0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: тест за проходимост на тръбите
« Отговор #20 -: Април 18, 2007, 15:29:45 pm »
  :lol: Verra, цветна снимка и хидротубация са две различни неща. При хидротубацията няма облъчване, защото проследяването се прави чрез ултразвук, както и на нормален преглед.
"Не е много сигурен резултата" когато е негативен, но когато докторът ти каже "Двете тръби са пропускливи и всичко е наред!" изведнъж ставаш благодарна, че си стиснала зъбите, изтърпяла си петте минути болка и не си ходила на операция. Лапароскопията, макар и много щадяща, все пак е хурургична интервенция. Ако погледнеш в съседната тема, ще видиш, че е съпроводена с известни последствия - като почнеш от пристягания, придърпвания, белези, при някои хора (и при мен) трудно свестяване от упойката и стигнеш до това, че задължително губиш един месец бебеправене дори при идеални тръби. Моят съвет е - правете нещата едно по едно и само ако има нужда. Аз пък забременях съвсем на място точно в месеца на хидротубацията, така че примерът с приятелката ти далеч не е единствен!
« Последна редакция: Април 18, 2007, 15:34:32 pm от Lan »
*
Re: тест за проходимост на тръбите
« Отговор #21 -: Април 18, 2007, 15:31:02 pm »
Миличка, не се стряскай. Пожелавам ти да си стане бебенцето. Не се отчайвай. Нека и другите момичета да си кажат мнението. Може аз да не съм най-компетентната в случая. Лапарото е доста по-скъпо все пак.
успех.
/>
*
Re: тест за проходимост на тръбите
« Отговор #22 -: Април 18, 2007, 15:37:00 pm »
  :lol: Verra, цветна снимка и хидротубация са две различни неща. При хидротубацията няма облъчване, защото проследяването се прави чрез ултразвук, както и на нормален преглед.
"Не е много сигурен резултата" когато е негативен, но когато докторът ти каже "Двете тръби са пропускливи и всичко е наред!" изведнъж ставаш благодарна, че си стиснала зъбите, изтърпяла си петте минути болка и не си ходила на операция. Лапароскопията, макар и много щадяща, все пак е хуругична интервенция. Ако погледнеш в съседната тема, ще видиш, че е съпроводена с известни последствия - като почнеш от пристягания, придърпвания, белези, при някои хора (и при мен) трудно свестяване от упойката и стигнеш до това, че задължително губиш един месец бебеправене дори при идеални тръби. Моят съвет е - правете нещата едно по едно и само ако има нужда. Аз пък забременях съвсем на място точно в месеца на хидротубацията, така че примерът с приятелката ти далеч не е единствен!
:good_post: Много точно го каза.
/>
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: тест за проходимост на тръбите
« Отговор #23 -: Април 18, 2007, 15:39:48 pm »
Cheetah, при кой лекар си?

Той какво те съветва?Имам усещането, че се обърваш в собствените си страхове!
Без да си наясно за какво става дума, нали ще правиш хидротубация!?
Разпитай лекаря си защо, какво, как!Хвърляш мнения, стряскаш се!

Правила съм две хидротубации!На първата направих спазъм,
да ти кажа честно, болеше ме от това че нямах ясен отговор,
а не от самата манипилация!Пих аолин мина ми, нищо по различно от болезнен цикъл!
Повторихме след месец, бяха проходими!Боля също толкова,
но щом чух резултата можех тичайки да отида до вкъщи!
Ако трябваше щях и трета да направя!И лапаро!И до Марс да ида!
И без никаво болкоуспокояващо, ако се наложи също!

Съхрани се, каквото има да се случи, ще се случи!Късмет!
Довери се на лекаря си!Той знае!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: тест за проходимост на тръбите
« Отговор #24 -: Април 18, 2007, 16:25:56 pm »
Според мен хидротубацията е най-милостивия и най подходящия вариант като за начало. тя може да покаже съмнения за запушване и пак да се наложи лапаро след това, но в повечето случаи показва ясно дали тръбите са проходими или не.

*
Re: тест за проходимост на тръбите
« Отговор #25 -: Април 18, 2007, 16:49:20 pm »
Браво , Mishe, тамън идвах да се изясня, че цялото ми мнение важи, ако лекарят е препоръчал хидротубация. В крайна сметка - важно е неговото мнение! И аз съм за Марс!!! Инат си трябва, инат и силна психика :lol:!
Re: тест за проходимост на тръбите
« Отговор #26 -: Април 19, 2007, 10:09:27 am »
Mishanta, много добре си разбрала, че се лутам и се чудя какво да правя.
Отскоро ходя при д-р Владимиров. Той смята, че не се налага нито хидротубация, нито цветна снимка.
Моят проблем е, че дълги години имах какви ли не хормонални заболявания. Освен това се е случвало при преглед да усетя болка в дясната си страна и някои лекари са казвали, че може да има проблеми с тази тръба.
Забременях спонтанно януари, но за съжаление направих миссед аборт. Оттогава не мога да си простя, че не съм взела повече мерки преди това, макар че лекарите твърдят, че нямало какво да се направи и "просто се случва"...
Затова съм решила в периода, в който така или иначе трябва да се пазим, този път наистина да направя де каквото има като процедури, изследвания и т.н.
Съжалявам за дългия постинг и ви благодаря за обясненията и пожеланията. Може би сте прави, че е най-добре да си слушам лекаря и да не се вманиачавам...
И на вас пожелавам много скоро да ви се случи чудото на забременяването и да гушкате най-сладките бебета.
Не вярвайте в чудеса - разчитайте на тях!
*
Re: тест за проходимост на тръбите
« Отговор #27 -: Април 19, 2007, 10:26:49 am »
Чита, довери се на лекаря си. Наистина си в добри ръце.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: тест за проходимост на тръбите
« Отговор #28 -: Април 19, 2007, 10:44:41 am »
Чита, довери се на лекаря си. Наистина си в добри ръце.
Късмет.

Подкрепям напълно!

*
Re: тест за проходимост на тръбите
« Отговор #29 -: Април 19, 2007, 11:05:02 am »
Cheetah, вярвай си на лекаря! Не виждам смисъла от проверка на тръбите - забременяването ти е станало, значи поне едната тръба функционира нормално (а най-вероятно и двете). В този период най-вероятно не се препоръчва не само бебеправене, но и подобни манипулации. Няма какво да се обвиняваш - миседа, няма общо със състоянието на тръбите.