0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #160 -: Ноември 09, 2007, 15:19:00 pm »
Мари, и аз бих те посъветвала да не избързваш с антибиотика. Абсолютно съм съгласна с Джам, че е добре да се даде шанс на организма на бебето да се пребори с някои вируси. Хремата наистина е нещо нормално за бебетата. Някъде бях чела, че имуностимулиращи препарати не се препоръчват за деца под двегодшна възраст, обаче не помня къде. Утре ще попитам педиатърката ни по въпроса.
Лидия, дано камъчето да излезе безболезнено.
<br />[link=http:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #161 -: Ноември 09, 2007, 17:26:17 pm »
Да споделя малко инфо за бебешките чорапогащи. Аз не мога да нося, още като дете ми се зачервяваха краката и до сега(добре, че излязоха на мода миналата зима едни памучни клинове, че с тях спасих зимата вместо чорапогашник). И затова на Симона като търсих имах все едни невъзможни изисквания :lol: Но открих супер меки във Фокс Кидс, а и там имаха наистина мъничък размер, та изобщо не се набира и още по-меки, като кашмирени, на Голдън Лейди - това в Овиезето. Цените бяха 7-8лв.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #162 -: Ноември 09, 2007, 17:31:38 pm »
цветенце, аз купих на Марти български бебешки чорапогащи Тери - има ги навсякъде. памук с малко еластан е, никакъв проблем няма с тях.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #163 -: Ноември 09, 2007, 18:29:12 pm »
цветенце, аз купих на Марти български бебешки чорапогащи Тери - има ги навсякъде. памук с малко еластан е, никакъв проблем няма с тях.


да, знам ги. обаче сигурно, защото аз имам нетърпимост към тази част от облеклото, не ми допаднаха...на пипане. ( Примерно в Мадъркеър пак такива ми се видяха). Иначе сигурно и Симона би носила едни такива български без проблем. По-скоро много се впечатлих от мекотата на тези, които открих. та, ако случайно някое бебе има проблем с това, да знаете.

Много рядко обличам рокля или пола, когато не е лято, но ако ми се наложи, едвам изтърпявам, явно някаква алергия - това и с обикновени, и с много скъпи чорапогащи. Ако случайно някой знае къде продават плътни меки, май кашмирени ги водят дамски чорапогащници, да свирка. Преди години си бях взела такъв, безиизвестен чорапогащник от уличната търговия, много мек и само него изтърпях. ама отдавна се съдра...
« Последна редакция: Ноември 09, 2007, 18:33:39 pm от tzvetenze »
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #164 -: Ноември 09, 2007, 18:48:44 pm »
Купих Саностол, уш били най-добрите на пазара, знам ли :? 

От Саностола днес сутринта ни излезе обрив около устичката, където малко изтече, когато го давах. Зачервено и подпухнало. Детето е с много нежна бяла кожа. Вътре има консерванти, сок от грейпфрут...Оплаках се на лекарката: ами те всички витамини били така, да не съм давала тогава, само антибиотика...

Джамке, информирана е жената. Ходи на всички педиатрични конференции, получава списания, изслушва всички представители на лекарства. Там е работата, че тя казва: "ако не харесваш моето лечение, не давай, но ако ти зазлинее детето-твоя е отговорността". Майка ми й е медицинска сестра в кабинета, казва: "всички бебета са болни в момента, на всички това изписва."...На собсвтеното си това изписва...Тук става въпрос за професионална култура, за навик, за тертип...За съжаление, в малкия град всички лекари се застраховат изцяло с антибиотици. Никой не иска посред нощ да го вдигат за спешен преглед. Бумкаш АБ и като касапин си решил проблема...

Alexandra
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #165 -: Ноември 09, 2007, 19:06:06 pm »
Добре, ако на всички това изписва...ако е вирусна инфекция как бива излекувана с АБ?
Аз витамини на такова малко бебенце като твоето, Мари, категорично не бих дала!
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #166 -: Ноември 09, 2007, 19:10:42 pm »
да запитам - мислех, че нервността, болката при зъбоникненето е докато зъбът пробие венеца, а после зъбчето си излиза и расте без проблем. Не е ли така? При нас пробването започна с малко изблици преди 4 дена, след това затишие, няма отказ на храна, няма нощни будения, няма темп. Тази сутрин  видях, че се подава една една бяла резка и категорично се напипва. Обаче сега Симона стана много нервна, с необичайно поведение. Друга причина освен зъба, не виждам. Възможно ли е да я притеснява още, нищо че вече е пробил? Да намажа ли с гелче или вече няма смисъл?
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #167 -: Ноември 09, 2007, 19:13:04 pm »
може друг да пробива, намажи я нама лошо :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #168 -: Ноември 09, 2007, 19:14:36 pm »
цвете, намажи. аз винаги пробвам и мазане с Дентинокс, когато имам необясним рев.
аз мисля, че и докато избива целия зъб може да е неприятно, че и след това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #169 -: Ноември 09, 2007, 19:19:44 pm »
Добре бе, пробвах ей сега - за първи път, щото досега не съм преценила, че се налага и не съм мазала ( иначре аз съм човекът - организираност и като станахме на 5 се заредих с гел и напръстник, да не ме хване нуждата неподготвена :wink:)
Е как мажете? Сложих си на пръста малко, пробвам да намажа мястото, незабавно пръста ми е осмукан и гела погълнат. Правя втори опит - същото...
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #170 -: Ноември 09, 2007, 19:24:15 pm »
е нормално де, споко :lol:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #171 -: Ноември 09, 2007, 19:29:30 pm »
Ми да не се наяде с много гел, горкото :lol:
Сега пробвах с пръст, увит в една марличка, по имаше ефект и успяхме да се намажем.
Ми, Стефи, аз съм разглезена - детето ми нямаше колики, не е злоядо, не се буди нощем, спи до късно, ей ся малко помрънка и аз вече съм готова да се оплаквам :lol:

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #172 -: Ноември 09, 2007, 19:35:59 pm »
щастливка :lol:
ама не го мажи три пъти все пак, нищо че го яде :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #173 -: Ноември 09, 2007, 20:21:27 pm »
Ми, Стефи, аз съм разглезена - детето ми нямаше колики, не е злоядо, не се буди нощем, спи до късно, ей ся малко помрънка и аз вече съм готова да се оплаквам :

има такъв момент, да. докато не сравниш положението с това на останалите, си склонен да преувеличаваш.
аз също имам такива периоди да се оплаквам от Мартин, но като сравня с други деца на неговата възраст, си казвам, че имам едно отличниче, пу-пу!
за мазането с гела - слагам на върха на пръста едно грахово зърно гел, разтварям устата и с бързо ловко движение намазвам ченетата. цаката е да си бърз като черна мамба. иначе или ще бъдеш ухапан зверски или гелът ще замине към стомахчето. :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #174 -: Ноември 09, 2007, 20:53:50 pm »
На Монито и харесва Калгел-а. Само като види тубичката и цвърчи от кеф, а се мажем по един два пъти в седмицата 8O. Много рядко по често. Как помнят само. За каляването, в един момент се чувствах най безотговорната майка на света, чесно. Направо бях полудяла. Моето дете беше най-голото, най малко облеченото, давам само мляко НАН а тя била голяма и трябвало кисело мляко да яде, рано съм и давала да стърчи права и да седи, рано съм и давала да ходи, рано в проходилка съм я пуснала, абе то какво ли остана. Та това всичкото ми се е казвало под формата на забележка, не че аз гледам как е облечено комшиичето. Те идват, вдигат и крачолчето и почват: Аууу ма ти що не си и обула чорапогащник под панталона, моята е с чорапогащник и грейка 8O. То такъв вятър духа. Казвам че джинсите са дебели с два плата, втория от долу памучен и няма нужда ама нъц. Като ти настине ще видиш. :x И един ден се вързах и взех че я изпотих и опъпчих и сега само и се усмихвам и и казвам че тяхното дете е облечено да не се притесняват за моето :bonk: А тя милата топло и много дрехи хич не трае. И аз съм същат аи напълно я разбирам. Обичам по свободни дрехи и да ви кажа в живота си чорапогащник съм обула 10 пъти и то тънък с пола. Но под панталон да обуя подобно нещо, просто забравете. Обичам да ми е свободно и полудявам от нерви като нещо е по мен и опънато. Малката е същата. Не търпи и това е. Е няма да я мъча, по високи чорапки и по дебели джинси или ританки под панталончето или шушляково по дебеличко. Нещо такова при виелица и сняг обаче.
Днес ми е ден за писане, пак се улисах :lol:
Цветенце я кажи за Аулина защо е спрян или са искали да го спират.
Лека вечер.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #175 -: Ноември 09, 2007, 22:14:52 pm »
Ми Лиде, аз явно с някаква погрешна такава информация съм останала за Аулина.
Или май, че на Запад е спрян ли, имаше нещо, но може и да не съм разбрала.
Иначе и аз много "го харесвам" :lol: Имам две операции на венеца, добре че беше той, че просто ми идеше да скоча от балкона
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #176 -: Ноември 10, 2007, 07:18:40 am »
Мари, аз водих малкия на УНГ /д-р Улевинов/, отделно го видя и педиатърката. И двамата отсякоха, че  директно АБ на малчо не му трябва за сега. При мен положението е различно, защото яко ми се обостри синузита, та съм на Зинат, но като премине през кърмата, значи и Вики е на АБ. Никакви витамини - педиатърката само спомена да давам течен витамин Ц, обаче аз нещо се услушвам, след малко ще питам Бърди.
Тва "Осцилукокцинума" е едно хомеопатично лекарство, но по мое наблюдение въобще не помага.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #177 -: Ноември 10, 2007, 09:17:11 am »
Боже, написах огромен постинг и ми го изтри!
Пишех ви за това, че защитих дипломна работа и съм вече счетоводител!

За столчетата, да не подценявате краш-тестовете и , ако можете да си го позволите, да си купите столче с добър краш тест.

Да не слагате детето по посока на двежини
е само, защото е напарвило 9 килограма, необходима е възраст поне 9 месеца, а някои производители препоръчват годинка. Причината е в здравината на вратните мускули, които трябва да могат да издържат едно евентуално рязко спиране. Затова и кошниците са до 13 кг, а столчетата от 9, за да обхванат различните варианти на наддаване при децата.

Ние взехме Рьомер Дуо
, заради изофикса. По-скъпи са с около 100 евро, но е изключително неподвижно захванот столчето. Излезе 540 лева с доставката!
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #178 -: Ноември 10, 2007, 09:25:58 am »
Вени, само за инфо в Пловдив имат фирмен магазин на тази марка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #179 -: Ноември 10, 2007, 09:31:40 am »
http://www.testberichte.de/f/0/29/1.html - ето ви малко инфо за различните марки и техните резултати от краш тестовете.

Мини, браво на тях, много са добри столчетата и трябваше някой да започне да ги внася вече. Но напролет определено не бяха и чували за тях в БГ!
Матей - 1.04.2006 г