0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #140 -: Април 16, 2015, 08:05:50 am »
Здравейте на всички  :P

Днес нашето слънчице става на 1 годинка. Заповядайте тортичка.
Ще прануваме уикенда и приготовленията текат...



Хоупче, и нашата фотосесия е планирана за 25-ти. Тази ще ни е първа и много се вълнувам. Много предстоящи празници при вас  :P

Лили, какво ти има? Оправяй се бързо ...
Свате, задължително да направиш снимки на столчето като дойде, заедно с Мария разбира се  :wink: Кой цвят поръчахте?
Ра4о, браво за резултатите от изследванията!
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #141 -: Април 16, 2015, 08:16:41 am »
Усмивки, честит пораснал Дани! Да е много здрав, весел и щастлив! Честито голямо момче.

Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #142 -: Април 16, 2015, 09:29:23 am »
Смайли честит рожден ден на Дани! Да ви е жив и здрав,да расте умен и щастлив и да осмисля дните ви!
Рачо,като нямате проблем с черния дроб и жлъчката да не би пък рахит да имате,това е другия вариант при повишена АФ проблем с костите...предполагам давате вит.Д и си държите главичката вече?
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #143 -: Април 16, 2015, 13:30:32 pm »
Да ви е жив и здрав порасналия Дани! :D
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #144 -: Април 16, 2015, 14:32:39 pm »
47 Smiles, да ви е жив и здрав малчугана! Да е все такова послушно и слънчево дете.


*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #145 -: Април 16, 2015, 14:43:06 pm »
Честито на малкия "голям" Дани!!!  :D Да расте все така прекрасен и усмихнат,за гордост на родителите си :D!
Алекс, уж го гледаха за рахит,но всичко си е в рамките.Малките "бахурчета" са симетрични и много,много .....сладки. Даваме витам Д от ранна"възраст". Сега ще потърсим и друго мнение,за да сме спокойни.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #146 -: Април 16, 2015, 16:03:09 pm »
Благодаря ви  :bighug:
Сега спинка рожденникът, а мама събира багаж и гледа да не шуми  :P

Да ви кажа за гърнето... Нали обсъждахме преди време, кога започват да могат да се стискат децата. Някой беше писал, че д-р Birdie е казал, че това става, когато могат да се качват по-стълби. Дани сам не може, но като го държа за ръцете може и това в момента му е любимото занимание - да се качва и слиза по двайсет пъти от някакви стълби. Та, нямам нужда от друг фитнес момента  :lol:
И наистина забелязвам, че последните 1-2 седмици след сън се стиска и чак като го сложа на гърнето се изпишква. Преди, ако не го сложех веднага (а то не винаги е възможно), свършваше тази работа в гащите. 
Акането отдавна вече е само в гърнето. Но не си казва още сам. Просто го слагам по график - след сън, след мляко, след разходка и в 90% от случаите, слагането е успешно. Така сме вече от три месеца. Последните две вечери дори не е пишкал в пелената. Слагаме го преди сън и след сън. Очаквам ги и онези периоди на бойкот де  :lol:
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #147 -: Април 16, 2015, 16:11:41 pm »
Свате, да ти е жив и здрав рожденика!
Много хубави моменти и поводи за радост да ви носи. Щастливо и безгрижно детство да има Дани.

И аз слагам на гърне. Но тези дни се дърпа и ще видим как ще.

*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #148 -: Април 16, 2015, 17:21:43 pm »
Смайли, честит рожден ден на порасналия Дани!
Да расте здраво и будно дете, да изпълва дните ви с незабравими емоции!


*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #149 -: Април 16, 2015, 19:06:06 pm »
Смайли, честит рожден ден на Дани! Да ви радва все повече!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #150 -: Април 16, 2015, 20:50:14 pm »
Здравейте на всички  :P

Днес нашето слънчице става на 1 годинка. Заповядайте тортичка.
Ще прануваме уикенда и приготовленията текат...


Смайлии, да ви е жив и здрав Дани! Много да ви радва и слуша  :D
Извинете, че нахлух така, но цял ден не съм погледнала подписа и сега чак в тази тема сгрях  :oops:
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #151 -: Април 17, 2015, 00:48:32 am »
Смайлс, да ви е жив и здрав Дани!

По въпроса с гърнето: може ли да ти пратя София да я научиш? Само философства, обяснява кой къде какво прави (сочи тоалетната и казва, че брат й там прави ...). Досега гърнето си седи неизползвано от 3 г. вече.  :lol:

Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #152 -: Април 17, 2015, 05:10:37 am »
Смайл,да ти е жив и здрав малкият юнак и много,много да те радва:)
Ние днес правим 4 месеца:) последният месец си бяхме стабилизирали режима-през деня разходки навън и сън,от 5-6 до 8-9 вечерта игри и спане до 6-7 сутринта. Да,да,ама не-вече втора вечер няма спане през нощта-постоянно се върти,сумти и ръмжи... какво става-не знам... нямаме подути венци
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #153 -: Април 17, 2015, 06:35:03 am »
Може да е "в период на растеж"  :lol: :lol:!  И нашия е така,на периоди. Може пък заради честите разходки да се изпълват с впечатления и да се превъзбуждат  :wink:! Започват опознаването на света ,а той,както знаем всички е много,много интересен :lol:. Още повече за едни мъници на по четири месеца  :D. Я,варналийки тук ,да ми кажат няколко хубави думи за очен специалист Д-р Светла Николова от детски очен център Изгрев.... :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #154 -: Април 17, 2015, 08:05:12 am »
Благодаря още веднъж на всички :)

По въпроса с гърнето: може ли да ти пратя София да я научиш? Само философства, обяснява кой къде какво прави (сочи тоалетната и казва, че брат й там прави ...). Досега гърнето си седи неизползвано от 3 г. вече.  :lol:

Блу, ами то както всичко друго, явно е индивидуално. И ние не сме застраховани от подобно поведение  :lol: Времето е пред нас  :lol:
А ти кога започна да я пробваш да я слагаш? Опитвам се да разбера дали е вярно това, че ако почнеш след 1 година е по-трудно от психологическа гледна точка за детето.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #155 -: Април 17, 2015, 09:25:49 am »
Рачо, за д-р Николова лоши отзиви няма, аз също водя моите деца при нея на преглед и съм доволна.


*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #156 -: Април 17, 2015, 10:10:54 am »
Смайли, честито ти голямо момче (малко на патерица, ама много се разхождаме в последно време). Да е много здраво и да ви създава повече положителни емоции.
Колко бързо минава времето, направо не мога да повярвам. А откакто са се появили децата нямам ден с друг еднакъв - тъкмо реша, че сме наместили режима и хоп изненада. Вече не се и опитвам да правя каквото и да било, оставям ги те да решават. Понякога се случва да заспят вечер без да са яли ... и съответно наваксват през нощта.
А колкото повече чета за захранването, толкова повече се ужасявам. Дано да ни се получи сравнително лесно, края на май или началото на юни ще го почваме вече. Да видим и док какво ще каже на консултацията. Вече се подготвям психически за поредната ваксина, последния път той беше с температура 24 часа след такова събитие. Дано минем по -леко този път.
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #157 -: Април 17, 2015, 10:23:20 am »
Не знам вече.. уж е легняла количка...
Моля споделете за захранването-след 4 навършен весец ли го започвате с тиква,марков и картоф? Някои казват вс ден по 1 лъжичка отгоре,кято се започне с 1,други казват половин бурканче е без мляко
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #158 -: Април 17, 2015, 10:28:29 am »
Здравейте, включвам се и аз - и ние пътувахме по празниците, но малкият беше буден и крив през почти цялото време - и на отиване, и на връщане, но пък там, където ходихме се държа повече от чудесно - спа и яде по график, разглежда толкова много нови неща за него - беше много смешен и интересен...Сега по 1.05 ни очаква по-дълго пътуване - около 6 часа - как ще го изкара  8O  8O.
Иначе тези дни ходихме на контролен преглед на опрерацията - докторът каза, че операцията зараснала мноогодобре, не трябва да се мажи белегът, че ще се скрие и , че нищо специално не трябва да се прави в неговото положение: "Само на сватбата му ще ме поканите"  :lol: каза...
При педиатърката ходихме и е 71см и 8820гр  8O, имаме зелена светлина за супички и пасирани сурови плодове след 6-я месец, за жълтък и др. Сега трябва контролна ехография на коремни органи да правим - препоръчаха МЦ Детско здраве, до Пирогов, д-р Митева, кръв и урина...
От вчера е едно викане и мусене и рев в количката - не иска да лежи, а да гледа - ама му е рано за летния кош  :? дано днес не е така. Май и зъби го почват - ревлив е, лигави се много, ръцете все в устата, а и лекърката каза, че са му подути венците  :?
Но не е само да се оплаквам - вече две вечери си заспива към 22.00-22.30 и се събужда в 6.30-7.00, цяла нощ спи  8O Дано продължи така, че аз и двете вечери без да е плакал и събуждам към 4.30 и си ставам , правя си му мляко и стоя до леглото да го взема, докато осъзная, че то, детето си спи  :D А вчера бутам количката, той -мрън-мрън-мрън, а аз му говоря: "Маме, защо си толкова крив, радвай се на времето, виж другите деца как слушкат, а ти само мрънкаш..." и си нареждам, а той ме гледа, започва да рита и ми се плези, но съвсем съзнателно  :D Така от вчера се научи да се плези и да се смее силно с глас  :D
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #159 -: Април 17, 2015, 10:34:22 am »
Бонболини,ти като че ли разказа нашия вчерашен ден!! :lol: :lol: Едно-към едно и със събуждането снощи. 8O Уж различни хора,пък еднакви като бебенца :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]