0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Оценка на моториката
« Отговор #600 -: Март 11, 2011, 13:42:30 pm »
във форума, който попаднах и от там разбрах...момчета забелязват, че имат проблем....като почнат да маструбират, от тук вече идва проблема......защото М при момичета се смята за нещо съвсем нормално и нормално да се каже на майката,все пак тя би трябвало да я подготви към този момент, а маструбирането все пак темата, която не знам как ще коментира с майка си......или тя как трябва да го подготви към тая фаза на развитието......,че той после да й сподели проблема си....

ох, много сложно ми се вижда.... :lol: :lol:
никога не съм се замислила за това нещо и сега ми стана супер интересно......
ама приключвам темата, че станах досадна.... :oops: :oops: :lol:
« Последна редакция: Март 11, 2011, 13:44:21 pm от marigri »
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #601 -: Март 11, 2011, 18:16:46 pm »
marigri,  аз имах подобни терзания. Нас ни пращаха в Пирогов на хирург, той ни прати на уролог. Уролога естетвено веднага каза - операция. На 7 месечно бебе!!! честно казано нещо не ми се вързаха нещата - операция с пълна упойка на толкова малко бебе - без абсолютно никакви оплаквания. Те хората (уролозите от Пирогов) явно искаха да си източат пътечката, пък дали е необходимо е друг въпрос. При нас съпругът ми се е оправил чак в пубертета. Имал е някакви оплаквания в детската градина, но се е оправил. Баща му (моят свекър) направо е “резнат“ още в бебешка възраст.Т.е имаме предпоставки за наследсвеност. Та като споделих тук проблема -  д-р Бърди ми цитира статии по темата, които просто съвпаднаха с вътрешното ми убеждение. Успях да убедя и съпругът ми да не предприемаме нищо. Единсвено педиатърът един, два пъти се е опитвал да го дръпне, урологът в Пирогов и аз няколко пъти - съвсем плахо да не го заболи. До момента не сме имали никакви проблеми - единствено понякога като пишка се надува като балон, но после се оправя. Четох, че и това е съвсем нормално. Аз лично тази тема я приключих и не тормозя детето и себе си повече.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #602 -: Март 11, 2011, 18:55:43 pm »
Тук въпросът е дали на тези момчета във въпросния форум майките са забелвали или не?
Мъжът ми като 10 годишен също е бил пред операция, но се е оправил, било се е възпалило мястото.Мъжът на приятелк й е казал, че като правил секс за първи път го е боляло и го е било страх после от секса.

Сега идеята каква е? Детето като се заиграе с пениса си и по-късно в пубертата да си помогне сам ли?

Тук е важна и ролята на бащата. Момчето да споделя с него, да си говорят " по мъжки".






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #603 -: Март 12, 2011, 10:09:45 am »
Елфи добре го е казала. Съгласна съм и със Смарайди, за ролята на таткото. Но най-важното, и според мен, е тези теми да се обсъждат без напрежение и без да се етикетират като срамни, лоши и др. под. Има начини да се подскаже на момчето какво е нормално и да му се намекне, че при всяко друго състояние, е добре да сподели и да се търси решение.

Смарайди, да - когато момчето започне да мастурбира, "довършва" забелването, ако е останало нещо за довършване.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #604 -: Март 12, 2011, 11:31:03 am »
Снощи четох, четох и разбрах че до 8-10 годишна възраст главичката се забелва сама. Ако след тази възраст е останало недозабелено, то момчето се пробва да си помогне само. Ако и тогава не става се търси лекар.
А и нещо което ми направи голямо впечатление-бебета/малки деца забелени, ако майката спре да забелва след това, то в голяма част от случаите кожичката сраства пак!!! Значи майката Природа си го е измислила да си е така :).
« Последна редакция: Март 12, 2011, 11:32:36 am от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #605 -: Март 12, 2011, 19:32:03 pm »
Разрушенията от земетресението в Япония са без аналог в историята.
Бог да прости жертвите!
Тази страна не престава да ни учудва с организацията си, инфраструктурата, стоицизма и организираността на населението.
Дано бързо всичко се поправи и жертвите да са по-малко от очакваното. Ако се вгледате внимателно, няма да видите обаче разрушена сграда, или мост. Освен много стари по технология постройки. Хората са наистина невероятни... .
Повечето разрушения са от цунамите- в големите градове небостъргачите се огъваха като макаронки, но нищо не падна- дори и ниска сграда на супермаркет.
« Последна редакция: Март 12, 2011, 19:46:43 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #606 -: Март 13, 2011, 01:48:29 am »
http://www.youtube.com/watch?v=gXdG9ldi010
Pavane in F-sharp minor, Op. 50

Много хора са чували тази музика, но много малко знаят, че композиторът е Габриел Форе ( 1845-1924). В качеството си на Професор в Парижката Консерватория, Форе е учител на много музикални таланти, измежду които и Морис Равел и Надя Буланже.
Последната ( Г-жа Надя Буланже) е учителка на цяла плеяда известни музиканти от миналия 20 век - Ленард Бърнстайн, Астор Пиацолла, Дину Липати, Джон Елиот Гардинер, Даниел Баренбойм... само няколко имена от многото... .

И на Г-н Емил Наумов също... . :)

http://www.youtube.com/watch?v=5Ur7SoOVRhk
« Последна редакция: Март 13, 2011, 14:48:25 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #607 -: Март 14, 2011, 10:48:47 am »
http://www.abc.net.au/news/events/japan-quake-2011/beforeafter.htm

Придвижете мишката върху картините, за да видите степента на пораженията от земетресението.
Снимките са космически... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката
« Отговор #608 -: Март 14, 2011, 10:51:43 am »
Много е страшно :( И не спира :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Оценка на моториката
« Отговор #609 -: Март 14, 2011, 12:07:01 pm »
Още малко снимки от Япония:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1365569/Japan-earthquake-tsunami-10-000-people-missing-Minamisanriku-aftershocks-hamper-rescue-efforts.html
И все пак е видно, че в хауса има ред.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #610 -: Март 14, 2011, 12:35:14 pm »
Прави ли ви впечатление лицата на хората ?
Това ако е тук...навсякъде ще се въргалят ревящи и вайкащи се хора. Там хората гледат да се организират и бързо да се вдигнат. Станалото станало, сега е време за действие. За строителството - гениално. И няма как иначе...

Бог да се погрижи за душите на загиналите!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #611 -: Март 14, 2011, 13:25:57 pm »
Това ако е тук...навсякъде ще се въргалят ревящи и вайкащи се хора.
...и плачкосващи племена от роми (само те ще са оцелели).
Сигурна съм, че след година в Япония това бедствие ще е само лош спомен, просто защото там има самодисциплина.
Бог да прости загиналите!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #612 -: Март 15, 2011, 21:15:45 pm »
Често в разговор ( и знаейки моята слабост към пианото) са ме питали кого смятам за най- виртуозен пианист от съвременните 3-4 топ пианисти ( Аргерих, Кисин, Хамелен,Божанов). Говорим за чисто техническа страна на въпроса... .

Отговорът може да е само един- Марк Андре Хамелен ( Канадец).
http://www.youtube.com/watch?v=P6BMMTHeMRM

Лист, Унгарска Рапсодия Н2

Ако говорим от чисто техническа гледна точка, той прилича 1:1 на Артуро Бенедетти Микеланджели. Или на Бузони, от по-далечното минало... . Странно нещо е техническото съвършенство на пианото... .
« Последна редакция: Март 16, 2011, 12:46:42 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #613 -: Март 16, 2011, 02:33:23 am »
Докторе, вярвам, че оценката Ви е точна, аз изобщо не мога да преценя. Но да Ви попитам отчитате ли и разликата във възрастта? 1941 - Аргерих, 1961 - Хамелен, 1971 - Кисин, 1984 - Божанов. Това са си 20-30 години работа по техниката в повече...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #614 -: Март 16, 2011, 12:11:34 pm »
Възрастта е релативна. Примери? Хофман, Рихтер. Много хора смятат че виртуозността на Рихтер в младите му години ( 45 края на 6о-те) е в степени по-голяма в сравнение с късните му години, когато тя като че ли отстъпва на втори план.

Аз лично мисля, че от гледна точка на чисто техническата страна, до 20 годишна възраст каквото има да се постига, се постига. Тези, които "растат" в техника до пенсия, обикновено са клик по-надолу. Примери? Брендел, Баренбойм, Андержевски. Колкото и Баренбойм да се изживява за "велик" пианист, мисля нещата обективно не стоят така. Колкото и Брендел да говори отвратителни неща за Рихтер при всяка възможност, Брендел нито може да има техниката на Рихтер, нито да постигне тези върхове на интерпретация, които Рихтер е постигнал. Който си има таланта, си го има. С "напъване" тези неща не стават - затова и сега наблюдавате технически коректни пианисти като Ланг-Ланг, например, но като чуете как свири Шопен или Бетховен, Ви се изправя косата. Аз лично смятам, че китаец не може да свири класически репертоар- Шопен, Бетховен, Моцарт, Шуман, Брамс... това са Западно- Европейски композитори. Това е манталитет непознат на азиатци. Не става само с техника, просто.

За много пианисти мисля, колкото и да стават по-зрели, не мисля че технически могат да станат по-съвършени. Някак си "застиват" на едно ниво - "персонален максимум" , така да се каже- вижте Мацуев, Плетнев, Соколов. Просто вероятно тези технически умения, ако даден индивид има данни, се "финализират" някъде около 20-25 годишна възраст при адекватно обучение. Адекватно- в Новосибирск "адекватно" няма... . Затова и много велики музиканти са се оплаквали от "дефектни" страни на тяхната техника в цялата им последваща кариера, без да могат да постигнат нещо по-добро в конкретния план.

Вземете например един огромен талант като Жан Ив Тибоде (Jean-Yves Thibaudet) и ще ме разберете.


Този въпрос според мен обаче има и друга страна- някои велики пианисти могат да си развиват техниката успоредно със зрелостта им. Това става на база на съществуващи дадености обаче, които пребиваващи в тип "рудиментарно" състояние, получават "тласък" на развитие с духовната зрялост на един пианист като личност и индивид в рамките на глобалното общество. Кисин не би бил Кисин, ако не бе освободен от задушаващата Руска "културна" атмосфера. Нетребко-също. Това "освобождаване" обаче трябва да стане до определена възраст. Ако не стане- всичко е загубено, до една или друга степен.

Ето например Г-н Емил Наумов - Наумов изглежда като застинало дете на възраст 12-13 години- той е някак си ирационален. Мисля, че това има огромно негативно влияние и върху техниката му, и що се отнася до нивото му на изпълнение. Той е някак си инфантилен, незрял, скован. Като че ли " в клетка".
Божанов до известна степен е в същото положение. Това се дължи при Наумов на статуса му на "вундеркинд", докато при Божанов на обществената и социална среда, в която е израснал. За щастие момчето навреме замина за Германия... .

Не може да свириш пиано в страна, където от сутрин до вечер има чалга.
Не може да постигнеш нещо в тази ( и други области) щом нямаш духовна свобода, средства, чувство за свобода.
« Последна редакция: Март 18, 2011, 00:08:31 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #615 -: Март 16, 2011, 12:24:07 pm »
Доктор Бърди, по-горе бях дала линк към изпълнение на българсия талант Пламена Мангова. Чухте ли я? Какво ще кажете?
Ето го линка пак www.youtube.com/watch?v=Qk1ReacdANI






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #616 -: Март 16, 2011, 12:35:50 pm »
Сравнете:
http://www.youtube.com/watch?v=IubxjOQ4Z0k
http://www.youtube.com/watch?v=HswcGN1XbE0

за 1 запис- техника, темпо, пианисимо. Форма, форма, усещане за форма и цялостност. Мисля това е писано по повод смъртта на майката на Моцарт... . Това отчаяние, смесено с нотки на оптимизъм... чувство на "въпреки всичко". Всяка нота е "висяща във въздуха", всеки тон е чист, ясен, на място... затова Рихтер е велик :) Няма "супа", няма "палитра" от звуци смесени някъде и някак си. Симетрията на двете ръце оставяме настрана- тук Рихтер е легендарен, така или иначе.
за 2 запис -Чистота, техника, замисъл, "ефирност", "аристократична нотка". Лекота, неземна лекота... .

С това искам не да сравнявам двама индивиди, колкото да се ориентирате в критериите за оценка, колкото и субективни да са те.
« Последна редакция: Март 16, 2011, 12:44:59 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #617 -: Март 16, 2011, 12:50:25 pm »
Прави ли ви впечатление лицата на хората ?
Това ако е тук...навсякъде ще се въргалят ревящи и вайкащи се хора. Там хората гледат да се организират и бързо да се вдигнат. Станалото станало, сега е време за действие. За строителството - гениално. И няма как иначе...

Бог да се погрижи за душите на загиналите!
Да не дава Господ,тук ако се случи подобно нещо и при 6 по Рихтер всичко ще се изравни със земята заедно с нас :?.

Re: Оценка на моториката
« Отговор #618 -: Март 16, 2011, 13:52:05 pm »
Сравнете:
http://www.youtube.com/watch?v=IubxjOQ4Z0k
http://www.youtube.com/watch?v=HswcGN1XbE0

за 1 запис- техника, темпо, пианисимо. Форма, форма, усещане за форма и цялостност. Мисля това е писано по повод смъртта на майката на Моцарт... . Това отчаяние, смесено с нотки на оптимизъм... чувство на "въпреки всичко". Всяка нота е "висяща във въздуха", всеки тон е чист, ясен, на място... затова Рихтер е велик :) Няма "супа", няма "палитра" от звуци смесени някъде и някак си. Симетрията на двете ръце оставяме настрана- тук Рихтер е легендарен, така или иначе.
за 2 запис -Чистота, техника, замисъл, "ефирност", "аристократична нотка". Лекота, неземна лекота... .

С това искам не да сравнявам двама индивиди, колкото да се ориентирате в критериите за оценка, колкото и субективни да са те.
Благодаря за полета, Докторе :) Чест и почитания! :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #619 -: Март 16, 2011, 16:09:30 pm »
Jean-Yves Thibaudet ... от саундтракът на филма "Гордост и Предразсъдъци"... .
http://www.youtube.com/watch?v=-vYY0aRH46I

Тибоде е много специален... нещо от категорията на  Сцифра, или да кажем... Глен Гулд.
Подарък... нещо съвременно :)
« Последна редакция: Март 16, 2011, 16:11:57 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.