0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #340 -: Септември 25, 2014, 09:50:33 am »
Теди, къде си била, че съм пропуснала?  :oops:
Ники, не си пропуснала, защото не съм споделяла. :wink:
Не исках да тръбя дали и къде ще ходя, защото нещата станаха много бързо - само за 2 дни. Уикенда в началото на юни отидохме да заведем детето на морето, и уговорихме работа за двамата с мъжът ми. Върнахме се да го оставим, събрахме багажа и се върнахме с автобуса. И така, до 20 септември.
Много е тежка сезонната работа. Без почивен ден с 12-часов работен ден. Много е гадно с тази безработица в България. Знаят, че няма къде да ходиш и те експлоатират до дупка.  :? А и сами си отидохме, никой не ни е карал насила.
И сега пак съм на стартова позиция, с ново търсене на работа.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #341 -: Септември 25, 2014, 10:49:20 am »
Теди, къде си била, че съм пропуснала?  :oops:
Ники, не си пропуснала, защото не съм споделяла. :wink:
Не исках да тръбя дали и къде ще ходя, защото нещата станаха много бързо - само за 2 дни. Уикенда в началото на юни отидохме да заведем детето на морето, и уговорихме работа за двамата с мъжът ми. Върнахме се да го оставим, събрахме багажа и се върнахме с автобуса. И така, до 20 септември.
Много е тежка сезонната работа. Без почивен ден с 12-часов работен ден. Много е гадно с тази безработица в България. Знаят, че няма къде да ходиш и те експлоатират до дупка.  :? А и сами си отидохме, никой не ни е карал насила.
И сега пак съм на стартова позиция, с ново търсене на работа.
Работила съм три сезона на морето и подкрепям написаното от теб.
Сега живея в Банско, обявите за работа се увеличават всеки ден. Но сезонна работа, ако не е въпрос на оцеляване не бих започнала. Не казвам никога, защото не се знае утре как ще е...
Пожелавам ви бързо намиране на подходяща работа!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #342 -: Септември 25, 2014, 11:01:00 am »
Тази година имаше сериозен глад за кадри.
Сезонната работа е тежка, но на все повече места дават по един почивен ден.
Мислех, че ние сме изключение, но за радост се оказа, че не е така.
Работила съм по 16 часа, без почивка  - убийствено е.
Но на все повече работодатели им става ясно, че за да задържат персонал, не могат да издевателстват така.

На мен сега ми дадоха отпуск и то след като тропнах сериозно с крак, че съм изтощена и физически и психически. Целогодишна работа, четири сезона къртовски труд /от едната работа ме дръпнаха на другата/ - ами, и аз имам предел на силите.

Ама две седмици наведнъж ли ще почиваш? Да! Иначе не ме чакайте да се върна. Кандисаха. Това е положението при нас.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #343 -: Септември 25, 2014, 11:39:21 am »
Здравейте, Дами!  :bighug:

Малко е ''офтопик'', обаче се впечатлих много силно, да не говорим колко се смях...

http://clubz.bg/8472-devetoklasnikyt_spored_mo_klevetnik_s_torba_lekarstva_i_ne_kachva_stopadjii

Много... хм... задълбочено и сериозно четиво. Даже, на ''второ преглеждане'' не съм сигурна дали не е по-скоро тъжно.

Но, като човек ''пропътувал младините си" на автостоп и носещ и до ден днешен ярки дрехи и огромни, много на брой бижута - ако, недай Боже, да знаете кой е виновникът...  :P
“A ship is safe in harbor, but that's not what ships are for.”


― William G.T. Shedd
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #344 -: Септември 26, 2014, 08:06:22 am »
Добро утро дами и Рачо  :P
Откъде се взе този дъжд отново? Нека поне ни върви по вода.


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #345 -: Септември 26, 2014, 08:30:35 am »
Добро утро  :D

 и тук се е пляснал дъжд, шумеше ми още в съня

Теди, добре се завърнала!

Само приятни емоции на Елфи със студентката.



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #346 -: Септември 26, 2014, 08:59:53 am »
Добро да е! Тара, благодаря и на теб! 
А тук все още няма дъжд, но е мрачно и излезе вятър. Подтискащо настроението ми.
Следобед поне съм на козметик, да оправи настроението и вида ми.
И както казва Смайли - по вода да ни върви! :P

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #347 -: Септември 26, 2014, 09:02:22 am »
Тук пече чудно слънце, но прогнозите са дъжд да се лее след обяд, та до обяд квото хванем, после съм ей тук наредена  :D
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #348 -: Септември 26, 2014, 09:06:06 am »
Добро утро, хубав ден ви пожелавам,па макар и с мрачно време!

И тук вали, снощи легнах късно и едва станах да заведа детето на градина. Не ще да ходи и на излизане видях, че съм забравила чадър. Тя ми каза - Да се връщаме тогава  :wink: Сложих качулка и те така...

В неделя сме на сватба, ако времето се задържи такова, май ще сменям тУалета  :x Приготвила съм една роклА, но май няма да ме огрее  :?

Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #349 -: Септември 26, 2014, 09:24:20 am »
Добро утро  :D
Дано поспре дъжда...
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #350 -: Септември 26, 2014, 10:09:09 am »
Много подтискащо това време,бе.Аз и без това се боря
 с разни нервни  и мрачни настроения,които се появиха покрай стоенето в къщи и натоварването с грижите за бебоците.Ще надничам при вад за свежи идеи и мохабети. :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #351 -: Септември 26, 2014, 10:10:30 am »

В неделя сме на сватба, ако времето се задържи такова, май ще сменям тУалета  :x Приготвила съм една роклА, но май няма да ме огрее  :?

Ники, в неделя ще е хубаво времето. Ще сложиш тУалета. И аз бях на сватба в Банско точно преди година, беше супер времето, но пък духаше  :lol:.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #352 -: Септември 26, 2014, 10:17:11 am »
Духането се оправя с един красив шал.Тъкмо ще
 е по-шармантен тУалета.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #353 -: Септември 26, 2014, 10:22:44 am »
Добро утро!
Ставам сутринта - то вали да му се не знае. Досадно и потискащо е. Мокро, студено, поне на мен де, онова ситното едвам го убеждавам да се облича с дълги ръкави и крачоли  :lol:.
Но въпреки всичко е петък, та не се преработвайте.
Лек и НЕ дъждовен уикенд.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #354 -: Септември 26, 2014, 10:32:38 am »
Няма нищо по-хубаво от лошото време  :P
Е, прибрах се мокра мишка след като оставих първолака,
но пак ми е свежо и то е от срещата снощи!
Много добре ми дойде да ви видя и няма да спра да се усмихвам цял ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #355 -: Септември 26, 2014, 10:38:52 am »
Духането се оправя с един красив шал.Тъкмо ще
 е по-шармантен тУалета.

Може и сакенце  :lol:. Настроение и вятър в косите да има.  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #356 -: Септември 26, 2014, 15:45:12 pm »
Така съм яхнала метлата  :x, повече нищо няма да купя от бг. сайтове.
Поръчах си няколко чифта обувки, пристигат първите  всичко ОК, пристигат  още  три чифта от които един отговаря на поръчаното от мен, единия чифт мирише на мухъл,  другия съвсем друг модел  :x
И сега като им вдигнах скандал, да съм им ги пратела с наложен платеж да видят  :x
Казах им да си ми връщат парите, че като им цъфна на място  :x 150 лв. за мухъл баси....
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #357 -: Септември 26, 2014, 17:27:18 pm »
Тара, от кой сайт това? Предлагам в темата за интернет пазаруване да си направим списък от такива сайтове и да се знае. Аз купих едни такива мокасини пролетта после ми казаха, че те пари не връщали и трябвало стока да си избирам  8O 8O 8O че посред лято пуловери купувах  :lol: и то на няколко пъти корекции, че поръчка отказвах за да излезем на нула, направо могат да ме откажат от интернет пазаруване де.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #358 -: Септември 26, 2014, 17:52:09 pm »
Много подтискащо това време,бе.Аз и без това се боря
 с разни нервни  и мрачни настроения,които се появиха покрай стоенето в къщи и натоварването с грижите за бебоците.Ще надничам при вад за свежи идеи и мохабети. :)
Хоупче, защото знам че харесваш тенис да ти кажа, че от началото на следващата седмица започва големият турнир в Пекин "China Open", на който ще участва и Григор Димитров. В ранглистата на турнира е поставен под номер 5 след Джокович, Надал, Бердих и Марин Чилич, който много дръпна в класирането, след като изненадващо спечели US Open, преди няколко седмици. Гришо вече е в Пекин, тренира с Джокович. С нетърпение чакам да обявят програмата за турнира, да разбера в кои дни ще играе. Вероятно F+ ще излъчват директно, а аз ще пускам тук линкове за по-интересните срещи.  :D
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 18:01:40 pm от marsi »

Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #359 -: Септември 26, 2014, 18:09:11 pm »
Марси,благодаря ти.Да знам за турнира.ще хвъркям по едно око и ще разменяме впечатления.