0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #360 -: Юни 09, 2009, 14:36:17 pm »
И според мен изчакай Теди, много късмет ти пожелавам!!! На колко дни ти е МЦ? Чакането сега е най-трудно, но няма как.... :bighug:

 На 30 дни ми е МЦ.  Защо?
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #361 -: Юни 09, 2009, 14:38:53 pm »
Ориентировъчно питам дали ти е точен по принцип 30 дни да не би да е като моя 26-27 а ти да чакаш 2-3дни закъснение!!!
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #362 -: Юни 09, 2009, 14:52:34 pm »
Мисля че не е, защото преди това пиех зачатъчни за регулиране и от 3 мец. не ги пия и като гледам ми е редовен
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #363 -: Юни 09, 2009, 15:06:36 pm »
Ами тогава миличка много ще ти стискам палци лелката да не дойде в близките 9 месеца!  :crossfingers: :bighug:
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 15:08:31 pm от anizi »
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #364 -: Юни 09, 2009, 16:17:26 pm »
Мерси и аз се надявам  :D
*

    Lyna

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #365 -: Юни 13, 2009, 16:27:49 pm »
Здравейте,момичета!

Как мога да съм сигурна колко дни ми закъснява менструацията,при средна продължителност 28 дни,като предния месец ми беше 27 дена,а днес е 30 ден...незнам дали е рано за тест.Вие как мислите?
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #366 -: Юни 13, 2009, 20:08:14 pm »
Здравейте,момичета!

Как мога да съм сигурна колко дни ми закъснява менструацията,при средна продължителност 28 дни,като предния месец ми беше 27 дена,а днес е 30 ден...незнам дали е рано за тест.Вие как мислите?
Предните 2 месеца (последни) и моя МЦ беше 27 дена!
Но тзои месесц не е така.И това се дължи на изместена Овулация, съответно по-късна!
Ако не знаеш деня на Овулация нпма как да знаеш колко дена ще е тзои МЦ!А   ако си я засякла то брой +13/14 дена след нея (ЛФ) и ще разбереш кога ще ти дойде  :wink:!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #367 -: Юни 13, 2009, 21:06:18 pm »
Здравейте,момичета!

Как мога да съм сигурна колко дни ми закъснява менструацията,при средна продължителност 28 дни,като предния месец ми беше 27 дена,а днес е 30 ден...незнам дали е рано за тест.Вие как мислите?
Ако си отбелязваш някъде кога ти идва цикъла, може да провериш колко е бил най-дългия ти цикъл за около една година назад и едва като минат толкова дни, колкото е бил той може да броиш закъснение. По принцип е по-лесно ако следиш БТ и правиш тестове за Ову да определиш от кой ден започва закъснението.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #368 -: Юни 14, 2009, 23:19:08 pm »
На 6 ми доиде но още се съмнявам.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #369 -: Юни 15, 2009, 16:13:55 pm »
Виж за период от 1г. назад колко дни ти е бил най-дългия цикъл и така горе долу ще може да определиш дали ти закъснява. Ако си имала цикъл по-дълъг от 30 дни изчакай още, ако не и това досега ти е най-дългият цикъл нищо не ти пречи да направиш един тест. За съжаление няма как по-точно да се каже дали ти закъснява или не, тъй като не мериш БТ ! Успех  :D
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #370 -: Юни 16, 2009, 12:18:11 pm »
На 6 ми доиде но още се съмнявам.
В какво се съмняваш, след като ти е дошло?
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #371 -: Юни 27, 2009, 20:45:32 pm »
Момичета,искм да ви попитам,дали появата на втора,много бледа черта на тест за бременност е знак че теста е положителен?Много съм развълнувана и съм объркана-днес след обяд,след 6-днемно закъснение на менструация си направих 3 последователни теста и на трите резултата е еднакъв-по една по-ярка черта и втора която по-бледа,доста бледа но я има-дали да се смятам за бременна? 8O
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #372 -: Юни 27, 2009, 20:47:59 pm »
Според мен се смятай за бременна!Важното е че чертичката я има,нищо че е бледа!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #373 -: Юни 27, 2009, 20:48:21 pm »
Аз мисля,че може би си бременна.При първа възможност отиди на лекар.Стискам ти палци!Успех!
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #374 -: Юни 27, 2009, 21:51:44 pm »
И според мен се смятай за бременна, но нищо не пречи да пуснеш един кръвен тест. При 6-дневно закъснение за лекар е рано все още.
     
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #375 -: Юни 28, 2009, 16:26:03 pm »
моми4ета здравейте
искам и аз да споделя моя проблем с вас та може да ми стане по леко
от 10 месеца првим опити за второ детенце на 32 съм
нормална менстр. имам на 28 дни в по редки слу4аи и на 27
а на 2 пъти преди време и на 29 дена  но не по късно ,
та проблема ми е следния ве4е ми закъснява с 4 дена , и съм като луда,нервно ми е  спи ми се ,нещо нямам апетит замйва ми се от време на време главата и леко на моменти ми се гади ,гърдите леко са 4увствителни, ниско ме придърпва корема ту в средата ту вдясно все едно 4е ще ми дойде и силни болки в мускулите на краката и кръста  , а пък в4ера и днес малко имах зацапване като розово една то4ка примесена със слуз и днес пък жълто имах (после сухо)
правих в4ера следобяд тест(клиър) беше отрицателен , днес пак правих пак отрицателен (шуър 4ек)
незнам подробно ви обясних но такова закънение съм имала само когато бях бременна с първото дете (ве4е на 10г.)и теста беше на 4етвъртия ден с 2 4ерти
ако има някой с подобно положение като мен да пише
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #376 -: Юни 28, 2009, 16:31:39 pm »
 zusita  изчакай още ден, два и пак си направи тест дано да е  :bfp:.Аз съм имала 5 бременности за съжаление само една е успешна и при всичките ми е показвало при различно закъснение.Успех
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #377 -: Юни 28, 2009, 17:34:03 pm »
zusita и аз миналия месец бях така. При винаги редовен цикъл от 25 дни ми закъсня и чак на 29 стана. Гърдите ми бяха много болезнени и зърната също. Помислих, че чудото е станало но тестовете бяха отрицателни а и М беше много оскъден /като зацапване/с много силни болки. Лекарката ми беше много озадъчена. След М на чисто ходих на преглед и ми установи изтъняла лигавица и пия Дуфастон. Всичко друго си ми беше наред.
« Последна редакция: Юни 28, 2009, 17:40:07 pm от vivera »
Една звезда - светлинна и далечна ...
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #378 -: Юни 28, 2009, 17:57:27 pm »
знам ли и аз ве4е какво да мисля от4аяна съм  :? :(
ако и този път не е станало зна4и и аз имам някаъкъв проблем... ама нали ме гледа  скоро(преди около 2 седмици) генеколожката ми на ехографа ако е имало проблем с матката би трябвало да го е видяла  :?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #379 -: Юни 28, 2009, 19:53:01 pm »
Пусни си кръвен тест, ако нямаш търпение. А за проблема - за съжаление не само в матката има проблеми. И не се установяват с ехографски преглед. Обикновено е много по-сложно. Ако си под 30 г. изчакай да направите година опити. И посети специалист по стерилитет не кварталната гинеколожка.