0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

кърмене и инвитро
« -: Октомври 24, 2008, 19:42:37 pm »
Здравейте,
Имам момченце на четири месеца от успешен първи опит инвитро. Догодина съм решила да пробвам още веднъж, като този път мисля да се възползвам от Здравната каса и да кандидатствам. Проблемът ми е, че съм кърмачка и нямам намерение да спирам да кърмя, а едно от изискванията за кандидатстване са хормоналните изследвания. Въпросът ми е, това че кърмя и все още нямам менструация ще се отрази ли на хормоналните изследвания?

Благодаря предварително за отговора
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: кърмене и инвитро
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2008, 22:45:30 pm »
със сигурност хормоните ти няма да са много много в нормите, ама кои и какви ще са отклоненията никой не може да каже с точност
но определено мисля, че липсата на цикъл ще ти е проблем, щом си го минала знаеш какъв е пътя /като уточняваме, че факта кърмене не изкючва наличието на МЦ/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: кърмене и инвитро
« Отговор #2 -: Октомври 27, 2008, 15:15:16 pm »
Моят лекар категорично ми отказа процедура (ИКСИ на естествен цикъл) преди да спра да кърмя.
Доверявам му се и ще стискам зъби още няколко месеца. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери