0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: високо LH
« Отговор #20 -: Май 27, 2007, 21:00:34 pm »
Хайде пак отначало,а?
Високото ЛХ е типично за ПКЯ.При ПКЯ се наблюдават различни отклонения на другите хормони(по-горе съм ги изброила),няма да ги пиша за да не се повтарям пак.На теб никой не ти казва,да си хапваш повече сладко.Просто изследвай хормоните,за да откриеш откъде идва проблема.Всичко в човешкият организъм е свързано.Ще се опитам да ти го представя образно.Например ако имаш един часовник,който изостава(при нас например прогестерона изостава-все е в долните граници,ако въобще е в границата),ти не можеш да си го поправиш сама по простата причина,че не знаеш къде е проблема нали?Отнасяш го на поправка,там му правят необходимите изпитания(респективно изследвания за нашият случай),казват ти на колко време да го навиваш(респективно да приемаш лекарствата си) и след колко време да го отнесеш за проверка(контролни изследвания при нас).
Или пък ако имаш някаква вагинална инфекция,можеш ли да я излекуваш с обикновен антибиотик?НЕ
Трябва да се прави микробиология и да се разбере какво имаш и после да се тества с различни антибиотици да се разбере с какво може да се лекува!!!Е същото е при нас.Само че се тестват различните жлези,а антибиотиците са заменени с лекарствата които да поддържат хормоните ни в златната среда.
*
Re: високо LH
« Отговор #21 -: Май 28, 2007, 10:14:40 am »
Виж iliyanas! Съжалявам, че те ядосах толкова. Първо аз не съм лекар и какво ще изследвам би трябвало лекарите да кажат. Колко ще сменя, докато видя положителен тест - това е друга работа. Но не мисля, че като счетоводител трябва да разбирам от медицина, за да си самоназначя изследванията. За образованието си доста неща, касаещи моя проблем поназнайвам. Проблем с прогестерона не съм изследвала по простата причина, че нямах редовен цикъл до скоро, от тук за ову не се говори изобщо, а камо ли да стигна до прогестерона. Попитах те защото ми беше любопитно и твоята диагноза съвсем незначи, че е моя. До колкото успях да разбера връзката е такава - пролактин в граници = лх/фсн в норма = нормални нива на прогестерона, ако има проблем с пролактина, то е в следствие на четири фактора /пише ги в библеотека, мисля/ - кисти на яйчниците, щитовидна жлеза, аденом и стрес. Аз определено имам много голямо основание за последното и не изключвам това да е в основата на проблема. Права си единствано за това, че при всеки е различно. Благодаря ти, че ми сподели проблема си, наистина имам твоята история в предвид. :wink:
*
Re: високо LH
« Отговор #22 -: Май 28, 2007, 10:31:41 am »
Само да добавя, че на ехо кисти не са ми откривали никога. За диабет също съм се изследвала преди две години и всичко беше наред. Може би ще повторя - сигурно, защото е добре да се отхвърли и това. Но доколкото знам диабета е една от причините за ПКЯ, а от там и за другите хормони... Честно заявявам, че съм внимавала в думите ти. И искрено съжалявам, не само за твоите проблеми, а за проблемите на всички, защото тук всички са с проблеми :balk_145:
Re: високо LH
« Отговор #23 -: Май 28, 2007, 11:53:40 am »
Bird
Я се успокой малко.Всеки си носи своя кръст.Ти досега абсолютно здрав човек и при който всичко да му върви "по вода" виждала ли си?Аз да си призная честно не съм.И не съм сигурна дали въобще съществува такъв.Разбери че всеки прави някакъв вид компромиси,прикривайки свои недостатъци,проблеми в семейството,други подтискат чувствата си,за да останат с човека в когото са лудо влюбени,четвърти се подлагат на операции с рискован изход,борейки се за живота си.Е ние си имаме своите проблеми.Е и какво от това?Нали затова са докторите?Някои са наясно,други не толкова,но форумите тук са за това.За да си обменяме опита,споделяме впечатленията си от лекарите и да се поддържаме взаимно.Че сме щели да пием хапчета?Голяма работа.Та кой не пие в днешното напрегнато време?Щом като сърцето и мозъкът ни работят добре,всичко останало е лечимо,пък било то и с поддържаща терапия.Така че няма място за отчаяние.Смело напред и вярвай в добрият изход.Винаги след дългият и продължителен тъмен тунел се показва лъч светлина,който ни води към успешно към по-светлият изход!!!При някои тунелът е по-дълъг,но затова пък когато постигнем целта си,ще можем да й се наслаждаваме,защото ще знаеме,че това е нашият изстрадан успех.
Надявам се да съм успяла да ви заразя малко с оптимизма си. :blowingdust2: :balk_64: :balk_69: :balk_600: :balk_602: :balk_50:

*
Re: високо LH
« Отговор #24 -: Май 28, 2007, 13:45:07 pm »
 :D iliyanas :youwoman: Не съм се отчаяла, а отчаяно се надявам и вярвам. Благодарение на всички тук и на теб не съм спряла да вярвам. Това май заприлича на "словесен дуел на надеждите", но знам че всичко е в добрия тон и скоро се надявам на повече усмивки :balk_5: :balk_602: за всички ни.
Re: високо LH
« Отговор #25 -: Юни 03, 2007, 08:14:49 am »
Момичета, аз ви пиша относно парлодела.Аз също съм на парлоел и лекаря ми каза да го пия до забременяване,  и даже ако се наложи до 3-4 месец от бременноста. Въпреки, че сега пролактина ми е в норма, цикъла пак не ми е редовен, а всички други изследвания са добри.

*
Re: високо LH
« Отговор #26 -: Юни 03, 2007, 16:21:42 pm »
stankova, на мен ми казаха, че трябва да го пия минимум 3 месеца или поне докато мц стане редовен и има ову, въпреки че нямам аденом. А при всички положения, ако има бременност /дано/ се пие по преценка на лекаря от 3 до 7 месеца, че може и през цялото време, поне така съм прочела тук. В никакъв случай несе спира от раз, защото пролактина скача до небесата и хаоса е пълен. :wink:
Re: високо LH
« Отговор #27 -: Юни 03, 2007, 18:45:27 pm »
stankova, на мен ми казаха, че трябва да го пия минимум 3 месеца или поне докато мц стане редовен и има ову, въпреки че нямам аденом.
Bird_, без да те отчайвам,но първо ще трябва доста да почакаш за ову.Второ,дори и да ти влезе в нормата,няма спиране на лекарството,щото тогава се нормализира за месец и после прави още по-голям отскок,и тогава ще имаш да се бориш с години отново(говоря ти от опит).Иначе,ако нямаш други здравословни проблеми, докторът можеше да те постави на ударна доза с постепенно намаляване(както при кърмачките,които си спират кърмата) и с по-бърз ефект.А между другото няма да е зле да намериш и добър ендокринолог и паралелно с това да се опитате да нормализирате ТСХ(поне да не си дълго време на лекарства)и да забременееш до следващото лято :)