0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дааа,темата за сополките.Ние си ги влачим от 2 месеца.То не бяха капки Тобрекс,промивки,Бейбивак(продължаваме и досега).От носния секрет се оказаха стафилококи,с много високо микробно число.АБ за 10 дни,но сополите си продължават.Педиатърът ни каза,че на бебетата носните каналчета са много мънички и затова хремата минава много бавно.Като е хубаво времето-колкото се може повече навън.И на нас ни отложиха двете ваксини от втория месец.Миналата седмица бяхме на консултация,прегледа я,каза,че е здрава,нищо,че има сополки,и й биха ваксините.Понесе ги добре,само 2 пъти измерих температура 37.5,дадох Панадол и това беше.Не е била раздразнителна,хапваше си,смееше се.Така че педиатърът ще прецени за ваксините.
*
Теди, нещо й има на Жаклин, че искаш трансфонтанелна ехография??


Иванита,личната ни праща,дала е направление на мъжа ми и казала да я заведем на консултация,според нея като че ли има по забавено развитие....дано греши.Притеснени сме,въпреки че аз мисля,че тя е просто по мързеливо и спокойно бебе,но за да се успокоим ще я заведем.Досеаг не съм мислила,че може да има нещо такова,но тя казава че другите бебета на нейната възраст имат повече умения,не го казва за лошо ,просто иска да я види специалист,но мъжът ми е откачил,втълпява си глупости и ми къса нервите...
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Иванита,личната ни праща,дала е направление на мъжа ми и казала да я заведем на консултация,според нея като че ли има по забавено развитие....дано греши.Притеснени сме,въпреки че аз мисля,че тя е просто по мързеливо и спокойно бебе,но за да се успокоим ще я заведем.Досеаг не съм мислила,че може да има нещо такова,но тя казава че другите бебета на нейната възраст имат повече умения,не го казва за лошо ,просто иска да я види специалист,но мъжът ми е откачил,втълпява си глупости и ми къса нервите...
Теди, какви точно умения се предполага, че трябва да има детето на тази възраст?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Ами да се опитва да се изправя,да седи по дълго седнала без да пада,да пълзи ,да мести крачета като е в проходилка,сигурно да маха или пляска с ръчички...знам ли и аз,почвам да се вкарвам във филма...Иначе бърбори тата,баба радва се на кака й ,дава боц,ама рядко,не знам.Още утре ще звъня за час да видим какво ще кажат
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Теди, моята дъщеря също беше по-мързелива, късно се обърна, по-бавно проходи, изобщо...и аз по едно време се притеснявах, особено тя е и недоносена. Водехме я на ехографии, понеже имаше разширени вентрикули /дано не бъркам, че по спомен карам, т.нар. мозъчни стомахчета/, имаше малко течност и така. Бях се филмирала яко по едно време, но слава богу, всичко се нормализира. Доц. Георгиева я следи до след годинката, както ти казах и по-назад, много съм доволна.
Ела да я видиш сега моята мързелана. Ако й сложа една перка на дупето, ще произвеждам зелена енергия. Като тазманийски дявол е, хитра е като стадо лисици, дърдори като кречетало. Не се шашкай. Но си отидете на преглед, за твое успокоение.
Децата са различни, някои по-бързо се развиват, някои по-бавно. Твърде рано е според мен, за да се правят някакви заключения, та тя е на 8 месеца. Сигурна съм, че всичко е наред. За мъжа ти - те са такива - лигльовци, само създават шаш и паника, не му обръщай внимание :lol:

П.С. Писали сме заедно. Дъщеря ми се обърна в леглото след 6-тия месец, проходи на 1,3 г. Беше като тюфлече, не искаше много да седи, в началото в паяка и тя огъваше кълките. Купих й бънджи, е няма такъв кеф. Утрепа се да скача, много й укрепнаха краката в него.
« Последна редакция: Април 02, 2013, 00:12:13 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Ами да се опитва да се изправя,да седи по дълго седнала без да пада,да пълзи ,да мести крачета като е в проходилка,сигурно да маха или пляска с ръчички...знам ли и аз,почвам да се вкарвам във филма...Иначе бърбори тата,баба радва се на кака й ,дава боц,ама рядко,не знам.Още утре ще звъня за час да видим какво ще кажат
Питах те, защото аз не съм спецалист..и не искам да обидя тези, които са. Но вярвам, че всяко дете се развива индивидуално, защото освен бебе е и ИНДИВИД. И като почнат да се плюнчат едни пръсти и разгръщат едни таблици...се изприщвам. Да, някои неща са общовалидни, вероятно и критериите, по които се съди за тях също...И все пак, бих се пазила от прибързани заключения и експертни мнения. В този смисъл, почти сигурна съм, а ти пожелавам от все сърце, тревогите ти да са неоснователни /въобще няма да си правя труд да те съветвам да не се притесняваш, защото знам какво е/..а нещо ми подсказва, че ще съм права.  :bighug:
« Последна редакция: Април 02, 2013, 00:12:37 am от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Теди, това да не е същата педиатърка, която твърдеше че Жаки е недохранена? Понякога си мисля, че някои хора просто скучаят на работа и за "по-весело" - вгорчават живота на другите хора... Както ще се окаже и в този случай разбира се.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Спокойно момичета, това е изследване. Вярвам, че просто ще затвърди спокойствието.
Всички се възмущаваме как на нашите деца не им обръщат внимание и сами ги водим по изследвания. Аз се притеснявам с нашия спокойния педиатър, дето всичко му е ок, дори великото повръщане по 40 пъти на ден. Мисля че не пречи да се направи прегледа.
Разбира се,че ще направим изследването,то е ясно и искренно се надявам съмненията на лекарката да са напразни,тя ни праща просто,за да се убеди ,че не изпуска нещо,не е специалист в областта,то в нашето градче,изобщо няма такива,но това е друга тема.На мен дано ми останат само безсънните последни няколко нощи...Мъжът ми сега е на вълна,ето детето му има нещо ,щото последните месеци от бременността не беше пораснало и сигурно не са му достигали хранителни вещества и кислород,затади вързаната пъпна връв и още куп такива,да речеш,че аз нося персонална вина за горе изброеното...Знам ,че е разтревожен,ма не мога да му трая дудненето,като мине прегледа ще пиша,благодаря за координатите на лекарката и за  топлите думи.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Теди не се притеснявай за самия преглед. Напълно безобиден е. На дъщеря ми й правиха 3 пъти трансфонтанелна ехография, докато беше бебе. Дано притесненията да са напразни, но по-добре едно излишно изследване отколкото закъсняла реакция.
<br />[link=http:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ами да се опитва да се изправя,да седи по дълго седнала без да пада,да пълзи ,да мести крачета като е в проходилка,сигурно да маха или пляска с ръчички...знам ли и аз,почвам да се вкарвам във филма...Иначе бърбори тата,баба радва се на кака й ,дава боц,ама рядко,не знам.Още утре ще звъня за час да видим какво ще кажат
Ще видиш, че ще са напразни опасенията.При моите Андреа се научи да седи в 8мия месец, а да се изправя почна малко преди да проходи на почти 13 месеца. Ивана започна да се изправя още в 7мия месец, пък проходи няколко седмици по-късно от Андреа. Та всяко дете си е индивидуално.
Аз споделям мненето на Жбрул, но пък от друга страна е по-добре такава да ви е лекарката, от колкото някоя, която за нищо не дава направления и нищо не проверява.


  
Звънях в педиатрията часове ми казаха,че има за юни,след молба от моя страна и настояване казаха ,че може платено за 8-ми май,няма да издържа дотогава.Свързах се с доц.Снежина Томова,тя ми правеше феталната морфология,по принцип е детски кардиолог,но каза,че ще ни приеме,ще направи преглед и ако има съмнения ще ни прати на консутация при нейни колеги.Цяла седмица има да ми се пука душата
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Звънях в педиатрията часове ми казаха,че има за юни,след молба от моя страна и настояване казаха ,че може платено за 8-ми май,няма да издържа дотогава.Свързах се с доц.Снежина Томова,тя ми правеше феталната морфология,по принцип е детски кардиолог,но каза,че ще ни приеме,ще направи преглед и ако има съмнения ще ни прати на консутация при нейни колеги.Цяла седмица има да ми се пука душата
Звъня ли в клиниката, за която ти писах? Не смятам, че там специалистите са по-лоши... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Така, и аз да се включа. За инфо на съфорумките двете с Теди сме от един град и при един и същи педиатър.
Моя Благовест винаги си е бил и е, да кажем, на долната граница за теглото според таблиците. Което мен в началото ме притесняваше, но нямам спомен педиатърката да е споменавала за проблем. За което се учудих, че е казвала за Жаклин, че е недохранена. 8O
Относно за развитието - не знам Sixsens и Tedi вашите деца дали са мързеливи, но много съфорумки могат да ви кажат как аз се шашкам и съм писала как Благовест  нищо не може да прави. Дори по-късно и от вашите се научи да седи, обърна се около 8 месец, до около 1годинка, "не знаеше" че има крака и за какво се използват. Тогава подмести и проходалката  8O Педиатърката само ме беше посъветвала да посетим невролог за да изкаже и той мнение, и то само защото аз се бях притеснила. Д-р Бърди тогава отрече всичко, което той беше написал и каза да оставя детето на мира.
Отпусна се да ходи преди месец- два, при условие, че пак като е на открито се отпуска да ходи на моменти. У нас си обикаля, навън - 90% за ръчичка. Зор да се пуска - няма. :D
И още не говори,(за което аз МНОГО се притеснявам, ама това е за друга тема) ама като казвам, че не говори - няма тате, няма мама. Само "ко" къ" ,някакви звуци. Мнението на педиатърката, е че щом по-късно е седнал,обърнал и т.н. вероятно и по-късно ще проговори.
Като цяло моето дете си е доста, как да го кажа, "назад" във всяко отношение спрямо връстниците си, даже и малко по-малките от него. Опитвам се да мисля, че просто си се развива  по-бавно, но не отричам, че се притеснявам дали всичко му е наред. За което, мъжа ми казва, че ще ме бие вече- само съм се вкарвала във филми.
Та целия тоз роман го изписах,за да успокоя Теди и да кажа, че и аз смятам, че няма за какво да се притеснява. Макар, че и на мен ако ми бешепредложила такова изследване и аз щях да го направя - за всеки случай.


*
"Всеки човек е отделна вселена". Неслучайно го има този лаф и той разбира се - се отнася и за децата.
С това НЕ искам да кажа, че няма общи параметри в развитието, които трябва да се следят, че мнението на ЛЛ, педиатър и специалист трябва да се пренебрегва като "свръхдиагностика" винаги, че е разумна позиция на родителя да "отрича" проблем който е реален и да "заравя глава в пасъка"... Не съм лекар, да. Но откакто съм в този форум момичета, тонове постове за напразни притеснения "обосновани" от лекар изчетох, легени с майчини сълзи ТОЧНО за едно няма нищо, дни и седмици безсънни нощи, страхове, нерви, които никой няма да ти върне и горчилка, която е напълно излишна.
Безхаберието при отглеждане на деца е лошо нещо, но тук специално - често се изпада в другата крайност. Размъкваме си здравите деца по кабинети и специалисти, както ги извеждаме на разходка и "кълвем" на половин дума, рядко обоснована с нещо реално, че проблем има. Защо си го причинявате, че и на децата си? Ок, хайде едно неинвазивно изследване, да се направи за "собствено спокойствие", няма проблем. Само, че си остава въпросът дори и за него - РЕАЛНО има ли основание за тревога?

Четох нагоре, чие дете какво и кога е направило за първи път... Ами прощавайте, ама на такава "база", ако ще оценяме - то значи моят синковец е някакъв гений, или поне с "висок потенциал".  :lol: Ще ми се нали, майка съм му, много го обичам, но като човек който е с него 24/7 ви казвам - той е нормално средностатистическо дете, точно като вашите. Рано взе да подскача, рано проходи, за 2 седмици се "пусна", каишки за прохождане ползвах не за да го крепя с тях, а за да го контролирам, че бързо щъкаше и все към някоя улица с коли... Бърбори много, прави вече цели изречения, вкарва мн.число, макар и не граматически правилно, но все пак се сеща. Е и? С нищо, ама с нищо не е по-различен от другите деца на неговата възраст генерално погледнато. По-малки от него например - ходят на гърне и казват дали има "пиш, или ако", а моят си дриска в памперса и си свирка, дори лъже че няма "ако", не го притеснява по никакъв повод това положение.  :lol: Е, значи да се панирам сега, че нещо не се развива по реда си ли? Ами - не се притеснявам грам. Като ми дойде муза - ще се заема с ходенето до тоалетна, сега не ми се разправя и с това. Споделям ги тези неща, защото наистина всяко дете прави различни неща, по различно време, има някои умения "напред" за възрастта си, с други е "назад" спрямо по-малки от него.

Ако за всичко, което ми се вижда странно в развитието му, или сравнявайки го с децата на другите се шашкам - щях да съм в психиатрия отдавна. Ако пък бях слушала мненията на педиатрите му..."лека ми пръст" щеше да е още преди година поне, съвсем сериозно го казвам последното.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Иванита,лекарката беше казала,че ако не захраня на 5 месеца кърмата няма вече да бъде достатъчна и детето  ще започне да има липса на разни хранителни вещества и в частност на желязо,е изследванията опровергаха това предположение.На пследната консултация каза,че крайно време е да започна да давам попара,ами няма да давам,не споря,казвам ок и си гледам детето както аз смятам ,е е добре.Сигурно знаеш,че нашата лична лекарка не е педиатър,няма такава специалност,яма какво а и се сърдим или пък да очакваме чудеса от нея,толкова може ,това е.Сега все пак съм и благодарна,че прояви загриженост и казва аз не разбирам,потърсете специалист,препочитам да отида на преглед дори  да е излишен,отколкото да пропуснем нещо важно.Когато детето е болно го карам в Пловдив или София,не разчитам на нашата болница,не дай боже да се случи нещо спешно,че тогава наистина не знам какво ще предприема.Преди месец в хотела едно детенце се нагълта с вода,извади го бързо спасителя,но извикахме бърза помощ...ами дойде след 25  минути,а ти знаеш колко е разстоянието.Дано са здрави децата и да не опираме до тях,че лошо.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Докато е прясна още темата за невролог за трансфонтанелна ехография - днес разбрах, че доц. Ралица Георгиева преглежда и в 1 ДКК http://www.1dkk.com, мисля всеки четвъртък беше. И ние ще ходим заради разширен вентрикул...



   La vita è bella
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Докато е прясна още темата за невролог за трансфонтанелна ехография - днес разбрах, че доц. Ралица Георгиева преглежда и в 1 ДКК http://www.1dkk.com, мисля всеки четвъртък беше. И ние ще ходим заради разширен вентрикул...
Ами да, същата клиника и пуснах на ЛС на Теди. Аз съм с добри впечатления от тях, освен това знам, че ходят да ги консултират "големите"светила  :) Но все пак си е неин избор...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ами да се опитва да се изправя,да седи по дълго седнала без да пада,да пълзи ,да мести крачета като е в проходилка,сигурно да маха или пляска с ръчички...знам ли и аз,почвам да се вкарвам във филма...Иначе бърбори тата,баба радва се на кака й ,дава боц,ама рядко,не знам.Още утре ще звъня за час да видим какво ще кажат

и какво повече иска вашата педиатърка да прави едно бебе на 8 месеца и 17 дни???  8O

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!