0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Уфф, очевидно ще се сменят памерсите. Илейни, предполагам доктор ти е предписал това "мастило"? Аз помня, че това кремче на Бърдои, имаше един пчелен восък или нещо такова, което май не можах го намеря тогава, но ще се поразтърся пак за него и за рецептата.
Очевидно марката "Pampers" си е най-добрата.


Уфф, очевидно ще се сменят памерсите. Илейни, предполагам доктор ти е предписал това "мастило"? Аз помня, че това кремче на Бърдои, имаше един пчелен восък или нещо такова, което май не можах го намеря тогава, но ще се поразтърся пак за него и за рецептата.
Очевидно марката "Pampers" си е най-добрата.

Понеже лятото пребивавам в Банско та тукашните майки ме открехнаха за памперси Тожур - марка на Лидъл. Евтини и добри са, нямам никакви забележки.
*
когато ади се обриваше ползвах масло от чаено дърво в купата с водата, с която я почиствах при смяна на памперса. веднага завяхват, защото то е антисептик. судокрема също е много добър и пенатен.

пп -- слага се по няколко капки в купа с вода и с памук почистваш.
успех
*

Понеже лятото пребивавам в Банско та тукашните майки ме открехнаха за памперси Тожур - марка на Лидъл. Евтини и добри са, нямам никакви забележки.
И аз не виждам разлика,освен малко в дебелината,но за едно спане няма проблем :).

*
"Матилцето" е Пиоктатин. Изписано ни е от лекар. На своя глава не го вземай. Консултирай се първо с личния. При нас върши чудна работа.
Ние също сме с Памперс. Според мен нещата не опират до марка, а до това с какъв вид е свикнало дупето. Поне такова впечатление ми прави, че смени ли се вида и веднага се подсичат децата.
Сестра ми ползва само Пуфис и е доволна пък от тях...  :D
*
ние като сме си тук сме на либеро, памперс отказвам да купувам по "политически" причини.

ето едно малко по-различно мнение за рефлукса, и преди да скочите срещу мен, ако го прочетете ще видите, че цитира сериозни медицински изследвания. дано е от полза
http://kellymom.com/health/baby-health/reflux/
*
Иванита, от "мастилото" пиоктанин много бързо завяхва подсеченото. Ако решиш да мажеш го направи с клечка за уши, като тушираш само раничките и слагаш памперса. Да знаеш доста щипе. Друго - да седи без памперс, да му подиша кожата и бани със смрадлика помагат много.

Моето дете се обрива от 'Памперс'.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Моят син се подсичаше зимата мазах с Пиоктанин и памперса сменях два пъти не се оправи. Накрая пак си е със старите памперси и няма проблеми. Започнах да си мисля, че е било от нещо, не точно памперса да е бил проблема. Не е било толкова лошо положението, но продължи с месеци. Сега ползвам само Судо крем и Мустела на тънък слой, при всяка смяна на памперса, пропусна ли да сложа и се зачервява.
Момичета, как се снабдявате с Хумана АР? Поръчвате на представителя за БГ ли, на какъв телефон и колко време отнема?

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Момичета, как се снабдявате с Хумана АР? Поръчвате на представителя за БГ ли, на какъв телефон и колко време отнема?



Аз поръчвам. Обаждам се на телефона на вносителят в случая Кенди ООД, много коректни и свестни хора. Сега една приятелка ми донесе от Германия, цената е просто без коментар 5евро кутията, имам доста и мога да ти изпратя една кутия, ако вноса се забави.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Като сме на тема адаптирани млека и аз да попитам. Какво е мнението ви за Хипп 1? Днес взех от него и от утре мисля да го почваме. Досега бяхме на НАН, но много го запича - в началото акаше веднъж на ден, после веднъж на 2 дни и вече веднъж на 3 дни. Също да питам каква би могла да е причината акото да е тъмно зелено на цвят? Случвало ли ви се е?
Като сме на тема адаптирани млека и аз да попитам. Какво е мнението ви за Хипп 1? Днес взех от него и от утре мисля да го почваме. Досега бяхме на НАН, но много го запича - в началото акаше веднъж на ден, после веднъж на 2 дни и вече веднъж на 3 дни. Също да питам каква би могла да е причината акото да е тъмно зелено на цвят? Случвало ли ви се е?

Аз в началото давах ХИП, но се появи рефлукса. Четох, че ХИП съдържа нишесте както и Лактаната и това окончателно ме отказа от двете марки. Сега залагам на Хумана, в момента Хумана АР, но скоро ще минем на Хумана 2.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Радост, а за д-р Ружа Панчева, мисли ли? Казаха ми, че била и детски гастроентеролог, моя приятелка е много доволна от нея.


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
КЪДИ, аз в съдържанието на Хуманата видях нишесте:
http://www.zabebo.bg/products/bebeshko-adaptirano-mlyako-humana-1-humana
 Точно Хумана мислех да взема, но затова се отказах. Може и в Хипп да има знам ли, но не го пише, аз специално за това гледах днес.

Оффф, сега си препрочетох съдържанието и на Хипп - пише си го - скорбяла. И какво да му давам в крайна сметка за да се отървем от този запек?

« Последна редакция: Май 24, 2012, 19:04:34 pm от gergana :-) »
gergana, Хумана регулира чудесно, гарантирам ти, че няма да се запече:)
Между другото има очевидна разлика в консистенцията и вкуса на Хуманата, която ми носят от Германия и тази, която купувам от тук!
gergana, Хумана регулира чудесно, гарантирам ти, че няма да се запече:)
Между другото има очевидна разлика в консистенцията и вкуса на Хуманата, която ми носят от Германия и тази, която купувам от тук!

А не би трябвало да има разлика, защото се внася от Германия. Аз не открих никаква разлика между Хумана АР което купих от тук и това, което ми донесоха.
*
gergana, и при нас HIPP доведе до запек. В момента сме на продуктите на NESTLE. В Австрия ползвахме NESTLE BEBA PRE, но се оказа че като се прибрахме в България  за един месец е с друго име - NESTLE HAH и дори не намерих в нашия град PRE, а преминахме на 1. Но съм много доволна от млякото и детето си се чувства добре. Нашата детска лекарка ни препоръча до годинката да сме на 1, защото в 2 имало захар.



*
да ви питам, кога сменихте столчетата за кола? на мен ми казаха да изчакам докато й се побира главата, макар и краката й да излизат, защото да се вози назад е по-безопасно, но пък тя се дразни, че е полу-легнала и често се оплаква. та кога минахте наследващата група столчета?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
да ви питам, кога сменихте столчетата за кола? на мен ми казаха да изчакам докато й се побира главата, макар и краката й да излизат, защото да се вози назад е по-безопасно, но пък тя се дразни, че е полу-легнала и често се оплаква. та кога минахте наследващата група столчета?

На Тереза столчето беше до 10 кг, а тя ги стигна на 1 г. Следващото ни е от 10 нагоре. Аз се съобразих с това.
Радост, а за д-р Ружа Панчева, мисли ли? Казаха ми, че била и детски гастроентеролог, моя приятелка е много доволна от нея.
Ами гледах в сайта на Терапията, там не пишеше да е гастроентеролог и се отказах.
А сега пак се чудя какво да правя, защото Георгиева до края на Май няма свободни часове, а още не е излязъл графика за Юни, то отиде още 10 дни...

Съжалявам, че оспамих темата с мнения за доктори.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!