0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« -: Април 18, 2006, 01:02:10 am »
Ето ги и резултатите ми на 4ти ден от цикъла
ЛХ-4.13 (2.4-12.6)
ФСХ-7.99 (3.5-12.5)
:(. Явно имам проблем. Но тъй като ще имам възможност да се консултирам с лекар по този въпрос едва след Великден, тъй като ще пътувам, а ми е малко притеснено, Ви моля за мнение.
Изчетох за съотношението ЛХ/ФСХ, че за настъпване на бременност трябва да е 1, а при мен е 0,52, но не открих при такова съотношение какво значи, как се лекува, а лекар не ми е казвал, че това е проблем.
Ще съм благодарна на всички момичета, които имат повече информация по този въпрос да ми пишат или да ме насочат към линк, където сама мога да прочета.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« Отговор #1 -: Април 18, 2006, 08:45:12 am »
Рали, по- скоро като съотношение се гледа FSH/LH, което ако е над 1,5 може да говори за ПКЯ. До колкото аз зная, за обратното съотношение се прави извод за яйчниковия резерв. Това е една таблица за хормоналните нива, в която всичко е доста добре описано
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« Отговор #2 -: Април 18, 2006, 08:50:41 am »
За поликистозни яйчници се предполага при съотношение на ЛХ/ФСХ над 1.
При висок ФСХ се предполага намален яйчников резерв.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« Отговор #3 -: Април 18, 2006, 09:09:20 am »
опс, верно съм объркала съотношението- LH/FSH е.  :oops:  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« Отговор #4 -: Април 18, 2006, 10:22:29 am »
Благодаря ти за таблицата Мини:).
Лали, а моят ФСХ висок ли е?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    ger

Моите FSH i LH -даите мнение
« Отговор #5 -: Април 18, 2006, 12:00:38 pm »
Здравейте на всички!
Давам си резултатите от хормонални тестове:
FSH-13.7mUI/ml
LH -5.85mUI/ml
Progesteron - 0.73 ng/ml

Тестовете са правени на 4 ден от МЦ.
Моля за вашето мнение.
Успех на всички и извинете че съм толко кратка
*
моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« Отговор #6 -: Април 18, 2006, 12:06:11 pm »
Гер, дай референтни стойности или кажи , в коя лаборатория са направени изследванията.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« Отговор #7 -: Април 18, 2006, 13:12:52 pm »
Цитат на: rally_g
Ето ги и резултатите ми на 4ти ден от цикъла
ЛХ-4.13 (2.4-12.6)
ФСХ-7.99 (3.5-12.5)
:(. Явно имам проблем.  


Не мисля ,че трябва да се притесняваш. Идеалното съотношение ЛХ/ФСХ е 1. Но при колко момичета я има тази единица. От 0,5 - 0,7 също не е зле.
Този месец малко са се форсирали яйчниците.
Ресултатите ти са в норма.
Може месеца да е такъв.
Може ЛХ да ти е по-ниско.?
Като повторяш  изследването ,попитай лекаря си дали нетрябва и Естрадиол (от трите хормона се прави интерпретацията на резултата)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« Отговор #8 -: Април 18, 2006, 13:21:52 pm »
Денис,
балгодаря ти за мнението. Аз тези изследвания си ги самоназначих, тъй като преди съм изследвала всики полови хормони, при това - два пъти, но с изключение на прогестерона - в неправилни дни. Възнамерявам да си пусна естрадиол на 15 ден, защото си засичам овулация - 16-18ден, за да видя има ли годна за оплождане яйцеклетка. Та тогава да тичам при док.
А какво значи, че са се форсирали яйчниците, извинявай ако въпроса ми ти звучи глупаво:(?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    ger

моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« Отговор #9 -: Април 18, 2006, 13:59:41 pm »
Отново давам резултатите от теста:
FSH-13.7mUI/ml
референтни граници:
фаза на овулация/6,3-24,0/
фоликулярна фаза/3,9-12,/
лутеална фаза      /1,5-7,0/
менопауза            /17-95,0/

LH -5.85mUI/ml
фаза на овулация/9,6-80,0/
фоликулярна фаза/1,5-8,0/
лутеална фаза      /0,2-6,5/
менопауза            /8,0-33,0/

Progesteron - 0.73 ng/ml
фаза на овулация/0,12-6,22/
фоликулярна фаза/0,1-0,54/
лутеална фаза      /1,5-20,0/
менопауза            /0,1-0,41/

Тестовете са правени на 4 ден от МЦ.
Моля за вашето мнение.
Хормоните са правени в провинцията.
Ще съм благодарна на всички които дадат мнението си.
До скоро.
*
моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« Отговор #10 -: Април 18, 2006, 14:01:46 pm »
Много ти е нисък ЛХ. Може да повториш изследването следващия цикъл, стават грешки и инцидентни лоши резултати.
Нека другите момичета ти дадат повече насоки.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« Отговор #11 -: Април 18, 2006, 14:02:48 pm »
ФСХ-то ти е високо, гер.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« Отговор #12 -: Април 18, 2006, 14:17:02 pm »
Сори, прочела съм грешно референтните за фоликулярна и овулаторна фаза.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    ger

Хормони
« Отговор #13 -: Април 18, 2006, 14:28:30 pm »
Моля Мели да види резултатите от моите хормони и да ми каже мнението си.Доста съм притеснена.Поне си мислех че при мен нещата са наред.А сега и мъжът ми и аз сме в батака.Ужас!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« Отговор #14 -: Април 18, 2006, 15:16:42 pm »
Цитат на: rally_g
Денис,
 ....
А какво значи, че са се форсирали яйчниците, извинявай ако въпроса ми ти звучи глупаво:(?


Действието на ФСХ се свързва със стимулиране растежа на фоликулите.Отделя се от хипофизата в такова количество,каквото е необходимо за пълното узряване на един Граафов фоликул. (По точно под негово влияние започват да зреят няколко фоликула, но до пълна зрялост достига само един-доминантен фоликул.Той действа задължително с ЛХ. Самостоятелно, неможе да изпълни своята функция.)
Например:
При едно младо момиче на 20 год. е необходимо едно количество ФСХ.
При жена на 35 год., за да се образува такава годна,зряла яйцеклетка е необходимо по-голямо количество ФСХ.
Резултатът е един и същ- зряла,годна за оплождане яйцеклетка  , НО при различни количества ФСХ.
Колкото са по-стари яйчниците - толкова повече ФСХ е нужен.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ger

моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« Отговор #15 -: Април 18, 2006, 15:25:59 pm »
Денис, много компетентно мнение за ФСХ!
Значи аз като сум на 35г ФСХ трябва да е по висок ли?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
моите ФСХ и ЛХ, моля за коментари
« Отговор #16 -: Април 18, 2006, 15:32:28 pm »
Цитат на: ger
Денис, много компетентно мнение за ФСХ!
Значи аз като сум на 35г ФСХ трябва да е по висок ли?


Не че трябва да е по-висок , а той е по-висок защото са по-стари яйчниците и за да се отдели яйцеклетка трябва да се стимулират повече.
Трябва да говориш с лекар за това. В случая не се знае и дали тази яйцеклетка е годна за оплождане.
На твое място, с тези резултати бих потърсила мнение на специалист.
Дано да е инцидентно, само този месец.
Ако имаш възможност повтори изследванията (ЛХ,ФСХ и Естрадиол)

ПП.Прогестерона се прави на 7 ден след доказана овулация (той се отделя след овулация)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ger

хормони
« Отговор #17 -: Април 18, 2006, 17:09:33 pm »
На всяка цена ще повторя хормоните и то в друга лаборатория
БлАГОДАРЯ на всички които си казаха мнението.
До скоро ЧАО :)
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: хормони
« Отговор #18 -: Април 18, 2006, 19:30:36 pm »
Цитат на: ger
На всяка цена ще повторя хормоните и то в друга лаборатория
БлАГОДАРЯ на всички които си казаха мнението.
До скоро ЧАО :)


Гер един въпрос от мен. Пушиш ли? А това за повтарянето на хормоните го направи непременно. А и още един въпрос имаш ли доказана овулация и правила ли си фоликулометрия?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    ger

Re: хормони
« Отговор #19 -: Април 19, 2006, 11:29:36 am »
Гер един въпрос от мен. Пушиш ли? А това за повтарянето на хормоните го направи непременно. А и още един въпрос имаш ли доказана овулация и правила ли си фоликулометрия?[/quote]


Старлет,да пуша.Хич не се гордея с това.Ще взема да ги отказвам.
Нямах овулация.След прием на Клостилбегит почуих овулация и ми правеха фоликулометрия.Имах 2 фолик на единия яйчник и един на др яйчник.Това беше преди 1год и половина.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: хормони
« Отговор #20 -: Април 19, 2006, 19:23:42 pm »
Цитат на: ger
Старлет,да пуша.Хич не се гордея с това.Ще взема да ги отказвам.
Нямах овулация.След прием на Клостилбегит почуих овулация и ми правеха фоликулометрия.Имах 2 фолик на единия яйчник и един на др яйчник.Това беше преди 1год и половина.


Гер непременно откажи цигарите!!! А след като си нямала овулация, причината каква е фоликулите не се пукват или не успяват да узреят?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

Re: хормони
« Отговор #21 -: Април 20, 2006, 12:25:20 pm »
А след като си нямала овулация, причината каква е фоликулите не се пукват или не успяват да узреят?[/b][/i][/color][/quote]

Ами аз доста лекари обиколих.И накрая незнам можеби от стрес си лепнах уголемена щетовидна жлеза.Преди две седмици правих ТСХ иФТ4 тестове.И всичко е в норма.След това правих ФСХ и ЛХ и какво да видя-Високо ФСХ.Мисля си че трябва да мине малко време като един месец и отново ще направя ФСХ,ЛХ,Е,и пролактин.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: хормони
« Отговор #22 -: Април 21, 2006, 08:45:30 am »
Цитат на: Anonymous
Мисля си че трябва да мине малко време като един месец и отново ще направя ФСХ,ЛХ,Е,и пролактин.


Аз точно това сега ще правя. Два поредни или може и три зависи какви ще са вторите резултати ще пускам хормоните отново.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!