0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вливания на имуновенин по здравна каса
« -: Ноември 28, 2008, 10:48:58 am »
Момичета, прочетох, че някои от вас са успяли да си направят вливанията с имуновенин по здравна каса. Бих искала да знам какъв е начина за това. Вече правих едно вливане в 5та г.седмица от бременността, което ми струваше към 980 лв - изследването + вливанията. Предстоят ми още вливания и ако трябва всеки път да заплащам тази сума, ще ни дойде малко нанагорно. Та ако здравната ни каса предоставя възможност да покрие тези разходи, бих искала да се възползвам определено.

Много ви благодаря предварително. Надявам се да споделите вашия опит.
*
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2008, 11:05:19 am »
Аз ще следя темата с интерес, защото и мен това ме интересува живо  :wink:
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2008, 11:39:59 am »
....Вече правих едно вливане в 5та г.седмица от бременността, което ми струваше към 980 лв - изследването + вливанията.
Много ви благодаря предварително. Надявам се да споделите вашия опит.

Как така 980 лева?!! Къде ги правиш тези скъпи процедури? 8O На мен ми е излизало вливането на интралипид 150 лева, до колкото знам в Пирогов е пак подобна цената, а дори на места е по-евтино като в Св. Панталеймон, в накои клиники е безплатно, включено е към процедурата инвитро.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2008, 11:48:38 am »
marina15 става въпрос за имуновенин, не интралипид цената е доста по различна  :wink:
*
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2008, 11:50:16 am »
Марина, предполагам, че Ния Ник има предвид вливане на имуновенин.
Значи вливането не се поема по здравната каса. До колкото си спомням, Рая беше писала, че е направила вливането без пари в болница, като по ЗК е минала самата процедура, поне така разбрах аз.
Аз също съм направила 4 вливания в болница, но имуновенина и интралипида съм си го купувала. Значи процедурата е следната, отивам при гинеколога и му казвам, че трябва да направя вливане на имуновенин, той ме хоспитализира с някаква диагноза, изписва ми спазмолитици и някакви системи, изтичат ми системите и аз си отивам, но се водя в болница 5 дни. Това беше на първата вливка, когато не бях бременна. на следващите след като забременях, ме хоспитализираше пак за по 5 дни, с диагноза заплашващ аборт.
Та цялото спестяване е цената на вливането, а то не е евтино. Аз освен в нашата болница съм вливала и в Плевен, но Конова реши, че е по-добре при нас да ми правят вливанията, вместо да пътувам до Плевен.

п.п.а кайли ме е изпреварила
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2008, 11:51:55 am »
Не знаех съжалявам, мислех че е подобно като цена  :oops:.  При мен терапията с интралипид не е ефективна и може би ще вливам и имуновенин. Да ви попитам тогава, от какво се получава тази висока цена - от цената на  имуновенина ли ?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2008, 12:17:00 pm »
да
Имуновенина струва около 12лв. на ампула ако си го вземеш директно от центъра по заразни и паразитни болести. На вливане обикновено са по 40 ампули - смятай к`ва е цена и тази цена се повтаря няколко пъти, зависи колко вливки имаш назначени.
А интралипида е около 20лв. и е еднократно.
*
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2008, 12:19:30 pm »
Mary извинявай  :mrgreen:
marina15 една ампула е 12-13 лв. ако не се е качила цената. Нямам представа колко е самото вливане  :ask: Аз тези въпроси в момента ги проучвам и Януари може да вливам (дано заделя някой лев, че .....)
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #8 -: Ноември 28, 2008, 12:21:46 pm »
Ами излиза към 400-500 лева, това означава, че за вливането се плаща още толкова така ли?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #9 -: Ноември 28, 2008, 12:30:33 pm »
да, вливането отделно, зависи от това къде го правиш от 50лв. до 100лв на вливка
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #10 -: Ноември 28, 2008, 12:36:52 pm »
Ами занчи, че сметката излиза почти наполовина по-малка от 980 лева ...


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #11 -: Ноември 28, 2008, 12:41:37 pm »
на мен ми вляха 56 ампули имуновенин по 12 лв = 672
вливането беше 50 лв
а изследванията 250 лв

не знам дали преди следващото вливане ще ми правят отново изследвания, така че се надявам, че част от сумата може и да отпадне:)
*
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #12 -: Ноември 28, 2008, 13:39:34 pm »
Марина, всичко е много индивидуално, основно цената се калкулира от това колко ампули са изписани. На едни е 20, на други, 40, както виждаш на трети е и по 56.
А пък и Ния е писала изследвания + вливания.
*
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #13 -: Ноември 28, 2008, 15:17:32 pm »
Момичета ,аз също вливах имуновенин в клиниката на Конова вчера и заедно със изследванията ми излезе 650 лв
 40 ампули! 8O а ,самото ходене до там и всички екстри стават около 1000 лв :?Но ако наистина си заслужава съм готова на всичко  !Много ми е било интересно защо личните лекари немогат да ти изписват имуновенина по здравна каса! :(
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #14 -: Ноември 28, 2008, 18:59:22 pm »
Мери,ВСИЧКО ми пое болницата.Не съм плащала нито лев за ампулите имуновенин.По същата схема с хоспитализиране и разни оплаквания.Мен например ме приеха уж с повръщане.Сега в понеделник ще влизам пак за вливане.И така всеки месец поне до 30гс живот и здраве.
Иначе и аз първия път в Плевен дадох към 800лв.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #15 -: Ноември 28, 2008, 19:41:41 pm »
Мери,ВСИЧКО ми пое болницата.Не съм плащала нито лев за ампулите имуновенин.По същата схема с хоспитализиране и разни оплаквания.Мен например ме приеха уж с повръщане.Сега в понеделник ще влизам пак за вливане.И така всеки месец поне до 30гс живот и здраве.
Иначе и аз първия път в Плевен дадох към 800лв.
Ще стоиш ли в болницата или ще е фиктивно?
Трябва да говоря с моя док, защото и на мен ще ми правят вливания :(
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #16 -: Ноември 28, 2008, 21:05:00 pm »
Ооо,определено ще си повися в болницата поне седмица.Докато ми пуснат всички изследвания поне 2 пъти през 5-6 дни,никой няма да ме пусне да си ходя.
Няма нищо фиктивно,всичко е черно на бяло-аз съм на терапия и те ми я прилагат.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #17 -: Ноември 28, 2008, 22:18:38 pm »
Мери,ВСИЧКО ми пое болницата.Не съм плащала нито лев за ампулите имуновенин.По същата схема с хоспитализиране и разни оплаквания.Мен например ме приеха уж с повръщане.Сега в понеделник ще влизам пак за вливане.И така всеки месец поне до 30гс живот и здраве.
Иначе и аз първия път в Плевен дадох към 800лв.
Така ли? Явно аз не съм разбрала, а знаеш ли за каква диагноза са ти изписани. Аз знам  само за лупуса и подобни автоимунни заболявания.
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #18 -: Ноември 29, 2008, 11:11:54 am »
Как само за лупус?За абсолютно всички имунологични проблеми се изисва имуновенин.
При мен е заради повишени PLA,които последния път бяха в норма,но пък иам от време на време повишени НК.Имуновенина са антитела,които се правят за всякакви автоимунни заболявания.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Вливания на имуновенин по здравна каса
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2008, 15:48:27 pm »
Ще следя темата с интерес,защото правим опити за бебче и след + тест ще трябва и аз да вливам имуновенин!