0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #220 -: Април 22, 2015, 20:17:43 pm »
Благодарение на Бубулина се сдобих отново със схемата си за захранване. Ако някоя майка иска да й метне едно око, да ми пише. Нямам идея как да я кача някъде в нет-а и да се отваря като линк просто (защото съм технически идиот). Мисля, че по мейл, като прикачен файл - мога да я изпратя.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #221 -: Април 22, 2015, 22:23:24 pm »
Ra4ko75, точно същия го имаме и ние, бузите, зад ушетата и надолу върви. Кажи моля те как да действам?

И още, те стават после сухи и грапави, като мажа с крем и сякаш се отделя мъртва кожичка. Тя как пада, сама ли пада, кога пада? Кога се къпете, всеки ден или през ден? Директно ли миеш бузки и телце или разтваряш сапуна във водата и така пличкаш?

Като се кърмихте избягваше ли храни, от какво ви се обостряше дерматита?

И най-вече - маха ли се това чудо?
[/url][/url]
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #222 -: Април 22, 2015, 23:08:19 pm »
Ехеее, хванали сте тема дето ме вълнува и мен. И Мати има на бузките такова. Питам вече два пъти лекарката и казва че си е екземичка и да го мажа с кремче и толкоз - нищо специално. На моменти се изостря повече на моменти се скрива. На него ме му се лющи - само седи грапаво и почервенява. Присъединявам се към питането на Вени кои храни да избягвам, защото определено наблюдавам че му влияе, но не мога да хвана как... Също да питам за Екзомегата - аз имам вкъщи, защото съм с атопична кожа и се мажа, дори съм взела от серията defi, дето е в специалната опаковка, но за бебета специална бебешка екзомега ли е :ask:
Друго да ви питам - как измивате слънцезащитния крем? След дълго търсене намерих и купих (той младежа вече тен има, ама нямаше никъде крем да купя...) и днес го намазах за първи път като излизахме. Направи ми впечатление обаче че не се изми добре от лицето при къпането, защото все пак не мога да му лисна кофа вода отгоре :? Уж го търках с ръка, дори с измивното, но дали аз бях сложила повече, дали и самия крем е доста водоустойчив...

Не успявам да пиша напоследък, но малкия с това въртене се напъва много и повръща поради това, разбута си рефлукса, пищи от киселини и изобщо сме забавление... гледам да сме навън да спи в количката, че вкъщи само придремва и се изнервя и нищо не успявам да свърша вече :(
47 Smiles, благодаря ти че сподели за РД. И аз мисля, че са малки за повече но от сега го мисля, че около мен никой не го мисли... а и малко се тревожа, че близките ни или не са тук или не са в кондиция много(бабите) и ще се получи депресарско и затова... ще видим, има време :)
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #223 -: Април 22, 2015, 23:13:24 pm »
Mousyt, какъв слънчезащитен крем взе?
На Дани така му се получаваше от Мустелата. Беше като циментова замазка. Преди седмица обаче купих на Uriage и е много приятен - течен и бързо попиващ.
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #224 -: Април 22, 2015, 23:31:17 pm »
47 Smiles, точно на Уриаж е :lol: То не че имаше избор...аз бях аха да ви пиша да кажете откъде купувате, че обиколих половин София и на всякъде "Ами още не сме заредили" 8O и намерих в една аптека Uriage, и нали досега цялата му козметика е тяхна и взех... наистина не е мазен крема (аз много мразя мазни), ама май сложих малко повече, знам ли...
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #225 -: Април 23, 2015, 07:47:55 am »
Хи-хи, ами много странно тогава, защото при нас не оставят следи от него, за разлика от Мустелата, която му стоя 3 дни на челото  :lol:
Ползвала съм и на Хип (бяха ми подарили), но и тяхното не ми хареса.
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #226 -: Април 23, 2015, 09:20:08 am »
Ra4ko75, точно същия го имаме и ние, бузите, зад ушетата и надолу върви. Кажи моля те как да действам?

Въпросът не е към мен, ама да и аз да си кажа ;)
Първото лишейче му излезе на едната бузка, когато беше на 3 мес. Мажех с някакви мазни кремчета - не минаваше, ставаше все по-голямо. По препоръка на педиатърката намазах с "Елоком" /кортикостероиден крем/ - изчезна след 3-тото намазване. След около 10-тина дни обаче излезе на другата бузка, над лактите, над коленете. Понеже беше само на кърма, махнах от менюто си всички млечни продукти, яйца, ядки, риба... Не само, че нямаше никакъв ефект, но лишеите започнаха да се разпространяват повече - почти цялото му тяло, ръце, крака... Нямам снимка, но по едно време точно когато навърши  6 мес. и трябваше да започвам захранването, направо стана страшно - целият беше на петна. Посетихме дерматолог - "калсически Атопичен Дерматит". По нейна препоръка смесих "Елоком" с "А-дерма Екзомега" /50 на 50/ и мажех внимателно само върху самите лишеи, не върху цялата повърхност. Разредих къпането през ден, взех сапун на А-дерма. Дерматоложката ни разказа за "климатолечението" - на висока надморска височина АД се повлиявал много добре - първо, щото там не виреят алергени и второ, не знам коя жлеза с вътрешна секреция работела по различен начин и организмът сам се справял... Въпреки, че беше януари месец, започнахме всеки уикенд да се качваме на Витоша.
Към днешна дата, повече от 3 месеца не е излизал нов лишей. Продължавам да ползвам сапуна и крема на А-дерма, както и да къпя през ден /за мое и на малкия съжаление ;)/.
Внимавам повечко със захранването - още не съм му дала млечни продукти...
Надявам се, че вече го е "израстнал"...



*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #227 -: Април 23, 2015, 11:27:59 am »
Ra4ko75, точно същия го имаме и ние, бузите, зад ушетата и надолу върви. Кажи моля те как да действам?

И още, те стават после сухи и грапави, като мажа с крем и сякаш се отделя мъртва кожичка. Тя как пада, сама ли пада, кога пада? Кога се къпете, всеки ден или през ден? Директно ли миеш бузки и телце или разтваряш сапуна във водата и така пличкаш?

Като се кърмихте избягваше ли храни, от какво ви се обостряше дерматита?

И най-вече - маха ли се това чудо?

При нас обрива беше по лицето най–вече. Аз къпя през зимата 2–3 пъти седмично. В началото, когато обрива беше най–обострен, позвахме 2 пъти за по три дни предписан ни от детската лекарка правен крем с кортикостероиди. Но, както е писала и Nedda, след спирането му се почваше отначало. Изписваха ни в Австрия някаква Швейцарска козметика, но въобще не помагаше. Детската лекарка ни изписа и за къпане шампоан на билкова основа, който се разтваря във водата, за да е мазна. След това като се прибрахме в България посетихме дерматолог и тя ни препоръча A-Derma Exomega шампоана и балсама и  сапун пак за АД на AVENE (аз ползвам на тази марка от тази серия и слънцезащитния крем 50 фактор) http://www.avene.at/. Като започнахме прилагането на тази козметика, нещата се подобриха значително. При нас проблема все още не е израстнат, но се изразява в това че през зимните месеци кожата му е много суха и мажа по 2 пъти на ден с козметиката. Аз съм го кърмила до 4м, но е бил на смесено хранене и не съм спазвала диети. При захранването много внимавах, но не се е проявила реакция освен веднъж при приема на овесената каша, но следващите пъти вече нямахме проблем. До 2г. възраст му перях дрехите с прах за пране за хора с алергии, не използвах омекотители. Най–кризисния перод е зимата, защото въздухът е сух и изсушава допълнително кожата. От 2 години нямаме проблем лятото като го къпя с нормални шампоани. Трябва да носите само памучни дрешки, ако е плетиво само памук без власинки, да се следи нивата на влажност в къщи – сухият въздух е неблагоприятен за хората с такъв проблем, да се поддържа през зимата не много висока температура в къщи – около 21 през деня и 18/17 през ноща. Слагай ръкавички или чорапчета на ръцете, за да не се дере. За храните трябва първата година да се избягват цитросите, мъхестите, ягоди. Това е в общи линии от опит. Лекарите казват, че се израства до 7г. възраст, само в около 2% от случаите май беше остава доживотно.
Mousyt, серията A-Derma Exomega, както за възрастни, така и за бебета и деца.Пиша винаги Exomega, защото само тази серия е за бебета, деца и възрастни с АД.
« Последна редакция: Април 23, 2015, 12:15:01 pm от ra4ko75 »


Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #228 -: Април 23, 2015, 12:18:11 pm »
Здравейте и от нас ние сме добре вече,аз още се боря със синузита,но малчо е ок претеглиха го вчера 7400 кг. и 67 см. утре ще го водя на ехография на кор.орг. и изследвания кръв и урина..
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #229 -: Април 23, 2015, 12:23:51 pm »
ra4ko75, благодаря. Сега се зачетох, то си пише на флакона, ама някой трябваше да се сети :oops:
А сега един още по-тъп въпрос - каква е разликата между крем, балсам и прочие на една серия (в случая на Екзомегата)? Само консистенцията ли е и може ли да се ползва всяко едно от тях според вкуса?
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #230 -: Април 23, 2015, 13:49:44 pm »
Момичета, я вижте на Дани екземата. Снимката е малко неясна.
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #231 -: Април 23, 2015, 13:52:38 pm »
ra4ko75, благодаря. Сега се зачетох, то си пише на флакона, ама някой трябваше да се сети :oops:
А сега един още по-тъп въпрос - каква е разликата между крем, балсам и прочие на една серия (в случая на Екзомегата)? Само консистенцията ли е и може ли да се ползва всяко едно от тях според вкуса?
Тогава аптекарката ни обясни, че са с различна консистенция и е за предпочитане през лятото да се ползва с по–рядка консистенция, а зимата с по–гъста консистенция. Ние ползваме балсама, защото е нещо средно.
47Smiles, според мен е от храненето, ако обираш с лъжичката или ако се лигави, но нека и другите мами се изкажат.
« Последна редакция: Април 23, 2015, 13:56:24 pm от ra4ko75 »


*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #232 -: Април 23, 2015, 13:57:29 pm »
На моя Дани така му ставаше докъм 2 годишен. Под долната устна - от прекомерно точене на лиги, а по бузите в студено време. Какво ли не измазах, чак кортикостероиден крем ми предписа педиатър - файда нула. С Екозомега-та се оправи всичко само за седмица мазане, а беше така с месеци.
Започнах при извеждане да мажа с колд крем (по студа), след прибиране - почиствах кожата и мажех с Екзомега. След като стана на 2 години обаче - не се появиха повече тези неща и оттогава козметика за него почти не съм ползвала. Чат-пат колд крем зимно време, ако е много студено, духа...и се сетя де  :lol: Лятото слънцезащитен и това е. Нищо не съм променяла, или ограничавала като храни.

П.П. И аз като ra4ko75 ползвах балсама, по същите съображения  :D
« Последна редакция: Април 23, 2015, 14:01:41 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #233 -: Април 23, 2015, 14:03:19 pm »
Мерси, Ра4ко, Jbrul,
И аз си мисля, че е от лигите, но понеже и на крачетата му излизат, та затова се зачудих. А също има от горната страна на устната.
Ще го търся този крем. И преди ми бяхте казвали за него, ама аз не го взех. Сега го мажа вече от една седмица с разни други, но не минава.
Ако успеем да отидем на консултация и док ще питам.
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #234 -: Април 23, 2015, 14:17:11 pm »
http://apteka.framar.bg/30022340/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D0%B7%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%81%D0%B0%D0%BC-200-%D0%BC%D0%BB-   Ей това ти трябва Смайли. Третирай всички засегнати зони - лице, крачета, където нещо има - смело.

На мен от години ми излизат някакви "лишеи" САМО по ръцете и раменете, в преходните сезони... А аз проблем с кожата си нямам и не съм имала, освен този. Що ходене е било по дерматолози, взимане на материал да се види какво е (ако е нещо гъбично и пр.) - ми нищо и нищо не се разбра по темата. Накрая ми се каза, че: "Ми сигурно е нещо генетично..." Като избият са точно във вида, в който е на Дани брадичката, като се махнат - остават едни бели петна, като "слънчеви петна". За 20-ина години - не знам нещо с което да не ги мазах, вкл. и с антимикотичен спирт в един момент, пак по лекарско предписание, та още по-зле стана положението (естествено). Та чаааак като взех "Екзомега" за Дани и реших и аз да се мацна с нея - О! Чудо  :lol: Не съм наясно съвсем в детайли защо така вълшебно действа това мазило, ама действа наистина.

П.П. Смайли тук ми го дава в наличност: https://www.koalabebe.com/%D0%9A%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%A5%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D1%8F%D0%BB%D0%BE/%D0%95%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%90-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%95%D0%BA%D0%B7%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0-A-derma-Exomega-%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%81%D0%B0%D0%BC.html
« Последна редакция: Април 23, 2015, 14:24:37 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #235 -: Април 23, 2015, 16:53:30 pm »
 Аз ползвам това :
http://apteka.framar.bg/30014355/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D0%B7%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-400-%D0%BC%D0%BB-

Не съм наясно съвсем в детайли защо така вълшебно действа това мазило, ама действа наистина.

Аха, напълно съгласна!

Иначе по-добра е серията D.E.F.I.
Разликата, доколкото знам е в технологията на опаковката - тази е направена така, че да не може да влезе въздух обратно в тубата, демек, да остане стерилна.




*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #236 -: Април 23, 2015, 23:57:13 pm »
Ех, аз без да знам съм нацелила продукта :lol:
Аз вкъщи имам точно този дето Jbrul е показала но от серията D.E.F.I. Точно както е обяснила и Неда, те са в една специална опаковка (доста трудна поне за мен за ползване), която пази съдържанието стерилно и по този начин самият крем е без подобрители и нещо си такова... На мен дерматолог ми беше предписал крема от серията, но ми идваше мноооого мазен та последния път взех балсама и съм доволна. Днес намазах и бузките на дребчо, ще пиша какъв е ефекта :)
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #237 -: Април 24, 2015, 14:04:10 pm »
Да се разпишем с поредния фризьор. Много добре му се отразява на гъстота на косата честото водене  :lol: Като го минаваха с машинката отдолу се хилеше, а после се разплака на ножицата отгоре. Май просто започнаха да го боцкат косъмчетата. Добре че внучката на фризьорката беше там и му пя песнички, та успямхе да завършим подстригването.

Утре ни е фотосесията, та затова беше целия зор  :balk_116:

Добре че времето вече е хубаво, та излизаме по два пъти на ден. Скоро ще може и по три предполагам.
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #238 -: Април 25, 2015, 23:02:43 pm »
Влизам на бързо да споделя, че днес Дани направи първите си няколко серии от по десетина крачици сам. Знам, че не се води още проходил, но вече чакаме с нетърпение да се престраши още повече.  :P
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #239 -: Април 25, 2015, 23:21:51 pm »
Браво на Дани!
Ние пък направихме фотосесията.Мина перфектно.Надмина очакванията ми.Спокойни бебета.Много снимки-с бате,само двамата,индивидуални.Накрая-само на баткото,фотографът май си го,хареса,и се кефеше да го снима с разни аксесоари-китара,дебела книга...Вчетвъртък ще получим диск със снимките .Нямам търпение.Ще гледам да кача и тук най-после,макар че новият ни лап-топ не разпознава никакви външни носители Пробвахме флашки и смартфона ми дъс съответния кабел/някой знае ли какъв би могъл да е проблема?/.Дано поне с диска стане.