0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #960 -: Май 17, 2008, 20:23:25 pm »
Здравейте,докторе.Дъщеря ми вчера навърши 6 мес.Днес ми вдигна висока температура-38.7 и моята педиатърка ми каза,че има вирусна инфекция на горни дихателни пътища.Предписа и Биодроксил,Фитолор,Нурофен и Ефералган свещи(за редуване).Детето е на смесено хранене,като захраних на 5 мес със зеленчуково пюре и само това давам,мислех сега да въведа и плодови сокове.Смятате ли,че по този начин съм навредила на имунитета и,и бихте ли ми препоръчали имуностимуланти за детето ми.Благодаря!
"...Биодроксил,Фитолор,Нурофен и Ефералган"
->Само антипиретик е нужен.

Не са нужни "имуностимуланти".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #961 -: Май 17, 2008, 22:05:29 pm »
Здравейте,докторе.Дъщеря ми вчера навърши 6 мес.Днес ми вдигна висока температура-38.7 и моята педиатърка ми каза,че има вирусна инфекция на горни дихателни пътища.Предписа и Биодроксил,Фитолор,Нурофен и Ефералган свещи(за редуване).Детето е на смесено хранене,като захраних на 5 мес със зеленчуково пюре и само това давам,мислех сега да въведа и плодови сокове.Смятате ли,че по този начин съм навредила на имунитета и,и бихте ли ми препоръчали имуностимуланти за детето ми.Благодаря!
"...Биодроксил,Фитолор,Нурофен и Ефералган"
->Само антипиретик е нужен.
Не са нужни "имуностимуланти".
Извинявайте,че съм писала в темата за над 1 годинка. :oops:
Смятате ли,че антибиотик не е необходим?И как да повиша имунитета на детето си?
*

    iv_pif

  • **
  • 55
  • Бог да пази България
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #962 -: Май 17, 2008, 22:54:51 pm »
Birdie, здравей...
От няколко дни забелязвам, че кожата на Дани е станала "обсипана" с малки, едва забележими пъпчици...леко като на пиле. Помислих си че е от притопляне, но днес забелязвам на кръстчето, около опашката на две-три места все едно се е образувало "съзвездие"от тези малки пъпчици и са сформирали малко петънце с лек жълтеникъв цвят, погледнато отдалеч. Дано да обясних правилно.
Тези неща не мога да ти ги покажа на снимка, защото не се виждат, а ме притесняват, защото той е с много светла, бяла и нежна кожа, а сега е по-различна....
Имам и притеснение за пишето му /сигурно помниш че преди го водих при доц. Бранков/, но сега искам да те питам за нещо друго, но знам че ще поискаш снимка,а тук ми е неудобно да я закача,....Как да ти я пратя?!
Благодаря ти!
Бъди здрав!
Моята Вселена се казва Дани

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #963 -: Май 17, 2008, 23:57:39 pm »
Здравей отново Бърди,

През последния месец имахме последователно отит, ангина,посявка мораксела от носа. последните 4 месеца имахме постоянно жилав, бял секрет в носоглътката. След
7 - дни курс с цефзил по антибиограма за моракселата и за ангината секретът почти изчезна. Остана обаче една кашлица вечер като си легне и сутрин, рядко през деня. Кашлицата е ту суха, ту влажна. Тази кашлица държим вече повече от месец и аз я отдавах на секрета, сега обаче секрет почти няма, а тя продължава. Навън също като че ли се увеличава. Какво може да е това?

благодаря
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #964 -: Май 18, 2008, 09:51:14 am »
Здравейте!

Детето ми е на 2г и 6м и сме пропуснали ваксината за Морбили, Паротит и Рубиола. Той междувременно се разболя от Рубиола. Ваксината, която се слага по ЗК мисля, че е Priorix. Четох доста обеспокоителни статии, за деца, които им е сложена тази ваксина, а са боледували от Рубиола.
Моят въпрос е: според Вас дали е удачно да се сложи тази комбинирана ваксина, защото мен ме е страх от страничните реакции, тъй като детето е боледувало от Рубиола?
Или да търся някакви моноваксини? Бихте ли ми казали някакво наименование на моноваксини?

Rubeola=Morbilli <<-- това в Бг Педиатрични среди ДЕСЕТИЛЕТИЯ не могат още да осъзнаят!
Детето е било болно от  Морбили? съмнявам се...
Ако имате съмнение за прекарана Рубела (ваксината е срещу Морбили [Rubeola],Паротит, Рубела )може да направите изследване с ВЕНОЗНА кръв.
Какво е Рубела?
http://en.wikipedia.org/wiki/Rubella

Може да направите ваксината.

Искам първо да Ви благодаря за отговора и да кажа, че съм доста объркана.
Навсякъде в БГ преводи ваксината се превежда като Морбили,Паротит и Рубеола!!!
Но Вие ме накарахте да се разтърся из нета и наистина на английски ваксината се води за Measles - specifically a paramyxovirus of the genus Morbillivirus., Mumps and Rubella!

Съмнявам се да е боледувал от Рубела, диагнозата беше Рубеола - Морбилоза. Детето беше 3 дни с 40С температура, но без никакви други симптоми и след това избиха обривите като започнаха от главата. Температурата изчезна веднага с появата на обрива. Не са го сърбели обривите.

Не мога да разбера защо навсякъде цитират 2 отделни шарки с различни симтпоми:
 - Инфекциозното заболяване рубеола се причинява от вирус (рубеола вирус), който спада към рода Tогавируси. Обривът при рубеола прилича много на обрива при морбили, но двете болести са съвсем различни.
 - Заболяването морбили се причинява от инфекция с морбили вирус, който спада към род парамиксовируси.
 
Аз не разбирам от медицина, но това за мен са две различни неща.
Не се заяждам, наистина не разбирам от къде идва това объркване.

Искам да напрявя кръвен тест дали е боледувал от Рубеола или Морбили или Рубела???
С две думи ако той е преболедувал от Рубеола, Морбили аз ще му сложа ваксина само за Залушка, защото пише, че Рубелата е лека болест. Иначе ще сложим комбинираната ваксина.

Много ще съм Ви благодарна за разяснението, защото тук никой не ми дава ясен отговор!
Мими, да се набъркам и аз... имаите предвид че морбили /рубеола/ е тежка, често смъртоносна болест... всеки случай задължително се докладва в световната здравна организация! няколко случая в австрия бяха достатъчни сзо да изиска всеки чужденец преминаващ през страната да има ваксина... а диагнозата е такава тафтология която я прави безмислена...
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #965 -: Май 19, 2008, 13:48:49 pm »
Аз малко в страни от темата, не много, защото не можах да се сдържа :?
Та, относно голямото объркване по повод морбили-рубеола и рубела да ви кажа какво ми се случи.
Като един съзнателен гражданин и отговорна майка, намирайки в интернет листовката на ваксината Приорик, заверена от Министертво на здравеопазването от 2003г., където пише, че ваксината е за морбили, паротит и рубеола. Решавам аз да звънна в Национален център по заразни и паразитни болести, който е в структурата на МЗ и да ги помоля да поправят грешката, защото и в имунизационните картони на децата ни пише морбили, паротит и рубеола. Но, какво ми се случи, в опитите ми да обясня на служителката, че рубела и руебола са различни неща, а морбили и рубеола е едно и също. Те продължаваха да твърдят, че рубеола е българския превод на рубела. Е, това безумие неможах да разбера. Половин час се опитвах да обясня, че има и латински термин рубеола, който се използва за дребни шарки или това е т.нар. морбили, но не, служителката ми обясняваше, че това е превода на рубела на български, а морбилито си е морбили.
Ами повече от това незнам какво да направя, освен ан министъра на МЗ да се обадя. Не е възможно в цял свят да се използва един и същи термин, а ние тук да си правим свободни съчинения.
При това ясно й изчетах на служителката следния текст:
Rubella is sometimes called German measles or three-day (3-day) measles. Rubella is not the same as measles (rubeola). These conditions share some characteristics, but they're caused by different viruses.
Ох, много се ядосах :x

ПП. последно, но немога да се сдържа, куриозно е... баща ми, който е ветеринар, на въпроса ми морбили и рубеола едно и също ли е, ясно категорично каза ДА, а рубела, какво е, той ми отговори, съвсем различно е. Е кажете ми, как може един ветеринар да знае разликата, а хората на които това им е работата НЕ.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #966 -: Май 19, 2008, 13:50:31 pm »
Д-р Бърди, здравейте. Мия вече е добре, в смисъл няма температура, разстройство и вече почна да се храни нормално. Остана нещо, което още ме безпокои -венците й остават доста възпалени и на моменти кървят. Забелязах, че е излязъл нов кътник, който явно има отношение към възпалението. Нужна ли е според Вас консултация със стоматолог или да дам примерно чай от лайка -действа противовъзпалително?
<br />[link=http:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #967 -: Май 19, 2008, 14:14:48 pm »
Д-р Бърди, здравейте. Мия вече е добре, в смисъл няма температура, разстройство и вече почна да се храни нормално. Остана нещо, което още ме безпокои -венците й остават доста възпалени и на моменти кървят. Забелязах, че е излязъл нов кътник, който явно има отношение към възпалението. Нужна ли е според Вас консултация със стоматолог или да дам примерно чай от лайка -действа противовъзпалително?
Кои венци кървят?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #968 -: Май 19, 2008, 15:05:26 pm »
Долните венци, доколкото мога да видя, че тя не дава даже зъбите й да мием от няколко дни. Вчера видях, че е излязъл новият кътник долу, а венците там бяха доста подути.
<br />[link=http:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #969 -: Май 19, 2008, 15:37:58 pm »
Това е нормално-"подути" не значи че кървят.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #970 -: Май 19, 2008, 17:16:51 pm »
Добър ден, д-р Бърди. Радвам се, че отново сте сред нас и в добро здраве. :D
И аз имам един "пъпчив" въпрос /отново на дупето/ :?.
Първоначално бяха само две големи пъпки /мислех, че е ухапано, мазах само с Бочко и Фенистил/. Сега вече е "съзвездие" от ситни пъпчици с единични гравитиращи наоколо - на седалището, само на едната страна. Не е силно зачервено. Втора седмица е така. /Като размер е по-малко от това на детенцето на снимката по-горе/
Да - седим на гърне, не и на тоалетна - там я държа. Гърнето не го мия с препарати, само със сапун и го попарвам с вряла вода.
Досега не са се появявали такива неща. Днес ни изписаха Елоком. На прав път ли сме? Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #971 -: Май 19, 2008, 17:58:25 pm »
Аз бих предпочел Дактакорт или Фусикорт.
Това са обикновено инфектирани екземи и без аб съставка трудно се лекуват.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #972 -: Май 19, 2008, 18:05:32 pm »
Аз бих предпочел Дактакорт или Фусикорт.
Това са обикновено инфектирани екземи и без аб съставка трудно се лекуват.

Сърдечно благодаря!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #973 -: Май 19, 2008, 19:51:36 pm »
Бърди, с голяма тревожност Ви моля за консултация:

От два дни Микаела поддържа постоянно температура между 37.4 - 38.5 без видими други признаци. Единствено вчера повърна малко от следобедната си храна, като цяло апетита и е намален, но си хапва по малко. Днес ходихме на ГП - прегледаха и ушите, гърлото, гърдите, коремчето долу, лимфните възли на вратлето и не откри нищо. Вероятната диагноза е просто вирус, които би следвало да изчезне за 24 часа, което уви, за момента не се случва - няма никакво подобрение. Иначе и давам парацетамол и два пъти до момента нурофен, следваики и Вашия постинг от http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9078.60. - отговор но.75.

Детето като цяло не е много отпуснато, гореща е, с зачервени бузки, не и се спи повече от обикновено, няма диария или повече повръщания. Не и давам мляко сега за всеки случаи (тя е на обикновено пълномаслено). В момента е на 1г и 6 месеца.

Много моля, кажете ми Вашето мнение и при повторното ни отиване утре при ГП-то дали да настояваме за нещо определено. Тук срещи с педиатър, знаете, са почти невъзможни..:(

Чакам с нетърпение отговора Ви. Благодаря, Бърди....както винаги...
« Последна редакция: Май 19, 2008, 19:55:12 pm от EmaMiki »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #974 -: Май 19, 2008, 20:04:29 pm »
Как е детето иначе?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    iv_pif

  • **
  • 55
  • Бог да пази България
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #975 -: Май 19, 2008, 20:35:34 pm »
Бърди, пропусна ли ми въпроса по-горе...?!
Моята Вселена се казва Дани

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #976 -: Май 19, 2008, 21:00:35 pm »
Ами не е съвсем отпусната, когато и поспадне температурата след лекарство е по-жизнена и игрива. Все пак, за човек с постоянна температура от два дни се държи учудващо нормално, ако мога така да се изразя.

Ако питате по принцип - добре е, тича, контактна е много с деца, храни се много добре (17 месеца е сега по-точно и тежи около 11 кг и 300гр и с височина около 80 см - хмм, малко нисичка ако следвам кривите  - мерките ги взех сега, може би не са съвсем акуратни,а приблизителни.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #977 -: Май 19, 2008, 21:04:43 pm »
Има всяка пролет епидемии от вирусни обривни заболявания.
Протичат с т-ра 3 дена и обриви след спадане на т-та.
Децата са в добро състояние през време на температурата.

Не знам какво да кажа-от прегледа зависи.
Една посявка на урина при съмнения винаги е от полза.
Повече изследвания? по преценка... не знам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #978 -: Май 19, 2008, 21:24:43 pm »
Благодаря много, ще Ви пиша при по-голяма яснота. Наистина може би е просто вирусно заболяване.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки (втора част)
« Отговор #979 -: Май 20, 2008, 10:50:18 am »
Това е нормално-"подути" не значи че кървят.
За съжаление, при нас кървят. От време на време като пусне по-обилни лиги и си има ясни кървави следи в тях. Онзи ден падна, сядайки на дупето- съвсем леко и от удара цялата й уста се изпълни с кървава слюнка. Пак подчертавам въобще не се удари където и да било.
<br />[link=http: