0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #720 -: Август 30, 2015, 22:14:41 pm »
Ангелче, Вики и wild cat честито! Лека бременност и здрави бебчета ви желая! 
Слънце честито! Да ви е живо и здраво!
Синеочка много хубаво си го измислила :) много ме зарадва :grouphug2: От все сърце ти желая успех в четвъртък.
Златен дъжд много съжалявам :( бързо възстановяване и те чакаме много скоро в темата отново.
Ние с бебка сме малко на моренце :) нета на тел. ми е зле и затова само ви четем. Потърсих и трето мнение което потвърди първото, че няма нужда от инвазивно изследване.За седмица бебка си беше пораснала с колкото трябва дано и другата седмица на ФМ всичко да е наред.
milch, най-накрая новина от теб, много се радвам, стискам палци за ФМ!
Златен дъжд, аз загубих с литри кръв при последния ми спонтанен аборт и бях на път да загубя живота си заради това, но лека полека се възстанових, не се притеснявай, и ти ще се възстановиш, яж силна храна сега и наистина трябва да се изчака, организма ти трябва да се е възстановил напълно за една следваща бременност, а също и психиката е много важна, трябва да имаш малко търпение. Бързо възстановяване ти желая и те чакаме пак в темичката!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #721 -: Август 30, 2015, 23:21:19 pm »
Добре дошли нa новите момичетa! Лекa временност до термин им желaя!
Слънчице, честитa рожбa от мен! Дa сте живи и здрaви и много дa ви рaдвa. Бързо възстaновявaне нa теб!
Синеочкa, и от мен силно стиснaти пaлци в четвъртък!
Злaтен дъжд, 2009тa годинa имaх мисед aборт в 11тa седмицa. Нaпрaвихa ми некaдърно aбрaзио в пълно съзнaние без никaквa упойкa. Месец след товa получих кръвоизлив със зaгубa нa литри кръв. Нaложи се второ aбрaзио, този път нaпрaвено кaкто трябвa. Нямaм срaствaния, товa ми е вторa бременност. Пaзихме се шест месецa по препоръкa нa лекaря. Пожелaвaм ти бързо физическо и психическо възстaновявaне и много скоро дa си пaк в тaзи темa ;)
Милх, прекрaсни новини. Рaдвaм се, че сте добре!
Нели, и според мен е колaстрa. Aз освен зaсъхнaли корички от време нa време нямaм нищо и с двете бременностти.
И aз четa сaмо от телефонa :) Утре сме нa преглед и ще се отчетем след товa ;)



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #722 -: Август 31, 2015, 10:09:48 am »
http://fitnesinstruktor.com/bremenni/
ако някоя мама се чувства добре за тренировки, Руми е подготвила такива и за бременни :)
Аз с първата бременност бях супер жизнена и имах енергия за трима, сага съм в летаргия, от 20метра ходене ме заболява корема и се задъхвам, та ще измисля нещо леко, за да отпускам мускулите и да облекчавам болките в гърба.

Златен дъжд, бързо и успешно възстановяване!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #723 -: Август 31, 2015, 11:18:18 am »
Добре дошли на новите мамчета, лека и безпроблемна бременност ви желая! :)
Златен дъжд, съжалявам за всичко което си преживяла! Много от нас са имали подобен неприятен момент, но не сме изгубили вяра и дух, бъди силна и търпелива, всичко ще се нареди и съвсем скоро ще се похвалиш с хубави новини. Стискам палци за бързо възстановяване.
Слънце, честито бебче! Живи и здрави да сте и нека малката сладуранка да ви дарява с много усмивки и поводи за радост.

Нелка и при мен миналата седмица видях по бельото си капчици коластра, а преди това само засъхнали корички имаше.
Веси и моите ръце изтръпват и по-точно от китките към пръстите, почти всяка вечер вече от около месец. Моя прителка ми каза, че последната седмица преди да роди е била с постоянно изтръпнали пръсти (денонощно почти) и още на следващия ден след  раждането всичко се е оправило.

Ето и линкове специално за изтръпването на ръцете. В първия се споменава за карпалния тунел, а във втория линк се обяснява по-подробно за симптомите и причините.

http://www.biberonbg.com/info/oddsymptoms.htm
http://www.bb-team.org/articles/3811_karpalno-tunelen-sindrom-sts  - специално при бременни е написано, че се получава от задържане на течности.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #724 -: Август 31, 2015, 18:03:44 pm »
Здравей те момичета, нова съм тук имам нужда от помощ. Бременна съм най сетне в 9седмица и вече познавам цялата болница. Лежах за задържане, сега много повръщам. Нищо не помага бях няколко дни на системи. Но пак имам силно гадене. От напъните пак получих контракции. Пробвах какво ли не. Помагайте не искам да га загубя.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #725 -: Август 31, 2015, 18:16:21 pm »
много съжалявам че не се чувстваш добре,дано скоро мине това неразположение и се насладиш на този дълго чакан момент ;) аз имах гадене и повръщах,но доста в по лек стадий,и то само сутрен предимно гледах да хапвам солетки и така ми минаваше,но щом състоянието ти е такова мисля че само лекар може да ти помогне. 
а аз да попитам напредналите бременелки,в коя седмица започват да следят тонове? понеже на мен ми казаха че в 29 седмица трябва да мина първите тонове,а като че ли някъде четох че след 32 седмица почват да се следят.
« Последна редакция: Август 31, 2015, 18:21:08 pm от Веситаа »
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #726 -: Август 31, 2015, 18:21:23 pm »
Да ходих пих лекарства и се успокоих но това само до следващото повдигане и така трета седмица.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #727 -: Август 31, 2015, 18:24:16 pm »
Аз също не бих могла да съм ти полезна, защото и моето гадене беше предимно сутрин и в по-редки случаи следобед или вечер. На мен лимонена вода ми помагаше. Както разбирам при теб положението е наистина сериозно и наистина само лекар може да помогне. Не се тревожи, не вярвам да изгубиш бебето, моя приятелка беше с гадене и повръщане в много тежка форма и то до средата да 6 месец, полежа в болницата, но в крайна сметка сега е щастлива майка на прекрасно момченце. Важното е да се успокоиш и да вярваш, че всичко ще бъде наред. Успех ти желая!
Весита, сега видях, че си питала за тоновете. На мен, докато лежа в СПА-то в Карлово ми казаха, че мерене на тонове в рискова бременност се правело от 28 г.с. А доколкото знам многоплодната бременност се води такава.
« Последна редакция: Август 31, 2015, 18:55:48 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #728 -: Август 31, 2015, 19:19:33 pm »
Момичета, да попитам нещо... на 20.08. бях на ЖК и би следвало за следващата да си запиша час след 20.09. На 21-ви влизам в 30 г.с. Та въпроса ми е дали има някакви изследвания или други неща в диапазона 30-34 седмица. Май не обясних много добре, надявам се да сте ме разбрали. Чудя се просто за кога да си запиша час за ЖК.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #729 -: Август 31, 2015, 19:27:26 pm »
Нелка,  може да направиш третата ФМ в този период( до 32 г.с. май беше, не съм много сигурна).За друго по-съществено не се сещам. Ние я правихме в 31 г.с. веднага след, като излязох от болницата.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #730 -: Август 31, 2015, 19:35:29 pm »
да и аз имам записан час за 32 сед за ФМ
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #731 -: Август 31, 2015, 19:43:08 pm »
Аз да си призная гузно... не съм правила ФМ досега :(
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #732 -: Август 31, 2015, 19:50:31 pm »
 Нелка, що да е гузно бе? Много момичета не правят, особено, ако лекарите им са с по-съвременна техника. Това е въпрос на избор, както всичко останало. Понякога е въпрос и на финанси. Това, че не си правила ФМ не те прави по-малко загрижена за детето ти майка.
 


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #733 -: Август 31, 2015, 20:00:11 pm »
Ами не е с много съвременна техника докторката, която ме следи. Но тя не ме и гледа много. ЖК ми се състои в измерване на теглото и кръвното ми. Не ми мерят корема (а аз си мисля, че би трябвало да го правят), не мерят размерите на бебка... Имам чувството, че здраво ме претупват :(
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #734 -: Август 31, 2015, 20:03:46 pm »
Можеш да си намериш друг лекар и да се преместиш по всяко време. Те май по ЗК се полагат само 3 видеозона, но мен ме гледат всеки път, винаги мерят бебето, за корема не помня как е било преди, но сега в 3м ми го мериха.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #735 -: Август 31, 2015, 20:12:56 pm »
Нелка, смени АГ. Аз го направих седмица преди 45-дневния, но не защото не бях, доволна , а защото ще раждам в Сливен, а АГ, който ме следеше е в Карлово. Записах се при човека, който ще ме изражда. И при 2-та ми АГ ЖК протичаше с мерене на кг, на корем, УЗ всеки път, изчисляване на размери на бебето, двете акушерки ми даваха съвети за масажи на гърдите. Не мога да се оплача. Явно и с двамата извадих късмет. Но си мисля, че наистина е добре да намериш лекар, който да не те неглижира.
« Последна редакция: Август 31, 2015, 20:23:02 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #736 -: Август 31, 2015, 21:19:21 pm »
Мисля, че ще ми е трудно да намеря такъв в Шумен, но ще поразпитам и, ако намеря по-свестен, ще се преместя. То сега като попитам нещо док или акушерката, единствения отговор е "това трябва да го знаеш".
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #737 -: Август 31, 2015, 23:16:41 pm »
Веречирия, добре дошлa. Пожелaвaм ри скоро нерaзположениятa дa отминaт, много момичетa лежaт по болници със сериозно повръщaне първите три месецa и рaждaт здрaви бебчетa. Сигурнa съм, че всичко ще е нaред!
Мен нa ЖК ми мерят килогрaмите и кръвното. Всеки път гледaме и бебето нa ултрaзвук, но след втория полaгaщ се по здрaвнa кaсa безплaтен преглед зaпочнaх дa си плaщaм. Имaше двa допълнителни прегледa, които не плaщaх, но те се водят зa рисковa бременност и докторa се смили нaд нaс кaто зaгубихме близнaкa.
И дa дaм отчет от днес - бебкa е около 2900 грaмa. Води и плaцентa добри. Имaм си ешерихия коли във влaгaлищния секрет и ще се лекувaме с Полижинaкс глобули зa 12 дни. Дaно ги изчистим, че мaй товa е предпостaвкa зa секцио...



Re: Тема на бременните №95
« Отговор #738 -: Август 31, 2015, 23:40:54 pm »
Линаполи не остана:-) дано всичко мине нормално. Да те питам нещо че ми стана интересно,ако родиш нормално както искаш как ще отстранят другия плод?  Аз мислех че ще си секцио за да го изкарат? Съжалявам за въпроса просто ми е интересно?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #739 -: Септември 01, 2015, 09:00:08 am »
Нелка, а Варна на колко км беше от Шумен, ако ви е вариант поне 3а ФМ да идеш до там. По принцип, ако всичко си е наред, с У3 или бе3, с ФМ или бе3 - бебчето ще дойде живо и 3драво. Просто някои от нас, вкл. и моя милост, се пре3астраховаме  :oops: Няма нищо срамно, според мен, нито в прекаляването от страх, нито в спокойното следене, бе3 и3лишна паника.
Синеочка, радвам се 3а теб, че си пред среща с бебенцето :) Стиснати палци и от мен.
Линаполи, и а3 съм като тебе с ешерихии :( полижинаксът не ме спаси, пих сега АБ - дано е подействал, че другата стъпка е вено3ен АБ. Такова животно не бях 3авъждала никога. Иначе мина нашата трета ФМ - бебка е 1700, всичко и е наред, кръвотоци, води, плаценти, шийката - супер. Според д-ра, ще си се роди в 9тия месец. На снимките е копие на батко си - невероятно е да си видиш бебчето така хубаво, още в корема  :heartbeat: Отваряше си даже очичките.
Само че вчера ми се събра седене пред кабинета + пътуване над 7-8 часа и ме 3аболя и опашката, и корема и направо та3ът ми е като ра3пънат. Няколко дни ще трябва да полежа пак.