0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #80 -: Април 10, 2014, 11:05:42 am »
абе и тук така, и май няма да е само днес, за съжаление :(
но все пак има светлина в тунела, след 2-3 дни пак ще е ок :lol:

да са ви живи и здрави племениците, момичета! :D
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #81 -: Април 10, 2014, 11:11:08 am »
Честит рожден ден на племенниците ви, Теди и Пеше :)
Много вкусни торти. Добре, че вкъщи се намира торта, иначе щяхме да имаме спешна ситуация  :lol:

Неда и Елфи, много ме разсмяхте с вашите истории.  :lol:

Зайко, напоследък и аз се запалвам по машините за хляб. Не толкова хляб да си меся и пека, колкото други вкусотии. Но мястото на кухненския плот ми е кът и това е, което ме спира засега.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #82 -: Април 10, 2014, 11:17:51 am »
Айде да ви наспамя http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50320.msg1047118#new

Ще ме извините последните дни не мога да се докопам до тук :)

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #83 -: Април 10, 2014, 11:40:29 am »
Честито на младежите! ще се почерпим с вкусните торти за тяхно здраве! :lol: Такива празници са много приятни,както и хубави новини за успех /в темата за "Надежда"/. Това зарежда адски. :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #84 -: Април 10, 2014, 12:09:02 pm »
да ви кажа за машините за хляб. Преди повече от 4 г. бях много против, не за друго ами защото някак още един ангажимент наред с всичките ми други и хляб да правя ми се виждаше много. Но, мъжът ми ме убеждава 2м. и най-тържествено обеща той да прави хляб и аз склоних. Е да ви кажа, че от 4г. не сме купили хляб, а той е на почит у нас, така поне знам какво ядем :)
та, с две думи, препоръчвам :D
« Последна редакция: Април 10, 2014, 12:11:49 pm от StefiZ »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #85 -: Април 10, 2014, 12:29:09 pm »
Честит празник на племенниците ви, момичета, тортите са страхотни!  :D

Макар при нас да е доста мрачно и студено, а май навсякъде е така, желая хубав ден на всички!  :D

Елфи, Nedda, много добри кандидатури за баба Гицка  :lol: :lol:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #86 -: Април 10, 2014, 12:31:19 pm »
Хм, osi_10 Елфа от сега почна да трупа точки за номинациите в края на годината.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #87 -: Април 10, 2014, 12:33:38 pm »
Хм, osi_10 Елфа от сега почна да трупа точки за номинациите в края на годината.
още има време да я стигнем или разминем  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #88 -: Април 10, 2014, 13:59:04 pm »
Пеше, честит рожден ден и на твоят племенник! :D
Пожелавам му здраве, щастие, много успехи и верни приятели!

Много хубава торта. :P

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #89 -: Април 10, 2014, 14:01:17 pm »
Пеше, да ти е жив и здрав племенника!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #90 -: Април 10, 2014, 14:02:59 pm »
Nedda  :lol: :lol: :lol:
Аз моите трябва да ги записвам, че ги забравям, естествено.

Тук духа такъв вятър, че и четирите кила, които сложих през зимата, не могат да ми натежат.

Честито на всички празнуващи!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #91 -: Април 10, 2014, 14:30:34 pm »
М-и, разучавах панорамното снимане с телефона и с фотоапарата. :) Ти с какво снимаш?

В апарата има три варианта:  автоматично (щрак снимка1, плъзгане- трябва да съвпаднат две кръгчета и той автоматично заснема снимка2, накрая за съхранение- ОК),   ръчно (щрак снимка1, плъзгане- има по-блед остатък от първата снимка и гледам да съвпадне с началото на втората, щрак снимка2, и съхрани-ОК),   създаване на панорама чрез компютър (не съм го пробвала още).

На телефона като активирам панорама се появява линия през средата. Хоризонтирам телефона (ако ще правя панорама настрани), щрак снимка1 (като запомням как изглажда края на снимката, за да плъзна приблизително до това място, ако го подмина излиза надпис, че не може да се направи съединяване и трябва да започна отначало). Та, плъзгам много бавно телефона по линията (абсолютно хоризонтиран) до позиция2 и натискам появилото се Х в кръгче и това е всичко (той автоматично си обединява двете снимки). Ако искам да правя панорама по вертикалата, обръщам апарата- линията вече е вертикална и пак плъзгам по нея.
« Последна редакция: Април 10, 2014, 14:35:00 pm от marsi »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #92 -: Април 10, 2014, 14:46:14 pm »
да ви споделя един репортаж, който много ме зарадва!

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2014-04-10&article=488450
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #93 -: Април 10, 2014, 15:01:08 pm »
да ви кажа за машините за хляб. Преди повече от 4 г. бях много против, не за друго ами защото някак още един ангажимент наред с всичките ми други и хляб да правя ми се виждаше много. Но, мъжът ми ме убеждава 2м. и най-тържествено обеща той да прави хляб и аз склоних. Е да ви кажа, че от 4г. не сме купили хляб, а той е на почит у нас, така поне знам какво ядем :)
та, с две думи, препоръчвам :D
Ако ме знаеш само колко малко ми трябва и как обичам спонтанните покупки....  :lol:
Преди малко казах на мъжа ми, хайде да си купим хлебопекарна и той веднага се нави.
Довечера отиваме да купуваме  :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #94 -: Април 10, 2014, 15:03:40 pm »
Смайли, много е удобна. Дори и само за месене на тесто за соленки, например. Или за кори за баница.
Аз не ям хляб, но мъжът ми обича и правя само за него и кучето. Точно както казва Стефи - знаеш какво слагаш вътре, няма оцветители, подобрители и т.н.
Вярно, един хляб го прави 3 часа, но не иска храна и вода през това време  :lol:
Забравих - моята стои отгоре на хладилника. Свалям я само когато ще работи. Така че място ще намериш  :D
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #95 -: Април 10, 2014, 15:10:59 pm »
Взехте и мен да ме навивате.

Jam, тази статия ме усмихна.Има надежда.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #96 -: Април 10, 2014, 15:16:43 pm »
Кой каза хлебопекарна.... :lol: Милата ми Изаура, ако може да говори!
Тя не само меси, тя пътува с мен  8)
Смайли, купете си днес и после веднага те обсипваме с рецепти :) речено сторено!


*** Рецепти за хлебопекарна *** от Рецептурник на майсторките в Зачатие :)


И да не забравя  :happy_birthday_1: на племенниците, лелини златни са, здрави и усмихнати!

Маги :P писали сме заедно, то от навиването до купуването една крачка.
Онази питка Дядо Коледа, преди да стане както на Финала, кой мислиш я измеси!?

Джаме, тези прекрасни деца и майка им бяха гости на Слави преди години,
още тогава ми направиха много силно впечатление!
Образованието и мотивацията за промяна  правят чудеса!


« Последна редакция: Април 10, 2014, 15:24:16 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #97 -: Април 10, 2014, 15:43:12 pm »
Наистина усмихваща статия. И ето че можело значи. Да отгледаш и изучиш сама 5, и то наведнъж. Но желанието и мотивацията са важни.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #98 -: Април 10, 2014, 17:01:59 pm »
Mishanta, вече ми текат лигите от рецептите в рецептурника  :lol:

Зайко, върху моя хладилник се мъдрят една саксия с бенжамин и една стояща икона.
Но мисля, че ще я наместя на плота някак си... Просто ще ми се намали свободното място  :?

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #99 -: Април 10, 2014, 17:12:36 pm »
М-и, разучавах панорамното снимане с телефона и с фотоапарата. :) Ти с какво снимаш?
Снимам с Олимпус нещо обикновено може би http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/olympus/vg-150-p71226286/opisanie.htm, не е много избиран, като Смайл, спонтанна покупка, но поне магазина да бяхме избрали, та някой по-разбиращ да ни консултира :) Активирам панорамата и ми дава възможност да избера хоризонтално или вертикално и като втория начин при теб, но мога да направя и 10 снимки. Обединение или няма или аз още не съм го открила  :oops: след Ок ми дава възможност да правя нова панорама.