0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #320 -: Март 03, 2008, 23:26:00 pm »
Ози, те са вече готови, поникнали 10 сантиметрови, демек нещо като разсад. Тя разредила тяхните, щото са на много големи туфи.
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #321 -: Март 04, 2008, 12:54:48 pm »
Лелеееееееееееееее, Бари, ти надмина всички мои очаквания. Искам да ти благодаря много, ама страшно много тук. Много мерси и за другите семенца, нямам обичка.
Искам много да ти благодаря и за мартеничката, много ни хареса, ще си я сложим в колата. Ето защо до сега не сме си купили, ние просто сме чакали твоята.
Много те бичакам, ето мнооооооого почерпушки вече спечели.
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #322 -: Март 04, 2008, 16:13:50 pm »
На мен Бари ми върна вярата в доброто у хората. Мари, това наистина ли са фуксии, защото има и идни други цветя подобни - кандилка.
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #323 -: Март 04, 2008, 18:37:25 pm »
Еми предполагам че са обички, но външни. Една моя приятелка има, но в саксия и зимата ги прибира. Не знам и аз не съм много наясно, никога не съм гледала.
Аз да продължавам да се фАла.
Днес с мъжо се пробвахме да направим нещо като алпинеум и градинска кошница. Еми мисля, че с нашия не професионализъм горе-долу шъ са оправим.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #324 -: Март 04, 2008, 19:09:17 pm »
  Mary ,miusli ,първо много се радвам,че сте получили семенцата!Дано станат!И аз много ви обичкам,градинарки сладки!  :hug2: Аз днес си направих разсадите на богородичките и си пресадих всички сандъчета със мушката и съкъзчета.Обещах на Оси,нещо от домашните ми цветя,ама са само зелении.Тази палмичка е по-ефектна заради саксията-огромна порцеланова чаша за кафе.Дано ви хареса! :D
        
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #325 -: Март 04, 2008, 19:11:56 pm »
Бари, ма това истинска порцеланова чаша ли е или е саксия. Ако е чаша, си я продупчила така ли? Аз си мисля да направя такова нещо, само че с калена чаша и се чудех дали ще стане ефектно, но като видях твоята направо ахнах. Браво.
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #326 -: Март 04, 2008, 19:15:04 pm »
Бари и аз днес си получих семенцата и вече ги посях, нямам търпение да видя резултата, дано да съм се справила :D Много благодаря  :hug2:

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #327 -: Март 04, 2008, 21:35:01 pm »
Бари, ма това истинска порцеланова чаша ли е или е саксия.

 :D Саксия е,има си дупка от долу,обаче наистина е порцеланова.

Бари и аз днес си получих семенцата и вече ги посях, нямам търпение да видя резултата, дано да съм се справила :D Много благодаря  :hug2:

 :D А,дано!Ще се радвам да поникнат всички и дълго да те радват! :goodluck:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #328 -: Март 06, 2008, 13:15:00 pm »
Бари, палмичката е много хубава, с много ефектна саксийка.
Хареса ми много. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #329 -: Март 06, 2008, 14:35:07 pm »
Както е тръгнало се се хфала, ама продължавам.
Първите минзухари в двора вече цъфнаха.
А това е моята гордост, от моите есенни луковици - първото  ми цветенце в новата градина, собствено производство.
Първите цъфнали игличини.
Това цвете е толкова нежно и красиво, направо божествено. Ще го снимам пак като поотпорасне.
И двете новопосадени туй.
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #330 -: Март 06, 2008, 18:26:37 pm »
Бари саксийката наистина е много ефектна :D Аз имам същата палма, но вече порасна много голяма и непрекъснато цъфти с малки топченца, които се разпукват и изпадват по земята като узреят достатъчно, та се чудех тия дни покрай новата ми страст със семенцата, дали ако ги събера и посея ще поникнат нови палмички? Трябва ли първо да ги суша или нещо подобно или щом са окапали, значи са готови?
Мари, страхотни са всичките цветенца! И аз си мечтая за малка градинка :)


*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #331 -: Март 06, 2008, 22:29:25 pm »
Аз имам същата палма, но вече порасна много голяма и непрекъснато цъфти с малки топченца, които се разпукват и изпадват по земята като узреят достатъчно, та се чудех тия дни покрай новата ми страст със семенцата, дали ако ги събера и посея ще поникнат нови палмички?

maia_st,пробвай,макар че съм опитвала,но нищо не ми е пониквало! :wink:

  Mary,набираш скорост много-бързо!Браво!  :balk_47: Особено минзухарите ти са трепач!Чакам със нетърпение снимки на онова нежното и божественото!Доста ме заинтригува,как му е името,знаеш ли?Целогодишно ли е?Инфо,please!
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #332 -: Март 07, 2008, 09:04:53 am »
Това нежното и божественото на Мари е гълъбово око или още страшниче и е билка,която се пие за нерви и страхова невроза. Расте по сенчестите и полусенчести горички почти в цялата страна и може да си го извадите и посеете вкъщи.
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #333 -: Март 07, 2008, 15:11:40 pm »
А знаеш ли как се разсажда?
Бари, става на туфичка, цъфти сега пред пролетта. Нека Алтея да каже кога и как се размножава и шъ ти правя.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #334 -: Март 07, 2008, 17:25:38 pm »
Това нежното и божественото на Мари е гълъбово око или още страшниче и е билка,която се пие за нерви и страхова невроза. Расте по сенчестите и полусенчести горички почти в цялата страна и може да си го извадите и посеете вкъщи.

  Сериозно ли бе,мила?Не съм виждала такова.Благодаря за инфото.


А знаеш ли как се разсажда?
Бари, става на туфичка, цъфти сега пред пролетта. Нека Алтея да каже кога и как се размножава и шъ ти правя.

   Хи,хи,смятам да ходя из гората да си набавя такова.Ти бързо си признай от къде го намери? :D
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #335 -: Март 07, 2008, 21:33:31 pm »
Бе то и свеки не знае от кога е, а тя е в къщата от 40 год. На моя мъж баба му е цветарка и е от Копривщица, най вероятно й е част от чейза. :lol: :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #336 -: Март 08, 2008, 14:28:17 pm »
Днешният ми подарък.  :D



Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #337 -: Март 08, 2008, 14:45:35 pm »
Както винаги, твойто мъж, съ представя на ниво.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #338 -: Март 08, 2008, 17:39:18 pm »
Както винаги, твойто мъж, съ представя на ниво.

   :D Страхотна орхидея,Оси!...Както и мъжа ти! :wink:
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #339 -: Март 10, 2008, 10:40:13 am »
Ето за божественото цветеhttp://www.teenspace-bg.net/okultno/gulub222.htm. По моя край Габрово-Търново го има в горичките навсякъде.