0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #340 -: Декември 26, 2010, 23:22:20 pm »
Добър и заслужен завършек на годината.
Дано новата започне с още по-хубави новини:)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #341 -: Декември 27, 2010, 10:32:43 am »
Чудесна новина! Справедлива!
Дано стане факт колкото се може по-скоро!
Дано имат шанс всички жени да станат майки!
Доволна съм да прочета, че д-р Стаменов е застанал и той на страната на пациентите, въпреки собствените си убеждения!
Много ме радва факта, че сегашният здравен министър, за разлика от предишния, не само не обжалва, а напротив, работи за нас, пациентите!
Дано добрите новини продължават и през новата година!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #342 -: Декември 27, 2010, 10:49:28 am »
ето и цялата статия:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=721299

много се радвам да прочета, че д-р Стаменов също застава зад позицията на пациентите и че д-р Константинов отново декларира воля да се промени наредбата.
очакваме това да стане скоро!
Прекрасни новини!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #343 -: Декември 27, 2010, 15:34:56 pm »
Чудесна новина! Най-хубавата след заработването на Фонда!
И "виновните" за нея сте вие  :grouphug:, смели момичета!
Бъдете здрави и нека всяка мечта затупти във едно :heartbeat:е
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #344 -: Декември 28, 2010, 07:53:34 am »
Момичета в момента по Нова ТВ тече дебат относно ограничението!
 Участват Мира Янева и д-р Николов.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #345 -: Декември 28, 2010, 10:36:07 am »
Момичета в момента по Нова ТВ тече дебат относно ограничението!
 Участват Мира Янева и д-р Николов.


Мише, разкажи после с няколко думи какво се е коментирало - за тези, които сме на работа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #346 -: Декември 28, 2010, 10:37:08 am »
Да, и мен ме интересува. Търсих в сайта на Нова, но няма качено видео още.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #347 -: Декември 28, 2010, 12:32:49 pm »
Гледах до момента щом пуснаха д-р Лалев по телефона!
Радева направи много добър анализ на ситуацията в конкретика,
с отношение и познаваики материята.
Д-р Николов също се аргументира, като спомена също,
че благодарение на специалистите и на пациенските организации последните години
са се променили обществените нагласи към хората с репродуктивни проблеми!
Ще си призная, беше циничен за моите разбирания за лекарска етика, към хората които лекува!
Дано да го качат да го гледате, защото съм пристрастна и не съм обективна!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #348 -: Декември 28, 2010, 13:18:02 pm »
Няколко пъти пиша и трия.
засега ще се въздържа от коментар.

ето линк с предаването
http://play.novatv.bg/play/239017/?autostart=true
48 минута
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #349 -: Декември 28, 2010, 14:25:14 pm »
http://www.btv.bg/video/858797801-Dr_Stefan_Konstantinov_za_reformite_v_zdraveopazvaneto.html
Министър Константинов - за увеличаване възрастовата граница до 50 години от 20-та минута.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #350 -: Декември 28, 2010, 15:15:00 pm »
  Наистина изискването за премахване на възрастовото ограничение стана дебатът на годината. Като резултат от убедителните медийни изяви на Зачатие.
  Да си пожелаем да посрещнем Новата година с повече надежда и оптимизъм. Да бъде изпълнена с обич и щастливи мигове. Здраве и късмет за всички !
  С огромна благодарност към Зачатие, което вече е важен фактор в нашето общество!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #351 -: Декември 28, 2010, 15:15:50 pm »
Леле, момичета, тук новините избухват с честотата на новогодишни фойерверки :D
Ама не се въздържайте от коментар, защото аз съм на работа и не мога да пусна звука. Ще умра от любопитство... :?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #352 -: Декември 28, 2010, 15:27:32 pm »
Накратко: до 43 години държавата плаща 3 опита, до 50 - 51 години ( еднаква граница и за донорски я. и за собствени ) - самофинансиране.
Хайде честито! :lol:

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #353 -: Декември 28, 2010, 15:33:40 pm »
Плумерия, аз го гледах отново сега, защото сутринта не успях цялото!
Падането на ограничението е огромна стъпка,
43 години е толкова нелепа възраст, ясно е на всички!
Общественото финансиране обаче, трябва да бъде до 45години, така мисля!

А д-р Николов да ме прощава, но той все едно е от другата страна,
не го разбирам, грам човешко отношение, разочарована съм!
Говори сякаш не се сблъсква с проблема ежедневно.
А е коментиращ, извикан ей така да каже нещо!
Аз съм на мнение, че жените които откакто работи Фонда
им е отказано с оглед възраст трябва да бъдат компенсирани!
Така е честно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #354 -: Декември 28, 2010, 19:19:26 pm »
Много ми хареса как говори министър Константинов - кратко, точно и ясно, на всичко от горе и компетентно! И аз, като Мишето, не харесах това, че каза, че 43 е макс макс максималната възраст, при която процедурата се поема от държавата и той не би подкрепил искане за по-висока възраст, но това си е негово мнение, а и все пак той е министърът. Благодарни сме, че е дигната горната граница на процедурите официално. Не се съгласям само с едно, което каза д-р Константинов и то е, че държавата поема изцяло до 3 опита. Струва ми се, че би трябвало да каже, че държавата финансира до 3 опита по до 5000 лв. Едва ли здравният министър не знае, че има жени, които доплащат за опита си още по толкова.
Това, разбира се, са само мои размисли. И далеч не омаловажавам усилията на момичетата от "Зачатие", на лекарите и на всички, които помогнаха за вдигането на границата!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #355 -: Декември 28, 2010, 19:55:34 pm »
Душе, аз имам предвид д-р Николов и разговора по Нова тв.
Министъра говори по Бтв, там разговора беше разнопосочен
като възрастовото ограничение беше само една от темите.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #356 -: Декември 28, 2010, 21:10:46 pm »

Няколко неща ме впечатлиха в изказването му, но върхът бяха:
"... то ние затова искахме да има пълно ограничение за възрастта, защото ако го няма, всички над 43 ще ни осъдят да ги финансираме"
и най-втрещяващото:
"... И тъй като нито една от 43 до 50 години няма да забременее... (казано няколко пъти),... само ще похабим парите за 20-30 процедури"

Мирослава Радева - нямам думи да изразя възхищението си от нейното представяне и сполучливият начин, по който, без да оспорва директно доктора, просто показа колко тесногръда е неговата позиция :D Подготвена, позитивна, въобще - с удоволствие да я слушаш. :)


Като цяло добре е, че се очертава консенсус и такива, като д-р Николов (като че ли?!) остават в малцинство. Май й се вижда краят на Наредбата :D
« Последна редакция: Декември 29, 2010, 17:19:33 pm от Елфи »

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #357 -: Декември 28, 2010, 21:25:51 pm »
Да, и на мен Мирослава Радева ми направи много добро впечатление. А, това за 0%-ната успеваемост на нашите процедури, според д-р Николов - без коментар...

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #358 -: Декември 28, 2010, 22:19:18 pm »
Аз пък като цяло останах доволна от тази дискусия, може би защото имах по-сериозни опасения за нейния развой. Оказа се, че беше доста балансирана и позитивна. Като се изключат изказванията на д-р Николов, че никой от 43 до 50 няма да забременее, което много много ме смути. Ние сме достатъчно осведомени, ползваме интернет и имаме достъп до информация, статистики, графики и знаем, че успеваемостта след 45 спада много драстично и процента е много нисък, но все пак има такива случаи, колкото и малко да са. Не може, няма логика, да се ограничава лечение със закон само и единствено на база ниска успеваемост на метода, не става просто. Все пак жените са все още във фертилна възраст и да се ограби този шанс не е справедливо. А и медицината и методите се развиват и успеваемостта се качва.
Много добро впечатление ми направи социоложката, прекрасни разсъждения на прогресивен и широкоскроен човек. Д-р Лалев също!
Прекрасно е, че министърът ни подкрепи и прояви разбиране и политическа воля и дори вече действия за тази промяна, щастлива съм, че д-р Стаменов застана зад волята на пациентите, засегнати от забраната, както винаги е било досега. Дано след януари вече има зелена светлина за всички и да има една успешна година с много радост и много жадувани бебчета!
« Последна редакция: Декември 28, 2010, 22:24:54 pm от cygnus »
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #359 -: Декември 28, 2010, 22:34:50 pm »
Аз пък като цяло останах доволна от тази дискусия, може би защото имах по-сериозни опасения за нейния развой. Оказа се, че беше доста балансирана и позитивна. Като се изключат изказванията на д-р Николов, че никой от 43 до 50 няма да забременее, което много много ме смути. Ние сме достатъчно осведомени, ползваме интернет и имаме достъп до информация, статистики, графики и знаем, че успеваемостта след 45 спада много драстично и процента е много нисък, но все пак има такива случаи, колкото и малко да са. Не може, няма логика, да се ограничава лечение със закон само и единствено на база ниска успеваемост на метода, не става просто. Все пак жените са все още във фертилна възраст и да се ограби този шанс не е справедливо. А и медицината и методите се развиват и успеваемостта се качва.
Много добро впечатление ми направи социоложката, прекрасни разсъждения на прогресивен и широкоскроен човек. Д-р Лалев също!
Прекрасно е, че министърът ни подкрепи и прояви разбиране и политическа воля и дори вече действия за тази промяна, щастлива съм, че д-р Стаменов застана зад волята на пациентите, засегнати от забраната, както винаги е било досега. Дано след януари вече има зелена светлина за всички и да има една успешна година с много радост и много жадувани бебчета!

абсолютно същото впечатление остави в мен предаването по нова.
Интервюто във в. Труд много ме зарадва, благодаря на министъра и на д-р Стаеменов за подкрепата :)