0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
лечение с бромокриптин
« -: Ноември 08, 2007, 18:32:56 pm »
здравейте, ще съм много благодарна ако някой може да ми даде отговор на следния въпрос. пия бромокриптин, за да сваля стойностите на пролактина и да имам редовен цикъл. Първите няколко месеца ми идваше точно на 28-мия ден, от което бях много щастлива, но започна да ми идва все по-рано, на 23-ия, на 21-ия ден. Чудя се дали дозата вече не ми е силна и не трябва ли да я намаля, естествено по съответната схема. В момента пия бромокриптина сутрин, обед и вечер. Лекарката ми е в София и в момента нямам възможност да отида и да се консултирам с нея. Ако някой е имал подобен проблем ще се радвам да го сподели :) 
Re: лечение с бромокриптин
« Отговор #1 -: Ноември 09, 2007, 06:41:46 am »
А поне изследване не можеш ли да пуснеш? И после да говориш с лекарката по телефона.
Re: лечение с бромокриптин
« Отговор #2 -: Ноември 09, 2007, 08:05:39 am »
Задължително си пусни изследвания.Най-вероятно ти идва висока тази доза и ще трябва да я намалиш,след като задължително се консултираш с лекаря разбира се.Както ти е писала little_rabbit можеш да я попиташ и по телефона след като видите резултата какво да правиш.

Re: лечение с бромокриптин
« Отговор #3 -: Ноември 09, 2007, 10:57:05 am »
Да,трябва да си пуснеш пролактина,но колко висок беше и колко месеца вече го вземаш,извинявай неможах да разбеба 3пъти по колко по 1или1/2.Моя беше 800при норма 550 и се регулира за около 2м.тази доза 2.1 я пиех 6м.след коета постепенно я намалихме до 1/2 на ден и цикъла е редовен,но пък за това нямах ову!?.т.то бях с пкя.Сега пролактина ми е нагорна,но все пак в граници и то без лечение.Така че най добре след изследването да се косултираш с доктор.Това е стресов хормон т.че се упитай да си поспокойна,всичко ще се нареди.
*
Re: лечение с бромокриптин
« Отговор #4 -: Ноември 09, 2007, 19:17:48 pm »
ами пия бромокриптин от 7 месеца. Тогава стойностите ми бяха 1635. Дозата е:1/2 сутрин, 1/2 на обяд и 1 вечер. От три дена спрях 1/2 т. на обяд. Ще трябва май пак да изследвам пролактина.