0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #640 -: Януари 15, 2009, 23:26:44 pm »
Здравей Бърди, моля те за коментар на тази статия, мнението ти е много важно.
http://www.xnetbg.com/new/content/view/585/40/

Няма какво да се коментира там.
да, сигурно е така, но можем ли да вярваме на подобни писания.
Сетих се преди време, че съм чела от теб, че не харесваш прясното мляко от крава и свинското месо, може и да бъркам, но нямам време да ровя :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #641 -: Януари 15, 2009, 23:28:16 pm »
докторе
преди 5дни Ники вдигна 39 Т -докторката каза 4е е със за4ервено гърло но ми предложи да из4акаме с лекарствата.Цял ден беше с Т която не спадаше ,а на сутринта нямаше и следа от Т.Нищо друго като симптом.... но неиска да се храни по4ти не яде и много ама много спи.постоянно търка о4ите и полягва.
бихте ли ме посъветвали да му пусна ли изследвания и какви-наще доктори казват 4е щом няма Т няма проблем.
детето е на 1г.8м.
може ли от зъби да спи  8O
Трябва да обсъдите с педиатъра си.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #642 -: Януари 15, 2009, 23:30:10 pm »
Докторе,днес водих детето при пулмолог.Диагнозата и е ,целогодишен алергичен ринит.Детето има доказана алергия към микрокърлеж.Според лекарката е добре че за 4 месеца непрестанна хрема ,не е направила спазъм.Преди правеше 1-2 годишно,пак по време на пристъп на хрема.Изписа Макситрол ,и Аериус,за 10 дни.След това ,ще предцени ,но най-вероятно ще почнем Назонекс ,за дълъг период.Според нея ,не стафилокока е толкоз проблем,колкото алергията.Не приключихме първия курс с Бактробан.От вас знам че при бактерия ,не се пръска кортикостероид,а Макситрола съсържат ,такъв.Мислите ли ,че лечението е адекватно ,на този етап.Благодаря!
Не, не мисля. Също лично не мога да се съглася с обясненията.
Бих Ви препоръчал да довършите лечението с Бактробан и да изследвате всички около детето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #643 -: Януари 15, 2009, 23:39:16 pm »
Докторе, щом детето се изхожда средно веднъж на два дена, значи ли, че поема достатъчно храна?
Неяденето на моя бръмбар ме побърка вече. Има дни само на кърма, в "добрите" дни твърдата храна е към 180 г за деня, така сме 9 месеца вече. Свърши ми се търпението. С какъв специалист да се консултирам? Какво да направя?

Зависи как наддава на тегло.
Ако наддава добре-оставете детето на спокойствие.
Не наддава, от 3 месеца стои 10 кг, плюс-минус 100 г. Само на височина расте. В момента е 10 кг/83 см. На консултация сме на 07.02 чак.
« Последна редакция: Януари 15, 2009, 23:44:02 pm от Тик-так »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #644 -: Януари 15, 2009, 23:44:32 pm »
Тогава може наистина да не му стига храната (кърма, нужда от АМ).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #645 -: Януари 16, 2009, 00:14:29 am »
Точно това е проблемът - няма как да й дам АМ (плюе го), играе с храната, прави се, че яде, но не яде както трябва, а е много активна и изразходва много енергия. Интересува ме коя специалност се занимава с проблемите в храненето. Ако ще ме насочите към нашата педиатърка - тя всеки път ми казва, че ТРЯБВА да яде и какво да яде, а аз това го знам. Не знам КАК да я накарам да яде. Остана само да я бия при всяко хранене, а тези нетоди не ми допадат.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #646 -: Януари 16, 2009, 00:30:26 am »
Колко пъти дневно храните?
Програмата на хранене?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #647 -: Януари 16, 2009, 01:31:08 am »
@silvi_

Направете посявки на носен и гърлен секрет.
благодаря за сьвета!
ще действаме.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #648 -: Януари 16, 2009, 11:00:27 am »
Ами като отвориха въпроса за наддаването... да питам и аз.
Дара е на година, от три-четири месеца качва по около 100 гр. на месец и в момента е около 7,700 кг. Роди се 3 кг. Режимът ни е - Сутрин АМ, на обяд нещо с месо и за десерт плодово пюре - изяжда около 210 гр. общо, следобяд каша - около 160 гр., вечер АМ и се буди към 1-2 пак за АМ. От АМ-то изпива средно по 180 мл. на всяко от трите хранения. Изхожда се по голяма нужда средно от 1 до 3 пъти  дневно, в зависимост от поетата храна - колкото повече е поела, толкова повече са изхожданията. Иначе е жизнена, но нощем се буди по 2-3 пъти с плач. Притеснява ме това, че не качва - необходимо ли е да се консултирам със специалист?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #649 -: Януари 16, 2009, 11:07:06 am »
Докторе,днес водих детето при пулмолог.Диагнозата и е ,целогодишен алергичен ринит.Детето има доказана алергия към микрокърлеж.Според лекарката е добре че за 4 месеца непрестанна хрема ,не е направила спазъм.Преди правеше 1-2 годишно,пак по време на пристъп на хрема.Изписа Макситрол ,и Аериус,за 10 дни.След това ,ще предцени ,но най-вероятно ще почнем Назонекс ,за дълъг период.Според нея ,не стафилокока е толкоз проблем,колкото алергията.Не приключихме първия курс с Бактробан.От вас знам че при бактерия ,не се пръска кортикостероид,а Макситрола съсържат ,такъв.Мислите ли ,че лечението е адекватно ,на този етап.Благодаря!
Не, не мисля. Също лично не мога да се съглася с обясненията.
Бих Ви препоръчал да довършите лечението с Бактробан и да изследвате всички около детето.
в къщи ще се изследваме ,но тя ходи и на градина.през деня нищо,вечер в легнало положение ,пак почна да кашля,носа хърка, преглъща.допуснала съм равописна грешка в горния пост-ние довършихме лечението с Бактробан,каза че още два месеца по 5-7 дни трябва да се проведе курс ,и да се приключи лечението.вече трети лекар се изказва че детето е с алергичен ринит,мен не ми дава мира друго-дали той създава тези проблеми?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #650 -: Януари 16, 2009, 16:29:16 pm »
Колко пъти дневно храните?
Програмата на хранене?

Мога да кажа как се опитвам да я храня, тя яде когато иска.
Преди или при събуждането сутрин суче. Опитвам се да съкращавам процедурата, за да яде после друго. Половин час след това предлагам каша (правя я с прясно мляко) или макарони (на "Плазмон" със зеленчуци) със сирене. В повечето случаи това го яде - 7-8 лъжички са успех. След около час и половина в парка яде половин банан, рядко стига до 2/3 (ако не е закусила нищо). Пробвах да го махна като междинно хранене, но банан обича и си го търси. По обяд предлагам супа или варени зеленчуци, тя отказва, суче и заспива. След сън (който е около час) пак предлагам обяда, тя обикновено отказва, давам сок от портокал/мандарини или гризе ябълка/круша. Към 17 ч пробвам пак, тя може да хапне 5-6 лъжички, ако не - давам кисело мляко пак няколко лъжички. Към 19,30 ч хапва от нашето ядене, но пак не винаги и по малко. Яде с апетит, само ако е ориз, всичко друго - едва-едва. За заспиване пак суче, както и веднъж-два пъти по малко през нощта. Не я насилвам. Храним се с всички кукли и животни, иначе съвсем не става. Реших, че не й харесва как готвя, какви ли не пюрета предлагах - не искаше.
Не се сещам какво друго да кажа. Сигурно бъркам някъде, но не знам къде...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #651 -: Януари 17, 2009, 13:29:51 pm »
Докторе,днес водих детето при пулмолог.Диагнозата и е ,целогодишен алергичен ринит.Детето има доказана алергия към микрокърлеж.Според лекарката е добре че за 4 месеца непрестанна хрема ,не е направила спазъм.Преди правеше 1-2 годишно,пак по време на пристъп на хрема.Изписа Макситрол ,и Аериус,за 10 дни.След това ,ще предцени ,но най-вероятно ще почнем Назонекс ,за дълъг период.Според нея ,не стафилокока е толкоз проблем,колкото алергията.Не приключихме първия курс с Бактробан.От вас знам че при бактерия ,не се пръска кортикостероид,а Макситрола съсържат ,такъв.Мислите ли ,че лечението е адекватно ,на този етап.Благодаря!
Не, не мисля. Също лично не мога да се съглася с обясненията.
Бих Ви препоръчал да довършите лечението с Бактробан и да изследвате всички около детето.
в къщи ще се изследваме ,но тя ходи и на градина.през деня нищо,вечер в легнало положение ,пак почна да кашля,носа хърка, преглъща.допуснала съм равописна грешка в горния пост-ние довършихме лечението с Бактробан,каза че още два месеца по 5-7 дни трябва да се проведе курс ,и да се приключи лечението.вече трети лекар се изказва че детето е с алергичен ринит,мен не ми дава мира друго-дали той създава тези проблеми?
Повторните посявки показаха излекуване?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #652 -: Януари 17, 2009, 13:35:45 pm »
Колко пъти дневно храните?
Програмата на хранене?

Мога да кажа как се опитвам да я храня, тя яде когато иска.
Преди или при събуждането сутрин суче. Опитвам се да съкращавам процедурата, за да яде после друго. Половин час след това предлагам каша (правя я с прясно мляко) или макарони (на "Плазмон" със зеленчуци) със сирене. В повечето случаи това го яде - 7-8 лъжички са успех. След около час и половина в парка яде половин банан, рядко стига до 2/3 (ако не е закусила нищо). Пробвах да го махна като междинно хранене, но банан обича и си го търси. По обяд предлагам супа или варени зеленчуци, тя отказва, суче и заспива. След сън (който е около час) пак предлагам обяда, тя обикновено отказва, давам сок от портокал/мандарини или гризе ябълка/круша. Към 17 ч пробвам пак, тя може да хапне 5-6 лъжички, ако не - давам кисело мляко пак няколко лъжички. Към 19,30 ч хапва от нашето ядене, но пак не винаги и по малко. Яде с апетит, само ако е ориз, всичко друго - едва-едва. За заспиване пак суче, както и веднъж-два пъти по малко през нощта. Не я насилвам. Храним се с всички кукли и животни, иначе съвсем не става. Реших, че не й харесва как готвя, какви ли не пюрета предлагах - не искаше.
Не се сещам какво друго да кажа. Сигурно бъркам някъде, но не знам къде...

*Кърмене сутрин. Не е нужно след половин час пак да храните
*Банан към 10-11
*За обяд ако е свикнала на кърма много трудно ще дадете нещо друго.
*Лека закуска в 16-17-18
*Давайте с малко ориз и зеленчуци,месо. Предлагайте от ръка, може би не толкова пасирани (ако не се дави).

Ако наддава добре на тегло с преобладаваща храна-кърма, по-добре е да изчакате още известно време без натиск.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #653 -: Януари 17, 2009, 13:38:26 pm »
Ами като отвориха въпроса за наддаването... да питам и аз.
Дара е на година, от три-четири месеца качва по около 100 гр. на месец и в момента е около 7,700 кг. Роди се 3 кг. Режимът ни е - Сутрин АМ, на обяд нещо с месо и за десерт плодово пюре - изяжда около 210 гр. общо, следобяд каша - около 160 гр., вечер АМ и се буди към 1-2 пак за АМ. От АМ-то изпива средно по 180 мл. на всяко от трите хранения. Изхожда се по голяма нужда средно от 1 до 3 пъти  дневно, в зависимост от поетата храна - колкото повече е поела, толкова повече са изхожданията. Иначе е жизнена, но нощем се буди по 2-3 пъти с плач. Притеснява ме това, че не качва - необходимо ли е да се консултирам със специалист?
Може в млякото вечер да слагате две мезурки оризово брашно.
Не ограничавайте в количеството изпивано/изяждано.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #654 -: Януари 17, 2009, 15:01:34 pm »
не сме правили контролна посявка.не трябва ли да минат 10 дни ,от лечението с Бактробан?и трябва да ходим до София ,както писах преди,тук в ПЗ.нито една лаборатория не откри СТАФИЛОКОКА.в София го откриха при взимане на секрет от носоглътката,носа и гърлото излизат с нормална флора.от три дни сме и на Макситрол,,а нали и те съдържат антибиотик..въртим се в един безкраен кръг,детето почна и да кашля ,толкова обилен стана секрета
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #655 -: Януари 17, 2009, 17:25:35 pm »
Как да Ви помогна като дори не мога да прегледам детето.
На сляпо не мога да препоръчам лекарства.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #656 -: Януари 18, 2009, 16:36:45 pm »
Здравейте докторе!
Искам да попитам за дъщеря си ,която е на почти 3 г.
Прочетох случайно в друга тема за по-малките деца,че наличието на жълто-зелени сополи не винаги е показател за бактерии ,а може да е вирусен ринит.
Дъщеря ми получава ларингоспазми след продължителен плач.
Последният за щастие се размина с няколко дози Перитол,защото от Вентолина се влошаваше положението.
Поне веднъж в месеца тръгват тези сополки ,а от посявките не се изолира нищо.
Няма трета сливица,а преди това УНГ беше предписал Унифлокс и Ксизал,които разрешиха проблема.
От няколко седмици не ходи на ясла,но и у нас тръгнаха секретите.Възможна ли е връзка с честите гнойни ангини,защото видях бели точици 2-3 по едната сливица?
Колкото глава на карфица,правилно очертани .
С тези натривки нищо не откриват,а всеки месец е със протекъл нос.
Благодаря предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #657 -: Януари 18, 2009, 21:23:27 pm »
"Дъщеря ми получава ларингоспазми след продължителен плач."
Това нито съм виждал, нито съм чувал че е възможно.
Все пак пресипване на гласа не е ларингоспазъм.

Може да има рецидивиращи ринити... не е нещо необичайно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #658 -: Януари 19, 2009, 15:02:37 pm »
Бърди, би ли написал няколко кратки препоръки за менюто на дете което е на 2.5, 3 години.
Какво е количеството за деня, какво е разнообразието на храна, какво е нужно за едно пълноценно и здравословно хранене, какво трябва да се избягва и какво е препоръчително.
Благодаря ти, това ще е полезно.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #659 -: Януари 19, 2009, 16:40:19 pm »
Цитат
от известно време при първото пишкане на дъщеря ми сутрин,започва да и пари и да плаче.след това и минава и няма проблеми през деня.като това не се случва всяка сутрин,а примерно един,два,три пъти в месеца.мислех си ,че ако е цистит или бактерии,нещата без лекуване щяха да се задълбочат.да,но това парене се повтаря от доста време

Цитат
здравейте,това ми беше питането на скоро.правихме изследвания на урина,стерилна и нормална-всичко е наред,няма бактерии.ходихме на ехограф-всичко е добре,освен леко удебелена стена на пикочния мехур-5-5,5мм.изписаха ни единствено имунобор уро.скоро не е имало парене,но забравих да спомена другия проблем-след сутрешното изпишкване,когато сме се подсушили и опасали,започва да изтърва по няколко капки урина и мокри леко бельото.това повече през деня не се случва и така до следващия път,да речем след седмица,пак при сутрешното уриниране.имате ли идея на какво може да се дължи това и какво да правя?при всички случаи, мисля че не е нормално...
докторе,към уролог или нефролог да се насоча?и това изтърване на капки урина ,може ли да се дължи на удебелената стена на пикочния мехур?притеснена съм да няма увреждания,които не се виждат на ехограф