0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Избор на име
« Отговор #60 -: Август 03, 2011, 23:39:10 pm »
....Деа, Дара, Димана, Дария и Даная , да видим на финала какво ще стане. Дайте си мнението по моите умотворения, отворена съм за нови предложения разбира се

Аз със Д харесвам много Дивна ;)


*
Re: Избор на име
« Отговор #61 -: Август 04, 2011, 00:02:34 am »
иска ми се да започва с буквата Д- за сега съм измислила Деа, Дара, Димана, Дария и Даная , да видим на финала какво ще стане. Дайте си мнението по моите умотворения, отворена съм за нови предложения разбира се

Диана или Даниела


*
Re: Избор на име
« Отговор #62 -: Август 04, 2011, 09:24:08 am »
Моето име е Николита, а колегите ми французи го прекръстиха на Николет, даже и с двойно Т :wink:
« Последна редакция: Август 04, 2011, 10:38:35 am от Ники »

*
Re: Избор на име
« Отговор #63 -: Август 04, 2011, 09:47:17 am »
Навремето в Англия, на англичаните им беше адски трудно да назовават мъжа ми по име, той е Калоян и бързо го прекръстиха по презиме на Борис с ударение на "o".Гърците пък му казват Калоянис.
Re: Избор на име
« Отговор #64 -: Август 04, 2011, 10:03:56 am »
Деница, Диляна, Далия. :)
*
Re: Избор на име
« Отговор #65 -: Август 04, 2011, 10:08:53 am »
Десислава  :wink:
Re: Избор на име
« Отговор #66 -: Август 04, 2011, 12:18:25 pm »
Лесно се предават на различни езици имена от гръцки произход или библейски, защото ги има навсякъде. Например, София, Зоя, Мария, Марина, Даниел, Габриел...Но, пък, според мен човек не трябва да се съобразява само с това, а и със значението на името и с това как звучи с фамилията. Наши  приятели много искаха детето им да е Христо, обаче фамилията на бащата е Кръстев и, понеже са антирелигиозно настроени това им се видя прекалено християнско, решиха да го кръстят Даниел, че звучало добре на всички езици. Супер, но Даниел означава "пророк Божи"! :D
За колекцията странни имена- имах студент, който се казваше Вивиан...Реших,че е супер идиотска приумица на родителите, но той ми обясни, че е кръстен на дядо си, а той- на светец с такова име...Поразрових се и се оказа,че  наистина има св. Вивиан и е мъж.
Иначе Димана е страхотно, но вече изчезващо име.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Избор на име
« Отговор #67 -: Август 04, 2011, 12:30:26 pm »
Димана и на мен ми харесва.

А иначе доста от нашите имена са с гръцки корен. Калоян си е баш гръцко, както и Смарайди  :lol:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Избор на име
« Отговор #68 -: Август 04, 2011, 12:52:06 pm »
Момичето то че фамилията е важна така е, ама айде аз още не съм бременна, ама фамилията ми е търска с българско -ов на края, а детето искаме да е с някакво "междинно" име.Е как да не се угоди?А и бащиното е странно, все няма да да звучи добре.Тъй че ще е каквото изберем, само да забременея.
Апропо, преди години са се кръщавали децата по странен начин, името е имало значение.На моята съквартирантка дядо и се е казвал Запрян, защото децата родени преди него са умирали и той като се е родил, са го оставили пред портата и първия минал е трябвало да го кръсти с такова име, че да оцелее.Е минаващия го е кръстил Запрян, за да го запре ;)

Re: Избор на име
« Отговор #69 -: Август 04, 2011, 12:55:18 pm »
Тук кипи така наречената мода в имената. Примерно името Кристиян е било много модерно преди 40-50 години. Никой не кръщава бебе в днешно време с това име, защото е остаряло  :wink: Такива са и така модерните в България Надин, Сесил, Никол...Французойките с тези имена са над 50 годишни...Също доста остарели са и Патрик, Мартин, Даниел, Стефан...Сега бебетата ги кръщават със съвсем други мена, по възможност кратки като Лео, Тео, Ензо, Луи, Юго...Габриел и Тома също са на мода  :D При момичетата модата е Емма, Жад, Леа, Клое, Зое, Сара, Инес....Пак кратки...и повечето, според мен, неприложими в България.

Мисълта ми е, че едно име може да звучи прекрасно в една или две държави, и ужасно демоде в трета  :) Много сложен избор е това ...
*
Re: Избор на име
« Отговор #70 -: Август 04, 2011, 13:03:17 pm »
На моята съквартирантка дядо и се е казвал Запрян, защото децата родени преди него са умирали и той като се е родил, са го оставили пред портата и първия минал е трябвало да го кръсти с такова име, че да оцелее.Е минаващия го е кръстил Запрян, за да го запре ;)

По повод на името Запрян... Моя дядо се е казвал така, и всички роднини по бащина линия гракнали на майка ми да ме кръсти на него - демек Запрянка... Доживот ще съм и благодарна че се е "запряла" и е казала твърдо НЕ :) С малък компромис - оставила е първата буква същата - та оттам и името ми - Зоя :)
Поуката - не се поддавайте на психическия тормоз и прищявки на родата, че после детето ще страда :)


Re: Избор на име
« Отговор #71 -: Август 04, 2011, 14:23:55 pm »
 :lol: по повод на запрян се сещам... ПЪТЬО ГАТЕВ ПЪТЕВ
пътьо бил кръстен на дядо си пътьо, а дядото бил кръстен така, защото се родил на пътя  8O
за мъжки много харесвам - теодор, камен, тихомир /моят мечок е така/
а за принцески - радостина, мила, мария
 :)

Re: Избор на име
« Отговор #72 -: Август 04, 2011, 15:43:38 pm »
За имената аз съм добре, Марина на всички езици си остава Марина :wink:, както и работа ми е в туризма и всеки път който ми чуе името и почваше да ми пее "Маrina,Маrina... " на Rocco Granata  :lol: :lol:

иначе доста интересна тема се нищи, бая се посмях на някои имена  :lol: :lol:

иначе много ми харесва мъжко име Марк.......но моя мъж не та не  :?
ама и на моите момченца харесвам им имената  :D
Re: Избор на име
« Отговор #73 -: Август 04, 2011, 17:02:33 pm »
Благодаря за мненията ви, аз всеки ден съм на различно мнение остносно името, добре ,че имаме доста време, все ще избера нещо окончателно :)
Ето и един куриоз от моята практика, на една жена трябваше да й се направи медицинска застраховка за пътуване в чужбина , питам как се казва , а тя ми отговаря Пътка  8O Ами сега как да напиша това на латиница или ще бъде " patka" или още по -лошото с "U", та реших да я помоля да ми даде личната си карта, там слава богу се мъдреше "Patka"
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Избор на име
« Отговор #74 -: Август 04, 2011, 17:08:15 pm »
 :jump12:
*
Re: Избор на име
« Отговор #75 -: Август 04, 2011, 17:38:30 pm »
Аз пък познавам Ташко Мераков
Re: Избор на име
« Отговор #76 -: Август 04, 2011, 17:50:34 pm »
Момичето то че фамилията е важна така е, ама айде аз още не съм бременна, ама фамилията ми е турска с българско -ов на края, а детето искаме да е с някакво "междинно" име.Е как да не се угоди?А и бащиното е странно, все няма да да звучи добре.Тъй че ще е каквото изберем, само да забременея.
И ние имаме такъв проблем, не съм бременна, но името много ме притеснява. Ако измислиш нещо сподели :)
*
Re: Избор на име
« Отговор #77 -: Август 04, 2011, 19:27:11 pm »
:-)


Re: Избор на име
« Отговор #78 -: Август 04, 2011, 21:15:19 pm »
На мен с Д ми харесват Дебора или Девора,Дария,Дарина,Денница(ударението е в/у е-то)
[/url]
Re: Избор на име
« Отговор #79 -: Август 04, 2011, 23:49:08 pm »
Аз пък познавам Ташко Мераков

Аз пък имам позната детска учителка, която в групата си има дете на име Пешкирчо. Скарали се дядовците Пешо и Кирчо за името и лудата майка на детето го записала на двамата. osi_13
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!