0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
преди месец реших да спра да пия противозачатъчни,тъй като ги пиех вече година и половина,тогава бях получила кравоизлив,бях в цикал,а ми продалжи доста дълго около 10-тина дни,при които накрая вместо да намаля,кръвотечението се увеличаваше,поради което трябваше незабавно да се консултирам с гинеколог,отидох,направиха ми гинекологичен преглед,незная дали беше правилно,но тя ме прегледа както вагинално,(което незная беше ли редно при условие,че имам силен кръвоизлив) и на ехограф.Там се видяха малки кистички около яйчниците,и диагнозата ми беше поликистоза на яйчниците,при което ми изписаха да пия Dycinon tb и Diane-35.,и след като ми спре отново да отида на преглед.Отидох,прегледаха ме и ми установиха,че имам някаква язвичка на шийката на матката и трябва да се обгори.Но пък реших да отида на друг специалист да видиме там какво ще ми кажат,защото и няман много доверие на предишната,и накрая се оказа,че сам нямаля нищо,препорачаха ми да си продължа с приема на Diane-35,за да се изчестят няпълно яйчниците ми.Пих ги вече година и половина и реших да ги спра преди месец,тогава както обикновено ми се появи цикъл,но този месец ми закъснява близо седмица,правих си тест- не съм бременна.Какво ли може да е ?На мен по принцип още от преди да започна да пия противозачатъчни,не ми идваше редовно,и си викам да не би цикълът ми пак да си е както преди,а съм чувала,че хормоналните го регулират,ама явно ще есамо за в момента,когато се приемат.И сега се чудя какво да правя?!?Моля Ви помогнете ми......трябва задължително обаче да посетя специалист...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Дори тестът да е отрицателен седмица от закъснението, бременност може да има, затова най-вече се пази, продължавай с тестовете. Изчакай още една седмица и чак тогава отиди на лекар. Възможно е да е хормонален дисбаланс и да ти дойде.
След ка :Pто спрях противозачатъчните и на мен не ми дойде...Направих два отрицателни теста...Дойде ми около 50 дни след спирането със силен кръвоизлив / поне за мен е силен, защото си познавам цикъла, а в случая едва сварвах да сменям превръзки на час и половина/...Така, че закъснението не винаги се дължи на бременност...При мен явно хормоните са излезли от релси - за пореден път :?
Така,че намери  лекар, на който можеш да имаш доверие и виж как стоят нещата при теб!
Успех!!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Мила,как то ти каза Лали може да е бременност или хормонален дисбаланс.Лично при мен преди години след прием на диане се получи бременност ....друг въпрос е че беше за кратко.
Успех! :D
Благодаря Ви много, за съдействието,днес си направих вече втори тест и той се оказа отрицателен,явно имам някакви хормонални смущения,трябва да посетя гинеколог.Но се чудя,защо?Нали цяла година сам пила хормонални,защо веднага след като ги спрях и пак се започва със старите проблеми :(?Нали те уж регулират цикъла,но явное по време на техният прием само :(
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
За съжаление често регулирането е само по време на приема на лекарствата.
За съжаление често регулирането е само по време на приема на лекарствата.
Да, за съжаление :(.
При мен, например, е точно така. И това ми се струва направо абсурдно, защото, докато пия лекарства, цикълът ми е като по часовник, но още на следващия месец след спирането им настъпва някакъв хаос и опитите за бебе пак се провалят :x
Saliina,права си,за съжаление :(,наистина,докато приемаш хормонални,всичко е като по часовник,а после......си в неочаквано състояние,където ту чакаш да настъпи мензис, ту се чудиш и молиш да няма някои проблеми :(