0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тромбоцити и бременност
« -: Януари 19, 2012, 15:40:48 pm »
Здравейте,
Още от малка имам ниски тромбоцити - някъде към 100-110 (реф.гр. 140-400), а веднъж след плевмония ми паднаха и до 70. В началото на бременноста, за мой голям шок (и радост) тромбоцитите ми бяха 202, но всеки месец падат с около 10. Преди 10 дена пак давах кръв и вече са на долната граница - 154. Ако продължават така да падат до термин ще са ми около 110. Въпросът ми е дали това би попречило ако в последния момент ми се наложи секцио и дали такива стойности на тромбоцитите влиаят на бебето по някакъв начин?
Благодаря ви предварително.


*
Re: Тромбоцити и бременност
« Отговор #1 -: Януари 31, 2012, 16:34:06 pm »
Здравей, питай лекаря си, но аз бях с тромбоцити 110 и лекарят ми каза, че може да направя кръвоизлив и да не могат да го спрат. Родих секцио по спешност, нямах никакви проблеми откъм кървене и самата операция както и възстановяването минаха по възможно най -лекия начин. Проблемът при мен беше преекламсия, която се разви за дни, но не зная дали от нея са се понижили така тромбоцитите или е съвпадение
( просто нямах време и да питам, след като излязоха повторните изследвания, направо ме пратиха в болница и не видях колко са били точно преди операцията). Успех.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: Тромбоцити и бременност
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2012, 22:18:13 pm »
Благодаря ти много за отговора. Да разбирам, че секциото по спешност е било заради преклампсията, не заради ниските тромбоцити?


Re: Тромбоцити и бременност
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2012, 09:54:34 am »
О, миличка, Криси! Сега и това... Ще те нацункам  :kiss: Гушкам те силно  :bighug: :bighug: :bighug: Може би е добре да се следиш и да питаш доки! Дай Боже всичко да бъде наред!  :cloud9: :babbycarrage: :crossfingers:
*
Re: Тромбоцити и бременност
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2012, 10:16:37 am »
Aбсолютно, ниските тромбоцити не ми попречиха по никакъв начин на раждането.Аз по принцип бях планувано секцио-имам проблем с очите, но не си дочаках датата.Успех!!!
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: Тромбоцити и бременност
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2012, 12:59:36 pm »
elis Благодаря много :)
Rose какво да се прави  :wink: Всеки със своите проблеми  :lol: целувки