0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #140 -: Ноември 08, 2007, 13:59:34 pm »
lidia, моята кърма спря напълно и окончателно за 3-4 дни, когато ме оперираха. не съм пила нищо за спиране, макар че двама гинеколози и един мамолог ме посъветваха да пия хапчета. то нито имаше кърма, нито напрежение - нищо. даже капка не можех да изцедя.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #141 -: Ноември 08, 2007, 14:59:46 pm »
Кърмата ми спря преди 20-ина дни, гърдите ми са супер меки и нищо не изтича, нямам никакви проблеми, а не съм пила нищо, но ако има някаква кърма и се втърдяват гърдите предполагам, че трябва да пиеш нещо.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #142 -: Ноември 08, 2007, 15:11:15 pm »
Цветенце, в Малечко съм виждала такива неща, но не знам дали изборът е голям. http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&category=145&pc=118&lang=1
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #143 -: Ноември 08, 2007, 15:31:43 pm »
Лидия, при мен кърмата си спря от самосебе си. Няколко дни за 8 пъти цедене успявах да изцедя общо количество 15гр. и реших, че няма повече и това е. Спрях да цедя и не е имало никакви проблеми.
<br />[link=http:
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #144 -: Ноември 08, 2007, 16:44:10 pm »
Здравейте, днес Ели става на 1 месец и по тоя повод една виртуална почерпка за всички. Освен това днес бяхме на първата ни консултация и малката е наддала с цял килограм.


Честит имен ден от мен и Ели на всички именници да са живи и здрави и много усмихнати! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #145 -: Ноември 08, 2007, 16:52:24 pm »
Честита месечинка на Ели, да е много щастливо дете.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #146 -: Ноември 08, 2007, 17:23:59 pm »
Еййййййййййййййй, вярно бе!
Днес празнуват всички Мишовци, Михаели, Ангели, Архангели и т.н.
Да да живи и здрави, малки и големи, много щастливи и усмихнати.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #147 -: Ноември 08, 2007, 17:39:29 pm »
Честита месечинки на Ели! :D
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #148 -: Ноември 08, 2007, 17:43:19 pm »
Честито и от нас :party:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #149 -: Ноември 08, 2007, 18:41:49 pm »
Честита месечинка на Ели!
Честит имен ден на Рая на Надин, на Анджела на Пиера и на Михаил на Каси :lol:
Да са живи и здрави бебоците, да слушат много и да растат за радост на мама и татко!
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 18:43:50 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #150 -: Ноември 08, 2007, 19:28:31 pm »
Гери, честита  месечинка на Ели и от нас!

Честит имен ден на всички, които празнуват днес!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #151 -: Ноември 09, 2007, 08:54:17 am »
Честити месечинки и честит имен ден /на патерица/ на всички именяци!
Девойки, пазете се от грипа. Ужасен е! Аз съм болна и на Зинат, а бебо има само хрема.
Чувствам се, все едно че съм имала близка среща с товарния влак и ме е страх Вики да не се влоши или пък да ми спре кърмата.
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #152 -: Ноември 09, 2007, 11:46:14 am »
Лейди, и вие ли... Ние и двете сме с болни гърла. Все се надявах, че ще се оправим с Проспан-сироп за кашлица, защото Али е активна, игрива, яде добре, спи спокойно, просто кашля тук-там, но педиатърката ни лепна и на двете антибиотици: няма тън-мън. Наистина в България под път и над път се бутат антибиотиците. Не се дава шанс изобщо на тялото само да се справи. След като се нацупих за антибиотиците на детето, лекарката просто ми каза: "и да знаеш, че Оспамокса е най-малкото, моли се с това да се оправи"...Да се оправи от фибринозно гърло...Друга диагноза нямаме...Вирус било...Вирус с антибиотици лекуват!!! Отговорността си била моя, като не искам, да не давам. Това е нейното лечение и тя поема отговорност с така предписани медикаменти... Толкова ми е гадно. Детето ми не е захранено още, а вече го тъпча с лъжицата с антибиотик и някакви витамини, дето хич не са за бебета-имат консерванти, а може и глутен... Нямало било други...Всичко, което ми изписаха е за деца на по-голяма възраст. Ставали били и за бебета! Е, тогава защо производителя си играе да пише по листовките: "за деца над 2 години", след като го дават спокойно на бебе на 4 месеца и половина? Направо не знам какво да правя...

Момичета, някой ползва ли за бебетата си продукти за усливане на имунната система. Чувам за някаква "Коластра", "Зелена енергия" и "Оксцило...не знам си какво,много му е трудно името"... Имате ли впечатления?
Alexandra
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #153 -: Ноември 09, 2007, 11:47:57 am »
Честит имен ден на всички празнуващи. Честит празник и на Ели на Гери. Да сте живи и здрави.
Направиха ми снимките днес. Камъка е преди пикучния мехур вече и казаха че ще го следят, но ще си излезе сигурно сам. Аз да продължавам да си пия хаповете. Много ми беше смешно като ме попита доктора как е болката. Казах след два Аулина и Волтарен на ден как мислите че е  :lol: А доктора вика: Само да не вземе да ти хареса  8O :lol:Та така с мойте неволи. Нещо малката ми подсмърчаше сутринта , но днеска сме на консултация, ще я накарам да я погледне. Дано не се тръшне тя сега че вече...
Благодаря ви и приятно изкарване на празнуващите :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #154 -: Ноември 09, 2007, 13:08:26 pm »
Лидия, а дано излезе сам, бързо и безболезнено! Бе Аулина не бяха ли го забранили...

Мари, що не се посъветва с друг лекар (частен някакъв или тази е точно такъв?), Бърди...
*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #155 -: Ноември 09, 2007, 13:12:00 pm »
Лидия, а дано излезе сам, бързо и безболезнено! Бе Аулина не бяха ли го забранили...

Мари, що не се посъветва с друг лекар (частен някакъв или тази е точно такъв?), Бърди...

Ами това е педиатър, с който работи майка ми! С опит, следящ новите тенденции, с много добро име в града. На крака идва жената у нас, да не висим в поликлиниката при вирусите, много внимание отделя...Просто яко се ползват антибиотици у нас, това е...  :?
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #156 -: Ноември 09, 2007, 13:30:43 pm »
Marie, опитай някаква дипломация с тая лекарка ли, що ли... силно се съмнявам да е толкова начетена и в крак с новостите, щом постъпва така. значи, щом детето няма температура, мнението на лекаря е за вирусно заболяване и ако кръвните изследвания не покажат наличие на бактериална инфекция - защо се дава антибиотик? срещу какво? това е изключително вредна и порочна практика. правят децата от малки резистентни на антибиотиците и после, ако не дай Боже, се наложи наистина да потрябват - с какво ще ги лекуват?

пак да повторя правилото на д-р Флеминг - откривателя на първия антибиотик (пеницилина): антибиотик се предписва само след доказване на бактериална инфекция и установяване на вида на бактерията и към какъв антибиотик е чувствителна.

имуномодулиращите средства не са за малки бебета. витамините също. не бързайте при първата-втората хрема да мислите, че детето ви е болнаво и да търсите сиропи от храчки на акула за "подсилване". някъде бях чела, че е нормално през първата година от живота си бебето да изкара няколко хреми и простуди (демек - вирусни заболявания).

най-добрата стимулация имунната система за малкото дете, според Бърди (и според мен) е здравословна и разнообразна храна, редовно извеждане на чист въздух и двигателна активност.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #157 -: Ноември 09, 2007, 14:23:17 pm »
аз също съм за естествената имуностимулация и каляване на децата от малки. аз например пих АБ за първи път на 20 г., като се има предвид, че през цялото ми детство ме е лекувал ветеринарен лекар :lol:
Обаче, когато става дума за собственото ти дете, и когато ти си човека който трябва да вземе решението, а не си медицинско лице тогава е мнооого, много трудно :(
Витамините по принцип са за деца над 1 г., нашата педиатърка каза, че е хубаво зимните 3-4 месеца да се пият витамини. Купих Саностол, уш били най-добрите на пазара, знам ли :? 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #158 -: Ноември 09, 2007, 14:26:02 pm »
Стефи, а витамини даваше ли ти ветеринарят, докато беше малка?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица започна 5.11-12.11.07
« Отговор #159 -: Ноември 09, 2007, 14:38:25 pm »
нцъ, ама нали се сещаш предвид къде и кога съм израстнала каква храна съм яла :wink:
само баба ми упорито ме тъпчеше с прясно мляко, което аз изливах в мивката :lol: