0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,

Бременна съм в 9 г.с. и ми откриха кандида. Гинекологът ми въпреки това ми предписа 3 вагинални глобули Клотримазол. Проблемът е че в листовката за пациента на Клотримазла пише да не се използват през първия триместър.

Въпросът ми е ще навредя ли на бебчето по някакъв начин, ако ги слагам?(защото попитах док кога да започна и той каза веднага)
Може ли от такъв кратък прием да стане нещо?

Ще бъда много благодарна да получа вашите отговори.

Благодаря предварително
« Последна редакция: Юни 11, 2007, 17:22:45 pm от Impatient »
Re: Бременност, гъбички и клотримазол
« Отговор #1 -: Юни 12, 2007, 08:36:32 am »
Аз доста се рових по темата напоследък. По принцип правилото е да не се лекуват кандида през първия триместър. Може би ще е добре да се консултираш и с друг специалист.
*
Re: Бременност, гъбички и клотримазол
« Отговор #2 -: Юни 12, 2007, 09:25:50 am »
До 12 г.с не се лекува нищо вагинално.На мен много ми помогнаха промивки с Тантум Роза.
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Бременност, гъбички и клотримазол
« Отговор #3 -: Юни 12, 2007, 11:21:21 am »
И на мен ми изписаха, но вече бях в по-напреднала бременност. На третия ден прокървих и веднага отидох на преглед. Оказа се, че кървенето е вагинално и докторката смени глобулите с крем Клотримазол.
*
Re: Бременност, гъбички и клотримазол
« Отговор #4 -: Юни 12, 2007, 11:22:44 am »
Impatient,
от вчера и аз имам твоя проблем, моя Док ми предписа Гинопеварил - глобули и Дактакор кремче. Но аз съм в 13 г.с. , може би това има значение.
Успех
Re: Бременност, гъбички и клотримазол
« Отговор #5 -: Юни 12, 2007, 11:24:14 am »
До 12 г.с не се лекува нищо вагинално.
Аз също четох за това и поради тази причина попитах гинеколога (от ЖК) дали не е опасно. Той ми отговори, че при кандидата, която съм си отгледала, по-опасно било да не се лекува и поради тази причниа ми е изписал само 3 глобули.
А и в 7 г.с. моята гинеколожка каза (понеже тогава вече имах съмнения за гъби), че няма проблем да се лекуват вагинално.

Благодаря за отговорите.

Желая на всички ни здрави бебоци на финала :)
Re: Бременност, гъбички и клотримазол
« Отговор #6 -: Юли 02, 2007, 00:10:31 am »
:Dаз имах през последните 2 мес ,мазах клотримазола,малък ефект,след раждането всичко се оправи
Re: Бременност, гъбички и клотримазол
« Отговор #7 -: Юли 02, 2007, 12:19:30 pm »
В 10 г.с.съм ползвала крема Клотримазол,за сега проблеми нямам,но и ефект от крема нямаше.Мисля,че твоята лек.най-добре може да прецени личното ти състояни.
*
Re: Бременност, гъбички и клотримазол
« Отговор #8 -: Март 28, 2008, 12:06:33 pm »
Момичета от това което прочетох стигам до извода че гъбички и бременност едновременно не е фатално " така ли е "  :ask:
DSC00102
*
Re: Бременност, гъбички и клотримазол
« Отговор #9 -: Март 28, 2008, 13:08:57 pm »
Не,не е така.Трябва да се лекуват.
*
Re: Бременност, гъбички и клотримазол
« Отговор #10 -: Март 28, 2008, 16:41:24 pm »
Три пъти питах лекарката си не пречат ли гъбичките ми на бебето.Отговора и трите пъти беше,че не пречат.Ако на мене ми запречат,тогава ще ги лекуваме.Лечението е крайна мярка,ако ползите са повече от вредите.
Re: Бременност, гъбички и клотримазол
« Отговор #11 -: Април 09, 2008, 18:42:25 pm »
Здравейте,

И при мен още от началото на бременноста около 7ма 8ма седмица се появиха гъбички. Докторите ми обясниха, че е често срещано явление при бременни тъй като се увеличава секрецията във влагалището за предпазване от различни бактерии, което пък от своя страна засилва киселинноста на средата във влагалището и това благоприятства развитието на гъбички. Изписаха ми клотримазол - песар и крем. След около 2-3 седмици ми се появиха пак и отново ми изписаха същото. Така още 2 пъти. Казаха че вагиналните тблетки и крема не навреждат на бебето по никакъв начин и че е хубаво да се лекуват гъбичките, защото може да инфектират бебето ако ги има при раждане, при изтичането на водите и т.н.
*
Re: Бременност, гъбички и клотримазол
« Отговор #12 -: Април 09, 2008, 18:50:08 pm »
Изчетох много по темата последната една седмица и наистина се оказва че това е огромен проблем при повечето бременни.
Re: Бременност, гъбички и клотримазол
« Отговор #13 -: Април 09, 2008, 19:35:21 pm »
 Impatient, защо не се консултираш с лекаря си за лечение с Lactofem?Аз съм много доволна от този препарат!В листовката пише: Понася се много добре и до момента няма негативни ефекти дори и при бременни жени....
 С цел предотвратяване задълбочаването на възпалителния процес, ускоряване на възстановителните процеси и предотвратявене на рецидиви Лактофем се препоръчва при:
 1.Бактериална вагиноза
 2.Неспецифични влагалищни течения
 3.Хронично-рецидивиращ бактериален вагинит
 4.Профилактика на микотичен колпит
 5.Неспецифичен вагинит
 6.Дисбактериоза
 7.Профилактично средство за предпазване от инфекции и поддържане на физиологичната влагалищна чистота.
 Надявям се да съм помогнала!
*
Re: Бременност, гъбички и клотримазол
« Отговор #14 -: Април 11, 2008, 23:36:05 pm »
Момичета, клотримазол вагинални таблетки не е ли много агресивен  :?. Има много по-щадящи глобули. Изписвали са ми гино-дактарин - 3 глобули, но след 4 месец. За съжаление бременността предразполага към развитие на гъбички, но доколкото знам лечение по време на бременността го избятват повече от два пъти - може един път след четвъртия месец и след това при наближаване на термин. Много зависи и от числото на кандидата. При число 2 са ми казвали, че това са спори и не бива да ме тревожат, не изписват лечение. Лактофема спомага за поддъжането на вагинална флора, съдържа лактобатерии, които имат добро действие срещу гъбички, бактерии, но едва ли би помогнало при високо число на кандида.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!