0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #80 -: Февруари 07, 2007, 11:49:27 am »
А дали ще мога да кандидатствам по програмата,след като в момента правя процедурата платено,да се застраховам за следващ опит при евентуален неуспех?

Според мен ЗК не би трябвало да ги интересува дали и колко опита си правила сама. Щом отговаряш на изискванията, защо да не можеш да кандидатстваш....
.. както с изследванията - може да си пускала 10 пъти едно изследване по твое усмотрение, но ако по ЗК ти се поема 1 тестване - си го използваш и толкова.
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #81 -: Февруари 07, 2007, 11:50:33 am »
Жабче, и ние сме с мъжки фактор. Нашите спермограми са от юни и юли. И аз се интересувам дали ще искат нови, но трябва да изчакаме докато официално се излезе с информация. Всичко друго е догадки.

Искам да попитам всички с опит: от почти 3 месеца мъжа ми пие разни билки и хапчета. Предполагам, че Клостилбегита ще даде отражение на спермограмата, макар, че не се надявам на чудо. Мислите ли, че може да даде толкова голямо отражение, че да не можем да кандидатстваме по програмата?
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #82 -: Февруари 07, 2007, 11:55:51 am »
capris можеш  :D

А имате ли представа колко време важи спермограмата? Ние сме с мъжки фактор, последната ни спермограма е от 25.11.06. Дали не може да направим сега само една в друга клиника :ask:

Нашата спермограма е от 30.10.2006. Ще направим втора заради изискването да са две от различни клиники.


Искам да попитам всички с опит: от почти 3 месеца мъжа ми пие разни билки и хапчета. Предполагам, че Клостилбегита ще даде отражение на спермограмата, макар, че не се надявам на чудо. Мислите ли, че може да даде толкова голямо отражение, че да не можем да кандидатстваме по програмата?
Аз съм си го мислила това преди, но после при мен се установи и 'железен женски фактор' - непроходими тръби.

Кандидатствайте.
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #83 -: Февруари 07, 2007, 11:56:35 am »
А дали ще мога да кандидатствам по програмата,след като в момента правя процедурата платено,да се застраховам за следващ опит при евентуален неуспех?

Според мен ЗК не би трябвало да ги интересува дали и колко опита си правила сама. Щом отговаряш на изискванията, защо да не можеш да кандидатстваш....
.. както с изследванията - може да си пускала 10 пъти едно изследване по твое усмотрение, но ако по ЗК ти се поема 1 тестване - си го използваш и толкова.
Това е чудесно!Ако важат и изследванията от миналата година........Тогава закъснях с 1 ден и не можах да се включа.
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #84 -: Февруари 07, 2007, 14:32:14 pm »
Жабче, и ние сме с мъжки фактор. Нашите спермограми са от юни и юли. И аз се интересувам дали ще искат нови, но трябва да изчакаме докато официално се излезе с информация. Всичко друго е догадки.

Искам да попитам всички с опит: от почти 3 месеца мъжа ми пие разни билки и хапчета. Предполагам, че Клостилбегита ще даде отражение на спермограмата, макар, че не се надявам на чудо. Мислите ли, че може да даде толкова голямо отражение, че да не можем да кандидатстваме по програмата?
Здравей скъпа! И моя съпруг пи няколко месеца клостилбегит няколко месеца, заедно с други антиоксиданти, и като отидохме за второто инсе резултат никакъв от клостила, (ние също сме с мъжки фактор). Така, че на всяка цена си подай документите, нищо не ти пречи!
« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 17:31:16 pm от everton »
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #85 -: Февруари 07, 2007, 15:22:31 pm »
НОВИНИ:

НАЦИОНАЛНАТА ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНА КАСА ЩЕ ПРЕДОСТАВИ ИНФОРМАЦИЯ ЗА СКЪПОСТРУВАЩОТО ЛЕЧЕНИЕ 

В четвъртък, 8 февруари 2007 г., от 12.30 ч., в сградата на НЗОК (ул. “Кричим” № 1), ще се проведе пресконференция на тема: “Програми за скъпоструващо лечение на НЗОК за 2007 г.”. В пресконференцията ще участват: директорът на НЗОК - д-р Румяна Тодорова и д-р Галя Кондева - член на Управителния съвет на НЗОК, както и представители на пациентски организации.

 
Информацията е от сайта на НЗОК.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #86 -: Февруари 07, 2007, 18:42:15 pm »
аха. и нашта ултра ще ходи също :D
Утре имаме среща в здравната каса и ще говорим за оптимизиране на програмата.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #87 -: Февруари 08, 2007, 09:46:04 am »
Пишете после какво е станало на тази среща.
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #88 -: Февруари 08, 2007, 10:09:06 am »
Моля ви за спешна помощ!
Вчера док каза да започвам да правя изследванията и в понеделник да подавам документите!!! Направо ме свари неподготвена!
Знае ли някой кои точно биохимични показатели се взимат? Личната каза че са над 30!!!
Тръгвам сега натам да взема талони и лелееееееееее
         Equally Destructive
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #89 -: Февруари 08, 2007, 10:16:08 am »
Светле ,
пусни на търсачка , изследвания по програма -безплодие при жената.
Във форума , има всичко ,което те интересува.

В сайта на касата , в раздел лекарствена политика , също.


Ето този линк , ще помогне !

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=579.0
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК

« Последна редакция: Февруари 08, 2007, 10:24:21 am от Efirche »
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #90 -: Февруари 08, 2007, 15:32:33 pm »
Преписвам от списъка, който ми дадаха на мен, въпреки че ги има на много места в нета:
ПКК + фибриноген, СУЕ, време на кървене и съсирване
Кръвна група, резус фактор
Кръвна захар
АСАТ, АЛАТ, урея
FSH, LH
Prolaktin (3 ден)
Pregesteron (21 ден)
На двамата:
хламидии
спин
васерман
хепатит C, B


Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #91 -: Февруари 08, 2007, 15:52:31 pm »
Момичета,

от колко месеца преди инвитро процедурата важат половите хормони, или непосредствено преди подаването на документите да се правят, защото аз имам последно резултати декември, а инвитро април, може би
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #92 -: Февруари 08, 2007, 16:25:02 pm »
Dindin,
В програмата на НЗОК, не е написано нищо за хламидии, кръвна захар и резус фактор  :balk_159:
Тичах преди обяд до личната и тя ми пусна през касата:
ПКК, фибриноген, утайка, АСАТ, АЛАТ, време на кървене и още нещо (не знам какво  :oops:) Кодовете са 0101, 0103, 0140, 0104, 0105, 0107, 0124, 0125
Аз ще трябва да си платя:
Кръвна група, HIV, WASS, HBsAg, HCV и време на съсирване.
Направих си микробиология преди обед (при един много гаден доктор, ама само той беше на разположение   :x)

Имам направени хормони преди няколко месеца, а изследването за хламидии ми е отпреди повече от година. Мъжа ми няма правено изследване за хламидии.
Утре ще ходя да ми поизточат кръвчица, а в събота да си взема протокола...
Леле до понеделник колко изследвания трябва да направя. Притеснявам се да не изпусна нещо.
         Equally Destructive
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #93 -: Февруари 08, 2007, 16:28:05 pm »
svetleto ,
хламидиите ми искат от клиниката.
Кръвната захар и кр. групата от ЗК (на лисче, дадено ми от клиниката).

Всъщност хламидиите са задължителни.
« Последна редакция: Февруари 08, 2007, 16:30:08 pm от Dindin »
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #94 -: Февруари 08, 2007, 16:33:27 pm »
Dindin,

Имам направени хормони преди няколко месеца, а изследването за хламидии ми е отпреди повече от година. Мъжа ми няма правено изследване за хламидии.
Утре ще ходя да ми поизточат кръвчица, а в събота да си взема протокола...
Леле до понеделник колко изследвания трябва да направя. Притеснявам се да не изпусна нещо.
И ние тази сутрин ходихме да точим кръв, мъж ми кръвна група даже нямаше :lol:.
Спокойно, имаш достатъчно време.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #95 -: Февруари 08, 2007, 17:12:41 pm »
Среща с касата по повод програмата за 2007
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8966.msg164805


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #96 -: Февруари 08, 2007, 21:56:47 pm »
Момичета, сигурни ли сте че хламидиите са задължителни? Не ги видях в списъка... а кръвен тест за хламидии ли? Понеже аз имам такъв от октомври, мъжът ми също си прави, но юли миналата година и не ни върши работа  :(
  09.11.2007
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #97 -: Февруари 09, 2007, 00:43:51 am »
Не са задължителни хламидиите.

lb2f
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #98 -: Февруари 09, 2007, 09:45:42 am »
Благодаря Джази  :D

Момичета, знаете ли дали настинката ще се отрази на хормоналните изследвания? За беля взех та настинах, а най-късно до неделя трябва да пусна хормони  :(
  09.11.2007
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #99 -: Февруари 09, 2007, 13:53:19 pm »
Ходих сутринта в Тина Киркова и ми казаха,че официално няма нищо съобщено,не са им изпратили протоколи от ЗК и още не подготвят документи,да отида след десет дни.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.