0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #40 -: Септември 19, 2009, 16:16:27 pm »
душе, наредбата е от 2007 г., мисля тази жена преди това прави.
Стефи, благодаря ти за пояснението. Най-вероятно си права.

*
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #41 -: Септември 23, 2009, 14:15:10 pm »
Здравейте! Темата $тръгна$ от един мой въпрос! Съжалявам ако съм бъркал реда тук,но то толкова много теми и постове,че е нормално да се доблират понякога! Сега,премести ли се вече темата в другата -$за бургазлийки$ или да си продължавам тук! В крайна сметка,трябва нещо да се направи с тоя прословут член и е добре да пообсъдим нещата! Някой консултирал ли се е с адвокат ???
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #42 -: Септември 23, 2009, 15:24:51 pm »
Уж, дискусията по въпросната наредба се прехвърли тук, но ми се струва някак хаотично ...  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.520
Аз също се надявам някой с юридическо образование ако може да се включи и да даде съвет, в противен случай само ще си говорим безрезултатно...
*
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #43 -: Септември 23, 2009, 15:34:39 pm »
Да,хубаво ще е да имаме предварително инфо ,дали юридически имаме основания да искаме намесата на някоя комисия! След това инфо,ако имаме шансове аз мисля че за "Дискриминацията" ще мога да помогна!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #44 -: Септември 30, 2009, 17:55:21 pm »
http://www.dnes.bg/politika/2009/09/30/iskat-jenite-podlagashti-se-na-in-vitro-proceduri-da-bydat-osvobojdavani-ot-rabota.78421
Браво, чудесно Ultra, Stefi благодарим ви за постигнатите резултати, но също така още по-важно за тази тема е как стои въпроса за възрастовото ограничение на инвитро процедурите за жени, навършили и повече от 43 години в България? Какво се прави в момента за премахването на това дискриминационно ограничение?
*
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #45 -: Септември 30, 2009, 18:22:33 pm »
 Теменуга, преместих предишния ти пост в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39105.msg624532#msg624532 , защото не е подходящ за тази.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #46 -: Октомври 08, 2009, 14:10:33 pm »
Здравейте! Правилникът за финансово подпомагане за процедури "ин витро" от Общ. Бургас вече е окончателно приет. Приемането на документи започна. До час ще ви го кача тук, а Cygnus трябва да го е качила вече на началната страница на сайта.
Можете да започнете да подготвяте медицинската документация, за да сте готови. Довечера или утре сутрин ще кача и формулярите и заявленията, които са по образец.
Успех на всички!

П.С. Ето го правилника, както обещах!
« Последна редакция: Октомври 08, 2009, 14:52:38 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #47 -: Октомври 08, 2009, 23:17:20 pm »
Прочетох правилника, но не ми стана ясно нещо, което вълнува мен. Имат ли право да кандидатстват двойки, в които само единия е жител на общината, както е в моя случай - партньора? Благодаря!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #48 -: Октомври 09, 2009, 01:13:57 am »
Прочетох правилника, но не ми стана ясно нещо, което вълнува мен. Имат ли право да кандидатстват двойки, в които само единия е жител на общината, както е в моя случай - партньора? Благодаря!
За съжаление, изискването е двамата партньори да са жители за последните 3 години. Съжалявам :? Но все пак, подайте си документите, нищо не губите!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    sisка

  • **
  • 65
  • обичам мечтая вярвам
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #49 -: Октомври 18, 2009, 10:59:35 am »
сиксенс искам да те питам в правилника пише за спермограмата да е с давност шест месеца преди подаване на документи , но при нас няма мъжки фактор и имам сперматрама от аг варна при предния ми опит ин витро от миналата година , тъй като проблема е в мен.Ще трябва ли според теб да правим сега нова спермограма.И ако примерно съм одобрена кога отпускат тези 2000лв след направен опит или преди, могат ли да се отпуснат след фактура за лекарства , ами ако си ги закупя от румъния.благодаря ти предварително.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #50 -: Октомври 18, 2009, 11:51:59 am »
Здравей! Ами да ти кажа и ние сме така. Аз току що приключих първото си неуспешно ин витро и спермограмата ми е от май месец. Имам друга, която е по Крюгер /това е задължително, едната да е по Крюгер/, но тя ми е от февруари месец. Не смятам да правя нова. И ние нямаме мъжки фактор, аз съм с тубарен. Трябва да направите още една, за жалост :(
По принцип парите ги отпускат без да имат изискване за какво точно ще ги ползваш - дали за лекарства или за самата процедура. Така че лекарствата можеш да си ги купиш от където искаш. Тук нещата са по-различни от Фонда. Би трябвало да ги дават преди направения опит. Във вторник сме на среща с Председателя на здравната комисия към Общината. Ще обсъдим и изясним неяснотите и ще ти пиша отново!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    sisка

  • **
  • 65
  • обичам мечтая вярвам
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #51 -: Октомври 18, 2009, 14:42:33 pm »
благодаря ти много сиксенс, а можеш ли да ми кажеш в аг варна док.александров правили спермограми по крюгер и ако не къде можем в бургас да направим такава.
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #52 -: Октомври 18, 2009, 15:37:38 pm »
Здравейте и от мен.Тъй като възнамеряваме да подадем документи по тази програма, да уточня, че ние сме само с мъжки фактор,с индикации за ИКСИ, интересува ме какъв е размерът на помощта, която можем да получим - 2000 лв или 500 лв, защото нещо не ми стана ясно в правилника.Моля ви ако някоя от вас е наясно да ми отговори, защото ако размерът на отпуснатата сума е 500 лв при мъжки фактор, не мисля че си струва да кандидатстваме. :(
*
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #53 -: Октомври 18, 2009, 20:25:34 pm »
След като имате индикации за ИКСИ би трябвало да ви бъде отпусната помощ за финансиране на ИКСИ. От клиниката ще ви изготвят документацията.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #54 -: Октомври 18, 2009, 23:26:21 pm »
благодаря ти много сиксенс, а можеш ли да ми кажеш в аг варна док.александров правили спермограми по крюгер и ако не къде можем в бургас да направим такава.
В Бургас читава спермограма няма къде да се направи, а какво остава по Крюгер :( В АГ-Варна мисля, че също не правят по Крюгер, поне нашата, която е от там е само по критериите на СЗО. Тази с Крюгер я правихме при Владимиров в София. Не знам къде по-наблизо можете да пуснете такава. Дано cygnus има повече информация и се включи!

S_petkova, 500-те лв са за мъжки фактор. Щом сте за ИКСИ, би трябвало да ви се отпуснат 2000 лв, както cygnus вече спомена.

Успех!
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 19:46:14 pm от cygnus »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #55 -: Октомври 19, 2009, 10:35:22 am »
Само не ми е ясно ,може ли да се кандидатства по тази програма ако искам да направя инвитро на естествен цикъл?
*
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #56 -: Октомври 19, 2009, 11:02:15 am »
В Пловди при Мели също се прави по Крюгер.
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #57 -: Октомври 19, 2009, 12:19:26 pm »
vesito_69
Ние също смятаме да използваме тези средства (ако ни ги отпуснат разбира се) за инвитро на база естествен цикъл. Както разбрах от координатора на проекта няма ограничения както е към националния Фонд.
Също за инфо на всички други би трябвало след 19-11-2009 да има резултати, защото тогава ще се обсъжда докладната записка от комисията. Това ми казаха днес в стая 108.
Успех на всички :)
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #58 -: Октомври 19, 2009, 13:51:22 pm »
Благодаря ви за разяснението. В началото на ноември трябва да направим втора спермограма, по Крюгер и ще се пробваме да подадем документите.Надявам се да ни одобрят, за да можем да направим един опит, докато чакаме резултатите от Фонда.
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #59 -: Октомври 20, 2009, 19:34:46 pm »
Здравейте мили момичета и момчета! С голяма радост мога да ви съобщя ,че на днешното заседание на Комисията по Здравеопазване бяхме допуснати като представители на двете неправителсвени организации,работещи в полза на пациента-Искам бебе-аз и sygnus и sixsens от Зачатие.Членовете на Комисията бяха много отзивчиви,толерантни и готови да работят в наш интерес. Постъпилите заявления бяха разгледани много обстойно и справедливо.Одобрените  ще бъдат входирани с Докладна записка за Заседание на Общински съвет за месец ноемри за гласуване и тогава ще бъдат обявени на сайта на Общината.ТАКА ЧЕ МОЛИМ ВИ-НЕ ОТЛАГАЙТЕ ПОДАВАНЕТО НА ДОКУМЕНТИ.УСПЕХ НА ВСИЧКИ!