0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

трансфер и проблеми
« -: Юни 04, 2010, 13:10:48 pm »
здравейте, вчера имах трансфер но искам да попитам нешо. Сутринта преди транфера почествах някакво неразположение отдолу нещо като парене, възможно е да съм получила някаква бактериална инфекция същия ден, това дали ще попречи на ембрионите? казаха че съ много добри, но тази инфекция нямаше кога да я лекуваме, сега усещам леко парене отвън, моля сподлете
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: трансфер и проблеми
« Отговор #1 -: Юни 04, 2010, 15:02:57 pm »
Не, пази се от физическо натоварване и вируси по въздуха!
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: трансфер и проблеми
« Отговор #2 -: Юни 04, 2010, 16:11:08 pm »
Aко се притесняваш от инфекция тип цистит, пий много вода, сок от червена боровинка или липов чай /поне 2 литра/, в рамките на 2-3 часа.
Re: трансфер и проблеми
« Отговор #3 -: Юни 04, 2010, 16:44:03 pm »
благодаря ви момичета, надявам се скоро да съм с хубава новина, а между другото всичко ми мина, явно е било нещо малко и незначително.. до скоро
Re: трансфер и проблеми
« Отговор #4 -: Юни 11, 2010, 08:46:31 am »
Моят транс. мина с много болки ужасно парене в корема и по време и след тран. според док било нормално
Re: трансфер и проблеми
« Отговор #5 -: Юни 11, 2010, 10:57:41 am »
Не е добре ако при ЕТ има някаква вагинална инфекция, тъй като тя преминава с инструментите в матката. И средата не е благоприятна за развитие на ембрионите.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: трансфер и проблеми
« Отговор #6 -: Юни 11, 2010, 14:03:05 pm »
Сшпред мен няма как да премине към матката,не случайно се правят куп промивки,и едва ли има късателство едното с другото,точно така ми е казвал и моя док. който смея да твърдя че не говори врели некипели :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: трансфер и проблеми
« Отговор #7 -: Юни 11, 2010, 19:55:14 pm »
Мonkey :) така е, но има вероятност да влезе инфекция. Нали и за това след редукция дават антибиотик, профилактично.

Все пак е интервенсия и се бърка вътре.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: трансфер и проблеми
« Отговор #8 -: Юни 13, 2010, 13:34:03 pm »
Принципно влагалището се промива, поставя се катетър който дилатира (разширява) канала и след това през него (през катетъра) се поставя друг катетър в който са ембрионите със средата.
Възможно е от средата да имаш някакви оплаквания, но ако питаш мен - това са психосоматични усещания. Много сме сензитивни в този период.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: трансфер и проблеми
« Отговор #9 -: Юни 13, 2010, 16:35:34 pm »
Момичета,радвам се,че има такава тема и се надявам да ми дадете отговор.Вчера ми беше трансфера на 1 ембрион,само той беше стигнал до стадий бластоцист.Докторът направи трансфера и подаде катетъра в лабораторията.От там се чу-повтаряме,ембриона останал в катетъра.И трансфера беше започнат наново.
Това проблем ли е според вас.Сигурно има значение,как мислите?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: трансфер и проблеми
« Отговор #10 -: Юни 13, 2010, 23:07:23 pm »
Цеци, мисли позитивно! С теб съм! :hug2:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com