0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #260 -: Януари 16, 2013, 18:41:51 pm »
Изпражненията на изключителното кърмено дете са редки. Това не е диария, нито АБКМ.
Слузта понякога се дължи на недостатъчно по обем хранене, и щом то се увеличи- тя изчезва.
Но и да я има по-малко, ако детето наддава добре, и няма други обезпокояващи неща, слузта не е проблем.

Това са базови неща, простете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #261 -: Януари 16, 2013, 19:53:40 pm »
докторе, базови са, както е базово, че изключително кърменото дете няма "запек" ако не е акало ден-два, ама бг педиатрите още предписват лаксативи. иначе, да базови неща са  :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #262 -: Януари 16, 2013, 21:29:08 pm »
rosefromstars благодаря ти, а ти имаш ли разстояние между зъбите? Питам, защото прочетох че в повечето случаи се получава и трябва берекети или шини.
мишле82 благодаря ти много за отговора, и аз това прочетох, въпреки че на някои места пише, че е по-добре да се среже преди да излязат постоянните именно за да се избегне носене на шини. Иначе, да, има разстояние между зъбите, което не е наследствено и явно се дължи на това :( Утре ще видим какво ще каже, беше ми интересно да чуя ако някой е минал през това, но едва ли ще е в темата от 0-12м :)


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #263 -: Януари 18, 2013, 12:09:31 pm »
Криси, имам малко. Но, не се забелязва особено, защото като бях малка в детската градина паднах от обратната страна на пързалката и си ударих предните 2 горни и долни резеца и те се изкривиха един към друг навътре към устната кухина - < . В последствие, не съм носила шини, за което съжалявам. Мисля че, шините са практични за всички подрастващи до 18 години, дори при съвсем малко дислокация на зъбите. После усмивката е страхотна, защото всички зъби се наместват както трябва да бъдат - в перфектно положение, а такива малцина имат, че бих казала и почти никой! В момента, единият ми племенник носи такива - не че е с проблемни зъби, просто профилактично и зъбите му се наместват в перфектната позиция с времето. Бих казала, че всеки който иска детето му да има перфектни зъбки и красива усмивка, може да му сложи шини (е, разбира се, ако детето се съгласи да ги носи :) ). Така че, не бих казала, че шините са някакъв проблем. Вече, ако хирургът прецени според състоянието - ако е от най-тежките, може да му срежат ципичките и до няколко дни ще се оправи бебчо. Но, не знам с приемането на храна как ще е... Толкова малко бебче може да откаже да яде, докато отново почувства комфорт в устата си. Може би, по-голямо дете би разбрало и пак би хапвало пюренце или попарка (в зависимост от възрастта), въпреки че ще го боли малко. Но, всичко е според състоянето - хирургът ще прецени. Ще чакам да пишеш как е минал прегледа, Криси. Успех!  :kiss: :bighug: :babyflips:
« Последна редакция: Януари 18, 2013, 12:26:13 pm от rosefromstars »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #264 -: Януари 18, 2013, 13:44:23 pm »
докторе, имам питане, което искам да задам в тази тема, защото мисля и на други може да е полезно:

дъщеря ми има на темето все още корички, които ако се разрешат или отлепят с пръст падат. това cradle cap (извинете не зная как се казвана български) ли е или нещо друго и има ли смисъл от миенето със специализирани шампоани или е само естетически проблем, който с времето си минава? благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #265 -: Януари 18, 2013, 14:28:40 pm »
Може да ползвате "Фунгорал" шампоан в комбинация с Мустела Стелакер.

След това да измивате косите само с "Dove".
« Последна редакция: Януари 18, 2013, 14:32:11 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #266 -: Януари 18, 2013, 16:49:36 pm »
благодаря
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #267 -: Януари 18, 2013, 17:29:05 pm »
Д-р Бърди, отново искам да Ви благодаря за оказаната помощ!
Благодарение на Вас не дадохме предписания антибиотик на Жорето!
Резултатите от втората проба излязоха днес и МБ е чиста  :D

Поздрави от мен и Жорко, и лека вечер!  :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #268 -: Януари 18, 2013, 18:04:14 pm »
:)

Не давайте на бебето НИЩО друго освен кърма!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #269 -: Януари 18, 2013, 22:42:23 pm »
Ще чакам да пишеш как е минал прегледа, Криси. Успех!  :kiss: :bighug: :babyflips:
Здрасти,
Благодаря за отговора :) Бяхме на лекар и то на 3ри :) Двама казаха, че може и само да се оправи след като излязат кучешките зъби, другия заяви че само не можело да се оправи и трябва да се реже :( Както и да е, и тримата смятат, че ако не се оправи след като излязат всички млечни зъби ще е нужна интервенция когато излязат постояните зъби, т.е след 6-7 години и ако има разстояние, ще слагаме шини или брекети  osi_7 :BangHead: Много ми е мъчно, ама какво да се прави, моля се само да се оправи...Ще питам и педиатърката какво мисли, интересно как не го е споменавала до сега..
« Последна редакция: Януари 18, 2013, 22:44:25 pm от Krisi88 »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #270 -: Януари 19, 2013, 00:53:27 am »
докторе, имам питане, което искам да задам в тази тема, защото мисля и на други може да е полезно:

дъщеря ми има на темето все още корички, които ако се разрешат или отлепят с пръст падат. това cradle cap (извинете не зная как се казвана български) ли е или нещо друго и има ли смисъл от миенето със специализирани шампоани или е само естетически проблем, който с времето си минава? благодаря

Елена, аз съм много доволна от Мустела Стелакер, от няколко третирания крустите паднаха, даже съжалих, че не съм ги махнала по-рано, ама майка ми все викаше, че ще паднат сами. Е да, ама не паднаха и към годинката ги махнах. Остана само на фунтанелата, която още не  е затворена.Там нямаше как да разресвам сериозно с гребена. Между другото на сапуна Дав в Бг много му развалиха качеството, изобщо не е това, което беше преди.

За брекети и шини май краен срок няма. Есента видях жена на около 50-60 години с брекети. Освен, че при големи изкривявания е болезнено, резултатът си заслужава!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #271 -: Януари 19, 2013, 02:02:50 am »
"Дав" е само немски. Всичко останало са фалшификати.
"Дав" не се прави извън Германия. Така че в Бг няма какво да "развалят", освен ако не внасят от Турция "турски дав"- сиреч- боклук.
« Последна редакция: Януари 19, 2013, 12:06:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #272 -: Януари 19, 2013, 09:13:53 am »
То да беше само това, всичко е фалшификат, Докторе, но пък цената му е като за оригинал! Тъжно...

Извинявам се за спама  :oops:
« Последна редакция: Януари 19, 2013, 09:18:16 am от orchidblossom »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #273 -: Януари 19, 2013, 12:02:46 pm »
В тази връзка и аз искам да попитам. Бебенцето ми има жълти корички точно в областта на фонтанелата. Досега не съм ги мазала с нищо и честно казано ме е страх. Четка също не съм използвала. Искам да попитам дали при толкова малко бебе мога да използвам някаква козметика или да чакам да минат?

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #274 -: Януари 19, 2013, 13:46:25 pm »
Д-р Бърди, отново искам да Ви благодаря за оказаната помощ!
Благодарение на Вас не дадохме предписания антибиотик на Жорето!
Резултатите от втората проба излязоха днес и МБ е чиста  :D

Поздрави от мен и Жорко, и лека вечер!  :D

Супер, Врабче!  :bighug:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #275 -: Януари 19, 2013, 14:00:19 pm »
Ще чакам да пишеш как е минал прегледа, Криси. Успех!  :kiss: :bighug: :babyflips:
Много ми е мъчно, ама какво да се прави, моля се само да се оправи...Ще питам и педиатърката какво мисли, интересно как не го е споменавала до сега..

Криси, това със шините е просто естетическа корекция - не го мисли. Да знаеш след това каква прекрасна манекенска усмивка ще има сладуранка! Супер, че сега не се налага да ги цепят, а по-късно евентуално - хем ще е по-голямо детето. Педиатрите са много заети и често не довиждат нещата - затова моята ми е казала да споделям винаги каквото забележа, пък тя ще прецени дали е от значение или не. Чного добра жена е и съм доволна от нея. А, пък за всичко си има специалисти. Не се притеснявай, Криси! Цунки!

orchidblossom, на мен вече ми е малко късно за шини - поне така го чувствам. Не че съм на 60 години... а, и не съм манекенка, че да се притеснявам особено. Може би, защото имам големи устни и рядко ми се виждат зъбите дори когато се усмихвам...  :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #276 -: Януари 19, 2013, 14:27:09 pm »
В тази връзка и аз искам да попитам. Бебенцето ми има жълти корички точно в областта на фонтанелата. Досега не съм ги мазала с нищо и честно казано ме е страх. Четка също не съм използвала. Искам да попитам дали при толкова малко бебе мога да използвам някаква козметика или да чакам да минат?
Мисля, че Мустела е подходящ и за малки бебета.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #277 -: Януари 19, 2013, 18:49:13 pm »
На "Клоран" има кремче за суха и чувствителна кожа и млечни крусти. Аз ползвах такъв за крустите и все още го ползвам за лицата на малките.
http://www.koalabebe.com/product/491/kloran-klorane-podhranvasht-krem-s-kold-efekt-50-ml.html
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #278 -: Януари 19, 2013, 18:53:11 pm »
Рийвс, на Мустела има една много хубава пяна-за бебешки корички, така се казва. Още като забелязах, че започват да се оформят крусти по главичката на Дани, веднага започнах да го мия с нея. Веднага се отмиха, никога нищо не се е лющило и главицата му е много чиста. Никога не съм разресвала по време на баня,нито съм мазала с нещо друго. И до сега го мия с тази пяна. Икономична е, втора опаковка ползвам и още има- за повече от 6 месеца стига.

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #279 -: Януари 20, 2013, 08:30:09 am »
С каката за крусти ползвах крема на клоран, който Мими е показала. Много съм доволна. Тя и досега от време на време прави такива корички по главата и с 2 намазвания всичко пада.
С бебо сега ползвам пяната на мустела, но за съжаление, вече месец нямаме никакво подобрение.
Ще процължа още известно време и ако трябва пак клорана ще мажем, макар че не ми се иска, защото коричките са на голяма площ.