0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #520 -: Август 07, 2012, 15:11:29 pm »
И все пак си мисля, че все идва един момент в който бебето не трябва да се храни посреднощ, затова питах до кога е нормално, пък как и дали ще ни се получи е друг въпрос :wink:
Не знам дали има момент, в който не трябва, но опреелено след около 9 месеца мисля, че няма физиологична нужа. Не казвам, че не искат. То и аз като си създадох навика като бременна да ям през нощта, и аз бях глана две нощи докато отвикна :-). Това си е мое мнение, честно не знам какво е мнението на специалистите по въпроса, на на мен лично нощните будения много ми пречеха и затова направих всичко а махна храненията, като първа стъпка към спиране на буденията. Не че не се буят вече изобщо, но не е като да е всеки ден. И мама не ходи вече като зомби на работа :-).


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #521 -: Август 07, 2012, 15:19:50 pm »
И все пак си мисля, че все идва един момент в който бебето не трябва да се храни посреднощ, затова питах до кога е нормално, пък как и дали ще ни се получи е друг въпрос :wink:
Не знам дали има момент, в който не трябва, но опреелено след около 9 месеца мисля, че няма физиологична нужа. Не казвам, че не искат. То и аз като си създадох навика като бременна да ям през нощта, и аз бях глана две нощи докато отвикна :-). Това си е мое мнение, честно не знам какво е мнението на специалистите по въпроса, на на мен лично нощните будения много ми пречеха и затова направих всичко а махна храненията, като първа стъпка към спиране на буденията. Не че не се буят вече изобщо, но не е като да е всеки ден. И мама не ходи вече като зомби на работа :-).


Децата сами се отказват от нощните хранения след 3-4 м възраст.
Предпоставка за това обаче е достатъчност на последното за деня хранене.
Ако децата се кърмят, и последното им хранене е недостатъчно, няма как детето само да спре нощните хранения,ако не получи достатъчно последно, с което да издържа 6-7-8 часа.


Просто е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #522 -: Август 07, 2012, 15:51:55 pm »


Децата сами се отказват от нощните хранения след 3-4 м възраст.
Предпоставка за това обаче е достатъчност на последното за деня хранене.
Ако децата се кърмят, и последното им хранене е недостатъчно, няма как детето само да спре нощните хранения,ако не получи достатъчно последно, с което да издържа 6-7-8 часа.


Просто е.

Аз бих опитала да махна нощно кърмене, но все усещам някаква вина,, че искам да не ме будят през нощта. Би ли било достатъчно да дам вечеря(примерно супа около 200мл-общо взето такива са ни порциите до 250 през деня) в 19ч и да се кърмим преди сън около 20-21ч?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #523 -: Август 07, 2012, 15:55:23 pm »
НЕ е нужно да го "махате".
Детето само не се събужда, ако изтеглите последното хранене максимално към 00, и то е достатъчно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #524 -: Август 07, 2012, 16:30:13 pm »
"Махам" е условно казано, ако се буди няма как да не храня. Ще въведа вечеря и ще видим. Благодаря!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #525 -: Август 07, 2012, 16:38:51 pm »
Ния се буди към 4,30 - 5,00 сутринта и педиатъра ме посъветва да й изтегля храненето и да е към 12,00 последно . Да обаче тя пак си се буди по същото време .Закотвила се на 4,30 -5,00 сутринта и това е .
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #526 -: Август 07, 2012, 16:52:54 pm »
И все пак си мисля, че все идва един момент в който бебето не трябва да се храни посреднощ, затова питах до кога е нормално, пък как и дали ще ни се получи е друг въпрос :wink:
Не знам дали има момент, в който не трябва, но опреелено след около 9 месеца мисля, че няма физиологична нужа. Не казвам, че не искат. То и аз като си създадох навика като бременна да ям през нощта, и аз бях глана две нощи докато отвикна :-). Това си е мое мнение, честно не знам какво е мнението на специалистите по въпроса, на на мен лично нощните будения много ми пречеха и затова направих всичко а махна храненията, като първа стъпка към спиране на буденията. Не че не се буят вече изобщо, но не е като да е всеки ден. И мама не ходи вече като зомби на работа :-).


Децата сами се отказват от нощните хранения след 3-4 м възраст.
Предпоставка за това обаче е достатъчност на последното за деня хранене.
Ако децата се кърмят, и последното им хранене е недостатъчно, няма как детето само да спре нощните хранения,ако не получи достатъчно последно, с което да издържа 6-7-8 часа.


Просто е.
Значи все пак правилно си интерпретирам поведението на детето, то просто е много гладно посреднощ и не се буди по навик - както се опитват да ме убедят майка, сестра и други доброжелатели, а аз се опитвам да им обясня, че вечер кърмата ми не е достатъчна и затова се буди от глад.
Е ще си чакам момента в който сама ще спре да се буди, дано поне е скоро :wink:

П.П. А по повод, че не трябва да се храни вечер бебето - нямам предвид насилствено да се спира нощното хранене, а че просто идва един момент, в който все пак трябва детето да спре да се буди да яде /нещо не мога да се изразя правилно :oops:/.
П.П. Та затова и въпроса ми беше за оризовата каша, някой да сподели опит, да я е давал вечер, не в мляко или кърма, където пък се разтваря. Както съм споделя и друг път, най-вероятно в кърмаческата тема, че кърмата ми намаля, а не пием нищо от шише, та всичките ми въпроси са навързани, ама нали гледам да не се оливам в подробности, питам на парче и накрая не става ясно.
« Последна редакция: Август 07, 2012, 17:21:59 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #527 -: Август 07, 2012, 18:29:49 pm »
Радостинка, ако бебето ти е спокойно, не нервничи и наддава добре, значи кърмата ти просто се е регулирала. Не се притеснявай, щом заспива вечер, значи си хапва, колкото му трябва. Гладно бебе не заспива лесно. Води се по нуждите му, храни си го, когато поиска и няма място за притеснения ;)

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #528 -: Август 07, 2012, 19:20:35 pm »
Мишле, там е работата, че не всяка вечер заспива спокойно  :?
Зачестиха вечерите, в които реве дори и на гърдата, или след 20 минути уж сукане, с много мрънкане и рев и накрая си реве упорито докато заспи - като гладна...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #529 -: Август 07, 2012, 22:14:03 pm »
радостинка, мисля, че това са две отделни неща - от една страна е храненето и въпроси около това как се храните - на режим или на поискване, защото, освен ако няма сериозен здравословен проблем при теб кърменето под час може да бъде основна причина за намаляване на кърмата. освен това детето си расте, тоест много е възможно да сте в growth spurt, прериод на скок в растежа, май го превеждаме, и да му трябва по-често хранене. от гледна точка на храненето няма причина да се "маха", "мести" или други дейности да се правят, ако е гладно ще яде, ако му се спи ще спи.
другото е свързано със спането - мисля цигу искаше да пуска тема за съня - пак ще кажа, от това, което аз съм чела, ако детето спи 6 часа без прекъсване се казва, че спи цяла нощ. има много причини да не иска да заспи спокойно през нощта. пак идват въпроси - дали спите под режим, какво се случва преди и по време на заспиването. възможно ли е като расте да му се променят и времената на спане? та мисълта ми е, че не е въпрос само за храненето. ако искаш пиши и в темата за кърменето. ако кърмиш на поискване, най-вероятно хич не ти е намаляла кърмата, а просто се е регулирала и не си усещаш така тежки гърдите. аз напълно не съм съгласна с идеята, че децата се разглезват или "научават" да се събуждат от храненето нощем - ади има вечери, когато яде през час и половина, има други, когато и 6 часа може да откара без да суче. слушай си детето, не майки и други, ако си наддава добре, нямаш причини да се притесняваш за количеството и качеството на кърмата си.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #530 -: Август 07, 2012, 23:06:57 pm »
Мишле, там е работата, че не всяка вечер заспива спокойно  :?
Зачестиха вечерите, в които реве дори и на гърдата, или след 20 минути уж сукане, с много мрънкане и рев и накрая си реве упорито докато заспи - като гладна...

Ще се сдобиеш скоро с цикъл,за това са ревовете,или пък зъби,ама май е малка още за зъби :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #531 -: Август 09, 2012, 17:34:58 pm »
Доктор Бърди,
моля Ви отново за
помощ.Ние с малкия стигнахме до болница.8 дни ни лекуваха за остър туболоинтерстициален нефрит.Влязохме с лев.23 излязохме с 11.лекуваха ни с
гентамицин и медаксон.от седмица сме у дома пием панцеф но пак вдигаме Т до 37.2 а левкоцитите пак са 15.Няма плевмония или отит.Какво да правя ?Къде да търся проблем?Моля за помощ







*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #532 -: Август 09, 2012, 17:45:15 pm »
"Нефрит"  ->> уроинфекция?  или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #533 -: Август 09, 2012, 17:54:39 pm »
Ние се обзаведохме с кашлица. Започна като неволно подкашляне, но тази нощ я чух да кашля 4-5 пъти. Заведох я на местен педиатър /в Банско сме/ изписа ми Флудитек и Плумекс бейби за мазане. Сиропа е 2.5мл. два пъти дневно, но на листовката прочетох, че не е за деца под 2г. Какво правим?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #534 -: Август 09, 2012, 19:18:39 pm »
къди, мисля че ади е със същия или много подобен вирус, започва с кашлица, после температура и останалите екстри. тук специално казват да не се дават лекарства на бебета и деца под 2 години, а някъде чета 6, защото не действали, а понякога водели до бели. в другата тема писах, в момента търся самото изследване да го прочета, но след като това е вирус нищо от тези неща няма да донесе кой знае каква разлика. на мен също ми бяха изписали пулмекс, и то на бебе на 4 месеца, след като прочетох и говорих с фармацевт, не съм го слагала. като поотрасна малко съм я мазала няколко пъти, но да ти кажа разлика не видях никаква.  ако вдигне температура - парацетамол или ибупрофен и кърмене или ам на корем. друго, доколкото зная не можем да направим. аз й правя чай от босилек и мащерка, (но е по-голяма), а в другата тема м-и постна една рецепта пак с чай за кашлица.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #535 -: Август 09, 2012, 19:32:01 pm »
Къди,аз лекувам голямата си дъщеря с хомеопатия,ако имаш откъде да купиш в Банско  Оксцилококциум и Прагрип,стават за бебета,дават се разтворени в малко водичка,ако не помогнат със сигурност няма да навредят.Аз бях с вирус с висока Т преди няколко дни и понеже кърмя се лекувах само с тези неща,оправих се за 48 часа.Ако има зачервено гърло и сополки има и други лекарства,ако те интересува пиши на лични.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #536 -: Август 09, 2012, 20:22:00 pm »
да уроинфекция,или пилонефрит.диагнозата е по епикриза.Бяхаизолирани бактерии.Не зная какво да правя.Мислех ,че след болницата всичко ще е ок но ...
















« Последна редакция: Август 09, 2012, 20:42:53 pm от arwin »

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #537 -: Август 09, 2012, 21:44:08 pm »
Къди, моят син пи Флудитек при лек бронхоспазъм като беше на 1г. и 5м. Изписа го един от най - добрите педиатри в София.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #538 -: Август 09, 2012, 21:52:05 pm »
А на листовката на този Флудитек с големи букви пише да не се дава на бебета до 2г заради опаснот от бронхиална конгестия. Ходи се чуди на кого да вярваш.



  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VII
« Отговор #539 -: Август 09, 2012, 21:56:43 pm »
А на листовката на този Флудитек с големи букви пише да не се дава на бебета до 2г заради опаснот от бронхиална конгестия. Ходи се чуди на кого да вярваш.



Мдам