0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #880 -: Декември 09, 2010, 12:14:42 pm »
Здравейте мили мами..Списъка е супер-благодарим на Иска и на Роската :) Исе не остана мила и ние скоро с теб ще сме за този списък  :D Както е казала Гери бързо минава времето :)
Аз от днес официално съм в болничен заради тази "лека инфекция".Трябва да я лекувам и другата седмица пак на урина..Заради нея май Владимир по-рано ще се появи  :D С тези контракции както е тръгнало.Засега съм в нас ама ако има някаква промяна или по-точно казано не намалят контракциите отиваме на гости на чичо Доки.. (дано не се налага  :? ) Мони мила дано не се налага да търсиш доки и всичко е наред с теб.Кога мислиш да излизаш в болничен?
Айде милички лек ден от мен и леко празнуване на Св.Ана. не прекалявайте с алкохола  :D До скоро тумбачета
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #881 -: Декември 09, 2010, 12:30:35 pm »
как сте момичета :)аз днес бях на ЖК,бебо е добре :)и вече избрахме дата,ако не реши да излезе по рано на 15.12 ще постапваме за раждане :D.Не сам много наясно каква е точно процедурата понеже ще е нормално,но док ще ми обясни като отида на 14 :).
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #882 -: Декември 09, 2010, 13:33:29 pm »

Горещ списък хохоххохо:

Happymery -10.12.2010 живот и здраве :)
Geri28 - 15.12.2010 живот и здраве :)

Desi10 - 17.12
Meme - 24.12
Poli_chka - 25.12/ 15.12
Rossy* - 29.12
Blue angels - 01.01.2011
Bebo 79 - 02.01.2011
vickon - 07.01.2011
melani-10.01.2011



Безпроблемно раждане на всички в първия списък
 :D  .

Първи за добавяне в списъчето ( наближавааааа  :lol: ):

Cherry* - до термин 40 дни.
yoanna- до термин 46 дни





ПОличка , успех мила...А защо те викат на 15.12 не разбрах аз? Нали си за нормално раждане?

saraapl
 стискай бебока! Дано да не се налага да ходите " на гости на Док "  Нека да постои още някоя седмица ,че сега всеки ден е от значение
 yahoo_17
Викс , ако ни определят  една и съща дата за секцио ( малко ме съмнява , ама не е изключено) , направо ще падна от кеф ... :lol:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #883 -: Декември 09, 2010, 13:41:51 pm »
Здравейте тумбаче!
Честито на мама Илейни и мама Никид! Нека децата ви растат здрави, усмихнати и с късмет!

Ние малко не сме добре  :( В понеделник на прегледа се оказа че съм с разкритие 2см, още увеличени води и вече болезнени контракции. За сега лежиме по цял ден и тъй като според лекарите няма да издържа дълго ще плануваме секциото за 30.12., ако не сме се родили до тогава  :?
Обзел ме е страх и тъмни мисли, но предполагам е нормално...Поне хубавата новина е че бебките растат големи - 1350 на 1500гр.

Успех на мамчетата със скорошно раждане!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #884 -: Декември 09, 2010, 13:44:16 pm »
Крискаааа,абе нали съм ти казала как да се справиш с ситуацията,спокойно мила ,лежи там и тва е ,а ние ще стискаме палчета да издържите до секциото  :D.Мнооооооогооо те гушкам :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #885 -: Декември 09, 2010, 13:57:27 pm »
Крискаааа,абе нали съм ти казала как да се справиш с ситуацията,спокойно мила ,лежи там и тва е ,а ние ще стискаме палчета да издържите до секциото  :D.Мнооооооогооо те гушкам :).

 :balk_21:

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #886 -: Декември 09, 2010, 14:16:13 pm »
Здравейте тумбаче!
Честито на мама Илейни и мама Никид! Нека децата ви растат здрави, усмихнати и с късмет!

Ние малко не сме добре  :( В понеделник на прегледа се оказа че съм с разкритие 2см, още увеличени води и вече болезнени контракции. За сега лежиме по цял ден и тъй като според лекарите няма да издържа дълго ще плануваме секциото за 30.12., ако не сме се родили до тогава  :?
Обзел ме е страх и тъмни мисли, но предполагам е нормално...Поне хубавата новина е че бебките растат големи - 1350 на 1500гр.

Успех на мамчетата със скорошно раждане!

:bighug: Само почивка , спокойствие и без лоши мисли ! С теб сме и стискаме палци  :crossfingers: :crossfingers:
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #887 -: Декември 09, 2010, 14:17:23 pm »
Ники,честита дъщеричка! Да ви е жива и здрава,много хубаво име сте избрали!

Криска,дано всичко е наред и бебките стоят в теб поне до 30.12. Аз също съм с болезнени контракции и само пазя леглото...
07.10.2009
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #888 -: Декември 09, 2010, 14:21:00 pm »
за нормално раждане съм,но док предложи ако искаме да си изберем дата по рано да не е точно по празниците :)и ние с мъжа ми решихме да е 15.12.С две думи ако бебока не се появи по рано по собствено желание :)на 15 ще раждам нормално,ще го предизвикат :wink:от което малко се притеснявам защото не ми е ясно точно за какво става въпрос :?,но като отида на 14 ще поискам да ми обясни,по обстойно :)
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #889 -: Декември 09, 2010, 15:26:51 pm »
Здравейте момичета,
Аз днес ходих до болницата за запис на тонове и изследвания и естествено попълване на бомащината. Сега стягам багажа и мятам дуфалакта и утре ме искат в 11ч. гладна жадна, секциото е за 13ч. Нямам търпение. Избрах този път да родя със спинална упойка, поне на третото дете да присъствам на раждането и да си го видя първа ;-). Притеснено ми е но съм обедена, че всичко ще е наред :)
Хайде ще Ви пиша при първа възможност!
Успех на следващите мами!
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #890 -: Декември 09, 2010, 15:45:52 pm »
Поличка с теб сме на една дата :D
Ще те сложат на система за да предизвикат контракции и разкритие :wink: Дано всичко мине като по вода, стискам ти палци :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Криска дано бебките не бързат за срещата ви :goodluck:

Момичета мен също ме викат на 14.12 най вероятно за документите, а дали ще се наложи да остана там вечерта според вас :ask:, до колкото разбрах на 15.12 съм първа :oops:
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #891 -: Декември 09, 2010, 15:56:20 pm »
Поличка, ама защо ще ти предизвикват раждане, щом още не си стигнала до термин? То бебето може и да се забави (много момчета ги вършат тези неща). Слагат се таблетки и системи за предизвикване на контракции и разкритие. С упойка ли ще раждаш? Предизвиканите раждания са по принцип дълги и без упойка направо не се търпи. Обсъди всичко това с лекаря си! Плащаш ли си за избор на екип?
Ако искаш, пиши ми на лични, но за мен не е нужно да се бърза! Има си предимства на това да се чака раждането да тръгне само, освен ако няма други причини.

криска, стискам палци да покротуват още малко девойките.

Лека бременност и раждане на всички!

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #892 -: Декември 09, 2010, 16:10:40 pm »
В темата е станало много напечено...Стискам палци  всички предстоящи раждания да минат гладко,като по вода ...
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #893 -: Декември 09, 2010, 16:33:28 pm »
Поличка, ама защо ще ти предизвикват раждане, щом още не си стигнала до термин? Има си предимства на това да се чака раждането да тръгне само, освен ако няма други причини.

И аз това знам , затова питах ...просто ми стана странно.
*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #894 -: Декември 09, 2010, 16:53:51 pm »
Честит празник на всички празнуващи и всички бременни,
както и желаещите да забременеят!!! Нека Св. Анна - покровителка на брака, семейството, майчинството, закрилница на девиците, вдовиците и бременните жени, 
помогне на всяка една от нас да бъде майка !!!
...И да почерпя... :)
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #895 -: Декември 09, 2010, 17:08:38 pm »
По принцип лекарката ми предложи ако не се роди бебчо до 20.12 да отида да ме подготви за раждане на 21,за да не прекарвам празниците в болницата.След това ни попита ако искаме пък ние да си изберем датата,незнам дали не прибързвам,но това чакане на момента си е доста изнервящ,и като го обсъдихме с мъжа ми решихме че така или иначе има вероятност раждането да е предизвикано датата да е по наш избор.Аз съм от хората които се ужасяват от болници и предпочитам за празниците да съм си вкъщти.Ще раждам в Селена и държа да си е при моята док,защото и имам доверие.Раждането ще е с епидурална упойка,и незнам надявам се да не боли много,защото предпочитам нормално раждане пред секцио.Казват,че възтановяването било по леко :?и аз незнам дали е вярно :?.ЩЕ се радвам на съвети :wink:
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #896 -: Декември 09, 2010, 17:14:04 pm »
poli_4ka, предизвикването на раждане без повод (започнали контракции, изтекли води) крие сериозни рискове за майката и бебето. Съветът ми е да се поинтересуваш, преди да вземете окончателно решение.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #897 -: Декември 09, 2010, 17:14:59 pm »
Здравейте!
Както казва Дидон, наистина е станало доста напечено...
Първо да честитя на мама Илейни и на мама Никид, нека, малките съкровища да растат здрави и щастливи и да ви радват много!
На мамите, които очакват скорошна среща стискам палци, нека всичко мине бързо, лесно и безпроблемно!
Ние с бебка отпразнувахме началото на 8 месец с ужасни нощи... Ставане поне по 10-12 пъти на нощ, колкото и хладно да е в стаята има чувството, че съм в сауна, Направо не се търпи, чак таткото си простудихме... А мъничето не спира да се бунтува, явно липсата на сън не и понася и на нея. Наистина нямам идея как да се справя със тази ситуация... Като изключим това нещата са под контрол за сега.
Лека вечер :)

Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #898 -: Декември 09, 2010, 17:28:11 pm »
kriska, стискам палци да имаме тази година "Бебетата на 2011 г".
2 см разкритие не е много, аз откарах около двайсет дни с такова, само лежане. Виж контракциите и болките трябва да се следят и да си спазваш терапията.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #899 -: Декември 09, 2010, 17:32:27 pm »
Момичета ама вярно тук е доста напечено....
Едните сме с котракции :?,другите мамчета в трепетно очакване на бебчовците.. :D
Хепимери, :crossfingers: за утре,всичко да мине по мед и масло
Криска :crossfingers:
На всички  :grouphug:и много късмет,че както е тръгнало ще се препълни темата в Честито :lol: по Коледа!
Сари,пада ми се от 10.01.да изляза 45 дневния,защото в ж.к ми изчислиха термина за 25.02,ама като ходихме на ФМ казаха ,че бебе е с 1 седмица напред и очакван термин е на 21.02,та ще видим.Моля се само да вляза в 9месец без проблемно пък после, когато реши да заповяда :D Е,и ще видим как е разположен -миналия път казаха ,че е седалищно