0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Оценка на моториката
« Отговор #340 -: Юли 22, 2010, 16:16:01 pm »
Това с мечетата е мнооого завладяващо (обичам мечоците), обаче това с кравите :jump12:
Ще чакам да видя как някой чеше кравите зад ушите в Бг :lol:
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #341 -: Юли 22, 2010, 20:32:01 pm »
http://www.lostbulgaria.com/?cat=387&paged=2

Погледнете от страница 2 до страница 6.
Не знаех че Бг санитарни влакове са участвали във ВСВ на страната на Германия, евакуирайки ранени немски войници от Съветска територия.
Последната снимка е на Българин ( вероятно от обслужващата вагона техническа част), сниман някъде на Съветска територия.
Наистина откритие... .

« Последна редакция: Юли 22, 2010, 23:23:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #342 -: Юли 31, 2010, 12:09:23 pm »
Привет,

Моля да предупредите техническият персонал, поддържащ страницата, че всеки опит за достъп до страницата чрез Гугл Хром браузър води до предупреждение за опасност. Когато влезете въпреки това се активира Джава аплет и се инсталира от този адрес h**p://arrwx.info това >> JAVA NAC trojan. Звездичките са заместител на две "т" и за да не отидете там по погрешка!

С Фйърфокс няма подобен проблем, но Гугл Хром е сандбоксед. Значи вероятно наистина има проблем!!

Не мога да отговарям поради тази причина.
Ползвам Гугъл Хром за браузър.
« Последна редакция: Юли 31, 2010, 12:12:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #343 -: Август 02, 2010, 13:16:32 pm »
Май всичко е наред сега... .

"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #344 -: Август 03, 2010, 21:52:45 pm »
Моят Блог - Всички са поканени.
Темите на Блогът ми ще са повече културни и за България- събития, оценки, впечатления.
Тоест - за контакт с Българите в България и по света.
Надявам се да няма поводи за модериране и ножици. Изключил съм анонимните коментари.
Иначе- коментарите свободни. Може понякога да пиша и по медицински теми, но по скоро като "размисли" по някои проблеми.
Блогът НЕ е за медицински консултации!
Език- само Български! Литературна лексика, по възможност добър правопис.
Моля ползвайте правописен речник в браузъра си!

http://stephen-kid.blogspot.com/
« Последна редакция: Август 08, 2010, 20:08:43 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката
« Отговор #345 -: Август 04, 2010, 00:47:53 am »
Честито и дано имате поводи за хубави публикации!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Оценка на моториката
« Отговор #346 -: Август 09, 2010, 10:50:10 am »
Докторе, това http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3180531 вярно ли е или е поредната сензация?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #347 -: Август 09, 2010, 10:54:03 am »
Да.
Има случаи на Западно-Нилска треска и асептични менингити.
Но досега не сме имали тежки случи с изключение на един много възрастен мъж.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #348 -: Август 18, 2010, 01:18:04 am »
Спомен за Великият Артист... Чарлз Спенсър Чаплин или накратко... Чарли Чаплин.
Джеки Куган и Чарли Чаплин в  "Детето" - един от двата най-велики филма в Историята на Киното въобще.

Кой е другият, ще попитате? ... " Мосю Верду", бих Ви отговорил аз.
« Последна редакция: Август 18, 2010, 01:25:59 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #349 -: Август 18, 2010, 13:20:29 pm »
Как са ДГ в Норвегия, ще попита някой... Ето как:

Тази ДГ е частна- струва 800Е на месец, от които 400Е плаща родителя, 400Е - Общината.
На 8 деца има 4 лелички. Децата са там от 7.30 сутрин до 16.30 следобед.
Няма "режими", "казарма", нахални и нагли физиономии.

Знаете ли кое е трагичното? тъй като тези снимки са от руски блог ( руснак, живеещ в Норвегия) под поста му се откриха страници "дискусии" от руснаци за "режима", 'занятията" там и т.н. други подобни руски глупости. Много хора от Русия открито споделяха и крайно лоши спомени от техните години в Руски ДГ... знаем го това и ние от Бг реалии по времето на комунизма.
Четейки всичко това си помислих, колко сме същите и ние самите в БГ, как този Руски манталитет ни е пропил както миризма на готвено-дрехите. Колко сме назад от истинското разбиране за нещата, колко са ни извратени понятията за "нормалното".

Дали някога ще бъдем пак нормални хора, както тези хора в тази далечна страна? или комунизмът ни е второто "его"? завинаги?
Къде е красотата във всекидневният ни живот? къде е красотата, толкова нужна на децата ни? Дали я търсим тази красота? дали имаме нужда да живеем в подредено и уредено общество, или вече не ни пука дефинитивно от нищо?

Колко истерични сме в отношението към децата си, как ги обграждаме с "режими", "изисквания", "натиск". Как очакваме от тях това, което ние никога не ще бъдем и не сме били. Как робуваме на тезата за "послушното дете", как робуваме на всички Руски комунистически глупости по отношение израстването и възпитанието на децата ни. Глупости предаващи се от поколение на поколение Българи като "принципи на възпитанието", и изместили изцяло собствените ни представи, обичаи, традиции и национален манталитет в отношението ни към децата.
« Последна редакция: Август 20, 2010, 12:52:11 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #350 -: Август 18, 2010, 13:35:31 pm »
    Да ,бива си я тази ДГ в Норвегия...и тука има "подобни" градини , но с тази разлика,че Общината не участва с никакъв процент в заплащането...парички да имат  само родителите...
   Д-р Birdie ,поздравления за новия ви блог!С пожелания за развитие и повече посещаемост!
  :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #351 -: Август 18, 2010, 15:30:13 pm »
Вижте тази жена- това е собственичката на ДГ - майка на 4 деца и баба на 16 внуци.
С нещо тази жена да Ви прилича на озлобените лица из Бг държавни ДГ? На мен... не.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката
« Отговор #352 -: Август 18, 2010, 16:57:11 pm »
докторе... не бъркайте с пръст в кървяща рана...  :(

темата ни е много болезнена, напълно сме наясно, нищо не можем да направим.

и тук има такива места. в момента, детето ми посещава частна Монтесори градина (http://www.montessori-bulgaria.com/) за един месец само - през лятото. таксата е 450 евро на месец. само дето общината не поема нищо от тази такса, а заплатите ни са 4-5 пъти по-ниски от тези на норвежците. виждам колко е добро това място за детето ми и сърцето ми кърви, че не мога да му го осигуря за постоянно.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Оценка на моториката
« Отговор #353 -: Август 18, 2010, 17:50:23 pm »
Отвратена съм от ясленското общество, включая и масовия родител. Водят децата болни, без да се замислят за околните. Лелките допълнително- оставят отворени вратите да става течение /уж да се проветри/ веднага след като са станали децата от обеден сън та дано настинат и останат по-малко в групата. Говорят им грубо и със заплаха, ако детето се оплаче- то си измисля. Стефания отиде научена на всичко, върна се стресирана, с нощно напикаване,а понякога и на обедния сън. За три месеца й се събират няма и месец ходене.
Сега си имат "кака" в къщи. Занимава ги, рисуват, оцветяват, строят, готвят и т.н. Пуска им музика да танцуват, храни ги на обед. Доволна съм, повече от доволна. Забелязвам как на Стефания й се отразява много добре, Преслава и тя е щастлива с кака си вкъщи.
и аз ако можех бих си пускала децата на такова място, макар че аз съм сравнително доволна от градината за двата месеца ходене на Стефи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #354 -: Август 18, 2010, 22:19:36 pm »
докторе... не бъркайте с пръст в кървяща рана...  :(

темата ни е много болезнена, напълно сме наясно, нищо не можем да направим.

и тук има такива места. в момента, детето ми посещава частна Монтесори градина (http://www.montessori-bulgaria.com/) за един месец само - през лятото. таксата е 450 евро на месец. само дето общината не поема нищо от тази такса, а заплатите ни са 4-5 пъти по-ниски от тези на норвежците. виждам колко е добро това място за детето ми и сърцето ми кърви, че не мога да му го осигуря за постоянно.



Добре изглежда градината... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #355 -: Август 20, 2010, 12:25:15 pm »
Норвежкото Кралско семейство има дъщеричка- първолак ( учебната година в Норвегия започва на 15-20 Август всяка година).
Повод за фоторепортаж.
Училището е обикновено, децата също. Охрана за Кралското семейство също няма да видите.
На последната снимка- Краля на Норвегия  - Крал Харолд, дава Интервю по повод радостното за семейството събитие.
« Последна редакция: Август 20, 2010, 12:42:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #356 -: Август 20, 2010, 12:27:09 pm »
Birdie поздравления за блога наистина нека да има повече посещаемост
като зачекнахте яслите и градините в БГ. Тази в Норвегия просто е невероятна всички деца изглеждат наистина щастливи и доволни че са там. Собственичката е просто без коментар предразполага децата и се държи много дружелюбно и ги обгрижва с обич поне така изглежда....
Детенцето ми е още прекалено малко за ясли и градини, но взех да си задавам въпроса има ли смисъл да я пускам въобще да кажем, че яслата ще пропуснем защото ще имам възможност да я гледам, за градината едва ли ще се наложи да почна работа........около мен има доста майки, на които децата им тръгнаха на градина и чувам само негативи.....не искам детето ми изкуствено да се разболява, да бъде навиквано да не говорим че сигурно и шамари раздават, стресират и ги и т.н., но не знам дали ще имам и достатъчно фин средства да я пратя на частна градина........все още има време до този момент, но като гледам как се развиват нещата в нашата "мила" родина не знам какво решение да взема за себе си........
дано не съм отегчила никой,просто излагам мнение......
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #357 -: Август 20, 2010, 12:33:35 pm »
Разбирам Ви. Просто се помъчете доколкото е възможно избраното място да е по-добро.
Давам всички тези снимки не за да има тъга, а за да имаме и друг поглед, да не живеем само в рамките на нашата "действителност", да не мислим че тя е "добра" (защото не е).
И защото всичко се познава в сравнение.

Има и друго- ние като нация се превърнахме в групичка озлобени, нещастни, вечно мрънкащи хора. Жестоки към всички наоколо, като че ли живеем за последен ден. Да, мизерията е виновна, но днес живеем в Бг по-добре от 1995-97. А сме си все същите.

Затова малко корекция "къде сме", "а къде са другите" е добре дошла, мисля. Дори и като картинки само.
« Последна редакция: Август 20, 2010, 12:45:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #358 -: Август 20, 2010, 12:54:14 pm »
сега погледнах снимките на кралското семейство колко щастливи и изглеждат обикновени на пръв поглед хора. А тук никакви си депутати децата им ходят сигурно с поне 10 човека охрана, а и съм чувала че в частните училища и градини ходят само такива деца и съответно децата се държат високомерно, защото видиш ли баща ми или майка ми са някакви, сравнението къде са другите наистина е по правилно. Но жестокостта и озлоблението май са ни станали първа природа. Стана доста носталгично и негативно, макар че винаги търся и нещо позитивно в нещата, както са казали хората надеждата умирала последна все ще се надяваме нещо да стане, но то няма как да дойде отгоре трябва самите ние да си променим мисленето и мирогледа :)))
Re: Оценка на моториката
« Отговор #359 -: Август 21, 2010, 23:46:15 pm »
Моето дете на ясла няма да ходи...

Вярвам, че ранното чуждоезиково обучение е изключително важно за бъдещото развитие на едно дете, а това училище (частно френско) изглежда много обнадеждаващо място.
 
http://efivbg.blogspot.com/