0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #320 -: Декември 08, 2010, 13:26:38 pm »
Детенцето на Траволта няма нищо общо с АРТ процедурите и затова мисля, че примера е неподходящ. В БГ също не се забранява естественото забременяване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #321 -: Декември 08, 2010, 14:34:57 pm »
Детенцето на Траволта няма нищо общо с АРТ процедурите и затова мисля, че примера е неподходящ. В БГ също не се забранява естественото забременяване.

много силно се съмнявам, че бебето на Траволта е резултат на естествено забременяване. жената е на 48 години. най-вероятно става дума за АРТ с донорска яйцеклетка.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #322 -: Декември 08, 2010, 20:31:51 pm »
Като следствие от организираната на 30.10.2010 г. от сдружение "Зачатие" кръгла маса, посветена на необходимите промени в Наредба №28/2007 на МЗ относно дейностите по АРТ (Протокол от проведената на 30.10.2010 г. Кръгла маса, организирана от Сдружение "Зачатие") и последвалата активна комуникация с Министерството на здравеопазването, вече е сформирана официална работна група към МЗ с цел изготвяне на предложение за промени в наредбата. В състава на работната група са включени представители на МЗ, водещите клиники и пациентските организации.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #323 -: Декември 08, 2010, 23:16:30 pm »
Това е чудесна предколедна новина! Искрено се надявам да се случат промените, за които всички се молят и борят!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #324 -: Декември 09, 2010, 08:50:39 am »
Браво!Чудеса новина!
Дано промените станат факт!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #325 -: Декември 09, 2010, 10:48:38 am »
Еййй, браво - много се рдавам - момичета поздравления! :lol: :lol: :lol:
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #326 -: Декември 09, 2010, 11:05:17 am »
Страшни сте момичета, поздравления и благодарности!!!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #327 -: Декември 10, 2010, 15:49:50 pm »
Поздравления! Много късмет и успех! :goodluck:
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #328 -: Декември 13, 2010, 18:00:56 pm »

..... и пациентските организации.

Това трябва да означава, че има и представител на Зачатие?!  :)
Много хубава новина.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #329 -: Декември 13, 2010, 18:04:53 pm »
Браво!Поздравления! :balk_16:


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #330 -: Декември 13, 2010, 21:06:14 pm »
Това трябва да означава, че има и представител на Зачатие?!  :)

да, ще има и наш представител! :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #331 -: Декември 21, 2010, 01:32:26 am »
Здравейте, радвам се, че Ви има! Напълно подкрепям увеличаването на възрастта, и според мен би следвало да е природната 50-51 години. Аз нямам деца, късно си намерих партньор, след 3 години опити не се получи. Миналата година отидох в клиниката на Щерев, бях на 41 години. Направиха ми изследванията, започна лечение, но бавно, сега съм на 42 и отново ще правя изследвания да видят резултатите, и ако се наложи да продължи лечението ще стигна 43 години, което ме лишава от шанс при сегашните условия. За изкуствено оплождане също ли е 43 години ограничението?
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #332 -: Декември 21, 2010, 11:26:31 am »
Здравей Pufence и добре дошла при нас!

Ако имаш предвид инсеменация, за нея ограничението е 46 години (парадокс :)), но при жени над 40г. се смята, че инсеменациите са с много ниска успеваемост. Има смисъл да се направят няколко, още повече Фонда изисиква 4 процедури, за да финансира ин витро опит (при неизяснен стерилитет). Но няма смисъл да се правят 6-7, както при по-младите жени. При нас трябва да се вади по-бързо тежката артилерия :wink:

Какви изследвания и лечение ти правят при Щереви? Защо смяташ, че ще мине още година, без да стигнете до ин витро?
За шансът, да правиш опити след 43, не се притеснявай. И сега има начини. Но всички много силно се надяваме, скоро начинът да бъде само един - офицален, законен и сигурен :D  Все пак, дано при теб нещата да тръгнат по-бързо и да не чакаш още година!

Ако искаш, сподели при кой лекар си (любопитно ми е, защото и аз бях пациент на същата клиника :)), имате ли поставена някаква диагноза и какво ти казаха по отношение на възрастта, какви шансове ти дават?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #333 -: Декември 21, 2010, 11:38:46 am »
съгласно действащата в момента наредба, инсеминации са разрешени до 45 години на жената, ин-витро със собствени яйцеклетки до 43 години на жената, ин-витро с донорски яйцеклетки - без ограничения във възрастта.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #334 -: Декември 21, 2010, 13:28:50 pm »
Да, jam е права. Украсила съм с една година... :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #335 -: Декември 25, 2010, 00:22:03 am »
 :grouphug2: Здравейте, огромно благодаря за отговорите, звучат ми като коледен подарък. Миналата година точно по това време тръгнах по пътя за изкуствено оплождане, попаднах при доктор Коновалова, назначи ми изследвания за хормони, да се провери дали има овулация, и на партньора даде спермограма. Направих ги, всичко бе нормално, с изключение на РУЕ - утайка 33 единици, и каза да се върна при личната лекарка да се види откъде идват тези високи стойности, и като станат до 15 да продължа със следващото изследване за проходимост на тръбите. Но то да се направи трябва да няма никакви инфекции. Личната лекарка ми назначи изследвания за търсене на огнища, които да са причина за високата утайка. Установи се проблем със зъб, който тайно прави проблеми. Оперираха го и бе необходимо да мине малко време след операцията, да се нормализира всичко. И сега съм отново на стартовата линия - отново за започна всички изследвания. За по-лесно ходих на компютърна диагностика, и там ми казаха, че имам възпаление на тръбите. Но официалната медицина не признава тези резултати и сега продължавам с изследване - микробиология, за да се установи дали има инфекция и каква, а лечението й може да отнеме доста време, което също е важен фактор при мен. Установих и че е необходимо да си въоръжен добре и финансово, за да върви по-бързо при изследванията и прегледите, и лечението, и докато ги събера и парите, също е нужно време. Затова предвиждам поне година още, докато стигна за първи опит за инсеминация.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #336 -: Декември 26, 2010, 21:27:46 pm »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #337 -: Декември 26, 2010, 22:36:27 pm »
ето и цялата статия:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=721299

много се радвам да прочета, че д-р Стаменов също застава зад позицията на пациентите и че д-р Константинов отново декларира воля да се промени наредбата.
очакваме това да стане скоро!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #338 -: Декември 26, 2010, 23:11:45 pm »
и аз съм щастлива да прочета, че имаме подкрепата на водещите специалисти и министъра
дано това скоро стане факт
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #339 -: Декември 26, 2010, 23:19:28 pm »
Браво, това е чудесно!Дано стане по-скоро наистина!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!