изследвала ли си? Изследването само на TSH е ориентировъчно дали да се изследват и другите, но само то е недостатъчно.
Т3 и Т4, и антителата ТАТ и МАТ?
Може незабременяването да е от щитовидната, консултирай се и с д-р К.Тодорова-ендокринолог. (телефона й го има на много места в сайта)
Успех.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Re: Висок пролактин...
« Отговор #10 -: Юли 20, 2007, 15:06:46 pm »
Трябвало и МАТ да направя,ама аз нямах такава бележка,4е трябва и мат и те се спогледаха,явно са забравили...та тази седмица ще ходя да правя...

Аз имам дете на 2г и 6м,не ми е проблем незабременяването,по принцип имам проблем с гърдите-2 операции за 1 година и сега имам още два фиброаденома :?
*
Re: Висок пролактин...
« Отговор #11 -: Юли 20, 2007, 16:55:55 pm »
Трябвало и МАТ да направя,ама аз нямах такава бележка,4е трябва и мат и те се спогледаха,явно са забравили...та тази седмица ще ходя да правя...

Аз имам дете на 2г и 6м,не ми е проблем незабременяването,по принцип имам проблем с гърдите-2 операции за 1 година и сега имам още два фиброаденома :?

Проблемите със щитовидната жлеза могат да окажат влияние върху задържането на бременността. (Останах с впечатление че правите опити за бебе)
Изследвай и антителата (ТАТ и МАТ). Те не се поемат от касата, а са платени, сигурно за това са ги "спестили" и не са ти ги написали за изследване.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Re: Висок пролактин...
« Отговор #12 -: Юли 20, 2007, 17:21:28 pm »
Лекарката ми ги назна4и,но явно сестрата е забравила да ми бутне хвър4ащата бележка :PЩото много се о4уди като и казах,4е освен онези други бележки не е имало :?
Re: Висок пролактин...
« Отговор #13 -: Юли 22, 2007, 23:13:07 pm »
TSH е хормон на хипофизата, понижените стойности могат да говорят за хиперфункция на щитовидната жлеза, но не е задължително. На щитовидната жлеза хормоните са Т3 и Т4, а добре да се пуснат и антитела при съмнение.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Висок пролактин...
« Отговор #14 -: Юли 23, 2007, 09:56:35 am »
jokolinka, проблемите с щитовидната могат да се окажат причина за много проблеми и стерилитета е само едно от тях...
и аз ти препоръчвам консултация с тодорова независимо от целите ти.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!