0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #580 -: Август 13, 2012, 23:22:28 pm »
  Шумовете за които говориш - къртене, чукане и пр. биха събудили всеки независимо дете, или възрастен човек, та това не е показател в случая.
Направо невероятно, но на моя син тия не му пречат,а от водата в мивката наистина се буди  :D със завиването сме като вас докато завия и започва мрънкане, рев и опити да се отвие. За спането да набера кураж, малко остана до 1.5г  :D
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #581 -: Август 14, 2012, 09:15:40 am »
Момичета ,пак да питам .
От снощи беба се буди с рев . Забелязвам ,че цялата се зачервява и напъва и като тръцне звучно й минава . До сега сме нямали колики . Това ли са коликите ? Снес сутринта пак е така . Постоянно тръцка и се напъва .  :oops:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #582 -: Август 14, 2012, 09:57:41 am »
дидомира най-вероятно я притеснява коремчето. А за съня, наистина се нагоди към тази ситуация в момента скоро ще се промени. Ето, аз както се похвалих колко спиме, сега от 2-3 дни ми става в 6 8O. И не и спи и това е. Единственото което ме успокоява е, че има енергия за 1,5-2 часа най- много и после заспива, та и аз да дремна малко  :lol: Надявам се това ставане в 6 скоро да приключи :)
А моята през деня спи много по-леко, от колкото през нощта. След 20ч можеш всичко да правиш в стаята, аз се цедя с помпата, гледам тв, спретна някое скандалче на таткото  :D, нашата не се буди. А през деня ми се е случвало тихо да се промъквам и да ми изпука коста и тя от това да се стресне и да се събуди :x
« Последна редакция: Август 14, 2012, 10:02:31 am от Krisi88 »


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #583 -: Август 14, 2012, 10:29:31 am »
дидомира най-вероятно я притеснява коремчето. А за съня, наистина се нагоди към тази ситуация в момента скоро ще се промени. Ето, аз както се похвалих колко спиме, сега от 2-3 дни ми става в 6 8O. И не и спи и това е. Единственото което ме успокоява е, че има енергия за 1,5-2 часа най- много и после заспива, та и аз да дремна малко  :lol: Надявам се това ставане в 6 скоро да приключи :)
А моята през деня спи много по-леко, от колкото през нощта. След 20ч можеш всичко да правиш в стаята, аз се цедя с помпата, гледам тв, спретна някое скандалче на таткото  :D, нашата не се буди. А през деня ми се е случвало тихо да се промъквам и да ми изпука коста и тя от това да се стресне и да се събуди :x

Криси , така е и при нас . Вечер спи по -тежко макар снощи да беше кошмар . Не заспива и това е . Откачам като си помисля ,че и вечер ще спре да спи че кошмара ще е пълен ,защото тя и през деня спи по пет мин . Чудим се как да го направим така ,че поне един от нас с мъжа ми да се наспива ,че и двамата вече сме като зомбита .
Днес ще почна да й давам капките за коликите та да видим .
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #584 -: Август 14, 2012, 10:37:48 am »
Дидомира , така изглеждат коликите по принцип, бебето има и газове,а като пръцне му олеква. Дани започваше да мрънка, ако иска да пръцне, ама нали е мъжко и го мързи  :lol: - не се напъваше, ами чакаше аз да му съдействам /има си техника с масаж на коремчето, свиване на крака и пр./ При него коликите започнаха рано и си ги влачи до 4,5м, но не е било трагични положението, защото аз бързо открих препарата който му действа добре и в общи линии 10-ина мин. на ден да е имало рев заради коремче. През останалото време, като му помогна да пръцне и се отпускаше. В този период точно - електрическата люлка ми спаси кожата на мен. Пребиваваше там почти постоянно, имало е случаи да го местя с нея върху спалнята и а спре да се люлее - а се е събудил и е писнал, един магазин батерии заминаха  :lol:, ама си струваше. Дано бързо отшуми това при твоето бебе.

Krisi88 , явно си е до дете кога и от какво се буди. Моето примерно има само две "положения" - или се буди от всичко, или от нищо, зависи колко дълбоко е заспал. Иначе, такива часове за спане каквито споменаваш при твоето дете...аз можех само да си мечтая когато Дани беше на тази възраст. И по 6 часа ми е откарвал буден през деня, пък за "нощен сън" преди 12:00ч. и дума не можеше да става и то таман го приспя с 1000 гимнастики и хайде нощно хранене в 3:00ч., дремне 40 мин. и пак будене за нещо и така до млякото в 6:00ч. след което решава, че се е наспал и цял ден пак вилнее... При този график над година - бях заприличала на анорексичка, а когато най-после започна да поспива и тъмносините кръгове под очите ми взеха да изчезват - лицето ми в огледалото ми изглеждаше неестествено някак  :lol: Та...има лошо, има и по-лошо, но при всички положения се оцелява. ;)

м-и Малко остава до "финала", спокойноооо  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #585 -: Август 14, 2012, 11:18:00 am »
Jbrulq , мила , пак успя да ме успокоиш  :lol:.Дано й минат коликите с това дето й го давам , пък другото хубаво е,че и аз слабея . Качих 21 кг по време на бремеността и ми остават още 7 вече . Беба ще ми помогне за тях явно .
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #586 -: Август 14, 2012, 12:47:58 pm »
JBrul разбирам те какво ти е било, и ние имахме такъв период към 2 седмици, заради ужсни колики и беше кошмарно. И тя преди 12 не запиваше, точно да заспи и айде пак наново да се кърмим. Само, че майка ми беше тук и ми помагаше, та през деня поспивах... Сигурно за това още нищо не съм свалила от бременността  :x Иначе и ние имаме такава люлка, още я ползваме, имаме още 2 кила до 9, за да я прибирам. :)

Дидомира защо не пробваш ето с такава топка. Аз с нея я успивах и още я успивам много успешно. Като по-малка само това помагаше
http://www.google.fr/search?tbm=isch&source=mog&hl=en&gl=fr&client=safari&tab=wi&q=gymnastique%20ball&sa=N&biw=320&bih=416#p=0

Сядам на нея и подскачам просто и след 2 мин бебето спи :) Много по-удобно е отколкото права да дундуркаш а и скачаш на високо, хем краката тренираш, хем бебето лети направо  :D Аз вече разучих много пози с нея, понякога я слагам на краката ми и само с тях я друсам, и така мога да ям, защото са ми свободни ръцете и даже и тв си гледам  :D Също така с нея правим гимнастика за вратлето и гръбчето. На 2м и половина си държа главата без никакъв проблем. Слагам я по корем върху топката и я движа със самата топка в радиус от 1м и тя така много и харесва защото все едно е на roller coaster и си вдига главата да гледа на къде се пързаля :) Сега като си държи главата много добре я слагам по корем и изценирам батут всеедно върху топката и е един смях, голяма веселба пада :) общо взето много работа върши, ще видим по-нататък в какви други приложения ще влезе :)
А за ушлето, слагай лента за глава просто да минава през двете ушленца. Нещо е такова е
http://www.igrachki.bg/images/cache/790017a%20Baby%20Born%20Bebeshka%20lenta%20za%20glava%203+%206,90%20lv.-500x500.jpg
« Последна редакция: Август 14, 2012, 13:00:30 pm от Krisi88 »


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #587 -: Август 14, 2012, 13:06:52 pm »
Krisi88, тя сама си заспива . Аз проблем да я приспя нямам.Тя яде , ляга и само си заспива с бибата .Проблема ми е ,че не спи повече от 15 , 20 мин . Иначе ей на , преди малко яде , дремна и вече се кокори .

А лента почнах да й слагам ,ама в тия жеги не смеех .
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #588 -: Август 14, 2012, 13:29:14 pm »
Krisi88, тя сама си заспива . Аз проблем да я приспя нямам.Тя яде , ляга и само си заспива с бибата .Проблема ми е ,че не спи повече от 15 , 20 мин . Иначе ей на , преди малко яде , дремна и вече се кокори .

А баш! И Дани беше така и като споделях - започваха да ми дават съвети за приспиване. И обяснявах до посиняване, че не приспиването е дерт ами самия сън после, пък какъв "сън" беше то - едва ли някой във форума не разбра тогава  :lol: И все се чудеха другите майки "как така не спял..." Еми не спеше, по-ясно не мога да го обясня и все се чудех как издържа това дете с такъв "режим". Хем на рядко спеше, хем по малко и то не ставаше ни да дремна с него, ни да си свърша нещо у дома, та и вземането на душ ми беше егати лукса доста дълго...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #589 -: Август 14, 2012, 13:46:12 pm »
Krisi88, тя сама си заспива . Аз проблем да я приспя нямам.Тя яде , ляга и само си заспива с бибата .Проблема ми е ,че не спи повече от 15 , 20 мин . Иначе ей на , преди малко яде , дремна и вече се кокори .

А баш! И Дани беше така и като споделях - започваха да ми дават съвети за приспиване. И обяснявах до посиняване, че не приспиването е дерт ами самия сън после, пък какъв "сън" беше то - едва ли някой във форума не разбра тогава  :lol: И все се чудеха другите майки "как така не спял..." Еми не спеше, по-ясно не мога да го обясня и все се чудех как издържа това дете с такъв "режим". Хем на рядко спеше, хем по малко и то не ставаше ни да дремна с него, ни да си свърша нещо у дома, та и вземането на душ ми беше егати лукса доста дълго...

 osi_9
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #590 -: Август 14, 2012, 18:39:59 pm »
Момичета бях ви писала преди за едно бънджи, ама никой нищо не каза.  Подариха ни едно бънджи дето се хваща за рамката на вратата. На инструкциите пише да се ползва когато стабилно си държи главата (approx. 4 m) ама онлайн се заминава упътването и пише approx 6 m. Аз я сложих да видя как ще реагира и много и харесва, смее се, върти се сама в кръг :) Ние сме 7,2 кг та добре изпълваме седалката. Та вие ползвали ли сте и от кога?


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #591 -: Август 14, 2012, 20:17:48 pm »
Aз ползвах такова бънджи, точно за врата на ABC design. Дани беше на около 4,5 месеца, държеше си стабилно главата и изобщо нямаше проблем да си скача. Понеже е по-слабичък, първо му подпъхвах едно одеалце в седалката за да е по-стабилен, но неговото бънджи е до 15кг и вероятно е с по-големи "гащи" /виждала съм и доста по-малки/. След 10-ина дни - нищо не съм му слагала повече. Поне у нас до купуването на проходилката, бънджито ми осигури доста време "хендс фри", а малкия се забавляваше доста добре в него. Е, като усети кефа на ходенето, повече не пожела да скача, та всъщност малко го ползва, но някои деца пък си скачат и доста след прохождането и си им харесва.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #592 -: Август 14, 2012, 20:35:23 pm »
Мацки, дайте линк да видя какво е това инженерно постижение  :lol:

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #593 -: Август 14, 2012, 20:58:56 pm »
Мишле, ето ти линк:
http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=73
Моето е от тези на Cangaroo - стойка, че вратите ни не стават за тази екстра, но все още не сме го изпробвали, а го купих преди повече от 3 месеца. Да взема да го сглобя сега като ми пуснахте мухата :lol:.
Иначе ортопедът, при който ходихме за профилактичен преглед размаха пръст с "никакви паяци и бънджита"...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #594 -: Август 14, 2012, 21:04:13 pm »
И аз имам такова бънжи само друг цвят http://www.walmart.com/ip/Evenflo-SmartSteps-Jump-Go-Pink-Tea/10745731?findingMethod=rr, но Ивана направо потъваше в него до преди 6-7 месеца, а сега като го изкарах стана бой кой да скача, та взех че го прибрах :-). След време пак ще го изкарам да видим. 


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #595 -: Август 14, 2012, 21:30:03 pm »
Аз пък 2 пъти го слагаж нашия и не стоя 5 мин и рев- страх ли го е, не се ли сеща още, не мога да го разбера. Стои си, но като се сетя пак ще го пробвам.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #596 -: Август 14, 2012, 22:40:57 pm »
Аз моята реших да я сложа днес и беше много смешна. Като я сложих и се отдръпнах тя така се опули милата, не може да разбере как хем е права, хем никой не я държи  :lol: После много се забавлява, но не скача, само опипва почвата с крачета  :D Ние всеки момент ще станем на 4ри месеца, главата много добре я държи, ако я слагам по 5 мин дали мога да и навредя по някакъв начин на гръбначния стълб? Не планирам да я остявам още да си скача сама вътре, а само така да отбием 5-10 мин време :)


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #597 -: Август 14, 2012, 22:46:05 pm »
Аз бих изчакала поне до 6 месеца.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #598 -: Август 14, 2012, 22:48:42 pm »
Нашето бънджи е такова http://www.youtube.com/watch?v=0oKxzC85Xlg.
Започнах да я слагам на 6м.,първоначално ревеше и не искаше да седи, сега вече е различно.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #599 -: Август 14, 2012, 22:54:34 pm »
Ние всеки момент ще станем на 4ри месеца, главата много добре я държи, ако я слагам по 5 мин дали мога да и навредя по някакъв начин на гръбначния стълб? Не планирам да я остявам още да си скача сама вътре, а само така да отбием 5-10 мин време :)

То ти сама можеш да кажеш дали си седи с лекота детето или му е некомфортно. Ако му е некомфортно, махаш го.