0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #220 -: Октомври 28, 2010, 10:11:23 am »
Jam, а относно донорските процедури какво ще се дискутира? Добре е да се обединим около едно общо становище.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #221 -: Октомври 28, 2010, 12:17:23 pm »
Танита, донорските процедури са ни слабото място. за съжаление, не получихме никаква нова активност от заинтересованите пациенти, след като съобщихме за кръглата маса. от старите дискусии е видно, че няма единомислие между пациентите и на практика не можем да формулираме някакво общо становище - освен, може би, за вдигане на възрастта при близкородствено даряване. много разчитаме на твоето участие в дискусията по този въпрос.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #222 -: Октомври 28, 2010, 12:49:35 pm »
Jam, аз ще дойда и ще говорим, надявам се и някой друг да се престарши - хайде мацки, после да няма - защо не направихте това или онова - предполагам, че всички знаете мойто мнение по въпроса, писала съм го на няколко места - който иска нещо друго да дойде и да говорим.
Там няма да си обменяме диагнозите, така че няма страшно! :lol: :x
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #223 -: Октомври 28, 2010, 16:30:56 pm »
Някой може ли да пусне линк към Наредба 28.
И ако се сети и за нещо друго, което е добре да се прочете преди кръглата маса...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #224 -: Октомври 28, 2010, 16:49:22 pm »
Танита, линк немога сега, но дано като прикачен файл ти върши работа.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #225 -: Октомври 28, 2010, 16:51:45 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #226 -: Октомври 28, 2010, 21:18:14 pm »
По глупаво нещо от тази наредба няма. Кои ли глупаци са я мислили...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #227 -: Октомври 29, 2010, 10:24:12 am »
относно финансирането на инвитро при жени над 43 години, простата логика е следната:

в момента, фондът не финансира жени над 43 години само заради текста на Наредба 28. в правилника на фонда не е заложено изрично изискване за горна граница на възрастта (както, например, е посочено изрично в Правилника на фонда, че не се финансират жени с ФСХ над 12,5 mIU/ml). това означава, че ако бъде отменен текстът от Наредба 28 с контраиндикация по възраст (за което се борим всички с еднакъв интерес!), то няма правно основание фондът да откаже финансиране на жени, извършващи инвитро със собствени яйцеклетки.

пиша това, защото виждам обвинения, че "ние се борим да ни плащат инвитрото", а "вие се борите само да отпадне забраната". ами отпадне ли забраната - трябва да плащат! освен, ако бързичко не променят правилника на Фонда и не заложат там изрично ограничение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #228 -: Октомври 29, 2010, 11:04:39 am »
Абсолютно! Затова първо трябва да се преборим с наредбата! Успех! :goodluck:
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #229 -: Октомври 29, 2010, 12:12:06 pm »
Jam, пояснението ти е много полезно.Откровено казано не съм запозната с Правилника на фонда и се оказва нямах представа, че възрастовото ограничение идва единствено от Наредбата.
Да се надяваме, че в Правилника няма да се заложи дискриминационното ограничение за възраст, защото ако стойността на ФСХ е един обективен медицински показател, ограничението по възраст в него отново би било дискриминация.Вероятно има жени над 43, които могат да кандидатстват за финансиране.
Пожелавам ви успех!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #230 -: Октомври 29, 2010, 12:23:18 pm »
Да, но има жени и на 30 - 33 години, които са с ФСХ над 12.5 - и които са за донорска процедура. Защо това да не се финансира от фонда? Това е голяма несправедливост, но както разбирам за това трябва да се промени Правилника на фонда, а не Наредбата.
Какво значение има дали са ти запушени тръбите или ти е изчерпан резерва, защо жените с ИЯР да са онеправдани в това отношение, защото някой лекар някога примерно им е надупчил яйчниците или защото са имали ендометриоза, която им е изяла яйчниците.
При положение, че тези жени искат да направят процедура с донорски я. (само в този случай, защото успеваемостта е висока и парите няма да отидат на вятъра) трябва поне един опит да им се поеме от фонда.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #231 -: Октомври 29, 2010, 13:01:23 pm »
Да, Tanita, аз също изразих в темата преди дни мнението си за несправедливо разпределение на средствата от фонда, дори смятам , че може да се приложи и социален принцип в разпределението на средствата между нуждаещите се.
Не знам колко жени над 43 са с ФСХ до 12.5, но предполагам че  има  такива и отпадането на ограничението от Наредбата автоматично им дава шанс, аз не съм между тях, но се радвам за това.
И все пак най-важното е отпадането на възраството ограничение, произтичащо от Наредбата!
« Последна редакция: Октомври 29, 2010, 13:23:17 pm от zanza »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #232 -: Октомври 29, 2010, 13:54:40 pm »
Танита, доводите ти са напълно рационални и се надявам да ги дискутираме като част от темата за донорските процедури.
тези ограничения, обаче, са залегнали в самия правилник на ЦФАР. това е следващият обект за атака. правилникът, лично според мен, има и доста други кусури, голяма част от които засягат негативно клиниките, а съответно - и пациентите. вярвам, че самите лекари са заинтересовани от промяна в правилника. ще видим...
« Последна редакция: Октомври 29, 2010, 13:56:15 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #233 -: Октомври 29, 2010, 14:13:13 pm »
Да, но има жени и на 30 - 33 години, които са с ФСХ над 12.5 - и които са за донорска процедура. Защо това да не се финансира от фонда? Това е голяма несправедливост, но както разбирам за това трябва да се промени Правилника на фонда, а не Наредбата.
Какво значение има дали са ти запушени тръбите или ти е изчерпан резерва, защо жените с ИЯР да са онеправдани в това отношение, защото някой лекар някога примерно им е надупчил яйчниците или защото са имали ендометриоза, която им е изяла яйчниците.
При положение, че тези жени искат да направят процедура с донорски я. (само в този случай, защото успеваемостта е висока и парите няма да отидат на вятъра) трябва поне един опит да им се поеме от фонда.
:good_post:
Много добре казано, браво! И при мен в следствие на фенестрация, която аз не съм искала да ми правят, но са ми я направили без да ме питат сега съм на това дередже. :x
Подкрепям исканията, но не мога да присъствам, защото работим и в събота и в неделя, а на всичкото отгоре точно сега съм и сама и не мога да мръдна на никъде, камо ли да си свърша някоя лична работа.
 :comm:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #234 -: Октомври 29, 2010, 14:13:28 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #235 -: Октомври 29, 2010, 19:17:22 pm »
Може да ви се стори не по темата, но до колко години към настоящия момент е средното образование в България? Въпросът ми е във връзка с динамичния начин на живот.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #236 -: Октомври 29, 2010, 19:31:01 pm »
Аз завърших 2003, учих до 12 клас и след като си взех дипломата бях на 19г., като в първи клас ме приемат на 7год. (което май сега е задължително).
След това приеха за професионалните гимназии и един 13 клас (не беше задължителен), в такъв случай завършват на 20 год.
Сега май този 13 клас е премахнат от програмата.

Мисля, че това за което питаш rtfrtf си има своето значение.
Преди години май основно почваха първи клас от 6 год. възраст и се учеше до 11 клас, средното образование завършване на 17г. Една сравнително ранна възраст.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #237 -: Октомври 29, 2010, 20:47:08 pm »
Момичета, съжалявам, но тези дни се случи сериозна неприятност на семейството ми и не е възможно да дойда на къглата маса, за което ужасно съжалявам, защото не знам дали с нещо можех да помогна, но поне щях да се радвам да ви видя и да си поговорим.
Освен да ви пожелая успех и да стискам палци, друго в момента няма какво да направя. Няма да мога да следя и телевизиите утре (дано този път отразят адекватно събитието), затова ще чакам да пишете как е минало.
Успех!

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #238 -: Октомври 30, 2010, 22:30:14 pm »
Стане ли дума за бъдеще съществуват три вида хора - тези, които чакат да се случи, тези, които му помагат да се случи и тези, които се чудят какво се е случило. Бъди подготвен, за да не си като последните!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #239 -: Октомври 30, 2010, 22:45:24 pm »
Аз завърших 2003, учих до 12 клас и след като си взех дипломата бях на 19г., като в първи клас ме приемат на 7год. (което май сега е задължително).
След това приеха за професионалните гимназии и един 13 клас (не беше задължителен), в такъв случай завършват на 20 год.
Сега май този 13 клас е премахнат от програмата.

Мисля, че това за което питаш rtfrtf си има своето значение.
Преди години май основно почваха първи клас от 6 год. възраст и се учеше до 11 клас, средното образование завършване на 17г. Една сравнително ранна възраст.


Аз завърших 99-а година 12-и клас, а тръгнах в първи клас на 7 години. Взех си дипломата от гимназията, окло месец преди да навърша 19г. Скоро при разговор с майка ми стана дума за образование и взех да споря с нея, че нещо е объркала сметките  :lol:, обаче се оказа, че не е. На 17 и нещо е била студентка по медицина вече, а преди да стане на 22 е имала и мен...като се сетя къде ми витаеше акъла, когато бях на 22 - не знам кой вариант е за предпочитане - нейният, или моят. В момента в БГ обаче, повечето звършват гимназия окло 18-годишна възраст мисля.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!