0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #20 -: Октомври 20, 2009, 17:14:56 pm »
Ми ФСХ и ЛХ ако са 25, 30 може и да се съглася, но при все че овулираш спонтанно - мисля още е рано да се говори за менопауза. Това с опитите на ЕЦ е подходящия подход и мисля че трябва да продължите, все ще нацелите "вашите хора"!
Намери време и начин да поискаш документи или поне копия на това което правите, за да имаш черно на бяло ако решиш да продължиш другаде.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #21 -: Октомври 20, 2009, 17:53:41 pm »
И аз мисля ,че щом имаш яйцеклетки всеки месец ,значи имаш шанс разбира се!Щом не ти е изследвано ФСХ на база на какви други изследвания са ти дали диагноза предменопауза ,че нещо не разбирам.Моите хормони са зле и доктора ми не ме е отчаял с такава крайна диагноза.Ние опитваме на ЕЦ.Най-добре потърси и второ мнение.
Успех и не се отказвай,докато имаш яйцеклетки, имаш и Шанс!
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #22 -: Октомври 20, 2009, 23:43:15 pm »
Ми ФСХ и ЛХ ако са 25, 30 може и да се съглася, но при все че овулираш спонтанно - мисля още е рано да се говори за менопауза. Това с опитите на ЕЦ е подходящия подход и мисля че трябва да продължите, все ще нацелите "вашите хора"!
Намери време и начин да поискаш документи или поне копия на това което правите, за да имаш черно на бяло ако решиш да продължиш другаде.   
Ами незнам, те нищо не дават като документи!Всичко е при тях, което не е много редно и според мен,но.......Дори незнам как да си ги поискам, дето се казва да си ги имам за мен!Да знам например какво ми е фсх и всичко друго.А фсх ми е изследвано ,но аз не го знам.Лекарят ми каза най-просто: "яйчниците са зле" и това е ..........Объркана съм доста, защото искам да съм наясно с всичко, а не като робот - да ходя там и да незнам какво става................ Благодаря  :), че отговаряте на "въпроса" ми .Може би и изглежда тъп, но това е , аз не съм наясно.Чета в този форум непрекъснато ,но не откривам нещо, което да ми изясни точно моят ппроблем.

*
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #23 -: Октомври 21, 2009, 08:30:39 am »
кики, не се притеснявай да поискаш разпечтки/копия на всички излседвания направени до момента. ти си в правото си, а и те са длъжни да ти ги дадат.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #24 -: Октомври 21, 2009, 08:51:08 am »
Кики, сега прочетох че сте с азооспермия. Ако овулираш спонтанно или с лека стимулация - редно е с добро таймиране на вулацията първо да започнете с донорска инсеминация, а друг е въпроса дали азоото ви не е преодолимо.
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 09:16:06 am от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #25 -: Октомври 21, 2009, 09:08:09 am »
Здравейте има ли някой по сигорен начин освен Инхибина да се провери яйчниковия резерв? Благодаря ви предварително  :lol:
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 09:10:12 am от iskra.p.dimitrova »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #26 -: Октомври 21, 2009, 10:00:46 am »
Само инхибин не е катогерично "доказателство", необходимо е Инхибин, АМХ, ФСХ, изброяване на антрални фоликули...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #27 -: Октомври 21, 2009, 10:49:35 am »
А АМХ има ли значение в кой ден се пуска ?
 Аз имам ФСХ и е в норми,но имам един инхибин пускан до сега който ми показва резолтат 26.00 и незнам дали да го повторя.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #28 -: Октомври 21, 2009, 10:52:31 am »
AMH няма значение на кой ден от МЦ се пуска, ама аз съм ги пускала в компелкт на трети ден от МЦ - FSH, AMH, Inhibin и броенето на антралните фоликули, за да не ме боцкат два пъти.
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #29 -: Октомври 21, 2009, 11:05:12 am »
Значи трябва да е все пак повреме на цикъл?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #30 -: Октомври 21, 2009, 11:53:02 am »
Момичета аз ги пуснах на 2-ри ден /или почти на втори/, дали това има значение. Една позната ми каза, че на втори ден са я върнали и са и казали да дойде на следващия 8O
- в обикновена лаборатория. Просто решиле да ги направи на своя глава.

Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #31 -: Октомври 21, 2009, 14:49:35 pm »
Искре, доколкото разбирам, въпросът ти е дали да е по време на кървенето още? За AMH няма значение, за Inhibin не си спомням как беше, но за другите описани хормони (FSH, LH и т.н.) е важно да е от 3-ти до 5-ти ден от цикъла, както и за преброяването на антралните фоликули на узи.
Миле, понякога и на втори ден ги изследват, не е такава драма. Просто за FSH например има различни референтни стойности в различните части на цикъла - дали си в овулаторна, дали след и т.н., и по тях се гледа дали си в норма или не. Едва ли го обяснявам добре, че съм далеч от медицинската тематика, но цъкнете един google  с името на конретния хормон и излизат ужасно много обяснения кой, кога, защо и колко би трябвало да бъде. Като ви взимат кръв задължително ще ви попитат на кой ден от МЦ сте, записват го и така Док интерпретира резултатите.
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #32 -: Октомври 21, 2009, 17:57:10 pm »
Scarlett  -  благодаря за инфото,зарадвах се че няма да чакам пак МЦ,аз имам всички други хормони и са напълно в граница,но инхибина ми излезна нисък,моя док каза че не е възможно и аз смятам на своя глава да го пусна това АМХ още тези дни.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #33 -: Октомври 21, 2009, 18:15:13 pm »
Е, супер, значи няма нужда да чакаш цикъл. Обаче да те предупредя, че за резултата се чака доста, понякога до към месец. Просто изследването е скъпо и в клиниките чакат да се наберат определен брой проби и тогава ги пускат. Ама бели кахъри, нали така. Пожелавам ти отличен резултат, че на мен точно при АМХ ми е болката и не искам други хора да имат подобни проблеми, особено преждевременни.
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #34 -: Октомври 21, 2009, 21:13:57 pm »
Благодаря ти за пожеланието,дано е хубав найстина резолтата  :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #35 -: Октомври 21, 2009, 21:33:20 pm »
Кики, сега прочетох че сте с азооспермия. Ако овулираш спонтанно или с лека стимулация - редно е с добро таймиране на вулацията първо да започнете с донорска инсеминация, а друг е въпроса дали азоото ви не е преодолимо.
Ами ние сме с донорска и без това (май не съм споменала)!Овулирам спонтанно, а за стимулацията - казват ,че няма да отговоря на такава , каквото и да значи.???
кики, не се притеснявай да поискаш разпечтки/копия на всички излседвания направени до момента. ти си в правото си, а и те са длъжни да ти ги дадат.
Ще пробвам да ги  искам , но естествено се притеснявам ,да не би да не им стане неприятно, а оттам и да не се промени отношението им към мен ( в Б-я е така за съжаление )
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 21:35:13 pm от кики »
Re: ВИСОКО ФСХ , ИЯР И ИНВИТРО
« Отговор #36 -: Октомври 21, 2009, 22:23:00 pm »
Кики ,а правихте ли изобщо някаква стимулация,за да се знае ,че не отговаряш на нея?
Аз правих 3 стимулации,като последната отговорих зле и оттогава съм на ЕЦ,но док мисли следващия път,( ако са добре хормоните)разбирасе да съм на лека.