0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кредитиране на инсеминации
« -: Октомври 16, 2007, 15:09:20 pm »
Понеже се кредитира само инвитрото, ако имаше кредитиране на инсеминациите или дарения за такива,бихте ли се възползвали? От една страна по-бързо и  лесно ще се връща кредита, от друга по-лека процедурата, освен ако категорично не е препоръчано от лекаря инвитро де. Верно че всяка от нас все някак си ще отдели 500-800 лв. но пък за някой от нас и това си е трудничко.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2007, 15:18:49 pm »
Гласувах, защото човек не знае какво го чака. Все пак парите, които получавам   не стигат доникъде през определени месеци. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2007, 15:21:13 pm »
Къде тая инсеминация за 800 лв?  8O
В клиника Малинов мисля е 200 лв. (нека ме поправят момичатата, ако греша).
Малко е смешно да говориме за кредитиране при такива суми. Не казвам, че са посилни за всеки, но не вярвам някоя банка да се заинтригува от кредити за по 200 - 400 лева, колкото наистина струва инсето.

lb2f
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2007, 15:30:16 pm »
А каква е целта на анкетата, сериозно питам, щото вече за потребителски кредити за суми до 2000-3000, че и отгоре почти никоя банка не иска сериозни обезпечения? Има някаква промяна ли? Или някаква инициатива се подема?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2007, 15:40:31 pm »
Джази, самата инсеминация май още е 200лв, но със следенето, пускане на естрадиол, стимулация + ако пътуваш от другия край на България - на нас под 700лв едно инсе не ни е излизало.

А каква е целта на анкетата, сериозно питам, щото вече за потребителски кредити за суми до 2000-3000, че и отгоре почти никоя банка не иска сериозни обезпечения? Има някаква промяна ли? Или някаква инициатива се подема?
Предполагам идеята е да са по някакъв начин облекчени кредитите - по-ниски лихви, по-бърза обработка.

Касиел, за съжаление не всяка от нас ще отдели 500-800лв - да е еднократно да, но май още непознавам момиче с успех от първо инсе :( А не винаги можеш да вземеш на заем или да събираш известно време за поредната процедура. Харесва ми идеята за бързи и целеви кредити.


*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2007, 15:42:09 pm »
jazzybaby освен процедурата, като добавиш прегледи, хормони, стимулацията, прегнила, след това медикаментите и теглиш тотала стига и до 400 лв., което е непосилно да си го позволи човек няколко месеца подред, както е в моя случай. мисля, че всеки гледа от собствения си джоб, иначе си права, че инсе за 800 лв. 8O 8O, то по-добре инвитро.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #6 -: Октомври 16, 2007, 15:56:45 pm »
Ако аз искам да направя инсеминация в клиника Малинов, нали трябва и да пътувам, да спя в София ... цената дори може да надвиши 400-500 лв. Ако се използва замразен и свеж материал, както може би ще е при нас, също така се плаща допълнително за замразяването. Аз бих ползвала такъв кредит, ако има.
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #7 -: Октомври 16, 2007, 16:04:22 pm »
И аз бих се възползвала
Лошото е че един може и да не ни свърши работа :(
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #8 -: Октомври 16, 2007, 16:07:11 pm »
Цитат
СИБАНК съвместно с Фондация “Искам бебе” разработи проект за подкрепа и активно съдействие при решаване на проблемите с репродуктивното здраве на семействата и несемейните двойки в България. Програмата включва възможност за финансиране при изключително облекчени условия на специализирани процедури за лечение на стерилитет, на процедури за асистирана репродукция ин витро, както и на процедури по замразяване на стволови клетки от пъпната връв на бебето.
 

 
Предмет на финансиране:

    * Специализирани лечебни процедури за лечение на стерилитет
    * Процедури за асистирана репродукция "ин витро"
    * Процедури по замразяване на стволови клeтки от пъпната връв на бебето

Под специализирани лечебни процедури може ли да се включи и инсето? Ако да, то тази тема се обезсмисля.

lb2f
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #9 -: Октомври 16, 2007, 16:21:26 pm »
jazzybaby  :D,
Отговорът е да.

Касиел очевидно скучае ...

П.С. И аз си задавам въпроса на Нина, въпреки че и двете знаем отговора.
Абе с една дума Тамараааа къде си?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #10 -: Октомври 16, 2007, 16:23:23 pm »
Моля ви, не опорочавайте темата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #11 -: Октомври 16, 2007, 16:31:40 pm »
Ми ето мен примерно.До преди 22 юни бях напълно сигурна, че съм с 2 напълно проходими тръби (след лапаро при д-р Александров, но на въпросната дата ми установиха запушени....както и да е).Със сериозен мъжки фактор сме.Нищо лично към останалите клиники, но единственото място, където бих направила инсеминация е Пловдив, при Мели и д-р Даскалов.
Цената от 400 лева не е окончателна за мен.Към нея прибавяме 100 лв бензин, към 200 за престоя в Пловдив за мен и златото, лекарства и храната-и ето ти 800 лева.Сума, която не вадим изпод дюшека.
Именно заради това аз лично не виждам какво лoшо е направила Касиел като е пуснала такава анкета.Гласувам с "ДА".
« Последна редакция: Октомври 16, 2007, 16:37:20 pm от Мимка »
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #12 -: Октомври 16, 2007, 16:35:23 pm »
Може и 200 лв. да е инсеминацията, ама преди нея има куп други неща които трябва да се проверят - хормони, тръби, спермограма. Аз определено бих се заинтересувала от подобен кредит, защото не самата инсеминация е скъпа, а по-скоро подготовката докато стигнеш до нея ....

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #13 -: Октомври 16, 2007, 16:42:05 pm »
Кой не би се "възползвал" от заем /кредит/ или дарениЯ, ако няма достатъчно средства да си позволи АРТ процедура? Дори без облегчени условия.
Не познавам такива хора, едва ли ще срещна и тук.
Това имах предвид.
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #14 -: Октомври 16, 2007, 16:42:35 pm »
ММЕРИ ,не скучая мила. Нека още малко мнения видим тези дни и ще ти кажа защо питам това. Очевидно има смисъл щом има такива които биха се възползвали. Аз също бих се възползвала с 2 ръце, първо защото не може да се сравни цената на инвитрото с инсето а и двете трябва да се изплащат. Бих предпочела поне няколко опита с по-безболезнения начин на изплащане. А относно потребителските кредити, тях може да ги ползваме за обзавеждане стаята на бебетата , но и те се изплащат дълго и с лишения повече.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #15 -: Октомври 16, 2007, 16:48:53 pm »
Кой не би се "възползвал" от заем /кредит/ или дарениЯ, ако няма достатъчно средства да си позволи АРТ процедура? Дори без облегчени условия.
Не познавам такива хора, едва ли ще срещна и тук.
Това имах предвид.

Доскоро и аз мислех така. После срещнах хора, които са притеснени финансово и имат нужда от АРТ, но не могат да теглят кредит (няма как да го изплащат, а банката не раздава кредити просто така и си търси покритието, колкото и социално да звучи "кредит при облекчени условия") и са достатъчно горди да не приемат дарение. И на мен ми е чудно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #16 -: Октомври 16, 2007, 16:52:26 pm »
Мимка, извинявай за въпроса, не ги разбирам много нещата с инвитрото и инсеминациите, и затова те питам, ама не се ли иска поне една проходима тръба за инсеминация? Може въпроса ми да е глупав и ме извини ако е така, защото гледам ти имаш бая мнения тука и си чела много а аз още съм начинаеща.

А да питам коя от вас става за инсеминация и би теглила кредит, като така и така взех да задавам лични въпроси. Ако прекалявам ме спрете. :oops:
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #17 -: Октомври 16, 2007, 16:56:21 pm »
Извън темата малко ще вметна че братовчетка ми се опитва от 5 месеца да вземе кредит от 3 000 лв. за кола и не й дават защото го иска с изплащане за 5 години/не може да си позволи по-големи вноски/ а другия й проблем е че е с много малка заплата. Но дори докато вярваше че ще й дадат кредит се вайкаше ще съумее ли да го изплаща после.
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #18 -: Октомври 16, 2007, 17:00:47 pm »
Мимка, извинявай за въпроса, не ги разбирам много нещата с инвитрото и инсеминациите, и затова те питам, ама не се ли иска поне една проходима тръба за инсеминация? Може въпроса ми да е глупав и ме извини ако е така, защото гледам ти имаш бая мнения тука и си чела много а аз още съм начинаеща.


Хехе, Касиел!Да, аз съм с 2 запушени тръби, затова казах че допреди 22 юни съм мислела да правя инсеминация, за която така или иначе щяха да отидат 800 лева.Сега няма смисъл и пристъпваме директно към ИКСИ.Говорех хипотетично. :wink:
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #19 -: Октомври 16, 2007, 17:12:52 pm »
Доскоро и аз мислех така. После срещнах хора, които са притеснени финансово и имат нужда от АРТ, но не могат да теглят кредит (няма как да го изплащат, а банката не раздава кредити просто така и си търси покритието, колкото и социално да звучи "кредит при облекчени условия") и са достатъчно горди да не приемат дарение. И на мен ми е чудно
За мен това е голямо изключение и удивление.
В този частен случай, щом не са способни и дарение да приемат не биха приели и безплатна процедура /лекарската форма на дарение/. Не остават много варианти. Трябва да им се търси доходна работа ...
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #20 -: Октомври 16, 2007, 17:44:45 pm »
Аз да си повторя въпроса да питам коя от вас става за инсеминация и би теглила кредит, като така и така взех да задавам лични въпроси. Ако прекалявам ме спрете. Виждам за няма и два часа девет гласували-за, няма нищо срамно да пишат повече.
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #21 -: Октомври 16, 2007, 17:47:41 pm »
Аз бих взела кредит но още незнам дали ставам за инсеменация
Предстои ми цветна снимка и още изследвания
След тях ще мога да отговоря твърдо
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #22 -: Октомври 16, 2007, 20:04:14 pm »
Аз бих се възползвала от такъв кредит, но все се надявам, че ще стане от първи или втори път/надейдата умира последна/, които бихме могли да финансираме сами, но от там нататък...Всъшност ще споделя към края на месеца /тогава ще направим първи опит - надявам се!!!, до сега два пъти не уцелвахме момента и пропускахме/.


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #23 -: Октомври 16, 2007, 21:34:27 pm »
Само да вметна за статистика ,аз правих 2 инсета в София при Табакова ,и 2 ми излезнаха с лекарства ,процедури,прегледи и пътни над 800 лв всяка. :(
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #24 -: Октомври 16, 2007, 22:18:31 pm »
Кой не би се "възползвал" от заем /кредит/ или дарениЯ, ако няма достатъчно средства да си позволи АРТ процедура? Дори без облегчени условия.
Не познавам такива хора, едва ли ще срещна и тук.
Това имах предвид.

Доскоро и аз мислех така. После срещнах хора, които са притеснени финансово и имат нужда от АРТ, но не могат да теглят кредит (няма как да го изплащат, а банката не раздава кредити просто така и си търси покритието, колкото и социално да звучи "кредит при облекчени условия") и са достатъчно горди да не приемат дарение. И на мен ми е чудно.

Именно заради подобен случай и аз зададох въпроса си съвсем сериозно. Ако има развитие по темата ще следя.
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #25 -: Октомври 16, 2007, 23:04:15 pm »
Ако ще се кредитират инсеминации трябва да е под формата на овърдрафт или даже кредитна карта. Сравнително малки суми, като може да се ползва до 45 дни гратисен период, лесно одобрение, минимум документи.
И аз съм "за"
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #26 -: Октомври 17, 2007, 09:27:19 am »
Аз работя в банка и се занимавам с потребителски кредити и овърдрафти. Отпускат се кредити за 200лв,като това е минималната сума,а за кредитна карта минимално е 400лв,така че не се притеснявайте че е малка сумата,ако искате за тази цел кредити.
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #27 -: Октомври 18, 2007, 22:48:20 pm »
Анкетката се оказа много полезна и не бе напразно :lol:.
Тя доказа че има финансово затруднени хора дори за инсеминациите. Няколко от тези момичета ще получат не кредит, а безплатна инсеминация спонсорирана от "някой си" . А за да няма обидени от гласувалите ,ще споделя, че тайно дочух че скоро ще има и за още от  тях :wink:.
 Ще запазя анонимността на избраните  защото може да не искат да се знае,но най-искрено им пожелавам това да е късмета им и скоро да ни зарадват с добри новини.


*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #28 -: Октомври 18, 2007, 22:50:04 pm »
Сърдечни благодарности на спонсорите :)
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #29 -: Октомври 18, 2007, 23:19:22 pm »
Анкетката се оказа много полезна и не бе напразно :lol:.
Тя доказа че има финансово затруднени хора дори за инсеминациите.

Добрютрьо "Пенке"... Ти на кой свят живееш????

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #30 -: Октомври 19, 2007, 10:37:05 am »
Айде и аз да се изкажа:
Не разбрах защо моми4ета, на които не им предстои инсеминация се намесиха в темата и я оплюха-явно те самите ску4аят,
моята инсеминация струваше: 400лв, лекарствата около 100лв, донорска сперма 300лв, самолетен билет 500лв, и 100лв превоз от летището до нас и обратно+ 2 седмици неплатен отпуск
И резултата е -
Сега за да не си помислите 4е като съм в 4ужбина и парите растат по дърветата, ще ви кажа, 4е като драснеш 4ертата, крайния резултат не е сума, която можем да си позволим всеки месец.
Моята процедура я финансирах 4рез кредитни карти- което не е мн добър вариант, защото лихвата на кредитните карти тук е мн висока, например над 20%
докато заем може да се вземе за примерно наполовина лихва
И според мен е мн хубаво да има финансиране, защото знам за хора, които 4акат на някакви пари от някъде за да запо4нат процедура и ако вси4ко се прото4и- процедура няма, а само 4акане.
Аз самата 4акам родителите ми да продадат един парцел, за да финансират евентуално наше икси+ теса в лондон за около 15 000 лв...

« Последна редакция: Октомври 19, 2007, 10:45:54 am от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #31 -: Октомври 19, 2007, 11:29:45 am »
И аз благодаря за тази неочаквано подадена ръка за помощ. Всъщност две ръце.  :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #32 -: Октомври 19, 2007, 15:38:38 pm »
Айде и аз да се изкажа:
Не разбрах защо моми4ета, на които не им предстои инсеминация се намесиха в темата и я оплюха-явно те самите ску4аят,
моята инсеминация струваше: 400лв, лекарствата около 100лв, донорска сперма 300лв, самолетен билет 500лв, и 100лв превоз от летището до нас и обратно+ 2 седмици неплатен отпуск
И резултата е -
Сега за да не си помислите 4е като съм в 4ужбина и парите растат по дърветата, ще ви кажа, 4е като драснеш 4ертата, крайния резултат не е сума, която можем да си позволим всеки месец.
Моята процедура я финансирах 4рез кредитни карти- което не е мн добър вариант, защото лихвата на кредитните карти тук е мн висока, например над 20%
докато заем може да се вземе за примерно наполовина лихва
И според мен е мн хубаво да има финансиране, защото знам за хора, които 4акат на някакви пари от някъде за да запо4нат процедура и ако вси4ко се прото4и- процедура няма, а само 4акане.
Аз самата 4акам родителите ми да продадат един парцел, за да финансират евентуално наше икси+ теса в лондон за около 15 000 лв...



Намесиха се, защото имат приятелски семейства, които нямат пари и за компютър, да не говорим и за интернет, а са достатъчно горди, за да приемат дарения, помощи, което погрешно тълкуват като подаяния....за съжаление /особено мъжката част от семейството/...
Всеки има право да пише и да пита по темите, незвисимо какво му предстои и независимо, че лично него не го засяга, защото би могъл да помогне на други хора.  :wink:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #33 -: Октомври 19, 2007, 19:48:57 pm »
Абе с една дума Тамараааа къде си?
mmery ама сега и аз просто нямам думи. "Я дайте да ви питам, а после ще ви кажа защо ви питам". Ми със същия успех можеше да попита карате ли колело...
Освен това твърденията, които лансира са малко неверни. Има кредити за финансиране на инсеминация. И това е кредитът на СИБанк.
Но явно някои момичета й отговориха и ще бъдат възнаградени! На спечелилите честито!
А кои са спечелилите?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #34 -: Октомври 19, 2007, 21:46:15 pm »
Нека си помагаме, а не да се плюем една друга,
гласували са моми4ета, които са се 4удели как да финансират евентуална инсеминация без да знаят 4е ще бъдат възнаградени, аз пък отговорих колко ми е излезнала процедурата и как я/ще я финансирам, в анкетата не съм гласувала, защото за себе си съм намерила на4ин за финансиране и кредитиране и съм се "възползвала" от кредитната си карта.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #35 -: Октомври 20, 2007, 21:32:58 pm »
Момичетата се зарадваха, което само по себе си означава, че всичко това е имало смисъл.Даже да са имали пари за инсето те са били от някакви лишения , или лишенията са им били вече доста заради поредица от инсета без резултат.А да се лишиш от средства и заплати за нещо което има примерно само 10-20 % успеваемост си е голямо изпитание, затова и момичетата предполагам ще са доволни. А от моя гледна точка този жест означава , че като не са давали пари, психиката им ще е по-спокойна, няма да има такова голямо напрежение и очакване, и шанса от положителен резултат ще е по-висок ама ще видим до няколко месеца.Дано поне при една от тях стане и ни ощастливи с добри новини. :wink:
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #36 -: Октомври 21, 2007, 23:58:37 pm »
Да, няма да им се разсърдим ако стане и при вси4ките  :goodluck:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2007, 00:11:10 am »
Майстора в случая ще е лекаря, :lol: :lovedock: който между другото също трябва да поздравим от тука, защото от него и от Господ зависи всичко.Освен това той също се зарадва на инициативата и реши да помогне с доста жестове от негова страна. Поздравления от мене. Мисля че момичетата отиват в най-добрите ръце.
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #38 -: Октомври 22, 2007, 14:41:44 pm »
А кои са спечелилите?

Без капка скептицизъм задавам същия въпрос.
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #39 -: Октомври 22, 2007, 20:56:44 pm »
Вече споменах, че имат право на анонимност,освен ако те не решат обратното.А и какво значение има кои са?Просто няколко момичета от нас,със същите проблеми като нас.
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #40 -: Октомври 22, 2007, 21:09:06 pm »
По-важно е 4е все пак полу4иха шанс за нов/първи опит, дано моми4етата успеят!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #41 -: Октомври 23, 2007, 12:36:26 pm »
Макияки, а според мен ти получи шанс да бъдеш направена на маймуна и се възползва от това. А дали е успешно ти прецени.
Само за сведение преди да пусне тази тема Кисела в една друга тема пак обяви, че вече е дала същите тези пари. Сега пак ги дава. И в колко още теми...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #42 -: Октомври 23, 2007, 12:40:25 pm »
Въпроса е че наистина ги е дала
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #43 -: Октомври 23, 2007, 13:54:54 pm »
Браво на нея че ги е дала!
Само дето не ми допада начина ,по който е поднесена темата.Както и други нейни теми.
Успех на всички!
Извинявам се за спама.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #44 -: Октомври 23, 2007, 14:09:41 pm »
Браво на нея че ги е дала!
Само дето не ми допада начина ,по който е поднесена темата.Както и други нейни теми.
Успех на всички!
Извинявам се за спама.

Именно.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #45 -: Октомври 23, 2007, 14:35:35 pm »
Мисля че приключихме с тази тема и може да се заключи, преди агитката да е направила и от нея помия и бойно поле,понеже не ме харесва, или й харесва  да се заяжда.
Re: Кредитиране на инсеминации
« Отговор #46 -: Октомври 23, 2007, 14:38:31 pm »
Коя е агитката? :D