0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #240 -: Януари 17, 2015, 09:37:23 am »
Сaндрa, aз доколкото знaм не се поемa от здрaвнaтa кaсa. Дори минaлaтa седмицa си прaвих сaмо сифилис, че трябвaше зa приемa нa детето в яслaтa и пaк си плaтих. Моятa личнa винaги минaвa по здрaвнa кaсa, кaквото се полaгa.
Да,явно е така,аз защо си мислих,че се поемат,а моята ЛЛ по принцип за направления се прави винаги на разсеяна.....
Толкова и аз се вълнувам с теб,че си нямаш на представа!!!! :bighug:Дано е станало и утре да грееш от щастие!!!!
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #241 -: Януари 17, 2015, 12:44:44 pm »
Веситаа ти температура мериш ли? Може да е имало късна имплантация и все пак да е станало нещо, но още да не отчита? Нали ги знаеш тия пикливите, че не са много надеждни. Аз все пак ти пожелавам успех и дано не се налага инвитро  :D

Не не съм мерила температура!
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #242 -: Януари 17, 2015, 13:41:02 pm »
Жалко, можеше да служи като някакъв ориентир. Нищо де, изчакай още 1-2 дни за по-сигурно. На мен пък днес ми дойде, обаче никакви клиники не работят събота и неделя, а не знам понеделник дали е късно да се прави преглед, тогава вече ще ми е трети ден.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #243 -: Януари 17, 2015, 14:16:13 pm »
На мен пък днес ми дойде, обаче никакви клиники не работят събота и неделя, а не знам понеделник дали е късно да се прави преглед, тогава вече ще ми е трети ден.
Мисля,че няма да е късно.На мен ми казаха да отида на 1-2 или 3 ден като ми дойде.
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #244 -: Януари 17, 2015, 15:57:18 pm »
Аз утре съм на преглед. Дойде ми в петък на обяд и д-р Ганева ми каза, че няма проблем и на третия ден да започна стимулацията. Само да ви кажа, че при добро желание личния лекар, ще ти даде направление за вирусологията. Моята лекарка ми даде всичките, но на мъжа ми се заяде малко и за васерман не ми даде, каза него да го платя. Било се давало само за бременни.
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #245 -: Януари 17, 2015, 16:56:15 pm »
Само да ви кажа, че при добро желание личния лекар, ще ти даде направление за вирусологията. Моята лекарка ми даде всичките, но на мъжа ми се заяде малко и за васерман не ми даде, каза него да го платя. Било се давало само за бременни.
Омръзна ми от тази ЛЛ,като им искаш направление,все едно......да не казвам...Ти не го искаш просто ей така,а ти трябва в случая.В крайна сметка или може или не!В понеделник ще звънна в ЗК и ще ги питам и сигурно ще си сменя ЛЛ.Вярно около 60 лева май излиза за двамата,ако добре съм сметнала по цените в цибалаб,ама защо да не си ги спестим за нещо друго,което изникне.
butterfly много успех на теб утре и всичко да е ОК.
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #246 -: Януари 17, 2015, 17:49:42 pm »
Жалко, можеше да служи като някакъв ориентир. Нищо де, изчакай още 1-2 дни за по-сигурно. На мен пък днес ми дойде, обаче никакви клиники не работят събота и неделя, а не знам понеделник дали е късно да се прави преглед, тогава вече ще ми е трети ден.

 Ми защо не се обадиш на лекаря си? Аз знам че има дежурни лекари ако званнеш ще те свържат с лекаря ти,ако се наложи ще дойде ! Аз предполагам че ако ми се случи така да се случи събота и неделя няма да имам проблем с тимева само да няма някой неотложен ангажимент,може би!
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #247 -: Януари 17, 2015, 17:50:05 pm »
Всичко зависи от ЛЛ.Ако те разбира какви пари се дават при нашия случай ще ти дава.Иначе нещата стоят така,наскоро четох в една тема точно за тези изследвания.Една дама се е обаждала до здравната каса и от там са и обяснили,че няма такъв пакет конкретно при нашия случай,но ако лекаря ти даде направлението те няма да го глобят и пак опира до това дали ЛЛ има желание да ти даде .Един омагьосан кръг,но аз на моята и викам цяла година не идвам за нищо и искам като дойда за изследванията преди опита искам да не ме връщаш и така сме се разбрали.
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #248 -: Януари 17, 2015, 19:44:52 pm »
И на мен като правих такива изследвания и моята ЛЛ не ми даде направление,каза че не минавали по ЗК:-))) значи може ама който знае че може иначе има да си плащаме като попове!!! Всичко да мине вече че и от лекари ми е писнало:-))))
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #249 -: Януари 17, 2015, 20:02:52 pm »
Аз мисля,че тези изследвания минават по ЗК с код 05 - там има за Спин, хепатит и още нещо, не мога да го разбера какво е. Като се влезе в сайта на НЗОК има проверка на лабораторни изследвания и лаборатории, които работят със ЗК и правят тези изследвания. Аз мисля, че ЛЛ правят проблеми защото си пазят направленията. Моята специално ми е казвала ако искам направление да ходя в началото на тримесечието когато получават направленията, към втория и особено третия месец от тримесечието направленията им са изчерпани и дори да искат - не могат да ти помогнат. Или поне да й се обадя ако ще искам направление, за да може да ми "запази". Обаче моята ЛЛ ми е съседка и затова ми влиза в положение, ако е някоя друга сигурно и в началото на тримесечието щеше да ми прави проблеми. За съжаление такава ни е системата


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #250 -: Януари 17, 2015, 20:25:16 pm »
Tочно така-такава ни е системата!Моята ЛЛ каза само за бременни са безплатни и точка!В друг форум бях чела,че може в ХЕИ да се изследваш било безплатно.Ходих преди година и пак овъртаха...ама бременна ли сте...Но ми казаха,че резултатите се чакат около седмица и се отказах,трябваха ми по-рано.Може и там да проверя пак.
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #251 -: Януари 17, 2015, 21:19:13 pm »
Жалко, можеше да служи като някакъв ориентир. Нищо де, изчакай още 1-2 дни за по-сигурно. На мен пък днес ми дойде, обаче никакви клиники не работят събота и неделя, а не знам понеделник дали е късно да се прави преглед, тогава вече ще ми е трети ден.

В Щерев имa дежурни лекaри 365 денa в годинaтa. Можеш дa отидеш утре нa преглед при дежурния, a пък зa късмет може и дa е твоятa лекaркa. A aко дежурния лекaр имa някaкви съмнения относно твоя случaй звънят нa лекувaщия ти лекaр.



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #252 -: Януари 17, 2015, 22:10:48 pm »
. Моята специално ми е казвала ако искам направление да ходя в началото на тримесечието когато получават направленията, към втория и особено третия месец от тримесечието направленията им са изчерпани и дори да искат - не могат да ти помогнат. Или поне да й се обадя ако ще искам направление, за да може да ми "запази". Обаче моята ЛЛ ми е съседка и затова ми влиза в положение, ако е някоя друга сигурно и в началото на тримесечието щеше да ми прави проблеми. За съжаление такава ни е системата
[/quote]

А моята ЛЛ е 2- ра братовчедка на майка ми и пак не ми дадоха направления за тия изследвания:-)))). Дано не се налага да ги повтарям, аз ги правих края на ноември
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #253 -: Януари 18, 2015, 12:21:40 pm »
linapoli  8O чакам резултата... така се вълнувам все едно е моя   :crossfingers:
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #254 -: Януари 18, 2015, 14:10:47 pm »
Дa доклaдвaм :)))) бетa ЧХГ нa 9ти ден от трaнсферa 136.200 :) много сме щaстливи. Зaписaх си чaс зa преглед зa 30ти януaри :)
И естествено веднaгa имa зa кaкво дa се притеснявaм - ТСХ ми е 3.73. Утре оривaм при др. Нaчев зa вдигaне нa дозaтa нa л-тироксинa.



*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #255 -: Януари 18, 2015, 14:13:25 pm »
Дa доклaдвaм :)))) бетa ЧХГ нa 9ти ден от трaнсферa 136.200 :) много сме щaстливи. ...

linapoli, Браво, миличка! Страхотна новина! Тихичко и предпазливо, Честито! Пази се и не спирай да се усмихваш  :P
 :bighug:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #256 -: Януари 18, 2015, 15:16:48 pm »
 :balk_47: БРАВО линаполи честито и от мен,днес ми беше пункцията изкараха 16 ,от който 15 яйчица са годни,чакаме ембриолозите утре да кажат колко са се оплодили и кога ще е трансфера
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #257 -: Януари 18, 2015, 15:30:11 pm »
Дa доклaдвaм :)))) бетa ЧХГ нa 9ти ден от трaнсферa 136.200 :) много сме щaстливи. Зaписaх си чaс зa преглед зa 30ти януaри :)
И естествено веднaгa имa зa кaкво дa се притеснявaм - ТСХ ми е 3.73. Утре оривaм при др. Нaчев зa вдигaне нa дозaтa нa л-тироксинa.
БРАВО НА ВАС linapoli.Много се развълнувах!!!! и ти желая успешен финал и всичко да е на ред!Дано си ни за кадем и повлеееееечеш много по теб! :bighug:
Вали85 хайде мила,ти си следващата!Успех ти желая и много ембриончета!
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #258 -: Януари 18, 2015, 15:34:49 pm »
Блaгодaря момичетa  :bighug: при предното ин витро бях първaтa в темичкaтa с положителен тест и след мен зaвaляхa сaмо ++++++++ Нaдявaм се и този път дa донесa късмет нa всички! Нa всички в процедурa пожелaвaм много успех!
Вaли, стрaхотнa бройкa :) пожелaвaм ви всички дa се оплодят и дa стaнaт прекрaсни бебетa ;)



*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #259 -: Януари 18, 2015, 15:53:07 pm »
Леле каква хубава новина! Честито  linapoli, дано си ни на късмет!


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети