0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: фолиева киселина
« Отговор #20 -: Март 30, 2007, 21:23:53 pm »
бебе, нещо все пак остава. излишното само се изхвърля, не всичко.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: фолиева киселина
« Отговор #21 -: Март 30, 2007, 22:12:27 pm »
Аз мисля, че фолиевата киселина се пие 3 мес. преди забременяване, защото ако е имало прди недостиг в организма на ф.к., то това да бъде в норма като забременее жената. Поне аз така си го обяснявам. :P
*
Re: фолиева киселина
« Отговор #22 -: Март 30, 2007, 22:55:05 pm »
Аз мисля, че фолиевата киселина се пие 3 мес. преди забременяване, защото ако е имало прди недостиг в организма на ф.к., то това да бъде в норма като забременее жената. Поне аз така си го обяснявам. :P
И аз така мисля. Преди да я почна косата ми беше вечно ужасно изглеждаща. Полека лека се оправи и сега имам хубавата коса на майка ми. Освен отва и ноктите и кожата ми се промениха. Явно фолиевата влияе на външния вид! :D Ама ми се ще да си намеря статия дето да ми потвърди това наблюдение!  :lol:
« Последна редакция: Март 30, 2007, 22:56:48 pm от Lan »
*
Re: фолиева киселина
« Отговор #23 -: Март 31, 2007, 01:34:56 am »
В такъв случай много се радвам, защото ноктите ми са страшно меки и не се чупят ами се късат.
 Моя братовчедка забременя докато пиеше някакви хапчета за ноктите, но в този случай те са били противопоказани и трябваше да махнат плода. :(
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: фолиева киселина
« Отговор #24 -: Март 31, 2007, 17:19:46 pm »
нямам представа какво е пила братовчедка ти, но според мен някой сериозно се е изгаврил с нея, ако я е накарал да прекъсне желана бременност заради едните витамини или антиоксиданти които е пила. за сравнение ще ти кажа че аз след едно доста тежко боледуване в рамките на 2-3 седмици бях изпила една кофа лекарства, в това число аналгин, ибупрофен, доста силен антибиотик и какво ли още не. имах закъснение няколко дни и се бях побъркала от страх че ще трябва да прекъсна евентуална бременност заради всичко изпито преди това. една необикновена жена ме убеди че няма такова нещо и че това не е причина за прекъсване на толкова желана бременност. тази жена беше мели. за съжаление бременност нямаше, но ако бях забременяла след това което ми каза мели нямаше да има сила на света която да ме накара да махна бебето.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: фолиева киселина
« Отговор #25 -: Март 31, 2007, 17:57:52 pm »
Лили, ако е взимала хапчета за лечение на гъбички по ноктите, нещата ще звучат по-различно...
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: фолиева киселина
« Отговор #26 -: Март 31, 2007, 20:24:07 pm »
заек, не знам какво е пила, но ти също най-вероятно си спомняш моята истерия. тогава бях подпалила главите, пощите, телефоните...на всички дето искаха и дето не искаха да слушат. включително и на тебе доста ти ревах. та тогава мели каза че няма сериозна причина ако е само това да правя аборт. а иначе на всяко едно от тези лекарства пише че е противопоказно за бременност и кърмене. най-вече антибиотика. дори на кортизона така пише а пък доста хора тук го пият...абе до лекарство си е най-вероятно. пак казвам - нямам представа точно какво е пила.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: фолиева киселина
« Отговор #27 -: Март 31, 2007, 23:47:20 pm »
Обещавам утре да я питам и да ви кажа.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: фолиева киселина
« Отговор #28 -: Април 02, 2007, 14:24:54 pm »
Лан и аз наблюдавам същото като пия редовно фолиева - заздравяват се нокти, коса, кожата става по-свежа. Абе ще си я пия аз, пък дано не е само за разхубавяване, ами и за забременяване  :wink:


*
Re: фолиева киселина
« Отговор #29 -: Април 06, 2007, 18:32:33 pm »
Момичета, в доста от храните вече слагат и фолиева киселина, напр.: хляб и хлебни изделия. Даже гледам, че и на опаковката на мюслите пише, че вътре има фолиева. Няма ли да се получи известно предозиране на този витамин? То, вярно, че в хранителните продукти количеството е минимално, но все пак? Аз лично за себе си не съм забелязала естетични подобрения по мен във връзка с фолиевата, а я пия вече 3,5 години! Но почвам да се следя  :D!
« Последна редакция: Април 06, 2007, 18:43:21 pm от DivaRoza »
Re: фолиева киселина
« Отговор #30 -: Април 07, 2007, 10:48:27 am »
А дали е възможно фолиевата да действа на апетита и оттам - на колограмите, защото докато я пиех яденето ми беше станало фикс идея?
*
Re: фолиева киселина
« Отговор #31 -: Април 07, 2007, 11:33:43 am »
А дали е възможно фолиевата да действа на апетита и оттам - на колограмите, защото докато я пиех яденето ми беше станало фикс идея?

По-скоро е индивидуално, според мен. Аз не съм забелязала такава зависимост, а пия фолиева кисела вече трета година.
*
Re: фолиева киселина
« Отговор #32 -: Април 07, 2007, 14:06:31 pm »
Момичета, в доста от храните вече слагат и фолиева киселина, напр.: хляб и хлебни изделия. Даже гледам, че и на опаковката на мюслите пише, че вътре има фолиева. Няма ли да се получи известно предозиране на този витамин? То, вярно, че в хранителните продукти количеството е минимално, но все пак? Аз лично за себе си не съм забелязала естетични подобрения по мен във връзка с фолиевата, а я пия вече 3,5 години! Но почвам да се следя  :D!

При термична обработка витамините изчезват,така че не вярвай на написаното в/у продуктите.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: фолиева киселина
« Отговор #33 -: Април 07, 2007, 16:55:29 pm »
Изчезват ама само някои и естествените. Изкуствените остават. :wink:
*
Re: фолиева киселина
« Отговор #34 -: Април 09, 2007, 07:57:32 am »
тук можем да поспорим  :wink:
Re: фолиева киселина
« Отговор #35 -: Април 11, 2007, 15:23:48 pm »
Аз си пих фолиевата киселина до 13 седмица, а я почнах 3,5 години преди това, когато бях планирала бременността. Пийте я, не е вредна, но е много важна за евентуалната бременност. все пак само Господ знае кога точно ще се появи бебето. Излишното количество наистина се изхвърля. Тя се препоръчва и при спортуващите хора, така че по-добре я пийте.
<br />[link=http:
Re: фолиева киселина
« Отговор #36 -: Април 12, 2007, 14:32:34 pm »
АКо фолиевата е витамин, който не се натрупва в организма, а излишното се изхвърля, защо да се пие три месеца предварително?? Освен ако не знаеш кога ще забременееш и да си винаги готова? Или може би все пак се натрупва.

И аз съм се чудила често, но скоро четох из някакъв американски форум обяснение по въпроса - и за В6 и В12 се отнасяше, та забравих точно за кой какво пишеше, но организмът се снабдявал с витамини от група В, които били достатъчни, ако спре всякакъв прием на тези витамини (дори и чрез храна) - та имал запаси за три месеца. В тази връзка се обясняваше защо трябва три месеца предварително да се пие. Съжалявам, че не запазих линк.
Чудно ми е - хем водноразтворими, хем се натрупвали запаси ...
Благодаря ти, Бени!







Re: фолиева киселина
« Отговор #37 -: Април 12, 2007, 14:47:03 pm »
Lan, не излючвам фолиевата да е имала благоприятен козметичен ефект, но това с хубавата коса и нокти до голяма степен се дължи и на бременността. Заради хормоните на растежа косата сега почти не капе, става здрава и по-лъскава. След раждането обаче природата компенсира добрината си и настава един косопад, докато се върнеш в изходна позиция. После всичко пак се нормализира. Така че, радвай й се сега, а фолиевата със сигурност няма да навреди :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: фолиева киселина
« Отговор #38 -: Април 12, 2007, 15:38:43 pm »
Аз почнах да пия фолиевата к-на системно една година преди да забременея и наистина усетих ефект върху косата и особено ноктите. А те винаги са ми били проблем. Даже сега отново я почвам, че косата ми капе, ноктите ми се чупят. Ще докладвам за ефекта след няколко седмици.


*
Re: фолиева киселина
« Отговор #39 -: Април 12, 2007, 16:03:37 pm »
Lan, не излючвам фолиевата да е имала благоприятен козметичен ефект, но това с хубавата коса и нокти до голяма степен се дължи и на бременността. Заради хормоните на растежа косата сега почти не капе, става здрава и по-лъскава. След раждането обаче природата компенсира добрината си и настава един косопад, докато се върнеш в изходна позиция. После всичко пак се нормализира. Така че, радвай й се сега, а фолиевата със сигурност няма да навреди :)
Точно така!!! :wink:


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007