0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ne mi idva redovno
« -: Февруари 13, 2006, 19:54:17 pm »
zdraveite, ne mi idva redovno. zakasnqva mi s po 2 - 3 meseca.otdavna ne se be6e slu4valo no posledno mi doide septemvri minalata god a sega sme fevruari (ne sam bremenna) hodih na lekar kaza mi 4e imam polikistozni qi4nici (taka sam ot dosta vreme) i mi predpisa duphaston 16 den ot cikala. ako nqkoi ima podoben problem (kisti) molq da mi kaje kak se e izlekuval.

Пиши на кирилица!
ne mi idva redovno
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2006, 20:39:51 pm »
При мен проблема е същия-поликистозни яйчници ....идва си когато си иска...оказа се,че ми е висок и пролактина...липсваща овулация.Почти година пиех Бромокриптин+Клостилбегит.Докъто ги взимах всичко беше наред.От няколко месеца не взимам нищо и пак започна да ми прескача.... :roll:
Трябва да се консултираш с лекар,за да установи какви са причините за закъснението при теб.
Желая ти успех! yahoo_17
*
ne mi idva redovno
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2006, 08:29:53 am »
Аз този клостилбегит го пиех 2 месеца като ме стимулираха и си спомням, че максимум можеше 6, а тебе са ти го давали цяла година. Това не е ли малко много?
ne mi idva redovno
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2006, 10:07:24 am »
kandy, много е да. Максимума е 6 цикъла в живота. Само че или някои доктори не са наясно, или си правят експерименти  :evil:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

ne mi idva redovno
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2006, 10:14:21 am »
Извинявам се....МОя грешка.
 :oops: Клостила го взимах по 6 месеца,след което правих почивки.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
ne mi idva redovno
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2006, 10:19:30 am »
Цитат на: kalia
Извинявам се....МОя грешка.
 :oops: Клостила го взимах по 6 месеца,след което правих почивки.


Кали в листовката на самият Клостилбегит пише че не се препоръчва да бъде вземан повече от 3-4 пъти в живота, айде да отпуснем до 6 пъти. Почивката не възстановява фоликулите които си загибила.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
ne mi idva redovno
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2006, 10:24:36 am »
Общо до сега съм го взимала 3 пъти за 4 години.....
До колкото знам,целта му е да прави ,а не на унищожава фуликули....или греша :roll:.Общо взето не съм много на ясно, но това беше схемата
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
ne mi idva redovno
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2006, 10:31:32 am »
Цитат на: kalia
Общо до сега съм го взимала 3 пъти за 4 години.....
До колкото знам,целта му е да прави ,а не на унищожава фуликули....или греша :roll:.Общо взето не съм много на ясно, но това беше схемата


Загубила не значи унищожени! Та причината да не се пие по-често е че може да предизвика изчерпване на яйчниковия резерв. Нормално женският организъм има заложени определен брой яйцеклетки когато се пие Клостилбегит вместо яйчника да отделя по една той отделя по няколко, затова и в листовката на лекарството пише че може да причини многоплодна бременност. Тоест изчерпването на яйчниците настъпва много по рано от колкото е заложено в организма.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
ne mi idva redovno
« Отговор #8 -: Февруари 14, 2006, 10:50:58 am »
Благодаря ти,това не го знаех!
*
ne mi idva redovno
« Отговор #9 -: Февруари 14, 2006, 11:27:54 am »
При мен лекарите не могат да разберат от какво ми закъснява дали е от кистите или от нещо друго. Ходила сам по доста лекари и ми изписват разни противозачатъчни, които пия по 3 месеца докато ги пия ми идва редовно,а после пак ми прескача. На 21 год съм и се притеснявам че може да имам проблем със забременяването.
*
ne mi idva redovno
« Отговор #10 -: Февруари 14, 2006, 11:31:25 am »
Едно от първите неща, които научих като започнах да влизам във форума беше за клостилбегита. В интерес на истината ако не се бях зачела тук, сигурно щях да го вземам и доста повече време. Хубавото е, че попаднах на сайта и темата се дискутираше тогава доста активно и казах на лекаря си "Чела съм, че не е хубаво да се взема много време". Може би е хубаво тази тема да я има някъде на видно място и винаги да си стои там. Всъщност не съм сигурна, може и да я има, но да не съм я видяла.
*
ne mi idva redovno
« Отговор #11 -: Февруари 14, 2006, 12:03:49 pm »
gucci, а изследвали ли са ти хормоните? Възможно е да е нещо хормонално. Тези поликистозни яйчници може да не са единствената причина за закъснението. И аз образувах доста кисти на твоята възраст и ми закъсняваше или не ми идваше с месеци. Но докато вземах противозачатъчните нямах проблем. Като ги спрях си бях пак с нередовен цикъл. Изследвах си хормоните, имах в някои месеци по високо ниво на пролактин и тестостерон. С това ми обясниха закъснението. В интерес на истината вече не вземам хапчета, цикълът ми се понормализира, в смисъл закъснява ми пак, но максимум 10 дни, което отдавам на някой повишен хормон през месеца. Забелязала съм, че когато съм  изложена на  по-голям стрес през месеца винаги ми закъснява. В интерес на истината май при мен всичко е до стреса. Откакто се разделихме с човека, който много обичах и вече нямаше кой да ме притиска да забременявам бързо, защото иначе връзката ни нямала смисъл ми се нормализира цикъла, изчезна стреса и даже бях бременна. Но ако не са ти изследвали хормоните, според мен е нужно! :beerdr:
*
ne mi idva redovno
« Отговор #12 -: Февруари 14, 2006, 12:23:59 pm »
ами АГ-то което посещавам ми е познат (комшии сме) казва че няма нищо тревожно но все пак аз се притеснявам. Ако трябва нещо да се изследва мисля че ще ми е назначил до сега. Според него това се далжало на кистите всеки месец след като ми сварши цикъла се образувала киста и после се пукала и когато и дойде времето за пукане тогава ми идва (по различно време на месеца дайе и през няколко месеца). Но все пак благодаря за съвета ще се консултирам с него за хормоните
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
ne mi idva redovno
« Отговор #13 -: Февруари 14, 2006, 12:37:35 pm »
Цитат на: gucci
ами АГ-то което посещавам ми е познат (комшии сме) казва че няма нищо тревожно но все пак аз се притеснявам. Ако трябва нещо да се изследва мисля че ще ми е назначил до сега. Според него това се далжало на кистите всеки месец след като ми сварши цикъла се образувала киста и после се пукала и когато и дойде времето за пукане тогава ми идва (по различно време на месеца дайе и през няколко месеца). Но все пак благодаря за съвета ще се консултирам с него за хормоните


това, че ти е комшия, хич не го прави добър лекар. и обяснението за кистите е нелепо. не те са причина за нередовния ти цикъл, ами друг фактор, който е причина и за тяхното образуване :idea: така че, време е да я потърсиш :D вземи си направление за ендокринолог, който да ти пусне една хубава редичка хормони за изследване и дано откриеш причината. успех, Гучи!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
ne mi idva redovno
« Отговор #14 -: Февруари 14, 2006, 13:24:35 pm »
Цитат на: manhattan
вземи си направление за ендокринолог, който да ти пусне една хубава редичка хормони за изследване и дано откриеш причината. успех, Гучи!


Послушай Ман и според мен това е най-доброто решение за момента!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

ne mi idva redovno
« Отговор #15 -: Февруари 14, 2006, 17:16:02 pm »
мисля да послушам съвета ви. Благодаря Ви
*

    f_5pm

ne mi idva redovno
« Отговор #16 -: Февруари 15, 2006, 15:46:41 pm »
здравеите и аз имах същия проблем- поликистозни яичници , е при мен причината беше приемане на Диане с години (по лекарско предписание) решението спред повечето специалисти беше -оператижна намеса . но попаднах на свестен ендокринолог  пих 18месеца (с почивки) Метфогама. тогава беше нов продукт, е при мен подеиства :) разликите в ехогравските ми смимки са очевадни:)
*

    Anonymous

ne mi idva redovno
« Отговор #17 -: Февруари 16, 2006, 21:27:31 pm »
Здравейте, искам да ви питам още нещо! След като не ми дойде 5 месеца, лекарят ми изписа дуфастон, каза че ще ми дойде след като изпия една опаковка (20 таблетки), но не конкретизира кога ще ми дойде - след 1, 2,  3 седмици. Ако някой знае моля да ми пише! :roll: БЛАГОДАРЯ предварително
ne mi idva redovno
« Отговор #18 -: Февруари 16, 2006, 21:30:19 pm »
До 10 дни.
*
ne mi idva redovno
« Отговор #19 -: Февруари 16, 2006, 21:33:16 pm »
Цитат на: Anonymous
Здравейте, искам да ви питам още нещо! След като не ми дойде 5 месеца, лекарят ми изписа дуфастон, каза че ще ми дойде след като изпия една опаковка (20 таблетки), но не конкретизира кога ще ми дойде - след 1, 2,  3 седмици. Ако някой знае моля да ми пише! :roll: БЛАГОДАРЯ предварително

от gucci забравих да влезна в профила си