0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #640 -: Август 30, 2012, 22:37:35 pm »

Все още издирвам пащърнак, та да има няколко неща в менюто й, които действат по-разхлабващо, че да не се мъчи милото.[/color]
Пащърнак ако търсиш на пюре има на Хип, но май беше в комбинация с друг зеленчук. А иначе в Кауфланд съм купувала пащърнак.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #641 -: Август 31, 2012, 08:36:55 am »
Може и круша да дадеш, действа безотказно.
Чист пащърнак има на Сънвал.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #642 -: Август 31, 2012, 12:25:01 pm »
Хип имат чист пащърнак. Това е единственото бурканче, което съм купила до сега.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #643 -: Август 31, 2012, 15:14:54 pm »
радостина, не знам дали преди писах, но сините сливи, както и сокът от сини сливи (можеш да го разредиш с вода, но ако детето не пие вода по принцип може би е добре да даваш само сиропа. същото важи и за сокът от портокали.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #644 -: Август 31, 2012, 21:24:26 pm »
Благодаря за съветите, момичета. Утре ще купя сини сливи или круши, вече мога да въведа нова храна и ще е някой от тези.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #645 -: Август 31, 2012, 23:18:19 pm »
албена, в Немско на моя му обличат пижама, че дори и памперс за сън му слагат, мият си сами зъбите децата. Това с дюшеците на земята е така. Дори си мисля, че са твърде много деца на едно място за спане, но никой не ме пита. Спят по час и половина.
А за сополите и кашлицата - и на други места е така.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #646 -: Септември 03, 2012, 09:09:13 am »
Може би въпросът, който ще задам трябваше да е в темата за храненето. От няколко нощи Елиа възвърна нощното хранене. Последно пие мляко 200мл. в 22ч. и последващото беше в 6-6:30 отново мляко, от известно време обаче се буди към 4ч., върти се, сумти, проплаква. Опитвам с вода, но всеки път ядосано отблъсква шишето и се успокоява единствено с млякото.
Според мен я тормозят зъби, чеше се и се лигави много, долното венче е набъбнало, нощното безпокойство сигурно е от това, но пък да се успокоява с храна?!

Най-честият въпрос, който ми се задава напоследък е "ходи ли"?!! Ами не, не ходи. Стои права, когато я държа, подскача в бънджито, но няма и грам идея и желание да ходи или пълзи. Не мисля, че бебе на няма и 9м. би хукнало да ходи, нали?!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #647 -: Септември 03, 2012, 09:42:21 am »
Може би въпросът, който ще задам трябваше да е в темата за храненето. От няколко нощи Елиа възвърна нощното хранене. Последно пие мляко 200мл. в 22ч. и последващото беше в 6-6:30 отново мляко, от известно време обаче се буди към 4ч., върти се, сумти, проплаква. Опитвам с вода, но всеки път ядосано отблъсква шишето и се успокоява единствено с млякото.
Според мен я тормозят зъби, чеше се и се лигави много, долното венче е набъбнало, нощното безпокойство сигурно е от това, но пък да се успокоява с храна?!

Най-честият въпрос, който ми се задава напоследък е "ходи ли"?!! Ами не, не ходи. Стои права, когато я държа, подскача в бънджито, но няма и грам идея и желание да ходи или пълзи. Не мисля, че бебе на няма и 9м. би хукнало да ходи, нали?!

В 22 слагаме 1-1,5 мезурки бебешко оризово брашно.
Ходенето през нощта роля не играе.
« Последна редакция: Септември 03, 2012, 09:44:31 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #648 -: Септември 03, 2012, 09:44:38 am »
Може би въпросът, който ще задам трябваше да е в темата за храненето. От няколко нощи Елиа възвърна нощното хранене. Последно пие мляко 200мл. в 22ч. и последващото беше в 6-6:30 отново мляко, от известно време обаче се буди към 4ч., върти се, сумти, проплаква. Опитвам с вода, но всеки път ядосано отблъсква шишето и се успокоява единствено с млякото.
Според мен я тормозят зъби, чеше се и се лигави много, долното венче е набъбнало, нощното безпокойство сигурно е от това, но пък да се успокоява с храна?!

Най-честият въпрос, който ми се задава напоследък е "ходи ли"?!! Ами не, не ходи. Стои права, когато я държа, подскача в бънджито, но няма и грам идея и желание да ходи или пълзи. Не мисля, че бебе на няма и 9м. би хукнало да ходи, нали?!
Може да се успокоява, понеже след храна се доспива по принцип. Аз не бих върнала хранене през нощта, след като вече един път го е махнала, но ти си знаеш детето най-добре. При моите от както са махнали нощните хранения, храна през нощта не съм дала, само вода и то единични случаи, понеже и този навик не желая да създавам.

Това за ходенето е абсурд, малко са децата, които ходят на 8 месеца. Моите и двете проходиха на 13. Ивана дори стоеше права и лазеше от 7ми месец, но не проходи цели 4 месеца. Андреа пък започна да стои права чак в 9тия месец някъде( до 8мия не лазеше също), а проходи 2 семици преди Ивана. Всяко дете си е инивидуално. На мен пък ми казваха да съм ги държала да ходят. Викам си имах си хас сега да седна и да ходят да ги уча :-). Няма нужда и сами ще се научат. Та не мисля, че на вашата възраст имаш причина да се притесняваш.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #649 -: Септември 03, 2012, 10:49:21 am »
Успокоява се вероятно с млякото, защото като яде в 4ч. следващото хранене е в 10ч. сутринта, до тогава спи непробудно.
Ще пробвам с оризово брашно да видим.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #650 -: Септември 03, 2012, 11:02:40 am »
Защо питат, "дали ходи", щом детето е само на 8 месеца?   8O
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #651 -: Септември 03, 2012, 12:19:32 pm »
Защо питат, "дали ходи", щом детето е само на 8 месеца?   8O


А де!! Аз знам, че е малко за ходене, но понеже вече трима души ме попитаха почнах да се съмнявам в собствената си преценка. :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #652 -: Септември 03, 2012, 13:22:12 pm »
Аман значи от вечно питащи хора.. :x Казвай, ходи да, и интегрални уравнения решава!!!  :x

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #653 -: Септември 03, 2012, 13:46:16 pm »
Аман значи от вечно питащи хора.. :x Казвай, ходи да, и интегрални уравнения решава!!!  :x


Хахаа, решила съм следващият път, ако някой попита да кажа "ей сега приседна" хахаа
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #654 -: Септември 03, 2012, 18:47:55 pm »
Е на мен днес ми казаха "ами как така не прави БОЦ" - за бебе не 5 месеца  8O :lol:
Сори за спама, ама цял ден като се сетя и ...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #655 -: Септември 03, 2012, 23:13:27 pm »
Една мая приятелка твърди, че е проходила на 8м, а това за БОЦ на бабите им е фикс идея, като дойде някоя баба(не от нашите) и се започва-кажи здрасти, чао, дай целувка(той и на мен не дава по команда)- имат си някакъв репертоар явно.
От много познати чувам, че си водели децата за ръце преди прохождане, че искали(ама съм виждала как се дава 400гр пюре на 5м бебе, че искало, пък то по никакъв начин и една лъжица не поиска, просто за разлика от моето не плюеше), ми моето не искаше  :D
Проходи една седмица преди годината, без да го държа, без да го викам с играчки или други интересни неща.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #656 -: Септември 04, 2012, 00:07:58 am »
С ходенето и ние го позакъсахме малко. До преди две седмици не искаше и една крачка да направи, за пълзене и дума не може да става. Сега пък не мога да го спра да ходи, естесвено като се държи за мен за една или две ръце. Уморен е, не могат да му издържат крачетата, но се сърди, че не му помагам да ходи, а го оставям да си почива.


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #657 -: Септември 04, 2012, 06:29:10 am »
Аз не бих върнала хранене през нощта, след като вече един път го е махнала, но ти си знаеш детето най-добре. При моите от както са махнали нощните хранения, храна през нощта не съм дала, само вода и то единични случаи, понеже и този навик не желая да създавам.


Напълно съм съгласна. С Тереза имах на два пъти колебания дали е гладна, след като се събуди изненадващо през нощта, но реших да не я храня и постъпих правилно. Обаче батко й толкова обилно съм го поила с вода, че направо ме хваща срам  :oops:. Вероятно се беше будил от никненето на зъбите, а аз на всяко помръдване му давах вода, създадох навик и разстроих съня му за дълго време напред.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #658 -: Септември 04, 2012, 06:34:00 am »
Увеличих дозата на вечерното мляко и не се събуди, въртеше се, проплакваше, но за секунди само и без да търси шише.
Още нещо се чудех, кога се обуват въпросните "буйки" и какво всъщност представляват?!
Имам бебешки обувки най-различни, едни такива с мека подметка, а от ebay-я поръчах два чифта т.нар."първи обувки".
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #659 -: Септември 04, 2012, 06:42:38 am »

Още нещо се чудех, кога се обуват въпросните "буйки" и какво всъщност представляват?!
Имам бебешки обувки най-различни, едни такива с мека подметка, а от ebay-я поръчах два чифта т.нар."първи обувки".

"Наште" първи обувки не са за ходене, а само за "украса". Щом поръчваш от чужбина го имай предвид.